• ФК
    ФК "Кудрівка" Ірпінь Володар Кубка Києво-Святошинського регіону з футболу сезону 2021 року
  • SC
    SC "Гатне" - Переможець ХІ Меморіалу Чанових!
  • ФК
    ФК "Нива" Бузова - Переможець Кубка Київщини сезону 2021 року.

Огляд 17 туру другого дивізіону ПФЛ

Наші команди знову не здобули очки. Але якщо АФСК «Київ» гідно поступився одному з лідерів змагань – «ЛНЗ», то «Чайку» в Макарові несподівано  декласували «Карпати». Але не ті, що зі Львова, а з Галича.

Після того, як кияни здобули свою поки що єдину перемогу у чемпіонаті над Любомиром (2:1), дебютант Ліги провів чотири гри, набравши в них два очки. Тиждень тому АФСК Київ зазнав вдома болючої поразки від черкаського Дніпра (0:3), але цього разу на столичну команду очікувало випробування ще важче, адже довелося зіграти з одним із лідерів чемпіонату. ЛНЗ після перемоги над Лівим берегом значно покращив свої шанси у боротьбі зі лідерство у групі. До столиці черкасці їхали з метою здобути чергові три очки. Матч розпочався досить цікаво. Вже за перші шість хвилин команди на двох створили три непогані нагоди для взяття воріт. У складі гостей в обох випадках на вістрі був Ярослав Галенко. Першого разу форвард пробивав по воротах з 10 метрів, але м’яч прокотився поруч зі стійкою. В другому моменті Галенко головою замикав навісну передачу партнера – Примаченко не без зусиль витягнув м’яч з-під поперечини. У киян шанс мав Кирило Рудовський, але його удар під поперечину відбив Попович. Надалі ЛНЗ контролював м’яч, але відверто гольових моментів не мав. Але навіть за такої гри наприкінці першого тайму гостям вдалося створити дві гольові нагоди, які реалізували Денис Долинський і Ярослав Галенко. У першому випадку Долинському асистував Сторчоус, удар Дениса з 15 метрів вийшов влучним для черкасців – 0:1. А за 7 хвилин кияни пропустили вдруге, коли Примаченко на виході з воріт зіткнувся з власним захисником (Куртяком) і випустив м’яч з рук. Галенко був тук як тут і у дотик переправив м’яч у ворота – 0:2. У другому таймі гості грали вже по рахунку, не часто навіть переходячи центр поля. Це дало можливість киянам багато тримати м’яч і створювати свої випади. Щонайменше тричі АФСК Київ був близький до голу. Двічі під гострим кутом справа виходив Сергій Кошляк, але в обох випадках гравець столичної команди програвав дуель Поповичу. Одного разу був близький до успіху Студінікін, коли виграв верхову боротьбу у карному майданчику ЛНЗ, але м’яч пройшов поруч зі стійкою. Вже у компенсований час Кошляк пробивав досить перспективний штрафний, але відправив м’яч далеко над воротами. Отже, затративши мінімум зусиль черкасці везуть додому три очки зі столиці України і повертають собі четверту сходинку у турнірній таблиці. Київ виглядав непогано, але змагатися на рівних з лідерами групи, дебютанту ще зарано.

Man of the match – Ярослав Галенко (ЛНЗ)

30-річний нападник ЛНЗ відзначився у цьому матчі всьоме у поточному чемпіонаті. Відзначаємо Ярослава за те, що він вдало виконав свої прямі обов’язки. Галенко був спрямований на атаку, мав кілька нагод відзначитися і в решті решт без свого м’яча не залишив поле.

2 ліга, 17 тур. 6 листопада 2021, 13.00. Київ, «Лівий Берег». 150 глядачів, плюс 11. Арбітр М.Липко (Івано-Франківськ)

АФСК «Київ» - «ЛНЗ» (Черкаси)  0:2 (0:2)

АФСК: Примаченко, Зеленько (Олабин,78), Куртяк, Рогульський, Ключик, Рудовський, Кошляк, Роєнко, Сахно  (Студінікін,55), Нескей,  Фінченко (Гарнага,72). Нз: Марціяш, Баранцов, Нагайський, Нагорний, Семчук, Сидоренко, Шевчук. Тренер В.Нівінський

ЛНЗ: Попович, Тарасенко, Сафонов, Куксенко (Бурлін,31), Насонов (Пучковський,63), Долінський, Євдокимов, Голіков, Сторчоус (Тищенко,83), Замуренко (Кошелюк,87), Галенко.  Тренер Ю.Бакалов

Голи: Д.Долінський (35), Я.Галенко (42)

Попереджений: Голіков (90+3)

Дві останніх зустрічі Чайка проводила в гостях, звідки змогла привезти лише одне очко. У домашній грі проти галицьких Карпат борщагівці сподівалися перервати п’ятиматчеву безвиграшну серію. Тим більше, що статистика виїзних поєдинків прикарпатців також був на боці їх суперників. Останні п’ять матчів у гостях галичани програли. Господарі поля почали зустріч з позиції сили і вже на другій хвилині мала нагоду відкрити рахунок. Мнишенко зі штрафного зробив навіс на дальню стійку, а Потопальський ударом головою з двох метрів поцілив у стійку. У наступні 20 хвилин борщагівці ще двічі натякали на взяття воріт. Спочатку Нівалдо з 15 метрів пробив поруч зі стійкою, а згодом Стегніцький витягнув м’яч після удару Мнишенка з правого від себе кута. Гості активізувалися лише на екваторі тайму і одразу забили гол. Успіх галичанам приніс другий кутовий поспіль у воріт Злотара. Лебедь зробив навіс на лінію воротарського майданчику, воротар Чайки не вийшов на м’яч, а Довгий випустив із виду Андрія Вичижанина, який головою вколотив м’яч у сітку – 0:1. Не встигли господарі поля прийти до тями, як Карпати зробили другий м’яч під копірку першого. Знову подача з кутового від Лебедя, але цього разу зі своїм гравцем не дограв Потопальський. Захисник галичан Сергій Мелінишин звільнився від опіки і ударом головою поцілив у кут – 0:2. Відійти від такого нокдауну Чайці не вдалося. Наприкінці першого тайму борщагівці виглядали розгубленими, внаслідок чого пропустили ще один гол, у роздягальню. Цього разу асист на свій рахунок записав Вичижанин, зробивши передачу між захисниками на хід Назару Сущаку. Десятка галичан вийшов віч-на-віч з воротарем Чайки і виграв цю дуель – 0:3. По суті, гру було зроблено. Хоча невідомо, яким чином пройшов би тайм другий, якби на його 22 секунді Чайка не пропустила вчетверте. Бей промчав правим флангом і зробив простріл у карний майданчик. Цебро не зміг перервати передачу і м’яч долетів до Кваку, який випередив Бартошука і не сильним ударом вразив дальній кут – 0:4. Одразу після цього коуч борщагівців змінив два центральних захисника, по суті визнав провал своїх підопічних саме на цій позиції. Але малюнок гри це не змінило. Забити Чайці не вдалося, хоча у Малишкіна був чудовий момент на 53 хвилині. Ілля замикав подачу на дальній стійці в трьох метрах від воріт, йому ніхто не заважав, але м’яч пройшов поруч зі стійкою. Карпати увесь другий тайм грали по рахунку, на контратаках. І це було небезпечно для Чайки. Двічі борщагівців від голу рятував Злотар. Але і він був безсилим на 84 хвилині гри, коли намагався перервати простріл Вичижанина зліва, але відбив м’яч точно у ноги Скотто. Аргентинський півзахисник Карпат не схибив з 10 метрів – 0:5. Чайка зазнала найбільшої поразки за часів виступу у Другій лізі, безвиграшна серія борщагівців тепер налічує 6 матчів. Карпати виграли у гостях вперше з 25 липня, а у турнірній таблиці повернули собі 7 місце. І ще один висновок з цього розгрому – наразі процентів 50 складу «Чайки» не відповідає рівню змагань ПФЛ, тож взимку на команду Олександра Нігруци очікує чергове перезавантаження. Денис Хомутов буде будувати нову команду.

Man of the match – Андрій Вичижанин (Карпати)

22-річний півзахисник галичан провів один з кращих своїх матчів у цьому сезоні. Саме гол Вичижанина після розіграшу кутового започаткував розгром Чайки. Андрій був корисним і в інших епізодах, зокрема, коли Карпати забивали п’ятий свій гол у матчі.

2 ліга, 17 тур. 7 листопада 2021, 14.00. Макарів, «Імені Бруквенка». 100 глядачів, плюс 8. Арбітр В.Файда (Луцьк)

«Чайка» (ПП Борщагівка) - «Карпати» (Галич)  0:5 (0:3)

Чайка: Злотар, Малишкін (Мосіюк,67), Музиченко (Коваленко,49), Довгий, Тименко, Нівалдо (Василенко,71), Цебро, Мнишенко (Клименко,89), Бартошук, Шакун, Потопальський (Русьян,49). Нз: Михеєв. Тренер Д.Хомутов

Карпати: Стегніцький, Авраменко (Даниловський,46), Мелінішин, Калинчук, Береза (Матусевич,64), Лебедь, Бей (Мордас,83), Вичіжанін, Сущак (Вальєхо,83), Алдаір, Хаммонд (Скотто,71).  Тренер К.Ернандес

Голи: А.Вичижанін (24), С.Мелінішин (27), Н.Сущак (45), Ф.Хаммонд (46), І.Скотто (84)

Попереджені: Тименко (13), Нівалдо (54), Василенко (74) – Мелінішин (68)