В будинку футболу ФФУ керівництво ФК «Рубікон» взяло участь в робочій нараді для аматорських футбольних клубів-претендентів на отримання атестату, який дає право участі у всеукраїнських змаганнях з футболу серед команд другої ліги клубів ПФЛ сезону 2019/2020 років. Комітет з ліцензування футбольних клубів ФФУ надав необхідні матеріали і дав рекомендації по проходженню атестації. Також обговорювалися питання, які стосуються виконання клубами фінансових, інфраструктурних, спортивних та інших критеріїв, необхідних для отримання атестату. Попереду чекає велика робота, і керівництво ФК «Рубікон» докладе всіх зусиль для відповідності клубу критеріям системи атестації.

По закінченню осінньої частини сезону гравці і тренерський штаб «Рубікону» пішли у відпустку. Команда знову збереться 4 грудня. До 28 грудня у «Рубікону» заплановані тренування. Після паузи, пов'язаної зі святкуванням новорічних свят, команда візьме участь в одному з традиційних зимових турнірів. Завершився осінній етап сезону, в якому «Рубікон» брав участь відразу в декількох турнірах: чемпіонаті (дев’яте місце в другій групі)  та кубку аматорів України, а також першості Києва (перше місце в першій лізі). Підсумки виступів підвів наставник команди Віктор Курята:

- Перед нами на цю частину сезону було поставлено завдання: піти на зимові канікули, перебуваючи в трійці найсильніших серед аматорів і лідерами в першості Києва. В столичному турнірі ми своє завдання виконали, а от в іншому - не впоралися. Хоча по підбору гравців, які є у нас в складі, бути в трійці нам під силу. Але в результаті ми закінчили цей етап всього лише на 9-му місці. Правда, в нас є гра в запасі проти кропивницького «Олімпіка». Якщо переможемо, «Рубікон» може переміститися на три рядки вгору. Але все одно, це не той результат, який від нас чекало керівництво клубу. Чому ми  не виконали поставлених завдань? Є ряд причин. У нас молода команда, їй всього півтора року, є недоробки як тренерського штабу, так і самих гравців. Ми покладали великі надії на деяких виконавців, які їх не виправдали. Я сподівався, що молоді хлопці, які залишилися в команді після минулого сезону, отримавши досвід, зможуть розкритися. Але не всі показали ту гру, яку від них очікували. Звідси і результат! Хоча в першому колі у нас було кілька хороших ігор. «Рубікон» зміг показати якісний футбол. І навіть в програних матчах «Альянсу» і «ЛНЗ-Лебедину» ми виглядали гідно. Але були й провали: ми втрачали очки в зустрічах з аутсайдерами. Тут на перший план часом виходила психологія молодих футболістів, які не надто серйозно ставилися до суперника. Тому, якщо оцінювати підсумки виступів, то за першість Києва можна поставити команді «п'ятірку», а за чемпіонат аматорів - «трійку».

- Якщо порівняти склад, який виступав в минулому сезоні і зараз, наскільки велика різниця?

- Порівняння вийде не зовсім коректним, оскільки у нас залишилося всього два-три футболіста з торішнього основного складу. В цьому сезоні до нас прийшли в команду досить досвідчені гравці, такі як В'ячеслав Турчанов, Олексій Майборода, Денис Притиковський, які раніше виступали в серйозних професійних клубах. Помітно, що склад посилився з приходом досвідчених футболістів. Наше завдання, як тренерів, не тільки вимагати від гравців перемог, а й допомогти їм розкритися, виховувати, навчати футбольної грамоті. Для цього необхідно багато працювати! Зараз у нас виросли швидкості, змінилося мислення гравців у порівнянні з минулим сезоном, молодь виглядає більш впевнено. І в цьому чимала заслуга й досвідчених гравців теж. Я вважаю, що сьогоднішній наш склад на дві-три голови вище торішнього. Звідси і результат. Якщо в тому чемпіонаті «Рубікон» зміг набрати лише 4 очки, то зараз перед нами завдання - бути в трійці і нам під силу її виконати. Так, у нас добротна команда. Але ще є над чим працювати.

- «Рубікон» паралельно виступам в чемпіонаті аматорів грав також в першості Києва. Наскільки це виправдало себе?

- Дуже добре, що ми заявилися на участь в першій лізі міського футболу. Ті хлопці, які не отримували достатньої ігрової практики в турнірі аматорів, вони могли проявити себе в першості. На жаль, не завжди гравці після суботнього матчу серйозно налаштовувалися на ігри міського турніру, але це одна з проблем психології молодих футболістів.

- Які завдання стоять перед клубом на наступний сезон?

- Завдання у клубу залишаються незмінними. Клуб на даний момент приступив до процедури атестації. Ми плануємо посилити склад, щоб у другій лізі ПФЛ не виглядати хлопчиками для биття. Ми сподіваємося, що новий сезон «Рубікон» розпочне в новому для себе турнірі. Я вважаю, що клуб на сьогоднішній день готовий до участі в чемпіонаті другої ліги ПФЛ.

- В ході сезону «Рубікон» виступав в різних тактичних побудовах: з трьома захисниками, з чотирма. Наскільки гравці готові до тактичних змін в грі команди?

- Якщо брати схему з грою в чотири захисники, то тут менше питань. По грі в три захисника ще йде процес навчання. Для цієї тактики нам необхідно підбирати футболістів. На жаль, у нас зараз немає гравців лінії оборони, які могли повністю розуміти це тактичну побудову і зміст гри. Навіть в професійних командах буває деколи складно перебудуватися з однієї тактики на іншу, щоб діяла надійна підстраховка, а партнери знали всі нюанси гри. Я думаю, що до весни ми зможемо до кінця пропрацювати цю схему і в подальшому будемо варіювати гру своєї команди. Восени в деяких іграх у нас ця тактика проходила, а часом доводилося повертатися до гри в чотири захисники.

- Чи озвучені  цілі на весняну частину сезону?

- Наші завдання не змінилися: бути в трійці на Україну, щоб потім зіграти в етапі плей-офф чемпіонату аматорів і перемогти в першості Києва. В зимову перерву ми переглянемо багатьох гравців. Знаючи, що мета «Рубікону» виступати в другій лізі, до нас звертатимуться багато футболістів, щоб грати на професійному рівні. Нам залишається підібрати виконавців, які будуть мислити так, як керівництво клубу та тренерський штаб, і будуть битися на полі за емблему «Рубікону» на грудях.

- Які плани команди на зимову перерву? Уже відомо, в яких турнірах братиме участь «Рубікон»?

- Команда до 3 грудня у відпустці. 4 грудня ми збираємося і до 28 грудня у нас заплановані тренування. Після паузи, пов'язаної зі святкуванням Нового Року і Різдва, ми візьмемо участь в одному з турнірів. Багато чого буде залежати від тренувального процесу, за яким ми зможемо визначитися, на якому з турнірів виступить «Рубікон». Саме в таких іграх ми зможемо переглянути нових футболістів. Більш конкретна інформація буде після Нового Року. Ми починаємо офіційні гри досить рано - 30 березня з перенесеної гри  з кропивницьким «Олімпіком».

- Наскільки складно керувати командою в такому віці, коли тренер всього на кілька років старше футболістів?

- Так, я ще молодий фахівець і проходжу певні етапи навчання, пробую різні варіанти. Вважаю, що на сьогоднішній день вік тренера не грає головну роль. Зараз важливіше психологія молодого покоління. Про це говорять багато фахівців. У них більше інтересів в житті, і футбол не завжди знаходиться на першому місці. Ось з такими хлопцями важче працювати. Оскільки для них цінність футболу вже інша. Це проблема нового покоління гравців, і від цього нікуди не дітися. В минулому сезоні наш тренерський штаб був більш лояльним до гравців. Ми намагалися більше розповісти і показати, більше навчали хлопців, звертали увагу не тільки на футбольні питання, але і на життєві. Зараз ми перейшли на інший щабель. І вже клуб підбирає футболістів під нові завдання. Якщо футболіст не виконує вимоги тренера або не відповідати критеріям, ми з ним будемо припиняти співпрацю. І тут уже не важливо якого віку цей гравець: молодий чи досвідчений. Мені простіше працювати з тими футболістами, які будуть битися на полі і розуміти вимоги тренерського штабу.

- Звідки виникло бажання стати тренером?

- Після виступу в «Оболоні» в сезоні 2009/10 я поїхав до Кременчука, де тоді базувався клуб «Украгроком». Після серії травм я випав з обойми, і мене запросив Леонід Володимирович Гусін в Петропавлівську Борщагівку, де виступала команда «Лідер». Там грали 16-річні хлопці 1995 року народження. До слова, серед них був Зураб Очігава, відомий нині за виступами за маріупольський «Іллічівець», київське «Динамо» і донецький «Олімпік». Ось так я став граючим тренером. Там я пропрацював два роки, вирішивши для себе поєднувати виступи на аматорському рівні і тренерську роботу. Потім грав у «Чайці», яка зараз виступає в другій лізі ПФЛ, - там я допомагав Віктору Яічнику. Він був головним тренером, а я йому асистував. В основному в нас були молоді хлопці, з якими «Чайка» виграла чемпіонат і суперкубок Київської області. В «Рубіконі» мені запропонували очолити команду. Я поставив для себе мету - вкласти свої знання, все, чому мене навчили більш досвідчені наставники, в молодих хлопців, допомогти їм добитися успіху. В першу чергу, тому, що вони наше майбутнє. Я дуже вдячний керівництву «Рубікону» за ту допомогу і підтримку, яку вони мені надають.

- Стиль кого з відомих наставників вам більше імпонує?

- Я не можу назвати когось конкретно. Припустимо, Гвардіола або Моуріньо. Я намагаюся знайти симбіоз і не зупинятися на якійсь одній особистості. Звертаю увагу на тренерів, як вони підбирають виконавців під свою тактику. Не хочу копіювати когось одного. Багато що залежить від особливостей чемпіонату. Припустимо, в Англії це більше силовий футбол, а в Іспанії - більше працюють з м'ячем. У нас в українському футболі теж багато чудових фахівців, роботу яких варто уважно вивчати. Але у кожного свій стиль. Я хочу знайти свій. На сьогоднішній день стиль «Рубікону» впізнаваний - молода команда, яка використовує контратаки і володіє сильними флангами. Мені подобається, коли команда вміє грамотно оборонятися, вибігати в контратаки і результативно їх завершувати. Але це залежить не тільки від тренера, а й від виконавців, які у нього є.

- В українському футболі подібну гру показує «Динамо» Олександра Хацкевича. Полтавська «Ворскла» під керівництвом Василя Сачка активно використовує власну молодь. Можна виділити також Юрія Вернидуба або згадати Миколу Павлова, який у всіх командах, де раніше працював, активно довіряв молоді.

- Мені подобається «Зоря» Юрія Вернидуба і команди, якими свого часу керував Микола Павлов. Вони активно використовують контратаки. І навіть, граючи проти «Шахтаря» чи «Динамо», вони показували грамотну гру в обороні. Але при цьому, маючи менш класних виконавців і діючи більшу частину ігрового часу без м'яча, вони могли досягати успіху.

- Домашні матчі «Рубікон» проводить у Вишневому.

- Так, це найкращий стадіон в Київській області, хочу сказати слова подяки керівництву міста і стадіону за високий рівень організації матчів. Поле завжди у відмінному стані. Особливо відзначу уболівальників, які підтримують нашу команду, трибуни на наших матчах завжди заповнені, в такій атмосфері приємно грати.

Відеогалерея


Флеш-інтервю - СК Прогрес (Крюківщина)

IX Меморіал Чанових, 1 тур, ФК Ліневич Груп - СК Віннер

Флеш-інтервю з Сергієм Шугайло, СК Софія

Флеш-інтервю з гравцями ФК Джуніорс (Шпитьки)

 

Фотогалерея


Контакти


м. Київ пр. Перемоги 126, каб. № 9.

тел.(факс) (044) 284-24-25

E-mail: ksrff@ukr.net

пн - 10:00 - 13:00

ср - 17:00 - 19:00

пт - 17:00 - 19:00


Голова КСРФФ:

Чалий Валерій Іванович

050-161-04-47


Заступник голови:

Карабкін Ярослав Станіславович

063-323-41-94


Секретар:

Карабкіна Каріна Вадимівна

093-209-30-81