Перед цим матчем нашій «Чайці» відступати було нікуди. Після прикрої поразки від вінницької «Ниви» на останніх хвилинах матчу кожне очко на вагу золота, адже завдання – зберегти професійний статус – ніхто не відміняв. Загалом команда з Київщини в міжсезоння  суттєво змінилася. Клуб поповнив володар Кубка Латвії-2017 у складі «Лієпая» Сергій Шевчук, екс-гравець «Говерли» та «Сум» Микола Вечурко, колишній гравець вінницької «Ниви» Антон Музиченко, екс-футболіст київського «Арсеналу» Олексій Бриженко та інші виконавці.   І одна з основних змін, у порівнянні з осінніми матчами, це новий головний тренер команди. «Чайку» нині очолює Тарас Ільницький. Це добре знайомий закарпатським вболівальникам футболіст, який у період з 2003 по 2006 рік грав у складі ужгородського «Закарпаття». Тренерський досвід, між іншим, він здобув у системі київського «Арсеналу», за який теж пограв чимало. З «Минаєм» наша команда грала вже двічі. Що цікаво, перша гра з цим клубом – це був дебютний матч «Минаю» на рідному стадіоні взагалі у професійному футболі, який відбувся 4 серпня. Тоді «Минай» у драматичному поєдинку вирвав перемогу з рахунком 2:1. В другому колі, 6 жовтня, в Макарові, що на Київщині, була зафіксована нічия – 1:1    В третій грі «Чайці» вдалося поквитатися за минулі образи, причому на полі суперника, який вкрай рідко втрачає очки  вдома (в 12 попередніх домашніх матчах «Минай» виграв 10 разів, 1 раз зіграв внічию і програв лише київському «Динамо» в кубковому поєдинку)!

Уже в дебюті господарі розкатали кілька потенційно гольових атак. Піняшко після багатоходівки запустив м'яч повз ціль, а з гострими ударами Гегедоша і Страшкевича впорався голкіпер «Чайки». До слова, Антон Мусієнко зробив чимало героїчних дій. Він потягнув фірмовий штрафний від Нурієва, ще один вихід Гегедоша. Ще в одному епізоді Гавриленко після кутового не влучив у ціль ударом головою - м'яч просвистів поруч з каркасом. А коли Гегедош вже було перекинув воротаря, захисник гостей Пономаренко виніс м'яча з лінії воріт. За настільки знущальну нереалізацію закарпатці могли поплатитися. Гості з Петропавлівської Борщагівки  кілька разів гостро огризались, і Тименко, прямо скажемо, зі своїм ударом головою був дуже близький до мети. Кілька разів жваві наскоки здійснювали Шевчук і Мірошников, але, всупереч витраченим зусиллям, без ударів. У підсумку перший тайм обійшовся без голів. Все найцікавіше відклали на другий тайм. Ось тільки вийшло так, що і там «Чайка» грала настільки ж самовіддано. Був навіть момент, коли після скидки Мірошникова Цурупін ледь не вклав м'яча в ближній кут, промахнувшись зовсім трішки. А буквально через пару хвилин ще одна біда підстерегла «Минай». Реактивного Шевчука, який  проривався через лівий фланг, зачепив Гавриленко і отримав друге попередження в матчі. Так на 59-й хвилині господарі залишилися в меншості. Наступний штрафний удар призвів до пенальті - Тименко прокидав м'яч, який рукою зупинив Корнутяк. Досвідчений Сергій Пономаренко бездоганно пробив - 0:1! Це третій гол капітана в чемпіонаті. Господарі намагалися відігратися, але самі собі створили ще більші проблеми. Після звичайного ауту вони влаштували поперечну перепасовку, і Ренат Мірошников перехопив м'яча в Стасюка, на швидкості увірвався на лінію карного майданчика і здорово «вистрілив» у дальню «шістку» - 0:2! У Рената це також  третій гол в сезоні, і другий - в ворота «Миная». Нерви били через край, після одного із зіткнень навіть виникла справжня бійка з розсипом карток та вилученням обох тренерів з технічної зони. І лише в кінцівці «Минай» вичавив гол зі свого чергового зручного штрафного. Це Анатолій Нурієв прошив стінку прямим ударом метрів з двадцяти - 1:2.  Арбітр додав хвилин шість - кінцівка вийшла гарячою, адже «Минай» запускав довгі передачі в розрахунку на форвардів. Але все зламав Нурієв, який, не зумівши втекти в контратаку, від душі в'їхав в захисника Мохначука.  Вдев'ятьох закарпатці не спромоглися на диво. Є перемога наших земляків! «Чайка» набрала 19 очок, відірвавшись на три пункти від «Буковини». Кращим гравцем матчу сайт «Спортарена» визнав  капітана «Чайки» Сергія Пономаренка, який і в обороні відіграв впевнено, з лідерськими функціями, і пенальті у важливий момент реалізував бездоганно. Без його досвіду не було б цієї гучної сенсації.

19 тур, друга ліга ПФЛ. Група «А»

ФК «Минай» (Закарпатська область) – СК «Чайка» (ПП Борщагівка) 1:2 (0:0)

Село Минай, стадіон «Минай Арена». 500 глядачів. Арбітр Олег Когут (Тернопіль). Голи: Нурієв, 90+3 – Пономаренко, 61 (пен.), Мірошніков, 73.

Минай: Артем Кулинич, Василь Беца, Петро Стасюк, Олег Допілка (Ігор Ощипко, 64), Володимир Корнутяк, Максим Гавриленко, Владислав Микуляк, Анатолій Нурієв, Василь Пиняшко (Роберт Смокоровський, 73), Вадим Страшкевич (Яромир Лобода, 64), Роберт Гегедош. Запасні: Андрій Попович, Ігор Вагін, Стефан Федак, Олексій Шпак, Іван Капустей, Олег Дмитренко. Тренер – Ігор Харьковщенко.

Чайка: Антон Мусієнко, Олег Чеботарь, Вячеслав Турчанов, Сергій Пономаренко, Сергій Шевчук, Володимир Тименко, Андрій Бартошук, Микола Вечурко, Олександр Касьяненко, Ренат Мірошніков (Дмитро Мохначук,90), Артем Цурупін (Олександр Сухенко,70). Запасні: Євген Шкарбан, Олексій Бриженко, Антон Музиченко. Тренер – Тарас Ільницький.

Попередження: Гавриленко Максим 12’, Страшкевич Вадим 28’, Гавриленко Максим 59’, Ощипко Ігор 78’, Шпак Олексій 78’, Попович Андрій 78’, Корнутяк Володимир 80’ – Цурупін Артем 23’, Турчанов Вячеслав 42’, Пономаренко Сергій 65’, Сухенко Олександр 88’

Вилучення: Гавриленко, 59, Нурієв, 90+5