Отже, в чемпіонаті Київщини позаду чотири тури. Так би мовити, увертюра зіграна. І вже можна зробити перші висновки. Щільність в турнірній таблиці вражає – не залишилось жодного колективу, який би не втратив очки. З іншого боку, є гарні новини для Києво – Святошинського футболу. «Нива» вперше очолила турнірний пелетон, а «Джуніорс» і «Кудрівка» входять в чільну четвірку. Не пасе задніх і трійка інших наших представників – «Сокіл», «Софія» та «Ронін» окупували середину турнірної таблиці.

Десять ірпінських спартанців

«Кудрівка» переграла вищолігового новачка з Василькова. Нічого дивного? Формально — так. Але! По-перше, уже на п’ятій хвилині чинний чемпіон зостався в чисельній меншості. Здоренко «привіз» так званий фол останньої надії, що називається, на рівному місці — чи то вишколу хлопцеві забракло, чи то здорової впевненості в своїх силах. А по-друге, буквально ще за три хвилини номінальні господарі взагалі взяли ворота підопічних Протченка завдяки елементарному прострілу з правого флангу. На щастя, й ця команда з Ірпеня, як з’ясувалось, уміє тримати удар. Адже надалі події розгорталися зовсім інакше. Десять ірпінців не тільки вистояли, вони наполегливо шукали свого шансу в атаці — і таки знайшли його. Кушнір відновив рівновагу, виявившись найкмітливішим у центрі чужих володінь. А Гида та Продан, у вузькому часовому проміжку між першотаймовим фіналом та друготаймовим початком, оформили загальну вищість ослабленої лише кількісно команди, яка насправді була беззаперечно кращою, в особливі переможні цифри. Особливо красивим був гол Продана, який забив головою з важкого положення, перебуваючи спиною до воріт.  Ця «Кудрівка» таки з характером!

Нулі в Софіївській Борщагівці

У четвертому турі чемпіонату Київської області “Сокіл” на виїзді протистояв “Калинівці”, що представляє Броварський район. Матч відбувся на новенькому спорткомплексі у Софіївській Борщагівці і пройшов під акомпанемент атак підопічних Олега Самченка.  Прагнучи реабілітуватися за поразку від “Городка-1998”, “соколи” активно йшли вперед і ще у першому таймі декілька разів були близькими до того, щоб вийти вперед. Голкіпер “Калинівки” Боженко парирував хороші удари Нікіти Бойченка і Дмитра Васильєва зі штрафних, а також виграв дуель у Жозуа Лагі. Французький нападник згодом мав ще кращу нагоду для взяття воріт, але після передачі Олександра Сіренка з декількох метрів не влучив по м’ячу. Проте на цьому перспективна атака “Сокола” не завершилася. М’яч підхопив інший легіонер команди Мохамед Гассама, змістився ближче до центра штрафного майданчика і пробив по воротам – не надто сильно, щоб голкіпер “Калинівки” не встиг зреагувати на удар. На початку другого тайму мав забивати Олександр Сіренко. Вінгер “Сокола” після зручної передачі Ігоря Байдалука у дотик пробив у ближній кут. Проте Боженко знову був на висоті. “Калинівка” почала турбувати голкіпера “Сокола” Дениса Толебаєва тільки після перерви.

За весь матч підопічні Андрія Герасименка створили лише один по-справжньому небезпечний момент. Він стався у середині другого тайму – це Олександр Лебединець головою замкнув навіс з правого флангу. Та переграти Дениса Толебаєва колишньому гравцю “Сокола” не вдалося. Ключовий епізод матчу стався на 78-й хвилині. Колишній гравець юнацької збірної України (U-18) Олексій Мілютін на швидкості увірвався до штрафного майданчика і, побачивши на своєму шляху Олександра Пустовіта, вирішив перехитрити арбітра. Вихованець “Динамо” завалився на газон, сподіваючись на пенальті. Але план Мілютіна провалився. Замість очікуваного пенальті Олексій отримав жовту картку за симуляцію, яка стала для нього вже другою у матчі. Таким чином вінгер залишив “Калинівку” у меншості. На жаль, скористатися чисельною перевагою “Соколу” не вдалося. Хоча на останніх хвилинах у підопічних Олега Самченка була чудова нагода вирвати перемогу. Байдалук отримав м’яч у штрафному майданчику “Калинівки” і віддав передачу на Валагу. Михайло не став пробивати по воротам, натомість віддав передачу праворуч на вільного Сороку. А ось Богдан пробив, але його удар встиг заблокувати захисник. У підсумку – нічия 0:0.

“Сокіл”:
 Толебаєв, Бойченко, Пустовіт, Фільчаков, Андрейчіков, Васильєв, Валага, Байдалук, Сіренко (Сапоненко, 75), Гассама (Сорока, 46), Лагі (Сухенко, 46). Тренер О.Самченко

Ще одна наша команда також розписала нульову нічию з «Дружбою», і теж – на СКК «Софіївський».
«Софія» у звітному матчі продемонструвала свої найкращі сторони. Однак, забитими м’ячами наші хлопці не відзначилися. Правда, не забили й мирівці.До перерви мав забивати Охременко, однак змарнував вихід сам на сам з Романовим. А наприкінці поєдинку своїми шансами на скористався Єрмак. Спершу він, отримавши класну передачу від Долгоп’ятова по лівому флангу, з убивчої позиції поцілив у захисника. А ще за якусь мить програв дуель голкіперові «Дружби».Щодо гостей, то вони свою найкращу нагоду змарнували в першому таймі, коли  голкіпер Копаліані вдало зіграв на виході.Таким чином, у «Софії» стало п'ять очок, і вона займає восьму сходинку в турнірній таблиці.

«Софія» (стартовий склад): Копаліані, Ткаленко, Долгоп’ятов, Негря, Гераскевич, Баранов, Криворучко, Мельник, Кравченко, Черних, Охременко. Тренер Анатолій Маткевич.

«Дружба» (стартовий склад): Романов, Миколайчук, Козлов, Куба, Юзефович, Листопад, Сотник, Головко, Бачинський, Кучинський, Шарило. Тренер Дмитро Чирикал.

В Шпитьках без несподіванок

З великим інтересом очікувалося місцеве дербі між молодим та гарячим «Роніним» і вже авторитетною «Нивою». Проте, на повірку виявилося, що поки досвід таки бере своє. Тим більше, це був перший матч чинних чемпіонів району з досвідченим «коучем» Сергієм Карпенком на чолі. Гості контролювали події на полі і добилися впевненої перемоги, яка дозволила їм вперше в сезоні очолити турнірну таблицю чемпіонату Київщини. Героєм матчу став кращий гравець Києво – Святошинської ліги в сезоні 2020 року Іван Сомов. Спочатку саме його активні дії в карному майданчику «Роніна» призвели до помилки Городенка, який необережно зіграв рукою. Пенальті чітко реалізував Миколаюк. А в другому таймі вже сам кращий бомбардир «Ниви» двічі змусив капітулювати досвідченого кіпера господарів Коростишевського, тим самим продовживши свою гольову серію до п’яти матчів. В першому епізоді Сомову вдало підіграв Миколаюк, в другому – Сергієнко. Особливо показовим був третій гол у ворота «Роніна» - прикру «обрізку» Кривди гості використали на всі сто відсотків: Сокол відправив у прорив на лівий фланг Сергієнка, той гостро прострілив, Миколаюк ефектно пропустив, а Сомов впритул розстріляв ворота «Роніна».

Ронін: Коростишевський, Сягровський, Кулик, Городенко, Сисоєв, Литвишко, Назаренко, Скала, Кривда, Кульгук, Грищенко. На заміну виходили Тулін, Ставничий, Буханевич, Самойленко.  Тренер С.Живий

Нива: Сітало, Загалевич, Скляренко, Пилявський, Сокол, Коропецький, Миколаюк, Турчанов, Сергієнко, Скепський, Сомов. На заміну виходили Ємельянов, Коба, Гаркуша, Зуєвич, Самотуга, Кот. Тренер С.Карпенко

«Джуніорс» був явним фаворитом в матчі проти оновленого «Межигір’я». Проте, перемога хоча й дісталася підопічним Максима Трусевича, але легкою її аж ніяк не назвеш. Вже в дебюті поєдинку в рахунку повели гості. Добре, що Рубльов і Самбурський швидко показали, хто на «Колосі» хазяїн. Однак, в дебюті другого тайму шпитьківчанам довелося вдруге похвилюватися, відколи гостям вдалося відновити рівновагу.  Переможним став гол хавбека «Джуніорс» Дмитра Димнича, а остаточну крапку поставив Ігор Нечай.

Реанімація для «Колоса»

Два попередні матчі пустоварівська команда провела нижче своїх можливостей, так і не взявши чужих воріт. Відтак у Фастові емоційно пригнічений колектив мав пройти своєрідну атестацію на стійкість. Важке поле та палке бажання синьо-білих нарешті зійти з чорної смуги примножили клопоту гостям. Але на висоті становища виявився голкіпер Бондаренко, який вперше цього року з’явився на полі. Це його заслуга в тому, що «Колос» не пропустив — у першому таймі передусім і взагалі. В атаці, проте, не клеїлося, оскільки минулий матч нависав зловісним спогадом, який наче паралізував командні зусилля. Ситуацію змінила докорінно чоловіча розмова в роздягальні — на другий тайм вийшов уже справжній «Колос». Кострома поборовся за м’яч, а Скороход, опинившись першим на відскоці, бездоганно розстріляв ціль. Почин свого капітана підтримали Здебський, який технічно скористався чудовою передачею Бугаєнка, та Котов, який віртуозним ударом влучив у верхній кут воріт.

Перестрілка снайперів на незвичному тлі

Уже давно  Вища ліга області не мала такого зразково-показового стрілецького старту. Сомов з «Ниви» забиває чотири тури поспіль — його й досі не спроможні стримати захисники. Гида з «Кудрівки» не залишає поля без результативного удару в трьох останніх за часом зустрічах. А легендарний Третяк з «Денгоффа» відзначився голом у трьох поєдинках з чотирьох — і це в його 36-річному віці! Однак на цьому розкішному бомбардирському тлі ще чіткіше виокремлюються показники зовсім іншого змісту — протилежні в обопільному складі. «Софія», яка минулого року не відзначалася надійністю в обороні, тепер уже має три матчі без пропущених м’ячів. Це своєрідний клубний рекорд. А «Динамо», навпаки, чотири протистояння поспіль на старті чемпіонату програло з різницею в три та більше м’ячів. І це вже цілковитий ліговий антирекорд.  Гості ще жодного разу не поступилися господарям за сумарними показниками впродовж ігрового дня. В четвертому турі вони були кращими в чотирьох поєдинках. Особливу вагу мають перемоги «Кудрівки» та «Ниви». Чинний чемпіон області майже весь матч провів у чисельній меншості, але виявився сильнішим за суперника і цілком заслужено довів ігрове протистояння до логічної перемоги. А вищоліговий новачок, розгромивши в статусі гостя «Ронін», очолив регулярні перегони. Відтак коло ситуативних лідерів у цьогорічному Чемпіонаті Київщини замкнулося, позаяк саме дебютант із Лісного був найпершим, хто повів турнірний караван. Отже, чотири тури — й четверо змагальних ватажків.  Сергій Карпенко увінчав історичне повернення на Київщину переконливою перемогою. Так було і під час його прем’єри в обласному чемпіонаті, коли «Авангард» із Бзова, очолюваний колишнім професіоналом із Щасливого, переграв у гостях тодішнього чемпіона. Свою попередню перемогу на вищоліговому рівні тренер Карпенко здобув із «Авангардом» у листопаді 2019 року — 9:2 над «Меліоратором». Важливо, що «Нива» мала піднесений командний настрій, грала винахідливо, атракційно та свіжо: очевидним є внесок наставника-професіонала. Та навіть на цьому тлі не варто забувати, що підвалини цьогорічного сходження заклав Марко Мартиненко. «Динамо» залишилось єдиною вищоліговою командою, яка не здобула в обласних перегонах ще жодного турнірного пункту. А після сьогоднішньої поразки від «Колоса» клуб із Фастова ще й став історичним антирекордсменом. Синьо-білі програли всі чотири стартові матчі з різницею в три та більше м’ячів. До цього по три великі поразки після чотирьох турів у вищолігових баталіях мали в пасиві ФК «Бровари» зразка 2018 року та ФК «Обухів»-2017.  Іван Сомов, як і раніше, нестримний. Він так і не залишив поля без влучного пострілу — тепер уже в чотирьох зустрічах підряд. А сумарний показник триразового чемпіона Київщини та найкращого нападника зразка 2018 року становить п’ять результативних ударів. Це найвищий результат на стартовому розгоні. До того ж Іван уже започаткував свій четвертий десяток забитих у чемпіонатах Київщини м’ячів. Як свідчать статистики, Сомов бере чужі ворота пересічно в кожному другому чемпіонатному матчі. Звісно, це ще не рівень легендарного Сергія Третяка, який має взагалі феноменальний особистий рекорд — 112 результативних ударів у 118 вищолігових поєдинках, але нинішній лідер гонки снайперів прямує до когорти найвлучніших усіх часів тим же шляхом.

ЧЕМПІОНАТ КИЇВЩИНИ-2021. ЧЕТВЕРТИЙ ТУР. 24 квітня, субота

СОФІЯ (Софіївська Борщагівка) – ДРУЖБА (Мирівка) — 0:0. Арбітри Шурман — Волинець, Грушко. Спостерігач арбітражу Шельменко.

ДИНАМО (Фастів) – КОЛОС (Пустоварівка) — 0:3 (Скороход, 53, Здебський, 59, Котов, 75). Арбітри Федорук — Величко, Іващенко. Спостерігач арбітражу Павленко.

ДЖУНІОРС (Шпитьки) – МЕЖИГІР’Я (Нові Петрівці) — 4:2 (Рубльов, 9, Самбурський, 11, Димнич, 57, Нечай, 62 — Загородній, 4, пн, Шокун, 54).

Арбітри Устименко — Дубовий, Резнік. Спостерігач арбітражу Скрипак.

ЮНІОР (Макарів) – ДЕНГОФФ (Денихівка) — 0:2 (Рогульчик, 13, Третяк, 31). Арбітри Гринь — Докучай, Буряк. Спостерігач арбітражу Романюк.

РОНІН (Лісне) – НИВА (Бузова) — 0:3 (Миколаюк, 37, пн, Сомов, 60, 73).

Арбітри Грицай — Подвальний, Дубовий. Спостерігач арбітражу Родіоненко.

ГОРОДОК-1998 (Васильків) – КУДРІВКА (Ірпінь) — 2:3 (Морочило, 8, Джошуа, 90 — Кушнір, 28, Гида, 43, Продан, 50). Вилучення: Здоренко (Кудрівка, 5). Арбітри Титов — Підпалий, Шпак. Спостерігач арбітражу Кіряхно.

ФК КАЛИНІВКА  СОКІЛ (Михайлівка-Рубежівка) — 0:0. Вилучення: Мілютін (Калинівка,78).  Арбітри Задиран — Мельниченко, Мошковський. Спостерігач арбітражу Грицай.

НАЙВЛУЧНІШІ: Іван Сомов (Нива) — 5 м’ячів, Олександр Боровик (Калинівка), Максим Гида (Кудрівка), Сергій Третяк (Денгофф), Олександр Шарило (Дружба) — по 3.

ШТРАФНИКИ: Микита Здоренко (Кудрівка), Олексій Мілютін (ФК Калинівка).