Головна людина в гостомельському «Факелі» - це, без сумніву, Ігор Вакуленко.

Сам в минулому класний форвард (хоча він ще офіційно не завершив свою ігрову кар’єру, і є ще шанс побачити його на смарагдових газонах в якості гравця, якщо дозволить здоров’я), наразі в одній особі є і президентом, і спортивним директором, і головним тренером самобутнього колективу з симпатичного містечка авіаторів і скловарів.

Після гучного успіху в минулому році, коли «Факел» здобув звитягу в першій лізі Києво-Святошинського району, новий сезон розпочався для команди ще одним переможним розділом в новітньому історичному літописі колективу! Дебют «Факела» в традиційному зимовому турнірі пам’яті Олега Макарова вже зараз можна визнати успішним, адже підопічні Ігоря Вакуленка здобули путівку в чвертьфінал меморіалу з першого місця в групі. Ми попросили головного тренера «Факела» поділитися своїми враженнями про перебіг подій на турнірі:

-        Перш за все, вітаємо вас та команду з виходом до наступного раунду! Коли заявлялися на меморіал Макарова, чекали на такий результат?

-       Дякую за вітання! Звичайно, не чекали… це для нас несподіванка! Проте, приємно, що вдалося показати команду з гарного боку. Не буду приховувати, нас в багатьох моментах супроводжувала удача, але всі без виключення хлопці билися на полі, віддавали всі сили і вміння.  І футбольний бог відплатив сторицею. Ми не ставили якихось завдань перед командою – просто хотіли пограти в футбол, перевірити свої сили в матчах з цікавими суперниками, вписати нову сторінку в історію команди.

-       Що ж, вам це виявилося до снаги! В складі команди в матчах турніру зявилася група нових футболістів. Чи означає це, що «Факел» суттєво оновить своє обличчя в новому сезоні?

-       Ні, на сьогодні ці гравці виступають за нас ситуативно. Мова йде про Вадима Гриппу, Андрія Ятленка, Нагорного, Кульгука. Це друзі нашого форварда Олександра Омельянова, які зголосилися допомогти «Факелу» в конкретному турнірі. В минулому сезоні вони разом грали за «Кристал» (Козин), а ще раніше за «Обухів». Говорити про їх майбутнє в «Факелі» передчасно, але все може бути. А загалом ми розраховуємо на тих виконавців, які кували минулорічне «золото» першої ліги.

-       Як ви оцінюєте якість гри ваших підопічних на груповій стадії меморіалу Макарова?

-       Мої футболісти, я вважаю, в кожному матчі билися достойно. Звичайно, зимовий футбол має свою специфіку, можливо, десь не вистачало майстерності, але самовіддача була на висоті. Гравці повністю виконували установки, нам вдалося ефективно використати свої сильні сторони і спіймати свій шанс. Особливо мені сподобалася наша гра з «Музичами». Ми переграли більш іменитого суперника за рахунок наших фірмових стрімких флангових контратак. Останній матч з «Любомиром» вже нічого не вирішував, і добре, що саме в цій грі наш фарт закінчився. Можливо, він повернеться до нас в чвертьфіналі. Хотілося б відзначити всіх футболістів, які виходили за «Факел» на цьому турнірі, подеколи у важких погодних умовах, жертвуючи своїм здоров’ям (багато хлопців застудилися через відсутність теплих роздягалень та гарячої води в Лютежі, де ми грали третій матч), але в першу чергу хочу подякувати за гарну гру та самовіддачу Власенку, Дикому, Пищику, Севруку, Подшивалову, Бурдейному.

-       Завтра ви зіграєте історичний матч з «без п’яти хвилин» командою прем’єр-ліги чернігівською «Десною»! Що чекаєте від цього побачення з «профі»?

-       В нас немає ілюзій – завтра буде складно сподіватися на позитивний результат, але право зіграти з професіоналами ми заслужили сповна і свій шанс матимемо обов’язково. В оптимальному складі вийти на матч не вдасться, кілька ключових виконавців захворіли, але ті хлопці, які залишилися в строю, без бою перемогу не віддадуть. Нам немає чого втрачати, з психологічної точки зору нам буде легше грати, адже в будь-якому випадку ми вже написали свою історію! Звичайно, більше шансів ми б мали на відкритому повітрі, бо вже призвичаїлися до зимових умов, але наші суперники все ж таки змогли домовитися про зустріч в манежі тренувальної бази «Динамо» - гра відбудеться завтра о 12.45.

-       Якими ви бачите контури нового сезону для «Факела»? Чи окреслили вже завдання на цей рік?

-       Я не виключаю, що спробуємо свої сили в першості Київської області, причому мова йде про вищу лігу. Принаймні, таке завдання стоїть перед нашою командою, питання лише в тому, коли ми наважимося на це. Сьогодні оцінюю шанси 50 на 50. У нас є чудовий стадіон, є можливість внести стартовий внесок, все в порядку з забезпеченням матеріальних потреб  команди. Якщо знайдемо кошти на фінансове стимулювання гравців в потрібному обсязі, вийдемо на новий рівень. Але в будь-якому випадку будемо брати участь в змаганнях вищої ліги Києво-Святошинського району. Щодо основного складу виконавців «Факела», то кістяк команди залишиться тим же, що і в минулому році. Я вважаю наших гравців достатньо кваліфікованими та конкурентоздатними. Якщо й будемо виходити на трансферний ринок, то це будуть точкові придбання. Все залежить від фінансів – зараз вільних агентів хоч греблю гати! Були б гроші…

-       Як ви ставитесь до нововведень в аматорському статусі футболістів з початку цього сезону?

-       У мене є інформація, що в Київській області відмовилися від введення правила «один гравець – одна команда», принаймні, в цьому році. На мій погляд, дотримуватися цього правила на «гордій самоті», коли ні Київ, ні інші області не горять бажанням відкривати свої бази данних – це футбольне самогубство, адже ми завчасно програємо в конкурентній боротьбі за успішні команди. Треба давати людям грати, хто де хоче, без обмежень, подивіться, яка в країні важка ситуація…

-       Як ви оціните організацію турніру Макарова в нинішньому сезоні?

-       В цілому позитивно, нас все влаштовувало. Однак, і в бочці меду знайдеться своя ложка дьогтю. За ті внески, які ми сплатили за участь в турнірі, можна було б облаштувати для команд, які грають взимку на відкритому повітрі, теплі роздягальні, гарячий душ, чай. На стадіоні у Вишневому все це було на хорошому рівні, а от Лютіж нас неприємно вразив у цьому відношенні…

-       Що ж, залишається побажати вам удачі в завтрашній зустрічі з «Десною»!  І дякуємо за достойне представництво нашого району в престижному турнірі!

-       Спасибі, в будь-якому випадку ми будемо задоволені нашим виступом, бо й так стрибнули вище голови!    

Відеогалерея


Юні Соколята - 2018

Відкриття футзального сезону 18/19

Нагородження-2018 (2 частина)

Нагородження - 2018 (1 частина)

 

Фотогалерея


Контакти


м. Київ пр. Перемоги 126, каб. № 9.

тел.(факс) (044) 284-24-25

E-mail: ksrff@ukr.net

пн - 10:00 - 13:00

ср - 17:00 - 19:00

пт - 17:00 - 19:00


Голова КСРФФ:

Чалий Валерій Іванович

050-161-04-47


Заступник голови:

Карабкін Ярослав Станіславович

063-323-41-94


Секретар:

Карабкіна Каріна Вадимівна

093-209-30-81