Огляд 5-7 турів чемпіонату Київської області

Протягом тижня СФК «Сокіл» провів у чемпіонаті Київщини три матчі. У кожному з них підопічні Олега Самченка продемонстрували абсолютно різну гру. Проте, підсумок всіх поєдинків однаковий – і він невтішний. Жодного забитого м’яча і лише одне очко в активі – команда з Михайлівки-Рубежівки опустилася на сьоме місце у турнірній таблиці. Перший із зазначених матчів «Сокіл» провів в гостях проти «Десни». Поєдинок у Погребах пройшов за домінування «соколят». Підопічні Олега Самченка володіли ініціативою та створили чимало гольових моментів.

Зокрема вже на першій хвилині мав забивати Адама. Сенегалець трохи з запізненням відгукнувся на простріл з правого флангу, тому не встиг переправити м’яч у порожні ворота. Потім небезпечно пробивав Дорошенко. Після подачі з кутового центральний півзахисник «Сокола» виграв боротьбу на другому поверсі, але у цьому епізоді блискуче зіграв голкіпер «Десни». За декілька хвилин Роман Коростишевський (саме він захищав ворота суперників) ще раз врятував свою команду, коли намертво накрив м’яч після удару Віталія Ємельянова. «Десна» на все це відповіла моментом імені Євгена Воробея. Нападник на якусь мить випередив Толєбаєва і завдав удару у дальній кут, але не влучив у ворота. У другому таймі «Сокіл» продовжив нагнітати ситуацію біля воріт «Десни», але удари Ємельянова, Адами та Окодуви успіху команді з Михайлівки-Рубежівки не принесли. Наприкінці матчу вже близькою до цілі була «Десна». Центральний півзахисник підібрав м’яч після виносу «соколят» і з лінії штрафного майданчика завдав удару у лівий від себе кут. «Сокіл» у цьому епізоді врятував Толєбаєв. У підсумку – 0:0. СФК "Сокіл": Толебаєв, Васильєв, Хурулоходжаєв, Пустовіт, Литвин, Байдалук (Сапоненко 85), Ємельянов, Скринник (Захарченко 70), Ніколаєць, Дорошенко, Сек (Окодува 81)

«Джуніорс» зумів реабілітуватися після ганебної поразки в Калинівці. Вдома команда Сергія Шута декласувала «Діназ-2» з Вишгорода. "Ібрагімович з Рівненщини" Олександр Апанчук продовжує вписувати своє ім’я в історію клубу! У матчі з "Діназом-2" Сашко оформив «хет-трик», який став для "Джуніорс" шостим за час виступів у чемпіонаті Київщини. При цьому Апанчук став першим гравцем, який виконав "трюк з капелюхом" вдруге! У вересні минулого року нападник тричі розписався у воротах "Сокола" з Михайлівки-Рубежівки.  Елегантною передачею п’ятою у стилі Роналдіньо відзначився Вадим Костяний! Пас на Апанчука був просто казковим! Крім того, Вадим Костяний вийшов на третє місце в історичному реєстрі бомбардирів "Джуніорс" у чемпіонаті Київщини. Гол у ворота "Діназа-2" став для флангового півзахисника 18-м у складі нашої команди. За цим показником Костяний поступається лише Олександру Скороходу (21 гол) та Євгену Колеснику (20). Ще зовсім нещодавно Олександр  Алієв так само класно навішував зі штрафних і кутових своїм партнерам по київському "Динамо" і збірній України. Тепер Сашко продовжує забивати і роздавати передачі на аматорському рівні. У матчі з "Діназом-2" Алієв відзначився третьою результативною передачею у сезоні! На жаль, у матчі трапилася й неприємна подія: капітан «Джуніорса» Ігор Наконечний зазнав перелому гомілкової кістки. 32-річний центральний оборонець «Джуніорса» важко травмувався на початку календарної зустрічі в Шпитьках. Уже на одинадцятій хвилині його замінив Артем Науменко. Біда сталася в ігровому епізоді: падіння двох опонентів спричинило травму капітана. Футболістові наклали гіпс і йому доведеться залишитися поза грою кілька місяців.

«Меліоратор», обігравши на «Ювілейному» минулорічного призера, повернувся на позицію лідера. Зустріч почалася з епізоду, який приголомшив уболівальників місцевої команди. Скуратівський забив м’яч, але радість бучанців тривала не довго: арбітри цілком справедливо не зарахували взяття воріт, оскільки Джикія заважав голкіперові. Минуло ще півгодини, і «Меліоратор» таки домігся свого вже за всіма правилами. Басалкевич уміло навісив, а Гарасюта головою, що трапляється з яскраво вираженим фланговим виконавцем хіба що зрідка, переправив шкіряного в сітку. На початку другого тайму правий оборонець Змієвець, відгукнувшись на передачу Мар’євича зі штрафного, подвоїв результат. Господарі переважали й надалі. Єрмоленко, який зміцнив середню ланку команди, отримав нагоду відзначитися з допомогою Басалкевича, однак віртуозно зіграв Бесп’ятчук. А Скуратівський змарнував вихід сам на сам з досвідченим голкіпером. Що стосується «Патріота», то й він, використовуючи позиційні огріхи Басалкевича, який не завжди встигав повернутися з атаки, час од часу загострював ситуацію на правому фланзі свого наступу, правда, без особливого зиску. «Меліоратор» вперше цьогоріч повернувся до рідної Бучі! Не дивлячись на рясний дощ, приємно порадувала велика кількість вболівальників, як для такої погоди!

Важливий турнірний пункт здобула «Кудрівка». «Беркут-Легіон», спробувавши поекспериментувати, змушений був здійснити аж п’ять замін ще до перерви, коли зрозумів, що командні справи розгортаються не за планом. Ірпінський поєдинок запам’ятається ще й нічим не виправданим демаршем — з лайкою та погрозами на адресу арбітрів — засновника ФК «Кудрівка», дивовижним за красою голом ірпінця Здановського та чудовою комбінацією гостей (Миколаюк — Панченко), що завершилася результативним ударом Самотуги.

Результати п’ятого туру. 1 травня, середа.

ДЖУНІОРС (Шпитьки) — ДІНАЗ-2 (Вишгород) — 5:1(Апанчук, 18, 45, 70, Костяний, 51, Курята, 90+2 — Ходаковський, 62).

МЕЛІОРАТОР (Буча) — ПАТРІОТ (Баришівський район) — 2:0 (Гарасюта, 33, Змієвець, 55).

ДЕСНА (Погреби) — СОКІЛ (Михайлівка-Рубежівка) — 0:0.

КУДРІВКА (Ірпінь) — БЕРКУТ-ЛЕГІОН (Бровари) — 2:2 (Трофименко, 24, Здановський, 57 — Коба, 38, Самотуга, 48).

МЕЖИГІР’Я (Нові Петрівці) — ДГ ШЕВЧЕНКІВСЬКЕ (Денихівка) — 3:1 (Казмірук, 16, Возний, 90, Гочарук, 90+4, пн — Лагойко, 72, пн). Вилучення: Іваненко (ДГ Шевченківське, 66).

АВАНГАРД (Бзів) — ЛЮБОМИР (Ставище) – матч перенесено

В 6 турі суперником «Сокола» став дворазовий чемпіон Київщини, цьогорічний фіналіст Кубка України серед аматорів – «Авангард» (Бзів). У матчі з таким потужним суперником тренерський штаб прийняв цілком логічне рішення зіграти другим номером, від оборони. «Сокіл» відмінно протистояв головному фавориту чемпіонату. За виключенням удару Балацького, який пробивав з декількох метрів (повз ворота), та пострілу Зелді з-за меж штрафного майданчика (поперечина), «Авангард» протягом більш ніж години ігрового часу нічого не створив. Підопічні Олега Самченка продемонстрували організовану гру в оборону, а також провели декілька перспективних контратак. Найкращий момент мав Скринник, який після позиційної помилки захисників пробивав з двох метрів. На жаль, лівий півзахисник «Сокола» не влучив у ворота. Вирішальний м’яч «Авангард» забив на 78-й хвилині. Футболісти «Сокола» загубили у районі дальньої стійки Поспєлова. Олексій у дотик не залишив шансів Толєбаєву. В час, що залишався до завершення матчу, «Сокіл» спробував відігратися. Хороший момент мав Паламарчук, який відгукнувся на подачу Ємельянова з правого флангу – центральний захисник пробив повз ворота. А на останній хвилині матчу ледь справжній футбольний шедевр не створив Юрій Сапоненко. Після потужного удару півзахисника з 25 метрів м’яч опустився в декількох сантиметрах від «дев’ятки» воріт. СФК "Сокіл": Толебаєв, Пустовіт, Хурулоходжаєв, Литвин, Паламарчук, Дорошенко (Копач 87), Ємельянов, Скринник (Захарченко 79), Ніколаєць (Скаскевич 90+2), Байдалук (Сапоненко 76), Сек (Окодува 67).

Драматичним виявився фінал матчу в Броварах, де зухвалий новачок дав справжній бій нещодавньому чемпіону, але не стримав зустрічного натиску вже буквально на останніх хвилинах. Володимир Мельник організував команду насправді добре, що й позначилося на першотаймовому результаті. «Беркут-Легіон» вів з рахунком 2:0 після розіграшу стандарту (забив Панченко) та могутнього пострілу Коби з кута штрафного майданчика. По перерві господарі спробували зіграти по рахунку, але занадто притулилися до своїх володінь. Як наслідок, почастішали дрібні фоли в обороні та неминучі стандарти, і сформований з колишніх професіоналів «Джуніорс» таки домігся свого. Спочатку Науменко головою замкнув подачу Костяного, потім Апанчук обернув на гол одинадцятиметровий, призначений за фол Співакова на Скляренку, а вже в компенсований арбітром Федоруком ігровий час Апанчук переправив у ворота м’яча після подачі Яременка. Валідольна кінцівка! Одразу так і не пригадаєш, чи бувало таке, що "Джуніорс" відігрував у чемпіонаті Київщини два м'ячі! Дійсно, шпитьківчани видали божевільний матч у Броварах. Програвши перший тайм з рахунком 0:2, у другому "юніори" забили три м'ячі і здобули перемогу. Причому другий і третій голи "Джуніорс" Олександр Апанчук провів вже у компенсований арбітром час! Це вже шостий і сьомий гол нападника в чемпіонаті – він очолив список бомбардирів. Переглянули статистику – і дійсно, матч у Броварах проти місцевого "Беркута-Легіона" став першим для "Джуніорс", у якому команда перемогла, поступаючись протягом зустрічі з різницею у два м’ячі! Склад шпитьківчан: Рум’янцев, Науменко, Скляренко, Ремезовський, Яременко (Баб’юк, 90+5), Осадчий, Самборський (Маринчук, 58), Нечай (Чорновол, 64), Костяний (Лящук, 73), Алієв (Курята, 90+4), Апанчук (Момотенко 90+3).

«Меліоратор», навіть зігравши чи не найгірший свій матч у чемпіонаті — Яковчук і Дубас особливо самокритичні, таки виграв і повів турнірний караван далі. На «Ювілейному» лідер перегонів приймав дебютанта чемпіонату Ірпінську Кудрівку. Не дивлячись на рясні дощі протягом тижня, газон в Бучі виглядав просто ідеально. Чого не скажеш про гру «Меліоратора» в першому таймі. Господарі. які вийшли на гру в незвичній для себе білій формі, за 45 хвилин не створили бодай моменту для голу, діяли інертно та без агресії. Натомість ірпінці виходили з оборони за рахунок діагоналей на протилежний фланг, і це  нерідко ставило в тупик  лівого оборонця бучанців  Басалкевича. «Кудрівка» в першому таймі мала забивати, коли з 5 метрів розстрілювала голкіпера  Яковчука, але Юрій зіграв бездоганно, відбивши складний удар від нападника ірпінців. Виграв лідер якоюсь мірою завдяки Яковчуку, який ще до перерви парирував сильний удар опонента, ще більшою — завдяки чудовій взаємодії молодого наступального дуету Скуратівський — Басалкевич. Обидва моменти Басалкевич, який догравав матч на позиції лівого нападника, матеріалізував у голи з віртуозністю, що й справді гідна бомбардира. Допомогли господарям і перестановки в складі, здійснені по ходу зустрічі, зокрема поява Марчука на лівому фланзі по-справжньому зміцнила захист «Меліоратора». На жаль, травми зазнав Мар’євич, якого карета невідкладної допомоги відвезла до лікарні. В другому таймі нарешті прокинулися фланги господарів. Особливо активним був Басалкевич, який після травми Мар'євича перейшов в атаку на фланг. Перший момент він зіпсував, коли вийшов на рандеву з голкіпером, але досвідчений Сабатюк вийшов переможцем з цієї дуелі. Але вже з другої нагоди, після розрізного пасу від Парубця, Дмитро майстерно на замасі поклав оборонця гостей на п'яту точку і з незручної правої пробив в дальню дев'ятку!  А через 13 хвилин Олег Скуратівський, скориставшись обрізкою в центрі поля, втік по флангу, на шляху обіграв пару опонентів і майстерно закинув м'яча на дальню стійку, де набігав Басалкевич. Той, не даючи м'ячу опуститися, сильно «прошив» Сабатюка. Ця перемога в принциповому дербі Приірпіння дозволила буранцям залишитися на першому місці після шести турів.

Результати 6 туру. 4-5 травня.

СОКІЛ (Михайлівка-Рубежівка) — АВАНГАРД (Бзів) — 0:1 (Поспєлов, 78).

БЕРКУТ-ЛЕГІОН (Бровари) — ДЖУНІОРС (Шпитьки) — 2:3 (Панченко, 18, Коба, 45+2 — Науменко, 55, Апанчук, 90, пн, 90+2). Вилучення: Співаков (Беркут-Легіон, 88).

МЕЛІОРАТОР (Буча) — КУДРІВКА (Ірпінь) — 2:0 (Басалкевич, 70, 85).

ПАТРІОТ (Баришівський район) — ДЕСНА (Погреби) — 1:1 (Кострома, 63 — А.Воробей, 45).

ДІНАЗ-2 (Вишгород) — АСКАНІЯ-ФЛОРА (Калинівка) — 1:2 (Малинич, 11 — Дорогань, 51, Лебединець, 62).

ЛЮБОМИР (Ставище) — МЕЖИГІР’Я (Нові Петрівці) — 0:2 (Піскун, 30, 58).

«Сокіл» невдало зіграв у Лютежі проти «Межигір’я». Цей поєдинок став найгіршим для підопічних Олега Самченка у нинішньому сезоні, тож поразка виглядає цілком закономірною. Великою мірою «соколята» не створили жодного гольового моменту, хоча за грою й переважали суперника у другому таймі. До поразки ж призвели провалена друга половина першого тайму. Неуважна гра при стандартах призвела до того, що спочатку Піскун замкнув подачу з кутового, а потім він же ледь не оформив дубль (Толєбаєв дивом вибив м'яча з лінії воріт). СФК "Сокіл": Толебаєв, Пустовіт, Паламарчук, Литвин, Хурулоходжаєв (Копач 76), Васильєв, Ніколаєць, Захарченко (Шеік Бамба 46), Байдалук (Сапоненко 77), Дорошенко (Весельський 66), Сек (Окодува 56).

На гру з «Джуніорсом» бучанці виходили в ранзі лідера перегонів. На «Меліоратор» вже зовсім інакше налаштовуються суперники, ніж на початку чемпіонату. Не знаємо, як би склалася гра, якби вже на першій хвилині зустрічі «Меліоратор» не привіз собі небезпечний штрафний в безпосередньої близкості від воріт. Ювелірна подача Алієва і гол головою досвідченого Доценка. І не сказати, що надалі «Меліоратор» грав без бажання, але вигадки в атаці та останнього пасу дуже не вистачало, тут згадалася відсутність травмованих Мар'євича, який може виводити партнерів на вільний простір, та Петрука, який вміє чіплятися за м'яч та вибирати позицію для удару. Гра була рівною, але значно гострішими виглядали господарі. Декілька разів свою майстерність проявив Юрій Яковчук, блискавичними сейвами врятувавши команду після небезпечних ударів. Але й  він нічим не зміг зарадити після того, як Апанчук на 65-й хвилині пробив у дальній кут з-під Рижука. 2:0 - заслужена перемога «Джуніорса», який справив дуже приємне враження. І недарма саме шпитьківчани очолили турнірну таблицю після звітного туру. «Джуніорс»: Рум’янцев, Науменко, Даценко, Ремезовський, Яременко (Баб’юк, 87), Маринчук (Курята, 85), Осадчий, Алієв (Нечай, 46), Димнич (Скляренко, 79), Костяний (Лящук, 68), Апанчук (Чорновол, 84). «Меліоратор»: Яковчук, Басалкевич, Нестерчук (Мельник, 87), Рижук, Змієвець (Нагорняк, 65), Парубець, Масник, Єрмоленко (Марчук, 46), Гарасюта, Джикія (Драч, 79), Скуратівський

Мінімальну перемогу вивезла з Ірпеня «Десна». Після пострілів Магаляса в поперечку та Насімі в стійку Воробей-старший ударом головою замкнув подачу Постоловського, а започаткував результативну комбінацію легендарний Руженцев. «Кудрівка» дуже старалася, але гостроти її атакам явно не вистачало хоча б для одного влучного пострілу. «Кудрівка»: Сабатюк, Богданов, Харченко, Мамчур, Дубовець, Ільченко, Даниляк, Здановський, Дрьомов (Боженко, 76), Климанов (Слободян, 66), Трофименко (Силак, 88)

Результати сьомого туру. 8 травня, середа.

МЕЖИГІР’Я (Нові Петрівці) — СОКІЛ (Михайлівка-Рубежівка) — 1:0 (Піскун, 28).

КУДРІВКА (Ірпінь) — ДЕСНА (Погреби) — 0:1 (А.Воробей, 86).

ДЖУНІОРС (Шпитьки) — МЕЛІОРАТОР (Буча) — 2:0 (Даценко, 2, Апанчук, 66).

АВАНГАРД (Бзів) — ПАТРІОТ (Баришівський район) — 0:0.

АСКАНІЯ-ФЛОРА (Калинівка) — БЕРКУТ-ЛЕГІОН (Бровари) — 2:0 (Кушка, 9, 76).

ДГ ШЕВЧЕНКІВСЬКЕ (Денихівка) — ЛЮБОМИР (Ставище) — 3:2 (Винокуров, 21, Хабло, 72, пн, Бойко, 89 — Заїка, 4, Рябов, 14, пн).

Наступний восьмий тур відбудеться 11 травня, в суботу. Наші представники зіграють з такими суперниками:

СОКІЛ (Михайлівка-Рубежівка) — ДГ ШЕВЧЕНКІВСЬКЕ (Денихівка)

11 травня, субота, 17:00. Ірпінь, стадіон «Чемпіон».

МЕЛІОРАТОР (Буча) — АСКАНІЯ-ФЛОРА (Калинівка)

11 травня, субота, 17:00. Буча, стадіон «Ювілейний».