13 лютого стартував черговий традиційний зимовий турнір під егідою Київської обласної федерації футболу – Меморіал Щанова. Вже дев’ятий за ліком.  Олександр Іванович Щанов – відомий радянський футболіст та тренер,  який  виступав на позиції нападника в складі київських клубів «Динамо» та ОДО. Після закінчення кар'єри гравця тренував цілу низку українських футбольних клубів, працював у спорткомітет УРСР та федерації футболу Київської області. Заслужений тренер України. Цього року на старт щорічного зимового турніру вийшли дванадцять команд. Серед них – флагман Києво-Святошинського футболу друголігова «Чайка» з Петропавлівської Борщагівки, а також минулорічний учасник вищої ліги нашого чемпіонату – «Кудрівка» (Ірпінь). Цікавою є звістка про те, що ще один учасник меморіалу -  новостворена команда «Штурм», можливо, в нинішньому сезоні в обласному чемпіонаті буде представляти Гореничі.

На першому етапі команди розділені на дві групи. Група "А": "Чайка" (Петропавлівська Борщагівка), "Авангард" (Бзів), "Агродім" (Бахмач), "Оболонь-Бровар" U19 (Київ), "КНТЕУ-Меркурій" (Київ), "Діназ-2" (Вишгород). Група "Б": "Діназ" (Вишгород), "Штурм" (Київ), "Локомотив" (Київ), "Кудрівка" (Ірпінь), Університет ім. Грінченка (Київ), "Меліоратор" (Буча). До  півфіналу вийдуть по дві кращі команди з кожної шістки. Турнір проходитиме з 13 по 23 лютого в Києві, Кончі-Заспі, Ірпені, Лютежі та Петропавлівській Борщагівці.  СК «Чайка» продовжує підготовку до сезону. Зокрема, в рамках передсезонного турніру під егідою КОФФ – Меморіалі Олександра Івановича Щанова. В першому турі на власній «Козак Арені» «Чайка» впевнено перемогла другу команду вишгородського “Діназа”. До перерви борщагівці, які виступали експериментальним складом, візначились лише раз – на 16-й хвилині Кирило Бондаренко спіймав м’яча в центрі карного майданчика і ударом зльоту, не без допомоги рикошету, відкрив рахунок. Після відпочинку перевага господарів стала тотальною. Однак спочатку гарною реакцією виблиснув наш старий знайомий  - колишній голкіпер боярського «Арсеналу» Вячеслав Прудников, який впевнено парирував удар з одинадцятиметрової позначик від Володимира Тименка. Проте, невдовзі «Чайка» таки досягла свого: спочатку вміло на добиванні зіграв Богдан Січкарук після далекого пострілу з-за меж карного майданчика, а потім Антон Музиченко все ж зумів пробити голкіпера «Діназа» з пенальті. Головний тренер «Чайки» Тарас Ільницький так прокоментував перший офіційний поєдинок своїх підопічних: «Результатом задоволений, грою – ні. Наразі важко говорити про чітко окреслений тактичний малюнок нашої команди, бо в нашому складі багато гравців на перегляді. Після закінчення Меморіалу Щанова продовжимо підготовку до сезону тренувальним збором на нашій базі та зіграємо кілька товариських матчів».

1 тур Меморіалу Щанова. «Козак Арена». 13 лютого.

"Діназ-2" (Вишгород) – "Чайка" (Петропавлівська Борщагівка) 0:3(0:1)
Голи: Бондаренко 16, Січкарук 61, Музиченко 64
(пен).На 55-й хвилині Тименко не реалізував пенальті

Склад «Чайки»: Савчук (Шкарбан), Пономаренко (Музиченко), Зіпцер (Тименко), Касьяненко (Січкарук), Барташук (Баранович), Турчанов (Негря), Олійник (Демчук), Насімі (Добровольський), Бриженко (Мохначук), Бондаренко (Колодко). Тренер Тарас Ільницький.

В другому турі суперником «Чайки» був учасник чемпіонату України серед аматорів – «Агродім» (Бахмач, Чернігівська область), в складі якого грає відомий в нашому районі за виступами в шпитьківському «Джуніорсі» та вишнівському «Рубіконі» Бамба Бурейма. «Чайка», знову задіявши напівекспериментальний склад з кількома новачками в старті, вела в рахунку двічі, володіючи беззаперечною ігровою та територіальною перевагою.  При цьому капітан господарів поля Сергій Пономаренко могутнім ударом з одинадцятиметрової позначки ледь не зламав поперечку.  Та хлопці з Бахмача, витримавши натиск «Чайки», після перерви сповна скористалися двома стандартами.  Добре відомий борщагівській «торсиді» Євген Солонина забив прямим ударом зі штрафного, а вже в компенсований арбітром час голкіпер гостей. Шевченко витиснув максимум з останньої подачі кутового, виявившись найрозважливішим у веремії біля чужих воріт. Голи в складі «Чайки» забили Демчук (34 хвилина) та той же Пономаренко (89 хвилина, з пенальті).

2 тур меморіалу Щанова. «Козак Арена». 14 лютого.

"Чайка" (Петропавлівська Борщагівка) – "Агродім" (Бахмач) 2:2 (1:0)
Голи: Демчук 34, Пономаренко 89 пен — Солонина 68, Шевченко 90+3

На 52-й хвилині Пономаренко не реалізував пенальті

Інший наш давній знайомий – клуб Романа Солодаренка та Юрія Степаненка ФК «Кудрівка» (Ірпінь) розпочав свій дебютний турнір в обласних змаганнях Київщини з трьох гостросюжетних поразок, причому одна з них була від принципового суперника по місцевому «дербі». Однак для «Кудрівки» цей турнір буде хорошою перевіркою перед можливим стартом в цьогорічній вищій лізі чемпіонату Київської області.

"Локомотив" (Київ) – "Кудрівка" (Ірпінь) 4:3 (2:1). Голи: Шестак 4, Коноваленко 20, Литвин 46 пен, Будзько 50 – Слободян 22, Пронак 61, Ігнатьєв 66 пен

"Меліоратор" (Буча) – "Кудрівка" (Ірпінь) 3:2 (0:2). Голи: Скуратівський 62, 63, Масник 66 — Іващик 21, 42

«Кудрівка» (Ірпінь) – «Університет імені Грінченка» (Київ) 1:5 (1:2). Голи: Боженко (10) – Коба (9), Чекед (30), Швець (61), Никоненко (90, 90+1). Вилучення: Климанов («Кудрівка») – 88 хвилина, за повторне попередження.

На Меморіалі Щанова в групових перегонах «Чайці»  залишилося зіграти: 17 лютого - «Чайка» - «Меркурій» (13.30), 19 лютого - «Чайка» - «Авангард» (13.30), 20 лютого -  «Чайка» - «Оболонь Бровар U-19» (13.30). Всі матчі на «Козак Арені» (ПП Борщагівка).

«Кудрівка» зіграє: 17 лютого – «Кудрівка» - «Діназ» (14.00, Ірпінь, стадіон «Чемпіон»), 19 лютого – проти «Штурма» (14.00, Ірпінь, стадіон «Чемпіон»).

Нагородження учасників і призерів турніру Summer Cup - 2019.