Олександр Кириченко – один з тих, на якому тримається Києво-Святошинський футбол. Людина з активною життєвою позицією, волонтер і подвижник, меценат з великої Букви, депутат Києво-Святошинської районної ради, щиро залюблений в футбол. Любов до гри мільйонів завжди у нього в душі, починаючи з дитинства і закінчуючи сьогоденням. Свого часу Кириченко був капітаном та організатором ФК «Чайка» (ПП Борщагівка), грав у нападі і мав славу забивного бомбардира, входив у число провідних футболістів нашої ліги. А перейшовши у розряд ветеранів, не повісив бутси на цвях, а організував команду футбольних козаків «Нива», яка представляє рідне село Олександра Петропавлівську Борщагівку на футбольних полях України та світу. Ми зустрілися з паном Олександром в затишному офісі Києво-Святошинської районної федерації футболу і розпитали в нього про його команду, її плани на новий сезон та підвели підсумки минулого року. В бесіді також брав участь технічний директор та головний скаут «Ниви» Андрій Лисаченко.

 

-      Пане Олександре, ми знаємо, що «Нива» нещодавно повернулася з престижного футбольного турніру в Іспанії, в якому зіграла вже вдруге. Розкажіть про цю подорож…

-      Так, дійсно, ми вже вдруге відправилися в Андалузію на фестиваль футболу і культури, причому  найчисельнішою з усіх учасників делегацією в складі 59 (!) чоловік. «Нива» зіграла в усіх трьох вікових категоріях аж чотирма командами (18+, 40+ та 50+). До речі, де б ми не грали, ми завжди наголошуємо на тому що представляємо Києво-Святошинський район, тому що особисто я хочу, щоб наш футбол звучав на всіх рівнях і щоб про його традиції і силу знали в усіх куточках України та світу.

Довідка від автора: «Нива» (Петропавлівська Борщагівка) представляла на турнірі в Іспанії Києво-Святошинський район. Ця команда є знаною у ветеранському футболі не  тільки в Україні, а й за кордоном. Переможці багатьох міжнародних та всеукраїнських турнірів, бронзові призери "MalagaFootballCup-2019". Президент та головний тренер клубу – Олександр Кириченко, капітан – Сергій Грибеник. Клубні кольори – жовті (основна форма), голубі (запасна форма) та червоно-білі (запасна форма).

Заявка «Ниви» на турнір "AndalusiaFootballFest":

Нива (18+): 1. Дільдін Павло. 2. Щур Василь.3. Карамаш Назар.4. Семенюк Дмитро.5. Бурдейний Олексій.6. Герасименко Володимир.7. Щур Володимир.8. Парамонов Антон.9. Ганага Євген.10. Маєвский Анатолій.11. Лоранс Антон. 12. Загней Віталій. 13. Калашников Олексій. 14. Холодков Валерій.15.Науменко Валентин

Нива (40+): 1. Менськой Станіслав. 2. Килькінов Ігор. 3. Бийма Валерій. 4. Загней Віталій. 5. Скачков Михайло. 6. Зимакін Андрій. 7. Суковський Олександр. 8. Карачун Ігор. 9. Кашпіровський Віталій. 10. Хохлов Пилип. 11. Мухін Сергій.12. Холодков Валерій.13. Струтинський Євген.14. Грибеник Сергій.15. Кириченко Олександр.

Нива-1 (50+): 1. Атаєв Азат.2. Бублик Олександр.3. Масловський Руслан.4. Тарасевич Микола.5. Кузняк Володимир.6. Шкурко Олексій.7. Науменко Валентин.8. Сосюра Сергій.9. Єлькін Сергій.10. Лихитченко Костянтин.11. Кожедуб Олександр.12. Козодой Юрій.13. Кириченко Олександр.

Нива-2 (50+):  1. Гончарук Вячеслав.2. Грибеник Сергій.3. Загней Віталій.4. Тарасевич Микола.5. Кузняк Володимир. 6. Менськой Станіслав. 7. Струтинський Євген. 8. Сосюра Сергій. 9. Єлькін Сергій. 10. Козодой Юрій. 11. Комков Євген. 12. Герасименко Володимир. 13. Кириченко Олександр.

Цей турнір в Іспанії, який має назву InternationalFestivalofFootballandCulture "AndalusiaFootballFest", проходив уже вдруге під егідою «Європейської ліги ветеранів» (президент Вадим Каганов). З 21 по 27 січня на мальовничому стадіоні містечка Бенальмадена змагалися 28 команд з восьми країн в трьох вікових категоріях (18+,40+,50+).

Пєдестал пошани змагань в 2020 році:

18+: 1 місце – «Інтер Коста дель Соль» (Малага, Іспанія), 2 місце – «Нива» (ПП Борщагівка, Україна), 3 місце – «Футбол Аргентінос» (Малага, Іспанія)

40+: 1 місце – «СТАВНІ КИЇВ» (Південноукраїнськ, УкраЇна), 2 місце – «ЗП-СІЧ» (Запоріжжя, УкраЇна), 3 місце – «Ветеран-Лучеськ» (Луцьк, Україна)

50+: 1 місце – «Ветеран Юнайтед» (Гродно, Білорусь), 2 місце – «Нива-2» (ПП Борщагівка, Україна), 3 місце – «Легіон ХХI» (Київ, Україна)

-      Як ви оцінюєте якість організації турніру та спортивний рівень змагань?

-      Дуже високий. Організаційний комітет турніру, який очолює президент Європейської ліги ветеранів Вадим Каганов, зробив усе, щоб всі гості і учасники змагань запам’ятали його на все життя. Ми проживали в комфортних умовах, грали на чудовому полі в мальовничому іспанському місті Бенальмадена, мали насичену культурну програму. Одним словом, отримали велику насолоду і від футболу, і від гарної компанії. Що ж стосується спортивного рівня команд, то в змаганнях брали участь багато колишніх майстрів футболу з Аргентини, Іспанії, Білорусі, Польщі, Прибалтики і, звісно, України, тому футбольні баталії точилися запеклі. Серед учасників змагань були, наприклад, такі відомі персоналії з світу футболу, як Василь Сачко та Віктор Вацко.

-      Ви сказали про обширну культурну програму. Що цього разу запропонували організатори турніру?

-      Особисто мені сподобалася екскурсія в старовинне іспанське містечко Ронда. Також всі бажаючі могли відвідати музей Пабло Пікассо, здійснити подорож в Малагу, Севілью та Валенсію, відвідати футбольний матч іспанської Ла-Ліги, відправитися в морську прогулянку до Гібралтару. І, звичайно, нікого не могло залишити байдужим морське побережжя Коста-дель-Соль та місцеві пляжі на узбережжі Середземного моря. І хоча на цей раз над Бенальмаденою часто йшли дощі, але це не зіпсувало позитивну атмосферу турніру.

-      Якими були спортивні підсумки виступів «Ниви» на турнірі?

-      Цього разу ігрова програма змагань була розширена. Змагалися команди в трьох вікових категоріях (18+, 40+, 50+). «Нива» брала участь (єдина на турнірі) в усіх трьох змаганнях, причому в найстарші грали двома командами. У віковій категорії 18+ наша команда перемогла грізних аргентинців у півфіналі (2:0), дійшла до фіналу, в якому, на жаль, поступилася місцевій Inter Costa Del Sol (Malaga, Spain) лише в серії післяматчевих пенальті 5:6 (основний час – 3:3).  До речі, наш незамінний і безцінний голкіпер Віталій Загней захищав ворота «Ниви» у всіх вікових категоріях і грав так натхненно, що був визнаний найкращим голкіпером навіть в наймолодшій групі учасників! От що значить досвід і майстерність… Наша команда 50+ також вийшла до фіналу змагань, причому з першого місця в групі, і мала всі шанси перемогти на турнірі, адже наш суперник «Ветеран – Юнайтед» з білоруського Гродно ні в чому нас не перевершив. Натомість, ми могли кілька разів вирішити долю поєдинку на свою користь, але не забили. Матч котився до нульової нічиєї, і я впевнений, що в серії пенальті Віталік Загней би нас витягнув. Але за хвилину до кінця я не втримав суперника на правому краї нашої оборони, той якимось чином добіг до наших воріт і замкнув простріл. Прикра поразка у фіналі. Ще одна наша команда в цій категорії фінішувала п’ятою в груповому турнірі, а в підсумку стала шостою, поступившись в стиковому матчі «Металургу» (Молодечно) 1:2.  Тож після минулорічної «бронзи» маємо два «срібла» в категорії 18+ та 50+. Відео фіналу з білорусами з Гродно до вашої уваги https://www.youtube.com/watch?v=giUMMHU-cAs та відео церемонії нагородження https://www.youtube.com/watch?v=83YSL5lD2Fc. Що стосується нашої команди  40+, то хлопці виступили нижче своїх можливостей і фінішували шостими з чотирнадцяти учасників. Вони не змогли вийти з групи, посівши лише третє місце, поступившись путівками до півфіналу «Ветерану-Лучеськ» (Луцьк) та УФАМ (Київ). А в стиковому матчі за 5-6 місця програли литовцям з «Вітіса» 0:2.

-      Кілька гравців «Ниви» отримали індивідуальні відзнаки?

-      Так, про нев’янучого Віталія Загнея я вже згадав. Приз глядацьких симпатій отримав Сергій Єлькін (50+) – він представляв у нашій команді селище Кодима на Одещині. Індивідуальні відзнаки також отримали Олексій Калашников (18+), Валентин Науменко (40+), Володимир Герасименко (50+) та Сергій Грибеник (50+).  

-       Що цікавого приготували організатори на церемонії нагородження?

-      Душевно і неординарно пройшла церемонія нагородження. Красиві та стильні призи і медалі, концерт української діаспори в Іспанії, прекрасна дружня атмосфера протягом всього турніру – все було на високому рівні. Запам’ятався конкурс для гостей і учасників змагань «караоке-шоу» - найкраще співав наш Валентин Науменко – концертний директор співачки Олі Полякової. А ще в Бенальмадені є прекрасний український куточок – кафе «Просвіта». Ми там влаштували банкет для команди в честь закінчення турніру. А протягом змагань всіх гравців нашої команди власники закладу  безкоштовно частували смачним і пахучим українським борщем в знак особливої дружби і симпатії.

-      Я так зрозумів, що і в наступному році «Нива» планує їхати  в Іспанію і нарешті перемогти…

-      Так, звичайно. Тим більше організатори обіцяють, що з 2021 року до основного футбольного турніру в форматі 8 на 8 на півполя додадуть ще й змагання по футзалу. Ми плануємо під прапором Києво-Святошинського району повезти на фестиваль футболу в Андалусію не менше шести команд в трьох вікових категоріях. Тому пропоную всім бажаючим командам та окремим гравцям, які грають у Києво-Святошинській лізі, якщо є бажання поїхати з нами в Іспанію, звертайтеся особисто до мене та до Андрія Лисаченка. (Контакти є в федерації – прим.автора).  Розкажу за фінансові умови та допоможу з організацією виїзду.

-      Давайте поговоримо про минулий 2019 рік, так би мовити, підіб’ємо підсумки виступів «Ниви» в минулому сезоні…

-      Рік був дуже насиченим, як особисто для мене, так і для команди. В футбольному плані нам є чим похизуватися. Адже ми стали чемпіонами Київської області у віковій категорії 50+, перегравши у фіналі сильну вишгородську команду. Тобто дуже достойно представили Києво-Святошинський район. В нас ніхто не вірив, але ми приїхали на турнір в складі лише восьми чоловік (лише на місці дізналися, що організатори змагань вирішили грати 9 на 9)  і перемогли. Велику допомогу нам тоді надав Юрій Козодой, який в останній момент, можна сказати, випадково, підключився до нашого складу і з тих пір став нашим основним виконавцем. Представляли наш район і в обласних змаганнях з футзалу серед ветеранів, однак тут не змогли подолати вишгородців у груповому турнірі і вибули з розіграшу на півфінальній стадії. Взяли участь і в кубку України серед  ветеранів (40+ та 50+). На жаль, у Вишневому в фінальній стадії змагань (40+) виступили нижче своїх можливостей, поступившись у грі за «бронзу» землякам з Боярки 0:1. Беру на себе відповідальність за цю поразку – допустив кілька кадрових прорахунків і довірився гравцям, які не виконали тренерських настанов. Не змогли себе проявити в повній мірі, елементарно «перегоріли». А от з Коломиї привези «бронзу» кубка України серед ветеранів (50+). Враховуючи рівень тих змагань, для нас – це великий успіх! Взагалі, як завжди «Нива» брала участь у великій кількості турнірів, бо ми завжди хочемо грати в футбол якомога частіше – така наша життєва філософія. Зокрема, виграли традиційні змагання в Українці, Кодимі на Одещині та в Хмільнику. Запам’ятався й товариський матч між ветеранами Петропавлівської та Софіївської Борщагівки в пам'ять про першого голову КСРФФ, спортивного мецената Володимира Прокоповича Петровського. Зіграли 3:3 на «Козак Арені». Особисто для мене пам’ятними футбольними подіями було вшанування почесною відзнакою моїх скромних заслуг рідною Києво-Святошинською районною федерацією футболу з нагоди її двадцятиріччя та дебют за збірну мерів України з футболу на міжнародному товариському матчі зі збірною мерів Польщі, в якому наша команда перемогла на виїзді 1:0.

-      Я знаю, що «Нива» традиційно бере участь в чемпіонаті Києва серед ветеранів (45+) і після «бронзового»  та «срібного» успіху попередніх років минулий сезон провалила. В чому справа?

-      Так, підсумкове шосте місце для нас – це категорична невдача. І знову ж таки я беру на себе відповідальність за такий виступ. Я виконував обов’язки тренера, але наразі зрозумів, що граючи в полі, нелегко керувати діями команди. Тому на майбутній сезон ми шукаємо кваліфікованого наставника, який би зміг працювати з «Нивою» і знайшов би для цього вільний час. Так би мовити, відкриті для пропозицій. А що стосується чемпіонату Києва, то в цьому році конкуренція значно зросла, всі команди підтягнули свій рівень,  посилили склад, грало багато колишніх «профі». А в нас у обоймі було лише 25 виконавців, з яких не всім вдалося органічно влитися в колектив. Основний тягар на собі несли ті ж самі гравці – Загней, Герасименко, Грибеник, Струтинський, Смарига, Білоцький. Ми грали багато турнірів одним і тим же складом, тож сил, щоб достойно пройти чемпіонат Києва елементарно не вистачило. А найближчий запас не завжди міг виправдати сподівання. За весь турнір ми так і не змогли визначити оптимальний склад.

-      Де ви приймали своїх суперників?

-      Я хочу висловити велику подяку президенту СК «Чайка» Олександру Петровичу Нігруці за надану нам можливість грати в рідному селі перед своїми вболівальниками.  Свої домашні матчі ми проводили на «Козак – Арені» в Петропавлівській Борщагівці. 

-      Як ви ставитеся до ідеї провести чемпіонат Києво-Святошинського району серед ветеранів у віковій категорії 45+ або 50+?

-      Я підтримую цю ідею обома руками, і якщо наша федерація організує такий турнір, «Нива» обов’язково буде брати участь. Звичайно, багатьом командам важко зібрати повноцінний склад в такому віці, але можна грати, наприклад, у форматі 8 на 8 на половину футбольного поля. Це позитивна тенденція для підняття престижу нашої федерації та Києво-Святошинського ветеранського футболу. Знаєте, багато хлопців – футболістів, які грали в 1990-2000-х роках разом зі мною, зараз трохи загубилися – потрібно їх знову збирати докупи та грати в футбол, як в старі добрі часи…

-      Ви – активний учасник змагань серед державних службовців, які проводить наша федерація, граєте за команду депутатів місцевого самоврядування. Що, на ваш погляд, потрібно змінити в підході до таких змагань, щоб вони стали більш представницькими?

-      Я дуже вдячний нашій федерації за те, що вона багато робить для того, щоб змагання серед державних службовців у нашому районі регулярно відбувалися – і на відкритому майданчику, і в залі. Вважаю, що змінювати нічого не потрібно – змагання проходять завжди на високому рівні. Можливо, варто завчасно інформувати керівників державних структур про подібні змагання, щоб вони мали час призначити відповідальних за це в своїх установах. А також дозволити участь в районних змаганнях по 1-3 співробітників цих структур з обласних чи центральних підрозділів для створення конкуренції та підвищення спортивного рівня команд.

-      Дякую, пане Олександре, за змістовну бесіду, і перемог «Ниві» в новому сезоні!

-      Де б ми не були, де б не грали, ми завжди всім нагадуємо, що представляємо грізний у футбольному відношенні Києво-Святошинський район – найсильніший район в Україні. Ми горді тим, що є частинкою Києво-Святошинського футболу…
 

Відеогалерея


Нагородження Володаря і Фіналіста Кубка Району сезону 2020 року.

Фінал Кубка Джуніорс 2:0 Софія

Марина Попаденко

Стоянка - Софія-2 - 8 тур

 

Фотогалерея


Контакти


м. Київ пр. Перемоги 126, каб. № 9.

тел.(факс) (044) 284-24-25

E-mail: ksrff@ukr.net

пн - 10:00 - 13:00

ср - 17:00 - 19:00

пт - 17:00 - 19:00


Голова КСРФФ:

Чалий Валерій Іванович

050-161-04-47


Заступник голови:

Карабкін Ярослав Станіславович

063-323-41-94


Секретар:

Карабкіна Каріна Вадимівна

093-209-30-81