Наші хороші друзі і футбольні партнери УФАМ (Українська футбольна асоціація медиків живуть насиченим спортивним життям протягом всього року, встигаючи не тільки якісно лікувати, турбуватися про свої родини та самовдосконалюватися, але й регулярно брати участь в різноманітних футбольних і не тільки змаганнях. Приємно повідомити гарну новину, що команда УФАМ буде серед учасників десятого ювілейного Меморіалу Чанових, який з 15 лютого по 29 березня  проходитиме на футбольних полях Києво-Святошинського району. Про це оргкомітет змагань сповістив головний тренер команди медиків Ігор Боровик.

22 лютого в Кам’янці – Подільському відбудеться другий за ліком чемпіонат України серед медиків (45+) по футзалу. В ньому візьмуть участь вісім колективів з різних регіонів України, в тому числі і з Київщини. А нещодавно УФАМівці повернулися з Іспанії, де в містечку Бенальмадена (це в Андалусії) відбувся міжнародний футбольний турнір під егідою «Європейської ліги ветеранів» (президент – Вадим Каганов). УФАМ був представлений двома командами (40+ та 50+) і обидві в результаті фінішували четвертими, що для дебютантів є хорошим результатом. До вашої уваги репортаж з місця події про другу половину змагань прес-аташе УФАМ, а за сумісництвом основного голкіпера команди, дитячого хірурга з Боярки Євгена Слєпова:

«Після дня відпочинку, на «Andalucia Football Fest 2020», що відбувається на полях містечка Бенальмадена в Іспанії, відновились матчі групового етапу. Нашим лікарським збірним лишалося провести по три зустрічі в своїх групах. Сьогодні наші команди проводили свої поєдинки на різних стадіонах, але це не завадило «Мастерсам», матчі яких закінчились раніше, приїхати і підтримати своїх молодших колег в вирішальному матчі, за що їм величезна подяка. «Мастерси», які напередодні зазнали втрат (через травми не змогли допомогти команді двоє гравців) гідно боролися і дали бій своїм іменитим суперникам. В важких поєдинках, наші ветерани здобули одну перемогу і три залікові бали, що дозволило їм  представляти нашу лікарську спільноту в малому фіналі «Andalucia Fest 2020». Не менш важливими і важкими виявились поєдинки за участю уфамівських «сеньорів». Перша ранкова зустріч з лідером групи “Ветеран Лучеськ” (Луцьк) розпочалась для лікарів оптимістично, уфамівці повели в рахунку після влучного пострілу Віталія Коваля з шедевральної передачі через все поле капітана Сергія Малеша, проте лучани на чолі зі знаним майстром Василем Сачком були не згодні з таким розвитком подій, влучний постріл Василя головою на останній хвилині першого тайму і гол по перерві “перевернули” гру, а третій м’яч лучан в контратаці тільки закріпив перевагу “Ветерана Лучеська”, склад якої прикрашали екс-гравці вищої і першої ліги чемпіонату України з футболу.

УФАМ (40+) – Ветеран Лучеськ Луцьк 1:3 (гол -  Віталій Коваль)

Наступний поєдинок УФАМ (40+) вирішував долю другої путівки з групи «А» у півфінал. Суперником наших сеньорів була «Нива» з Петропавлівської Борщагівки,  срібний призер минулорічного турніру, міцна і непоступлива команда, що до зустрічі з лікарями перебувала  на другому місці.  Двічі  програючи по ходу поєдинку,  лікарі проявили характер і вирвали таку важливу перемогу.

УФАМ (40+) – Нива ПП Борщагівка 3:2 (голи: Данчук Сергій, Данчук Валерій, Віталій Коваль).

Для виходу далі уфамівцям треба було, щоб “Нива” втратила очки в поєдинку з лучанами, і наша перемога в останньому поєдинку лікарів з київським “Брізом”. Лучани зі своєю справою впорались на відмінно, здобувши перемогу над “Нивою” 3:0, що додало наснаги лікарям, які при підтримці своїх старших колег, не залишили шансів команді “Breeze” з Києва – 3:0, і уфамівські сеньори в історичному півфіналі!

УФАМ 40+ – Breeze Київ 3:0 (голи: Віталій Коваль – 2, Дмитро Туканов).

В черговий раз лікарські збірні голосно заявили про себе на міжнародній арені, мабуть в жодній з 20 команд учасниць не лишилось людини, яка б не знала про УФАМ. Так, наприклад, братів Данчуків запросили до своїх лав поляки, що допомогло їх команді здобути перемогу над калінінградською «Балтикою», польські ветерани ще довго не відпускали наших хлопців, влаштувавши фотосесію. Швидко розповсюдилась слава про лікарські здібності Федіра Стецюка, який напередодні “поставив” на ноги відомого українського спортивного журналіста і телекоментатора Віктора Вацка, що захищав на турнірі кольори київської команди “Васко да Гама”. Віктор, який ще вчора ледь ходив, відіграв на другий день два матчі і відзначився забитим м’ячем. До Федора швидко утворилась черга на прийом… А після виходу до четвірки кращих команд турніру про лікарів тільки і чути розмов. Приємно, що біля поля, в фан-зоні, фойє готелю до нас підходять суперники, вітають і бажають успіхів у півфіналі. Після   дня відпочинку і екскурсійної поїздки до Севільї, де поміж іншим, хлопці  відвідали футбольний поєдинок за участю місцевої футбольної команди в іспанській Ла - Лізі,  вже в субботу, 26 січня, відбулися  півфінальні поєдинки:  УФАМ (40+) – «Ставні» (Південноукраїнськ) , УФАМ (50+) – «Легіон ХХІ» (Київ). Обидві лікарські збірні, по результатам групового етапу змагань продовжували боротьбу за медалі, так лікарська команда 50+ у матчі за 3-4 місце зустрічалась з однією з найтитулованіших команд Европейської ветеранської ліги, яка в далекому 2012 була однією зі співзасновниць і ініціаторів її створення. «Мастерси» вже зустрічались з «Легіоном ХХІ» в груповому етапі і поступилися, лікарі були сповнені бажання взяти реванш, але і цього разу перемогу святкували «легіонери». УФАМ 50+ зупиняється в кроці від п’єдесталу пошани. Костянтин Куба визнаний кращий гравцем команди, а Олександр Міхньов отримав відзнаку кращого нападника турніру. Свій приз отримав і Борис Іванов, який того дня святкував іменини.   Паралельно з цим поєдинком, на сусідньому полі, відбувалась перша півфінальна зустріч турніру 40+. Тут інша уфамівська команда, що напередодні вразила всіх виходом до четвірки кращих команд, зустрічалась з командою “Ставні” Південноукраїнськ. Команді, складеній з майстрів спорту міжнародного класу, чемпіонів України серед ветеранів останніх чотирьох  років, у складі з тренером футзальної збірної України Олександром Косенко, уфамівці дали справжній бій. «Ставням», які напередодні не мали особливого спротиву від суперників на груповому етапі змагань, здобуваючи перемоги з хокейним рахунком, цього разу довелось віддати багато сил, аби перемогти лікарів. Перший тайм ескулапи поступились з рахунком 0:2, але на початку другого тайму відіграли один м’яч і навіть мали шанс зрівняти рахунок -  постріл Віталія Коваля зупинила стійка воріт. Проте, остаточні 3:1, і “Ставні” крокують у фінал, де, як потім виявилось, декласували «ЗП СІЧ»  із Запоріжжя з рахунком  7:3 і стали чемпіонами. У малому фіналі на лікарів чекав поєдинок з лучанами, які в іншому півфіналі мінімально поступились команді «ЗП Січ» із Запоріжжя. Поєдинок складався для лікарів більш, ніж вдало, вже до середини першого тайму уфамівці вели в рахунку 3:0, проте, пенальті в наші ворота на останній хвилині тайму, і команди ідуть на перерву з рахунком 3:1. У другому таймі на полі був справжній триллер, ще за 10 хвилин до кінця матчу рахунок був 4:2 на користь лікарів, проте відсутність резервів і втома далася взнаки,  лучани нарощували тиск на уфамівські ворота і змогли зрівняти рахунок. Далі на команди чекала серія з трьох пенальті, у якій виявилися більш влучними гравці «Ветерану Лучеськ» - 3:2 на користь лучан, і уфамівські сеньори повторюють результат мастерсів – 4 місце. Євген Слєпов отримав відзнаку кращого гравця УФАМ 40+, а Сергій Малеш став кращим захисником турніру. Я думаю, можна констатувати, що лікарі гідно увійшли до великої ветеранської футбольної родини Європи і залишили незабутній і позитивний слід в її історії, ми дякуємо організаторам на чолі з Вадимом Кагановим за те, що відчували себе на іспанській землі як вдома, за гостинність і поміркованість у прийнятті інколи важких організаторських рішень, дякуємо родинам кожного уфамівця, які зібрались тут, а також сотням і тисячам тих, хто вдома вболівав і підтримував нас, такої підтримки однозначно не мала жодна команда. Першим завжди непросто, тим більше в поєдинках з професійними футболістами, але бажання, єдність і характер роблять неймовірне. Наші лікарські команди зупинились за крок до п’єдесталу, але впевнений, що в майбутньому лікарі обов’язково здобудуть медалі на турнірах Європейської ветеранської Ліги»…