В третьому сезоні поспіль спортивний клуб «Чайка» поступився в гостях вінницькій «Ниві». На гру 19-го туру проти сусіда по турнірній таблиці наша команда вирушала виключно за перемогою. Обидві команди будували свої плани на весняну частину сезону, змінили тренерів, провели селекцію. Але у «Ниви» «зайшло» все – вона піднімається в турнірній таблиці, в минулому турі рознесла одного з фаворитів сезону (4:1 – над ФК «Ужгород»), і тепер лише компліменти сиплються на голови вінничан. «Чайка» ж навесні набрала лише два очки в шести зустрічах, не виграючи ще з минулого року. Тому не дивно, що якщо ще восени «Нива» була серед аутсайдерів, то тепер впритул наблизилася до «Чайки» при розриві всього в два очки. Лобове протистояння, виходить, очікувалося на штучному газоні вінницького стадіону «Хімік». Гостей привіз особливий для вінницького футболу тренер. Богодєлов-молодший і сам сезон провів в Ниві, але куди більше пограв за тутешній клуб його батько Павло Георгійович, який чимало забивав за місцевий «Локомотив» у 70-х, а далі успішно працював в київському «Динамо» в якості селекціонера (це він привозив Хацкевича з Белькевичем і багатьох інших гравців, які підійшли великому Лобановському). Виставив «коуч» «Чайки» очікуваний склад: відзначимо хіба що вихід одночасно з двома центрбеками і універсала Шакуна (він вийшов в центрі поля, хоча раніше з’являвся і в центрі захисту, і зліва). Також другий матч поспіль з’явився самий крайній новачок «Чайки» – правий бек Малишкін. Пройшовши школу «Динамо», він раніше побував в першоліговому «Гірнику-Спорт», а взимку міг опинитися в аматорському «Лівому Березі», але не витримав конкуренцію з зірками-ветеранами амбітного столичного клубу. Подопічні В’ячеслава Богодєлова прагнули нарешті перервати безвиграшну серію у другій лізі, яка складала вже 6 матчів. Навіть за відсутності травмованих Дмитра Іванова, Кирила Коваленка, Річарда Куноуна, Олександра Ярмака і Максима Столярова склад борщагівців виглядав досить потужно. У центр захисту вийшла звична зв’язка гравців Музиченко – Цебро. Лівий фланг закривали Мосіюк і Погранічний, правий – Малишкін і Бартошук. Центральну півзахисну лінію склали Шакун і Медведь, а попереду грав дует нападників Тименко – Лига.

З перших хвилин нашій команді вдалося нав’язати супернику боротьбу на кожному клаптику поля. Борщагівці не тільки нічим не поступалися «Ниві» у позиційній грі, але й постійно власноруч створювали атаки на ворота господарів поля. До перерви підопічні В’ячеслава Богодєлова мали кілька нагод відзначитися, але відкрити рахунок не склалося. Зокрема, мали шанси відзначитися Шакун  і Бартошук – в дебюті тайму, Тименко і Лига – перед перервою. У вінничан був по суті один момент, коли Загорулько вийшов сам-на-сам, проте надійно зіграв Євген Шкарбан. Перша неприємність для нашої команди трапилася на початку другого тайму. Вже на 49-й хвилині був вимушений через травму залишити поле центральний захисник Антон Музиченко. Майже одразу тренерський штаб підсилив лівий фланг виходом на поле Еміна Сафіханова. Згодом борщагівці мали реальну нагоду забити, але Володимир Тименко після передачі Медведя бив п’ятою і потрапив у стійку. А за дві хвилини вже рятував наш воротар, коли нейтралізував другий вихід сам-на-сам того ж  Загорулька. Та все ж перший гол забили саме борщагівці. Спрацювала заміна нашого «коуча», і після пасу Бартошука на лівий кут штрафного майданчику Сафіханов розстріляв дальню шістку воріт «Ниви». Але, на жаль, вже за дві хвилини груба помилка у захисті призвела до того, що господарі зрівняли рахунок. Після атаки другим темпом забутий на дальній стійці Георгієв розстріляв Шкарбана. Далі йшла гра на зустрічних курсах – до голу. Його міг забити Олександр Медведь, але з перспективного штрафного півзахисник борщагівців не влучив у ворота. Натомість, господарі поля забили гол на 90-й хвилині, і знову після невдалої гри наших оборонців, які не змогли вибити м’яча протягом серії рикошетів,  – відзначився Маляренко після скидки Браславського. А вже у доданий час захист борщагівців провалився втретє, коли усім складом «Чайка» пішла зрівнювати рахунок, а той же Браславський розстріляв ближню дев’ятку. Наша команда третій сезон поспіль залишає Вінницю з поразкою. Без перемог граємо у чемпіонаті вже 7 матчів. Це забагато. У найближчу п’ятницю, 30 квітня, в матчі з львівськими «Карпатами» треба вигравати. Матч заплановано на 16.00 на стадіоні імені Бруквенка в Макарові.

Головний тренер «Чайки» В’ячеслав Богодєлов прокоментував виїзну поразку від «Ниви» (1:3):

-Це була рівна гра. Ми забили м’яч, але швидко пропустили у відповідь. Тобто перевагою свого гола не вдалося скористатися. Під час матчу тривав обмін гострими моментами, але «Ниві» пощастило більше. Ми не хотіли втрачати очки, тому бігли вперед до кінця. Довелося розкриватися, через що пропустили два м’ячі. Гра, думаю, сподобалася вболівальникам. Зрозуміло, ми незадоволені результатом.

-Яка стояла мета перед «Чайкою на сезон?

-Була мета посісти третє місце в групі. Але в зв’язку із тим, що дуже довго чекали головного тренера Анатолія Безсмертного (в підсумку він прийняв «Львів») , підготовка до поновлення сезону була не такою, як було потрібно. «Чайка» почала рік невдало, втратила очки. Зараз ми намагаємося знайти свою гру. На жаль, малюнок гри у «Чайки» непоганий, а ось результату поки що немає.

Друга ліга. 19 тур. Вінниця, стадіон «Хімік». Без глядачів.

Арбітр: Мирослав Липко (Івано-Франківськ)

«Нива» (Вінниця) – «Чайка» (ПП Борщагівка) 3:1 (0:0)

Голи: 0:1  Сафіханов (61).  1:1  Георгієв (63).  2:1  Маляренко (90). 3:1 Браславський (90+4).

«Нива»: 99.Карабін, 6.Сербул, 3.Хохлов, 5.Попов, 7.Білик, 25.Калітов (20.Кучер, 80), 93.Маляренко, 33.Петрук (16.Гемега, 67), 95.Зеленевич (9.Браславський, 57), 55.Георгієв, 10.Загорулько (4.Подкуйко, 90+4). Запасні: Гурідов,  Борячук, Федорук, Осмоловський, Громок, Загробський, Бондар. Головний тренер: Володимир Циткін

СК «Чайка»: 23.Шкарбан, 2.Малишкін, 14.Цебро, 3.Музиченко (6.Доу, 49), 77.Мосіюк, 55.Шакун (89.Шевчук, 65), 11.Медведь (Кочубинський, 85), 21.Бартошук-к, 10.Погранічний (5.Сафіханов, 50), 9.Тименко, 7.Лига. Запасні: 70.Тумко, 33.Іванов, 17.Гуральський, 36.Дарда. Головний тренер: В’ячеслав Богодєлов.