• ФК
    ФК "Кудрівка" Ірпінь Володар Кубка Києво-Святошинського регіону з футболу сезону 2021 року
  • SC
    SC "Гатне" - Переможець ХІ Меморіалу Чанових!
  • ФК
    ФК "Нива" Бузова - Переможець Кубка Київщини сезону 2021 року.

Огляд матчів 7-9 турів.

Не найкращі результати демонструють «Чайка» та АФСК «Київ» в змаганнях другої ліги. Обидві команди з нашого регіону поки що посідають місця у нижній частині турнірної таблиці.

7 тур.

Макарів.

Якщо враховувати розіграш Кубку України, Чайка грала вдома вже четвертий матч поспіль. Але цього разу у суперниках команди Владислава Савчука був чи не найбільш амбітний проект Другої ліги – ЛНЗ, який кілька місяців тому отримав статус професійного клубу. Черкащани прибули до Макарова з серією у п’ять перемог та бажанням не відпустити у відрив  Лівий берег.  І команді Юрія Бакалова це вдалося. Перший тайм, відверто кажучи, здивував. Команди грали на повільних швидкостях, що цілком влаштовувало менш досвідчених і майстерних борщагівців. Так, ЛНЗ намагався грати першим номером, але у гостей нічого не виходило попереду. По-перше, уважно у захисті грали господарі. По-друге,  склалося враження, що черкащани просто не розуміють, як розірвати оборону суперника. Чайка теж нічого не створила до перерви,  але у боротьбі за м’яч нічим не поступалася команді Юрія Бакалова. Все змінилося після перерви. ЛНЗ традиційно на початку другого тайму додав в атаці і вже на 50-й хвилині змусив борщагівців капітулювати вперше. Гості розіграли штрафний у центрі поля, Сафонов довгим пасом знайшов зліва від воріт Норенкова, той прострілив у карний майданчик на Войцеховського, а Владислав продовжив політ м’яча на Сніжка – Олександр гарматним ударом з 12 метрів вразив ворота Іванова – 0:1. Оборонці Чайки лише спостерігали за цією гольовою каруселлю суперника. Цей гол, як виявилося, вибив господарів з рівноваги. Борщагівці в мить забули про те, як успішно у першому таймі відбивали атаки ЛНЗ. Гості ж навпаки відчули, що можуть дотиснути суперника. І вже під завісу години гри черкащани змогли забити ще двічі з інтервалом у дві хвилини. Спочатку ЛНЗ реалізував кутовий - Сторчоус навісив, Насонов на дальній стійці скинув м’яч у воротарський майданчик, де найспритнішим виявися Ярослав Галенко, розстрілявши ворота ударом головою з 4-х  метрів – 0:2. Не встигли господарі оговтатися, як отримали третій гол у власні ворота. Сторчоус віддав вліво м’яч на Войцеховського, той промчав лівим флангом і зробив навіс на дальню стійку – Тарас Пучковський перевісив у повітрі Мосіюка і вразив кут з близької відстані. Воротаря Чайки Дмитра Іванова важко звинуватити у жодному м’ячі, але гра була зроблена. В час, що залишився, темп гри знову впав до повільного. ЛНЗ зробив справу і вже нікуди не поспішав, а борщагівці були настільки подавлені, що навіть не мали сил та бажання йти вперед. Та все ж ще одного разу м’яч побував у воротах Чайки. Трапилося це вже у доданий час. Черкащани заробили право на штрафний біля володінь Іванова, Бобков потужно прострілив м’яч у воротарський майданчик, де Сула просто підставив голову – 0:4.

Чайка (Петропавлівська Борщагівка) –  ЛНЗ (Черкаси) – 0:4 (0:0)

Голи: Сніжко, 50, Галенко, 58, Пучковський, 60, Сула, 90+3.

17:00; 05.09.2021. Макарів. Стадіон  імені М.Бруквенка. Суддя: Андрій Кошура (Чернівці)

Чайка: Іванов, Русьян (Клименко,72), Тименко (Мнишенко,71), Бартошук, Довгий, Малишкін, Потопальський, Василенко (Лазарець,71), Шакун (Коваленко,80), Сичевський (Аракелян,71), Мосіюк. НЗ: Злотар, Міхеєв, Кузнецов. Тренер В.Савчук

Попередження: Довгий – Євдокимов, Насонов

Бурштин.

Дебютант Другої ліги зі столиці продовжує мандрувати країною. АФСК Київ уже встиг побувати на Черкащині і Чернігівщині, зіграв на Львівщині і Буковині, а цього разу гостював на Прикарпатті, у Бурштині, де свої домашні матчі проводять галицькі Карпати. Виграти кияни знов не змогли, але потріпати нерви «левам» вдалося. Карпати вдруге поспіль грали на очах власних вболівальників і мали мету продовжити переможну ходу у домашніх матчах. Але перший тайм господарям поля відверто не вдався. Хіба що галичани перевиконали план за кутовими, але жодного разу цей вид стандарту не зіграв на користь Карпат. Гості теж особливо нічим не відзначились, хоча у старанні їм було важко відмовити. Куди цікавіше видався другий тайм зустрічі. Але першого голу довелося чекати понад 20 хвилин. Атака галичан почалася правим флангом – Мелінишин навісив на лінію карного майданчика, дебютант Скотто дотиком продовжив політ м’яча у напрямок воротарського майданчику і Андрій Бей, скориставшись тим, що Примаченко і Рогульський завадили зіграти один одному, проштовхнув м’яч у порожні ворота – 1:0. За п’ять хвилин Карпати мали забивати вдруге. Але, після прострілу Ключика з правого флангу, Нескей пробив над поперечиною з 10 метрів. Господарі ніби і далі контролювали хід гри, але несподівано отримали гол у свої ворота. Куртяк зробив навіс у карний майданчик, м’яч перелетів групу гравців і вже мав виходити за лицьову лінію. Але Сахно встиг повернути його у воротарський майданчик, звідки Олександр Студінікін у дотик зрівняв рахунок – 1:1. Втім, за п’ять хвилин прикарпатці знову вийшли вперед, забивши переможний гол. Сущак отримав м’яча на правому фланзі і намагався зробити навіс у карний майданчик, але м’яч зустрів руку Куртяка, який лише за секунду до цього переткнув лінію володінь Примаченко. Арбітр матчу, не вагаючись, вказав на одинадцятиметрову позначку, а Роман Лебедь бездоганно виконав неоднозначний пенальті – 2:1. Прикро, що досить спірне рішення арбітра наприкінці гри вирішило долю рівного матчу.  У цьому сезоні Карпати з Галича виграли усі три домашніх матчі, а зокрема ця перемога дозволила команді Любомира Вовчука увійти до квартету лідерів. АФСК Київ і надалі без перемог. Виграти, граючи виключно на виїзді, поки що не вдається.

15:00; Бурштин. Стадіон «Енергетик». 300 глядачів. Суддя: Назарій Дьордь (Ужгород)

Карпати (Галич) – АФСК Київ – 2:1 (0:0).

Голи: Бей, 68, Лебедь, 86 (пен.) – Студінікін, 79

АФСК: Примаченко, Рудовський, Рогульський, Ключик©, Зеленько, Куртяк, Нескей (Кошляк, 70), Нагайський (Семчук, 68), Олабин (Студінікін, 78), Роєнко (Сахно, 46), Гарнага (Фінченко, 46).  Запасні: Марціяш, Сидоренко, Нагорний.  Головний тренер: В’ячеслав Нівінський.

Попередження: Береза, Болівар, Бей - Зеленько, Гарнага,  Рудовський, Студінікін.

8 тур.

Макарів.

Напередодні гри Мункач випереджав Чайку на два очки і мав поточне 8-ме місце у таблиці. Було зрозуміло, що у разі успіху господарів поля команди помінялися б місцями, а у випадку перемоги закарпатців, дебютант Ліги потіснив би з сьомої сходинки Епіцентр. Чайка почала зустріч з бажанням реабілітуватися за тижневу поразку від ЛНЗ з рахунком 0:4, і вже на початку гри борщагівцям вдалося забити. Русьян отримав м’яч зліва від воріт і зробив простріл. Голкіпер Мункача невдало перехоплював передачу і змахнув м’яч точнісінько під удар Тименку, Володимир не схибив – 1:0. Хвилин за 10 гості отримали шанс на небезпечний штрафний. Стень чудово пробивав в обвід стінки, але досвідчений Іванов витягнув м’яч з кута. А згодом Чайка забила вдруге. Гості розігрували стандарт і Галас помилився на останньому рубежі захисту. Його обікрав Сичевський і видав пас на хід Василенку. Станіслав промчав з м’ячем метрів 40, обіграв воротаря і зробив рахунок 2:0 на користь борщагівців. А за п’ять хвилин господарі оформили розгром. Сичевський зробив навіс з кутового, а Потопальський у верховій боротьбі в районі 11-метрової позначки поцілив у дев’ятку – 3:0. Здавалося б, Мункач у цій грі приречений. Йти на перерву за рахунку 0:3 – це таке собі задоволення. Але те, що сталося у другому таймі, напевно, ніхто навіть уявити собі не міг.
Ледве розпочалася друга половина гри, як закарпатці відіграли один м’яч. Довгий помилився, віддаючи пас назад, Максим Гірний заволодів м’ячем і ударом з 20-ти метрів зняв павутину з дев’ятки воріт Іванова – 3:1. Минуло ще п’ять хвилин, і Мункач повернувся у гру. А допомогли гостям в цьому самі борщагівці. Русьян обрізався в центрі поля, Стень з боями увірвався зліва до карного майданчику і прострілив м’яч повз Іванова на Гірного, Максиму залишалося підставити ногу – 3:2. Але гості і не думали зупинятися. На 58-й хвилині Петро Луців проривався лівим флангом до воріт суперника і Василенко був вимушений порушити правила. Сергій Стень виконував штрафний з району кута карного майданчику і вирішив зробити прямий удар у ближній кут. Іванов явно цього не очікував і не встиг зреагувати на м’яч – 3:3. Минуло всього 13 хвилин другого тайму, а командам знову довелось починати все спочатку. І цю дуель до голу виграв Мункач, адже Чайка була зломлена психологічно. Цікаво, що тиждень тому борщагівці приблизно таким же чином починали другий тайм проти ЛНЗ, пропустивши за 10 хвилин тричі. Як бачимо, висновки з цього зроблені не були. На 73-й хвилині гості забили переможний м’яч. Голкіпер Чайки затіяв розіграш м’яча у власному карному майданчику із захисниками, Малишкін під пресингом суперника помилився з передачею на Довгого, того випередив Тарас Галас, обіграв Іванова і закотив м’яч у порожні ворота – 3:4. Від такого нокауту господарі поля вже не відійшли. Не допомогли Чайці і заміни. Мункач виграв без п’яти хвилин програний матч і обійшов у таблиці Епіцентр. Цікаво, чи були в останні роки подібні випадки, коли маючи в активі 3:0 в першому таймі,  команда так бездарно втрачала перевагу…

15:00; 12.09.2021. Макарів. Стадіон імені М.Бруквенка. Суддя: Тарас Панасюк (Бердичев)

Чайка (Петропавлівська Борщагівка) –  Мункач (Мукачево) – 3:4 (3:0)
Голи: Тименко, 7, Василенко, 23, Потопальський, 27 – Гірний, 46, 52, Стень, 58, Галас, 73.

Чайка: Іванов, Сичевський (Нівалдо,72), Мосіюк, Довгий, Бартошук (Кузнецов,82), Русьян (Аракелян,72), Тименко, Потопальський, Василенко, Соловйов, Малишкін (Шакун,90). НЗ: Злотар, Михеєв, Коваленко, Клименко, Мнишенко, Лазарець. Тренер В.Савчук

Попереджені Малишкін, Потопальський – Луців, Чепа, Дегтяр

Вінниця.

Кияни продовжують гостьове турне на професінойму рівні, і черговий вояж команда В’ячеслава Нівінського здійснила у Вінницю. Ще до матчу було зрозуміло, що в гостях у Ниви молодій столичній команді буде важко розраховувати навіть на нічию, не кажучи вже про першу перемогу у чемпіонаті, адже вінничани взагалі у цьому сезоні виглядають потужно, а на власному полі – так тим більше. Ось і цього разу сенсації не сталося. Господарі поля домінували протягом усього матчу, вдало реалізували свої нагоди і оформили вже третю поспіль домашню перемогу з великим рахунком. Рахунок був відкритий на 18 хвилині. Бондар вкинув аут неподалік від кутового прапорця, Маляренко виграв повітря і продовжив політ м’яча в район ближньої стійки, а звідки Артур Загорулько невідпорно пробив у дальній кут – 1:0. Одразу після третини гри Нива подвоїла свою перевагу. Громок пройшов правим флангом і відпасував у центр на Віктора Георгієва, який мчав паралельним курсом. Півзахисник вінничан ризикнув пробити по воротах з кута карного майданчику і був правий – м’яч точнісінько залетів у дальній кут – 2:0. Ще до перерви господарі поля довели рахунок до розгромного. Бондар перехопив м’яч у центрі поля, віддав його на Загорулько, а той блискучим пасом у розріз вивів на ворота Ігора Маляренка. Бити Ігор не став, вирішивши обіграти воротаря – в цей час Максим Примаченко порушив правила. Пенальті бездоганно виконав Артур Загорулько – 3:0. Бенефіс діючого президента Ниви продовжився і в другому таймі. На 54 хвилині він зробив хет-трик, забивши вже сьомий м’яч в чемпіонаті і двадцятий загалом у футболці вінничан. Артур Загорулько отримав пас на хід від Георгієва трохи лівіше воріт і, увірвавшись до карного майданчику, з лівої ноги відправив м’яч у дальній кут – 4:0. Отже, на власному полі Нива має стовідсотковий результат у 4 матчах. Вінничани продовжують забивати вдома щонайменше три м’ячі за гру. АФСК Київ знову не забив, на рахунку столичної команди лише три голи у цьому чемпіонаті.

14:00; 11.09.2021. Вінниця. Стадіон “Міський”. Суддя: Мирослав Липко (Івано-Франківськ)

Нива (Вінниця) – АФСК Київ – 4:0 (3:0). Голи: Загорулько, 18, 44-пен, 54, Георгієв, 21.

АФСК: Примаченко, Вечурко, Ключик, Куртяк, Кошляк (Олабин,53), Зеленько (Нескей,46), Нагайський (Семчук,46), Сахно (Нагорний,64), Фінченко (Гарнага,70), Рудовський, Рогульський. НЗ: Марціяш, Березинець, Сидоренко, Студінікін. Тренер В.Нівінський.

Попереджені Кучер – Вечурко, Примаченко, Кошляк

9 тур.

Київ.

Першоколова виїзна серія «академіків» продовжилася поразкою від лідера. Цього разу їм не довелося залишати межі Києва, адже вони завітали в гості до земляків з «Лівого Берегу».  На жаль, знову програли, але варто відзначити кілька цікавих фактів. По-перше, записав своє прізвище до клубного літопису, як автор першого автоголу,  Дмитро Рогульський. По-друге, свій дебютний матч за АФСК «Київ» провів 17-річний хавбек Олексій Березинець, з чим ми його і вітаємо.  По-третє, вперше в сезоні  матч за участі нашої команди завершився  без жодного попередження. «Кияни» дали бій лідеру групи, але підвела  недостатня концентрація на перших хвилинах. Можна було очікувати стартового натиску з боку «Лівого Берега», але в реальності наші хлопці виявилися до нього не готовими. Вже до 15-ї хвилини ми програвали в два голи. Спочатку у господарів пройшла атака правим флангом, і після прострілу Коваля м’яч рикошетом від ноги Рогульського опинився в сітці наших воріт.  Потім отримали гол після стандарту. Банальний кутовий закінчився точним ударом того ж таки Коваля з району одинадцятиметрової позначки. До честі «академіків»,  в подальшому гру вдалося вирівняти, але забити не вдалося. У нас був шанс відіграти один м’яч наприкінці першого тайму. Після навісу з кутового Ключик пробивав головою з близької відстані, але вдало зіграв воротар  «Лівого берега» Проценко. В другому таймі голів не було. Як і не було стовідсоткових нагод відзначитися. Так, обидві команди не відсиджувалися в обороні, постійно шукаючи шляхи до воріт, але рахунок залишився незмінним. В нашому активі залишається три очки після 9-ти матчів і чотирнадцятий рядок в турнірній таблиці. Наступний поєдинок буде не менш важким – граємо на виїзді  проти амбітного «Епіцентра» з Дунаївців (Хмельницька область). Матч відбудеться  27 вересня в понеділок.

Коментар головного тренера АФСК «Київ» Вячеслава Нівінського: «Сьогодні провалили старт, але надалі зібралися і відіграли непогано. Задоволений самовіддачею гравців. Прикро, що нас підвели дитячі помилки на початку першого тайму. Вважаю, що на один гол ми награли, але забити його не вдалося. Було певне хвилювання перед матчем з лідером. Крім того, ми тренуємося на натуральному газоні, тому певний час знадобився на адаптацію до штучного покриття. Вносити якісь корективи в перерві не було сенсу. Вийшли на другий  тайм з бажанням забити. На мій погляд, у команди є майбутнє, тож все буде добре. Молоді гравці зростатимуть, якщо прийде результат. Перемоги додають впевненості та майстерності. Коли ти знаходишся на дні турнірної таблиці, виходиш на кожен матч пригніченим. Поки у нас результату немає, але я впевнений, що він вже не за горами».

2 ліга, 9 тур. 17 вересня 2021, 17.00. Київ, «Лівий Берег». 530 глядачів, плюс 21. Арбітр Д.Євтухов (Дніпро)

«Лівий Берег» (Київ) – АФСК «Київ» 2:0 (2:0)

ЛБ: Проценко, Іщенко, Курко, Воронін (Соколов,81), Пінчук, Запорожан, Старгородський, Морозенко (Співаков,46), Ксьонз (Гуськов,85), Коваль (Петренко,60), Акименко (Меладзе,71). Тренер А.Бузнік

АФСК: Примаченко, Вечурко, Зеленько, Нескей (Березинець,77), Ключик, Куртяк, Рогульський, Рудовський (Кошляк,55), Олабин (Нагорний,55), Фінченко (Сахно,71), Гарнага (Студінікін,57). Нз: Марціяш, Сидоренко. Тренер В.Нівінський

Голи: Д.Рогульський (8,автогол), В.Коваль (15)