ФК "Джуніорс" (Шпитьки) Переможець Меморіалу Олега Макарова сезону 2021 року
    ФК "Нива" Бузова Переможець Меморіалу Кирсанова сезону 2021 року
    SC "Гатне" Чемпіон Києво-Святошинського району з футзалу сезону 2021 року
    SC "Гатне" - Переможець ХІ Меморіалу Чанових!
  • ФК
    ФК "Нива" Бузова - Переможець Кубка Київщини сезону 2021 року.

Огляд 11-13 турів чемпіонату України в другій лізі

Новачки другої ліги АФСК «Київ» здобули першу перемогу на професійному рівні, а також відбулося перше в історії Києво – Святошинське дербі під егідою ПФЛ – в Макарові розійшлися миром «Чайка» та АФСК «Київ».

11 тур.

В цьому матчі багато що було вперше. Лише в одинадцятому матчі наша команда нарешті зіграла вдома в професійному статусі, хоча й формально, адже приймали сусідів по турнірній таблиці «Любомир» зі Ставища на стадіоні іншого київського клубу «Лівий Берег».  Вперше були учасниками обласного дербі, яке з повним правом можна назвати й молодіжним, позаяк ставищенці теж роблять наголос на юних футболістів. І, нарешті, «академіки» здобули свою прем’єрну перемогу в другій лізі! Це історичний момент для нашого клубу, тому запам’ятайте  дату – 2 жовтня. В битві за шість очок «кияни» на фоні відчутних кадрових втрат продемонстрували бійцівський характер та тактичну грамотність. Переграти рішучого суперника вдалося за рахунок гри другим номером. З перших хвилин гості пішли в атаку і потрапили в полон. За перші двадцять хвилин «Любомир» подав шість кутових, двічі турбував нашого голкіпера Баранцова, але захист «киян», очолюваний капітаном Семеном Ключиком, цей тиск витримав. А далі «імперія завдала удару у відповідь» -  Сахно зробив навіс з кута поля, зав’язалась боротьба на ближній стійці, в якій найспритнішим виявився  Семен Ключик, проштовхнувши м’яча в кут воріт – 1:0. А за сім хвилин господарі подвоїли рахунок. Після виконаного штрафного у карний майданчик «Любомира» м’яч зрикошетив від когось із захисників ставищенців і полетів під поперечину. Голкіпер гостей мав спокійно забирати м’яч, але не втримав його в руках. Цієї помилки тільки й чекав Владислав Гарнага, добивши м’яча в сітку – 2:0. Маючи таку перевагу, нашій команді головне було, не «наварити» біля своїх воріт, і майже до завершення поєдинку нам це вдавалося. Більше того, після перерви «академіки» непогано виходили з оборони в атаку, вдало комбінували. Мав хороший шанс забити Микола Нескей, але змарнував його. Ближче до кінця зустрічі почала даватися взнаки втома, і гості створили кілька хороших нагод «розмочити» рахунок. Підсилили гру «Любомира» заміни, особливо Фаюк і Терещенко.  І якщо в першому епізоді Бондар після передачі другого з вигідного положення пробив повз ворота, то за кілька хвилин нападник «Любомира» використав пас від Фаюка і від душі вгатив м’яча під поперечину. Нервова кінцівка пройшла за обопільних атак, але рахунок на табло не змінився. І на трибунах, і на полі фінальний свисток арбітра Кузовлєва, який на хорошому рівні провів цей поєдинок, зустріли радісними емоціями - є перша перемога АФСК «Київ» у другій лізі!

«Man of the match» за версією сайту «Спортарена»  – Владислав Гарнага (АФСК Київ): Нападник АФСК «Київ» провів переможний м’яч у матчі, в якому його команда вперше здобула повноцінні три очки. Владислав скористався помилкою голкіпера «Любомира», чим продемонстрував гольове чуття. Окрім цього Гарнага був надзвичайно корисним на полі і мав ще нагоди забити у цій зустрічі.

Післяматчевий коментар Вячеслава Нівінського: «Хлопці дуже емоційно сприйняли перемогу, зараз в роздягальні панує справжнє піднесення. Для нас вона дуже важлива. Гра була за шість очок. Перший тайм виявився складним для нашої команди. Багато боротьби, гравці пристосовувалися до поля. Два стандарти вирішили долю матчу. Мені дуже сподобалося, як грала команда після перерви. Швидкість, хороша взаємодія між гравцями атаки – це саме те, що ми награвали. Хлопці діяли розкуто, і це саме той футбол, який ми хочемо бачити. Сьогодні приємно здивував суперник. Хоча цього можна було очікувати, адже на чолі «Любомира» став досвідчений, кваліфікований спеціаліст Вадим Лазоренко. Команда організована, збалансована, додає від гри до гри. Ми дуже серйозно готували до матчу, і те, що планували, виконали. Пресинг від суперника з перших хвилин не був для нас несподіванкою, проте в дебюті матчу у нас не виходило добре виходити з оборони в атаку. Але допомогли стандарти. Зате в другому таймі команда показала кращий комбінаційний футбол. Я б навіть сказав, що до наших хлопців прийшло своєрідне натхнення. Сьогодні всі футболісти віддали боротьбі всі сили, у нас вже виокремився кістяк команди. А справжнім лідером є капітан команди, який сьогодні взяв на себе відповідальність, повів за собою команду. Забив перший гол, надійно діяв у захисті. У Семена є всі задатки хорошого захисника – є швидкість, є вміння розпочати атаку, тож, якщо буде працювати над собою, матиме добру перспективу. Хочу ще виділити нашого молодого голкіпера, який чудово відіграв з «Епіцентром». Тому сьогодні ми вирішили дати йому місце в основі, і він виправдав наші сподівання. Наші хлопці поступово адаптуються до другої ліги  і виглядають значно впевненіше, ніж на початку сезону. Дай Боже, щоб вони росли, розвивалися і вийшли на той рівень, який ми від них чекаємо. У них є хороший шанс розкритися в другій лізі. Для початку їх кар’єри це чудова можливість заявити про себе, але її потрібно використати. Проте, для цього варто багато працювати над собою та на тренуваннях».

2 ліга, 11 тур. 2 жовтня 2021, 17.30. Гнідин, «Лівий Берег». 100 глядачів, плюс 14. Арбітр Д.Кузовлєв (Запоріжжя)

АФСК «Київ» - «Любомир» (Ставище) 2:1 (2:0)

АФСК: Баранцов, Зеленько,  Ключик, Куртяк, Рогульський, Рудовський, Роєнко,  Кошляк, Нескей (Березинець,87), Сахно, Гарнага (Нагорний,89).  Тренер В.Нівінський

Голи: С.Ключик (22), В.Гарнага (29) – Д.Бондар (88)

Попереджені: Ключик (83), Куртяк (90+3) – Шишкін (28), Фаюк (68)

На Черкаси-Арені багато що також було вперше. Вперше сусіди по турнірній таблиці зустрічалися між собою на офіційному рівні, адже у минулому чемпіонаті Дніпро грав в групі Б. Вперше арбітр матчу Олександр Садовий судив матч у професійній лізі. Вперше за свої команди відзначились Владислав Барський і Ілля Малишкін. А крім того, нинішній «коуч» черкащан Тарас Ільницький майже три роки відпрацював у «Чайці», тож звітна гра дала можливість зустрітися давнім знайомим. На початку гри візуальна перевага була на боці гостей, у складі яких активними діями виділявся бразильський легіонер Нівалдо. Але з часом черкасці все частіше йшли вперед і ось вже Євген Кузнєцов пробиває з 15 метрів після розіграшу стандарту – поруч зі стійкою. Далі господарі поля кілька разів подали кутовий і один з них завершився взяттям воріт. Це Владислав Барський звільнився від опіки Музиченка, вийшов на м’яч і головою переправив його повз Міхєєва, який не встиг заблокувати цю спробу гравця Дніпра – 1:0. Господарі поля і далі діяли трохи гостріше, але збільшити перевагу їм не вдалося. Зазвичай, у всякому разі так було у кількох попередніх матчах, Чайка проводила другий тайм набагато гірше, ніж перший. Але у Черкасах команда Владислава Савчука відверто здивувала. З перших хвилин другої половини матчу гості пішли вперед і згодом зрівняли рахунок. Довгий пробивав по воротах з 22-х метрів, м’яч влучив в руку Пирогу, і арбітр призначив небезпечний штрафний у ворота Дніпра. Його виконував той, хто і заробив, – Олександр Довгий. Опорник борщагівців обвів стінку із зовнішнього боку і м’яч влетів у кут – 1:1. Тепер вже психологічна перевага була на боці Чайки. Гості виглядали цікавіше, швидше виходили з оборони в атаку і у середині тайму цілком заслужено забили вдруге. Нівалдо закинув м’яч у карний майданчик, Тименко начебто хотів пробити по воротах, але вийшов потужний простріл, під який встиг підставити корпус Ілля Малишкін і від нього м’яч опинився у сітці – 1:2. А далі гра йшла до голу. Дніпро мав два небезпечних штрафних, але господарі поля скористалися цими шансами не найкращим чином. У відповідь борщагівці провели швидку контратаку, в результаті якої поставили крапку у матчі. Василенко втік на ворота, віддав пас Русьяну, а той викотив м’яч під удар вільному Сичевському, який чотирма хвилинами раніше вийшов на заміну. Дмитрій переграв воротаря Дніпра – 1:3. Чайка здобуває першу гостьову перемогу у сезоні і переганяє у таблиці Рубікон. Черкасці програють вдома третій матч поспіль і залишаються серед квартету останніх команд групи.

«Man of the match» за версією сайту «Спортарена»  – Олександр Довгий (Чайка): Опорник Чайки відіграв у Черкасах важливу роль в перемозі своєї команди. На його рахунку ключовий гол у матчі, який значно додав гостям впевненості у своїх силах. До того ж Довгий відзначається у другому матчі поспіль, хоча його головна справа на полі – руйнувати атаки суперника.

2 ліга, 11 тур. 2 жовтня 2021, 15.00. Черкаси, «Черкаси Арена». 200 глядачів, плюс 16. Арбітр О.Садовий (Кременчук)

«Дніпро» (Черкаси) - «Чайка» (Петропавлівська Борщагівка)  1:3 (1:0)

Чайка: Михеєв, Малишкін (Шакун,69), Мосіюк, Музиченко, Потопальський, Довгий, Лазорець (Русьян,51), Нівалдо (Кузнецов,71), Василенко (Аракелян,90), Соловйов, Тименко (Сичевський,79). Тренер В.Савчук

Голи: В.Барський (24) – О.Довгий (52), І.Малишкін (66), Д.Сичевський (83)

Попереджені: Пиріг (51) – Малишкін (43), Василенко (59), Русьян (63)

12 тур.

Києво – Святошинське дербі принесло нічию. В Макарові проти досвідченої «Чайки» АФСК «Київ» вийшов у піднесеному настрої після першої перемоги на професійному рівні. В порівнянні з матчем проти «Любомира» тренерський штаб зробив лише одну заміну – місце у воротах зайняв Кирило Марціяш. В першому таймі на полі точилася рівна боротьба. «Академіки» без тіні боязкості впевнено будували захисні редути та намагалися вибігати в контратаки. Як грім серед ясного неба, прийшов гол у ворота гостей. Рудовський необачно зіткнувся з гравцем «Чайки» Русьяном, і сам постраждалий вдало виконав штрафний удар в обвід «стінки». Здалося, що й Марціяш міг зіграти надійніше.  Варто відзначити психологічну стійкість «киян». Вони не знітилися, а продовжували гнути свою лінію. І забили господарям «в роздягальню». В центрі поля добре поборовся Кошляк, Роєнко переадресував м’яча Рудовському, а Кирило сповна реабілітувався за помилку в попередньому епізоді. Він  зряче навісив майже в центр воротарського майданчика «Чайки». Ні голкіпер, ні захисники господарів не завадили Владиславу Гарназі несильно, але дуже розважливо пробити головою – 1:1. В другому таймі малюнок гри не змінився. Господарі намагалися вийти вперед, більше володіли м’ячем, але гості організовано грали в обороні та при першій-ліпшій нагоді переходили в атаку. Особливої гостроти при цьому біля воріт обох команд не виникало. У «Чайки» мали напівмоменти Русьян та Тименко, проте, в першому епізоді вдало зіграв Марціяш, а в іншому - форварду господарів не вистачило точності. Гості  мали перспективний штрафний, однак його потягнув голкіпер «Чайки» Михеєв.  В цілому нічийний рахунок закономірний, обидва суперники на перемогу не награли.

«Man of the match» за версією сайту «Спортарена»  – Сергій Русьян (Чайка): Попри те, що Чайка не змогла здолати дебютанта ліги, саме у складі борщагівців був гравець, який у цей день виконав найбільший обсяг роботи на полі. Сергій заробив штрафний і сам забив з нього. Русьян був корисним в розвитку атак своєї команди і за весь час у складі Чайки провів, мабуть, свою найкращу гру.

2 ліга, 12 тур. 6 жовтня 2021, 15.00. Макарів, «Імені М.Бруквенка». 50 глядачів, плюс 13. Арбітр М.Богатир (Запоріжжя)

«Чайка» (Петропавлівська Борщагівка) - АФСК «Київ»  1:1 (1:1)

Чайка: Михеєв, Малишкін, Мосіюк, Музиченко, Потопальський, Сичевський (Довгий,86), Русьян, Нівалдо, Василенко, Соловйов, Тименко (Аракелян,70). Тренер В.Савчук

АФСК: Марціяш, Зеленько,  Ключик, Куртяк, Рогульський, Рудовський, Роєнко,  Кошляк, Нескей (Березинець,63), Сахно, Гарнага (Нагорний,76, Фінченко,90). Нз: Баранцов, Примаченко, Сидоренко, Олабин, Шевчук, Семчук. Тренер В.Нівінський

Голи: С.Русьян (25) – В.Гарнага (40)

Попереджені: Нівалдо (90) – Кошляк (58), Куртяк (67), Ключик (69), Роєнко (79), Марціяш (90+3)

13 тур.

Перед матчем з «Мункачем» АФСК «Київ» у двох останніх матчах набрав чотири очки, тому поїздка на західний кордон очікувалася зі стриманим оптимізмом. Однак, в молодіжному дербі сильнішими виявилися господарі, хоча якби наша команда продемонструвала весь свій потенціал, із Закарпаття можна було б привезти позитивний результат. Але не склалося. Можливо, позначилася відсутність через перебір попереджень капітана Семена Ключика. Чи психологічно тиснула серія з п’яти матчів без поразок у виконанні мукачівців. Наші хлопці виглядали інертно в атаці, звично – в обороні, але не пропустити не вийшло,  бо фортуна в ситуації з визначальним першим голом посміхнулася господарям.  Втім, у першому таймі перевага «Мункача»  не викликала сумнівів. Після удару Галаса надійно зіграв Примаченко, а Василь Луців пробив поруч зі стійкою.  І, нарешті, на 28-й хвилині закарпатцям вдалося відкрити рахунок. В стилі збірної Фінляндії в суботньому матчі з Україною. Як і в тому випадку,  гол вийшов курйозним. Дубілей у центрі поля перехопив м’яча і віддав пас на Волкова.Той бив по воротах, але м’яч влучив у Куртяка і завис над карним майданчиком. А коли опустився на землю, Кошляк спробував винести його в поле, Дубілей підставив ногу і від неї м’яч залетів парашутом у самісінький кут – 1:0. Після перерви «кияни» спробували змінити хід поєдинку, але в атаці  не вдалося створити щось путнє. Натомість, «Мункач» продовжував тиснути на наші ворота  і заробив чималу кількість стандартних положень. Одне з них  запам’яталося сильним прямим ударом Стеня – Примаченко з великими труднощами відбив м’яч. Розв’язка у матчі настала вже у компенсований час. Спочатку гості організували непогану атаку, під час якої  Чепа буквально збив Фінченка у власному карному майданчику. Але арбітр чомусь залишив це без уваги, і за мить Василь Луців видав гольовий пас на Максима Гірного. Той втік від Зеленька і скористався тим, що Примаченко залишив ворота. Гравець «Мункача» перекинув м’яч через воротаря і встановив кінцевий рахунок гри – 2:0.

2 ліга, 13 тур. 10 жовтня 2021, 14.00. Дерцен, «НТБ МФА». 100 глядачів, плюс 13. Арбітр С.Подригуля (Луцьк)

«Мункач» (Мукачево) - АФСК «Київ»  2:0 (1:0)

АФСК: Примаченко, Зеленько,  Куртяк, Рогульський, Нагорний (Олабин,69), Рудовський, Роєнко,  Кошляк, Нескей (Березинець,46), Сахно (Вечурко,46), Гарнага (Фінченко,69). Тренер В.Нівінський

Голи: В.Дубілей (28), М.Гірний (90+1)

Попереджені: П.Луців (9), Грицак (45+1) – Гарнага (38), Рогульський (45+1), Березинець (58)

Для обох команд це було останнє у першому колі дербі з представниками футбольної Київщини.  Як вишгородці, так і борщагівці однаково програли у цих двобоях Лівому берегу. А ось у матчах з іншими командами зі столичного регіону Діназ очки не втрачав, в той час як Чайка розділила очки з Рубіконом та АФСК. Цей факт, а також становище суперників у турнірній таблиці, казали про те, що саме господарі поля вважалися фаворитами гри. Але гості приємно здивували, коли з самого початку гри запропонували Діназу високий пресинг і боротьбу на кожному клаптику поля. Якщо брати загалом перший тайм, Чайка виглядала краще. Команда Владислава Савчука краще рухалася, більше часу контролювала м’яч і мали перші напівмоменти. Так в одному з них Василенко головою замикав навіс від Мосіюка, але м’яч пройшов поруч зі стійкою. В іншому вже Василенко вже сам протягнув м’яч у карний майданчик і віддав пас під удар Лазарцю, але Іван забарився з прийняттям рішення і нагода була втрачена. Діназ лише під кінець тайму відповів блискучим ударом зі штрафного від Чепурненко – Міхєєв потягнув м’яч з-під поперечини. А згодом вже Бриженко намагався закинути м’яч за комірець воротарю Чайки, який трохи вийшов вперед, але перекинув і ворота. До другого тайму Діназ поставився зовсім інакше. Напевно, у перерві в роздягальні вишгородців відбулась певна розмова. Господарі поля вже більше намагалися контролювати м’яч і у середині тайму знайшли свій шанс. Бриженко отримав м’яч і віддав його на хід Бафталовському, який увірвався до карного майданчика між Малишкіним і Потопальським. У дотик Артем прокинув м’яч повз Міхєєва, який вийшов на зустріч гравцю Діназа – 1:0. Цей гол настільки засмутив гостей, що за дві хвилини вони пропустили вдруге. Все почалося з того, що малодосвідчений Соловйов втратив м’яч на половині поля Діназу у боротьбі з Волошиним. Далі м’яч підхопив Апанчук і протягнув його до карного майданчику Чайки. Не зустрів ніякого опору з боку Довгого, Олександр пробив по воротах з 18 метрів, впіймавши Міхєєва на протиході – 2:0. А протягом заключної десятихвилинки Діназ поставив крапку у цьому матчі. Котовий вибив м’яч від воріт, Апанчук виграв верхову боротьбу, віддавши чудовий пас на хід Старенькому. Сергій виграв забіг у Мосіюка, вийшов на ворота справа і прокинув м’яч повз Міхєєва у дальній кут – 3:0. Отже, Діназ зумів у другому таймі перевернути гру на власну користь і завдяки цій перемозі вийшов на другу сходинку у турнірній таблиці. Але основні конкуренти вишгородського клубу зіграють завтра. Тоді і дізнаємось, чи залишиться команда Володимира Бондаренка у першій трійці за підсумками цього туру.

2 ліга, 13 тур. 10 жовтня 2021, 15.00. Демидів, «Діназ». 300 глядачів, плюс 13. Арбітр В.Бакулін (Нова Каховка)

«Діназ» (Вишгород) - «Чайка» (Петропавлівська Борщагівка)  3:0 (0:0)

Чайка: Михеєв, Малишкін, Мосіюк, Музиченко, Потопальський, Сичевський (Тименко,63), Русьян (Кузнецов,75), Довгий (Коваленко,82), Василенко, Соловйов, Лазорець (Аракелян,75). Тренер В.Савчук

Голи: А.Бафталовський (67), О.Апанчук (68), С.Старенький (84)

0

В наступному 14 турі «Чайка» в Макарові приймає львівські «Карпати». Цікавий поєдинок відбудеться 16 жовтня, в суботу. Початок о 15.00. Запрошуємо вболівальників підтримати нашу команду. АФСК «Київ» в 14 турі вільний від матчів.