Вагома заявка на фінал!
ФК «Чайка» перемагає 3-0 в першому півфінальному матчі.

Минулої середи флагман Києво-Святошинського футболу ФК «Чайка» з Петропавлівської Борщагівки зробив впевнений крок до фіналу кубка України серед аматорських колективів. На затишній «Козак Арені» команда Олександра Нігруци провела перший півфінальний матч в рамках цього турніру з амбітними гостями з міста Кропивницького (колишній – Кіровоград) – футбольним клубом «Нова поліція», який, як видно з назви, захищає кольори новітніх правоохоронних органів, а саме головного управління поліції України в Кропивницькій області.

03.05, 17.00. Петропавлівська Борщагівка, «Козак Арена», штучне покриття. 100 глядачів.

«Чайка»: О.Кириленко – Р.Скляренко, А.Музиченко, С.Пономаренко, А.Чорномаз – А.Барташук (М.Костенко), Г.Бухал (Я.Литвин), Р.Баранович (М.Комісар), Б.Коваленко, Доу Мухаммад – Б.Січкарук (А.Степанчук,34). НЗ: А.Василенко, С.Литвиненко, П.Нагорний. Тренер – В.Яічник, президент – О.Нігруца.

«НП»: Травкін, Глущенко, Поплавка, Федотов, Согутовський, Кулик, Качура, Карпівець, Красовський, Кривошей, Дарбанов. Запас: Рибалко, Пономар, Нешкреба, Хоменко, Андрієнко, Кутулупенко. Тренер – О.Мизенко, президент – О.Скляревський.

Голи: Б.Січкарук (10,29), Я.Литвин (90)

Звичайно, наші земляки мають набагато довшу історію та досвід матчів такого рівня (нагадаємо, що «Чайка» вже один раз перемагала в кубку України серед аматорів, а саме в 2013 році в захоплюючому фіналі здолала ФК «Єдність» з Плисок Чернігівської області 3-0, 2-3 (в доданий час)), але гості з Кропивницького, команда яких була створена лише в 2016 році, в перший же рік свого існування стали чемпіонами області, міста та володарями кубка міста. В складі «полісменів» глядачі побачили кількох виконавців, які мали досвід гри на професійному рівні, а на тренерському містку зустрілися з відомим свого часу півзахисником вітчизняного футболу Олександром Мизенком, який виступав за кіровоградську «Зірку», миколаївський «Евіс», донецький «Металург», київський ЦСКА, а також в Молдові («Шериф») та Казахстані («Актобе»).

Звітний півфінал Кубка України серед аматорських команд  виправдав очікування петропавлівської «торсиди». Насамперед «Чайка» порадувала агресивною, атакувальною грою, нав’язала гостям «свій футбол» і закономірно перемогла з великим рахунком. Розкачуватися довго не стали. Відкрив рахунок вже на 10-й хвилині матчу Богдан Січкарук. Красиву передачу від Коваленка з лівого на правий фланг Барташук обробляти не став, а в один дотик переправив м’яча вздовж воріт. Там Сікарчук головою  поставив крапку в цій комбінації. Тренерський штаб “полісменів” після пропущеного голу закликав своїх підопічних до жорсткішого протистояння та чоловічої боротьби, але марно. І хоча середній вік гравців «Чайки» явно молодший за гравців з Кропивницького, господарі не поступалися гостям в бойовитості. Напруження  зростало з кожною хвилиною. Команди билися за кожну ділянку поля. “Чайка” виглядала цікавіше, але довго не могла реалізувати свою перевагу. Богдан Коваленко на лівому фланзі зловив кураж і вдосталь познущався над своїми опонентами. На 30-й хвилині не реалізував вихід сам-на-сам Січкарук. Але через хвилину виправився, зробивши дубль! І знову головою! На цей раз допоміг стандарт у виконанні Бухала. На жаль, вимушена заміна у “Чайки” сталася на 32-й хвилині. Після прикрого зіткнення в центрі поля з одноклубником травми зазнав герой  матчу. Складність травми поки що невідома. Є підозра на пошкодження хрестоподібної зв’язки, але будемо сподіватися, що все обійдеться. Одужуй, Богдане!

Другий тайм почався з вилучення! За грубу гру і повторне попередження був вилучений з поля гравець “Нової поліції” Федотов. “Чайка” грала в  красивому стилі, який вже можна називати фірмовим  – короткі швидкі паси низом, мінімум дотиків, багато командного руху. Така собі «тікі-така» по борщагівські… Цікавий факт, навіть перебуваючи в більшості, господарі поля довгий час грали без номінального форварда. Роль «наконечника» на вістрі виконували по черзі Бухал або Баранович. У середині другого тайму “Чайка” не використовувала  два реальних моменти для третього взяття воріт. Баранович, зігравши на випередження після прострілу, з метра влучив у голкіпера, а невдовзі удар Коваленка влучив у поперечину.  Варто віддати належне команді “полісменів”. Вони чинили відчайдушний опір навіть в меншості, хоча інколи зловживали «брудною грою». Розв’язка трапилася під завісу матчу. За хвилину до фінального свистка після довгої націленої передачі Пономаренка м’яч впіймав новачок команди Ярослав Литвин, який вийшов на заміну під завісу зустрічі, і з гострого кута вразив ворота гостей. Закономірна і дуже важлива перемога “Чайки”! Але попереду ще багато роботи. Вже в ці вихідні на “Чайку” чекає тяжкий виїзд на матч чемпіонату з прямим конкурентом ФК «Оскар» Підгір’я за боротьбі першість  у Івано-Франківську область.  А за два тижні – повторний матч у Кропивницкьому проти ФК “Нова Поліція”. Цікаво, що в звітному матчі в складі «Чайки» дебютував молодий двадцяти дворічний гравець арабського походження Мухаммед Доу, який останнього часу грав в київських змаганнях під егідою асоціації дворового футболу (АДФ). Селекція працює!