За підсумками осінньої частини чемпіонату в другій лізі флагман Бучанського району СК «Чайка» з Петропавлівської Борщагівки посідає незвично низьке дванадцяте місце в своїй групі. Борщагівці після 19 матчів набрали лише 15 очок, різниця м’ячів 16-40. Проте, зимовий антракт команда проводить під керівництвом нового головного тренера досить плідно. Вперше в своїй історії колектив Олександра Нігруци тріумфував у Меморіалі Олега Макарова, завоювавши головний приз турніру. Ведеться вдумлива та скрупульозна селекційна політика. «Чайка» розпочала підготовку до весняної частини сезону 15 січня. На перегляді в команді знаходиться понад десяти новачків. За цей час «Чайка» зіграла ряд контрольних матчів. В рамках Меморіалу Олега Макарова зі збірною вільних агентів ВАФП 3:2 (голи: Пуди, Лига, Бартошук), «Поліссям» Ставки 1:1 (гол: Сміт), «Дружбою» Мирівка 1:1 (гол: Грищенко), земляками з «Софії» 9:0 (голи: Нівалдо, Грищенко, Лига – тричі, Бартошук, Лазарець, Сміт – двічі),  «Олімпією» Савинці 1:1, по пенальті 4:3 (гол: Пуди),  київським «Лівим Берегом» 2:0 (голи: Бартошук – двічі) та в фіналі турніру знову з «Дружбою» Мирівка 1:0 (гол: Пуди). Переможцями Меморіалу Олега Макарова в сезоні 2022 року стали воротарі Кирило Злотар, Нвокоеча Чуквуебука, Володимир Коломієць, захисники Роман Адаменко, Андрій Бартошук – капітан, Владислав Веремеєв, Михайло Цебро, Ілля Малишкін, Антон Музиченко, півзахисники Дмитро Галич, Артем Козлов, Дмитро Пуди, Нівалдо Родрігеш, Еммануель Угоала, Федір Кочубинський, Євген Холмецький, Дмитро Шакун,  нападники Дмитро Грищенко, Іван Лазарець, Олег Лига, Семпсон Сміт. Президент клубу Олександр Нігруца, тренер Денис Хомутов, асистент тренера Олександр Змієвський. Капітана «Чайки» Андрія Бартошука визнали кращим гравцем Меморіалу Олега Макарова. Перемога в Меморіалі стала важливим чинником на шляху повернення гравцям «Чайки» переможних традицій та віри в свої сили!  

 

Після завершення Меморіалу «Чайка» в контрольних поєдинках перемогла ірпінську «Кудрівку» 2:1 (голи: Сміт, Грищенко) та зіграла внічию з ФК «Чернігів» 2:2 (голи: Шакун, Бартошук). 19 лютого, в суботу, «Чайка» проведе черговий контрольний матч проти «Епіцентра» (Дунаївці). Гра відбудеться в Києві, вулиця Шептицького, 5А. Початок о 12.00.

Головний тренер борщагівців Денис Хомутов відповів на запитання пресслужби ПФЛ та прес аташе СК «Чайка» Олександра Нікітіна:

- Денисе Олександровичу, ви очолили клуб наприкінці осінньої частини чемпіонату, яка для борщагівців стала мабуть найгіршою за часів виступу на професіональному рівні. Які висновки вам вдалося зробити під час зимової паузи і чому так суттєво змінився склад команди?

- Приймати будь-яку команду вже під час сезону завжди важко. В таких умовах немає часу на роздуми. Треба якомога швидше освоїтися і приймати рішення, іноді - досить кардинальні. Перше, що ми побачили, команда перебуває у психологічній ямі через ті невдачі, які були восени. Гравці не відчували впевненості у власних силах, а дехто відверто чекав зимового антракту, щоб піти з команди. Простіше кажучи, у Чайки не було єдності і командного духу в матчах осінньої частини чемпіонату. Чому так сталося, питання не до мене, адже я прийшов вже на друге коло чемпіонату. Тому першочергове завдання, яке ми поставили до виконання після зимової паузи, повернути команді впевненість, а кожному гравцю – віру у власні сили.

- Яка ваша філософія футболу і що з того, що вам притаманне як тренеру, ви можете вже найближчим часом застосувати у роботі з Чайкою?

- Моя мета – прищепити гравцям психологію переможця. Команда повинна мати характер. В футболі результат буває різним, від перемоги до поразки, але якщо у гравців немає характеру, сподіватися немає на що. Ми прагнемо побудувати команду, з якою рахуватимуться усі, навіть лідери чемпіонату. Зараз ми на першому етапі становлення команди. Через те, що взимку нас залишила велика кількість гравців, сьогодні йде процес формування складу. Я не з тих тренерів, які беруть велику групу нових футболістів і пробує зліпити з неї команду. Ми намагаємося підбирати виконавців точково, на кожну окрему позицію. Зараз команда бере участь у зимовому турнірі і велика кількість матчів має нам допомогти в тому, щоб визначитися по багатьом гравцям, які є на перегляді. Деякі футболісти вже зарекомендували себе і відповідають нашим вимогам. Вже у лютому працюватимемо над стабілізацією складу. В нас багато роботи і наша мета – повернути Чайці славу непоступливої команди. А щодо результату, ставитимемо завдання перед командою перемагати у кожному матчі, ніби найближча гра – як остання.  

- Напевно, за свою тренерську кар’єру ви співпрацювали з різними за характером, або за вимогами керманичами клубів. Як ви находите спільну мову з президентом Чайки Олександром Нігруцою?

- Хоча ми співпрацюємо недовго, в мене вже є велика повага до президента. Олександр Петрович – до мозку кісток футбольна людина. Він обожнює футбол, а ще більше – клуб, який близько 10 років тому вивів спочатку на рівень однієї з провідних аматорських команд України, а згодом – на професіональний рівень. Я можу сказати, що ми перебуваємо у режимі постійного діалогу. Його цікавлять і турбують усі дрібниці, які відбуваються у головній команді клубу, в юнацьких командах. Він переймається усім, він живе життям клубу. Звичайно, з таким керівником досить легко знаходити спільну мову і вирішувати питання. Буває, що з деяких питань його думка відрізняється від моєї, але у діалозі ми намагаємося прийти до спільного знаменника.

- В системі СК Чайка є дитячо-юнацькі команди, але немає як такого молодіжного складу, тобто – найближчого резерву для головної команди. Чи створюватиметься така команда на постійній основі і в якому турнірі вона має грати, на вашу думку?

- На мій погляд, професіональний клуб повинен мати таку команду. По-перше, завжди є гравці, які з різних обставин не потрапляють в основний склад, і отримувати ігрову практику у «дублі» досить важлива річ для них. До того ж, в нас є молоді перспективні виконавці, які на цю мить не готові грати на рівні Другої ліги, але з ними треба працювати і вони також повинні мати ігрову практику. Минулого року Чайка мала команду U-19, яка досить добре себе проявила в одному з регіональних турнірів. Що стосується турніру, то на мій погляд нижче рівня чемпіонату області немає сенсу заявляти таку команду, адже у гравців не буде прогресу. Хотілося б, щоб питання створення постійної молодіжної команди було на порядку денному у цьому сезоні. Сподіваюсь, незабаром будемо його обговорювати з керівництвом клубу.

– Денисе Олександровичу, розкажіть будь ласка, які здобутки команда вже має за місяць роботи, як готується зараз і які є плани на найближче майбутнє?

– Я би позитивно оцінив перший етап нашої підготовки. По-перше, ми зіграли у досить престижному зимовому турнірі, де були зібрані команди дуже високого рівня, і здобули в ньому перемогу. З психологічної точки зору це було надважливо, адже після невдалої осінньої частини чемпіонату було досить багато негативу. По-друге, під час матчів на зимовому турнірі ми переглядали певну кількість потенційних новачків. І на цей час я вже можу сказати, що по деякім гравцям є позитивні рішення. Вони залишаться у нас. Що стосується другого етапу, який наразі триває. Його ми розпочали 9 лютого, вже зіграли два контрольні матчі. Цей етап команда працює у тижневому циклі, тобто, в такому форматі, в якому буде проходити чемпіонат України. Продовжуємо переглядати потенційних новачків. Наше завдання – знайти футболістів, які підсилять гру команду. Як на мене, нам потрібно ще десь 5-6 гравців для того, щоб склад був сформований. До кінця лютого зіграємо ще два контрольні матчі – 19 числа з «Епіцентром», а 26 – зі «Штурмом». За підсумками цих матчів вже будемо складати заявку на весняну частину чемпіонату України у Другій лізі. З початку березня розпочнемо третій і останній етап підготовки. За календарем перша офіційна гра у нас 26 числа. А до цього часу через контрольні матчі вже будемо награвати склад і готуватися до першого суперника – «Любомира» зі Ставища.

Статистичні підсумки першої половини сезону СК «Чайка» можна знайти за посиланням: http://pfl.ua/news/details/13086

За матеріалами сайту ПФЛ та СК «Чайка»

Відеогалерея


Спец

АФСК Київ 5-2 МФК Первомайськ

ФК ЦСКА (КиЇв) 0:1 ФК Динамо (Вишневе)

СК Прогрес 1 0 ФК Гостинний Двір

 

Фотогалерея


Контакти


м. Київ пр. Перемоги 126, каб. № 9.

тел.(факс) (044) 284-24-25

E-mail: ksrff@ukr.net

пн - 10:00 - 13:00

ср - 17:00 - 19:00

пт - 17:00 - 19:00


Голова КСРФФ:

Чалий Валерій Іванович

050-161-04-47


Заступник голови:

Карабкін Ярослав Станіславович

063-323-41-94


Секретар:

Карабкіна Каріна Вадимівна

093-209-30-81