«Сокіл» з Михайлівської Рубежівки, на жаль, потрапив у справжню «чорну смугу» в чемпіонаті Київської області. Чотири поразки поспіль, в тому числі, одна з найрозгромніших в історії виступів на обласному рівні від друзів-суперників зі Шпитьок, - це не той результат, якого чекали від підопічних Олега Самченка вболівальники самобутньої команди. На виправдання «Сокола» можна заперечити, що в цих матчах протистояли рубежівцям лідери обласної першості, крім того, в команді знову йде значне кадрове оновлення, прийшли нові виконавці, однак факт залишається фактом: після літнього антракту лише раз «Сокіл» святкував перемогу, ще два матчі закінчилися внічию, а в чотирьох – наші земляки йшли з поля переможеними. До вашої уваги огляд останніх матчів «Сокола» в обласному чемпіонаті.

20 тур. 29 вересня, субота. “Межигір’я” (Нові Петрівці) – “Сокіл” (Михайлівка-Рубежівка) 4:1

Голи: Труський 31, Скидан 45+1, 47, Копач 87 – Окодува 58

З перших хвилин зустрічі стало зрозуміло, що здобути бодай очко “Соколу” буде вкрай важко. Господарі поля “закрили” суперника на власній половині поля та почали прощупувати слабкі місця в обороні. Найбільше проблем у гостей виникло на лівому фланзі захисту, тому вже в середині першого тайму тренерський штаб команди вдався до радикальних дій – замість Богдана Петрика на полі з’явився Артем Бондаренко. Проте, цією заміною вирішити проблему не вдалося. “Межигір’я” до перерви двічі скористалося позиційними помилками юного захисника: у першому епізоді він не встиг синхронно з партнерами “вийти”, що дозволило Владиславу Труському уникнути положення поза грою, а у другому - пропустив ривок Олега Скидана. Та не лише в обороні в цей день не йшла гра у “Сокола”. Команда Олега Самченка була безпорадною ще й в атаці: у першому таймі “соколи” так жодного разу і не перевірили пильність та майстерність голкіпера “Межигір’я”. Коли на початку другого тайму господарі поля забили третій м’яч, стало все зрозуміло. Хоча далі “Соколу” вдалося швидко відіграти один м’яч (п’ятий гол у сезоні забив Еммануель Окодува, який реалізував вихід віч-на-віч з голкіпером). У цей момент згадалася зустріч команд у першому колі, коли “Сокіл”, програючи з рахунком 0:3, продемонстрував неабиякі характер та волю до перемоги, і у підсумку відсвяткував звитягу (4:3). Проте, цього разу подібного камбеку годі було чекати. В атаці, як і раніше, «соколам» нічого не вдавалося створити, а в обороні час від часу виникали провали, одним з яких суперник скористався наприкінці зустрічі. У підсумку – 4:1 на користь “Межигір’я”. Наразі “Сокіл” продовжує залишатися шостим у турнірній таблиці, але мрії про здобуття призового місця цього року вже не здійсняться. У чотирьох матчах, що залишилися, команді залишається сконцентруватися на тому, щоб відстояти шосту сходинку. Знизу активно підпирає “Десна”, яка відстає лише на одне очко, та ще й “Меліоратор” наблизився.

19 тур, 22 вересня, субота. «Джуніорс-СБ» (Києво-Святошинський район) – «Сокіл» (Михайлівка-Рубежівка) 7:1   Голи: Ятленко 49, Костяний 53, Апанчук 57, 62, 88, Левенець 67, Колесник 72

За чотири роки виступів у чемпіонаті Київщини у «Сокола» накопичилося багато прикрих поразок, серед яких немало з розгромним рахунком. Проте, сім м’ячів у своїй історії команда з Михайлівки-Рубежівки досі не пропускала. Настільки безвольної гри «соколи» раніше не демонстрували. Найдивніше те, що у першому таймі ніщо не віщувало розгрому. Так, «Джуніорс-СБ» мав певну ігрову і територіальну перевагу. Проте, за винятком неточно пострілу Івана Кривошеєнка з кута штрафного майданчика та небезпечного удару Андрія Ятленка, який замкнув подачу з кутового, підопічні Євгена Чуприни загрози воротам Дениса Сабатюка не створили. «Сокіл» достатньо грамотно, а головне – надійно грав у захисті. До того ж, час від часу команді Олега Самченка вдавалося проводити перспективні контратаки. Особливо активним на лівому фланзі був Максим Заремба. Він спочатку «посадив» на жовту картку захисника «Джуніорс-СБ», а потім мав підстави вимагати для нього ж від арбітра зустрічі більш сурового покарання, аніж усне попередження. Ба більше, «Сокіл» завдяки класному удару Еммануеля Окодуви з-за меж штрафного майданчика (м’яч по дузі опустився в дальній кут) на 26-й хвилині повів у рахунку і у підсумку виграв перший тайм (1:0). То що ж сталося по перерві? Команда буквально розвалилися на очах, за п'ятнадцять хвилини пропустивши чотири м’ячі. Ятленко найкраще за всіх зорієнтувався у штрафному майданчику і після рикошету від захисника з близької відстані розстріляв ворота (з захисником «Джуніорс-СБ» не дограли при подачі з кутового). Потім досвідчений Кривошеєнко після вкидання м’яча з-за бокової лінії позиційно переграв Олексюка, втік від Бондаренка, який не підстрахував партнера, та Кубаха і прострілив у район дальньої стійки, де Васильєв не встиг завадити Костяному пробити по порожнім воротам. Далі позиційної помилки припустився Онікієнко, який дозволив Апанчуку уникнути положення поза грою та реалізувати вихід віч-на-віч з голкіпером. За декілька хвилин після вкидання м’яча з-за бокової лінії у центрі поля Кривошеєнко на фланзі ще раз втік від свого опікуна, яким цього разу виступив Васильєв. Власенко та Онікієнко не перекрили у центрі штрафного майданчика Апанчука, який ударом з декількох метрів розстріляв ворота. На цьому «Джуніорс-СБ» міг би й зупинитися, якби не статус «дербі». Підопічні Євгена Чуприни побігли добивати деморалізованого суперника і були винагородженні за свої старання ще трьома голами. Після подачі Кривошеєнка та скидки Костяного Левенець дуже легко обіграв Онікієнка, на замаху прибрав Власенка, після чого спокійно відправив м’яч у правий від себе кут. Далі ще однією позиційною помилкою у захисті скористався Колесник, головою замкнувши подачу з флангу. Нарешті, на 88-й хвилині захисники не завадили Апанчуку оформити хет-трик – Олександр безперешкодно замкнув подачу Кривошеєнка з кутового. Ось так «соколи» й отримали підсумкові 1:7.

18 тур. 15 вересня, субота. «Сокіл» - «Десна» (Погреби) 1:2 Голи: Скаскевич 31 – Руженцев 52, А.Воробей 89 пен

У 18-му турі чемпіонату Київської області «Сокіл» зазнав прикрої поразки. В Ірпені підопічні Олега Самченка поступилися «Десні» з Погребів.  Якщо аналізувати гру по гарячих слідах, то головним винуватцем невдачі «Сокола» можна було б назвати головного арбітра зустрічі. Андрій Радіоненко вдосталь напомилявся та у підсумку не розібрався у ключовому епізоді матчу, призначивши пенальті в моменті, коли м’яч ще не увійшов у гру. Варто віддати належне ще й Євгену Воробею. Нападник «Десни» може сміливо відправляти Неймару своє резюме з відео-фрагментами звітного матчу – зірка збірної Бразилії точно погодиться взяти декілька уроків акторської гри. Відчуваючи на спині подих суперника, гравець «Десни» падав у штрафній «Сокола», немов підстрелена качка, зображаючи страшні муки. На початку другого тайму нестерпний біль партнера миттєво зняв В’ячеслав Руженцев, який у тому ж епізоді відправив м’яч у ворота Дениса Сабатюка. А ось наприкінці зустрічі нападнику вдалося обдурити головного арбітра, хоча до цього моменту Воробей мав би вже відпочивати за межами стадіону. Бо декількома хвилинами раніше він ногою відмахнувся від Сергія Скаскевича, за що компетентний рефері вилучив би грубіяна з поля (щоправда, на червону картку награв і сам захисник, відповівши на провокацію суперника). Проте, не варто вішати всіх собак на арбітра. Причини невдачі потрібно шукати в собі, тим паче «Сокіл» видав, м’яко кажучи, далеко не найкращий свій матч. Підопічні Олега Самченка припустилися багатьох позиційних помилок у захисті, надали супернику занадто багато часу й простору у середині поля та були безпорадні в атаці. По суті, «соколи» використали єдиний свій момент у матчі: на 31-й хвилині Віталій Ємельянов навісив зі штрафного, а Скаскевич головою класно пробив під поперечину. У «Десни» гольових моментів було значно більше. Зокрема, вже на третій хвилині Руженцев прекрасною передачею з глибини поля вивів Андрія Воробея тет-а-тет з голкіпером. Зазвичай граючий тренер гостей з закритими очима використовує подібні нагоди, проте цього разу зіграв у непритаманному для себе стилі, пробивши повз ворота. За декілька хвилин потому з кута воротарського майданчика пробивав правий півзахисник «Десни» - неточно, а потім своє вміння обирати позицію декілька разів продемонстрував воротар «Сокола». Денис Сабатюк почергово впорався з небезпечними ударами Руженцева і обох Воробеїв. На перерву команди пішли за рахунку 1:0 на користь «Сокола», але вже на початку другого тайму «Десна» відігралася. Успіх гостям приніс стандарт – Руженцев замкнув подачу Андрія Воробея з кутового. Варто зазначити, що погребчани відзначилися трохи раніше, коли Євген Воробей після подачі з правого флангу ефектно пробив в падінні через себе. Проте, арбітр зафіксував фол зі сторони нападника гостей проти Артема Олексюка, який намагався головою зіграти на випередження. Вже за нічийного рахунку «Десну» мав виводити вперед Євген Воробей. Нападник гостей впритул розстрілював ворота, але вдало зіграв Денис Сабатюк. Останній максимально скоротив кут обстрілу та у підсумку відбив удар суперника. На жаль, цим сейвом завести своїх партнерів голкіперу не вдалося. Ні до, ні після другого пропущеного голу «соколи» воротаря «Десни» не потурбували.

17 тур. 8 вересня, субота. «Сокіл» (Михайлівка-Рубежівка) – «Діназ» (Вишгород) 0:2 Голи: Каркошкін 26, Марченко 84 пен

«Сокіл»: Сабатюк, Олексюк (Окодува, 46), Кубах, Власенко, А.Бондаренко (Пономарьов, 43; Іванов, 57), Скаскевич, Байдалук, Ємельянов, Шорніков (Кейта, 84), Васильєв (Ятро, 86), Кевін (Мовляйко, 80).

«Соколи» провалили перший тайм, надавши супернику занадто багато свободи та простору на футбольному полі. Гості вміло комбінували по всій ширині поля, постійно створювали гольові моменти біля воріт «Сокола» та мали ще до перерви забивати мінімум три м’ячі. Від погрому команду Олега Самченка врятувала неточність «діназівців» у завершальній стадії атак та надійна гра Дениса Сабатюка. Втім, утримати ворота на замку голкіперу «Сокола» все рівно не вдалося. На 26-й хвилині захисники залишили без нагляду Сергія Каркошкіна, який з декількох метрів у дотик замкнув простріл Дениса Петренка з правого флангу. На багаточисельні гольові випади суперника господарі поля відповіли лише класною подачею Ємельянова, яку у підсумку ніхто не замкнув, а також неточним ударом Віталія з лінії штрафного майданчика. Інша справа – другий тайм. По перерві «Сокіл» заграв значно краще. Можливо, цьому посприяли заміни, які провів тренерський штаб. Зокрема, після перерви на полі з’явився Еммануель Окодува, якому вдавалося зачепитися за м’яч і таким чином розпочинати атаки команди. Підопічні Олега Самченка поступово перехопили ініціативу і на певному відрізку ігрового часу навіть переважали суперника, що змусило Володимира Бондаренка вдатися до замін. Не можна сказати, що «Сокіл» створив багато гольових моментів – насправді, їх можна перерахувати на пальцях однієї руки. Проте, й цього могло бути достатньо для того, щоб хоча б не програти. Найкращу нагоду у середині другого тайму не використав Іван Іванов. Після скидки Окодуви півзахисник вийшов віч-на-віч з голкіпером, але переграти Олексія Крупніченка йому не вдалося.  Потрібно зауважити, що «Діназ» в обороні не відсиджувався. Команда Володимира Бондаренка намагалася спіймати суперника на контратаці. Гості мали нагоди для того, щоб подвоїти свою перевагу у рахунку, а за 15 хвилин до завершення матчу навіть забили другий м’яч. На щастя для «Сокола», арбітр помітив у діях нападника «Діназа» Сергія Долженка порушення правил проти Дениса Сабатюка, тому взяття воріт не зарахував. Проте, незабаром гості все ж таки досягли свого. Крохмаль зіграв на досвіді, вдало підставившись у штрафному майданчику гостей і таким чином змусивши Дениса Васильєва порушити правила. Сабатюк був близьким до того, щоб парирувати удар Артема Марченка з 11-метрової позначки, але дуель півзахиснику «Діназа» програв. Вже у компенсований арбітром час «Сокіл» міг трохи підсолодити гірку пілюлю поразки. Але Окодува, відгукнувшись на подачу Ємельянова з кутового, з декількох метрів головою пробив повз ворота.

16 тур. 1 вересня, субота.  «Бровари» - «Сокіл» 2:3 Голи: Степаненко 20 пен, Киричок 57 – Кевін 8, 25, Байдалук 72

Впевнено розпочавши зустріч, «жовті» вже на восьмій хвилині вийшли вперед. Ємельянов діагональною передачею знайшов у центрі поля Шорнікова. Микита класним пасом розрізав оборону суперника, вивів Кевін віч-на-віч з воротарем – і легіонер «Сокола» забив свій перший м’яч у складі команди. Досягнувши свого, підопічні Олега Самченка послабили тиск на суперника. Господарі поля отримали вдосталь простору і часу для організації своїх атак, що у підсумку призвело до голу в ворота «жовтих». Після серії позиційних помилок Кубах порушив правила у штрафному майданчику, а Степаненко з 11-метрової позначки розвів м’яч та воротаря по різним кутам. Проте, вже за декілька хвилин «Сокіл» знову опинився попереду – прохід Ємельянова по правому флангу результативним ударом завершив Кевін. По перерві підопічні Олега Самченка мали нагоди для того, щоб збільшити перевагу у рахунку. Але натомість пропустили другий гол. Після вкидання м’яча з-за бокової лінії Рафаловський виграв боротьбу на другому поверсі та асистував Киричку, який з декількох метрів розстріляв ворота. Ще одна втрата очок аж ніяк не входила у плани «Сокола». Тренер команди провів декілька замін, які дозволили «жовтим» додати активності в атаці. І якщо Кевін двічі не встиг замкнути перспективні простріли з правого флангу, то Байдалук все зробив напрочуд вдало та вчасно. Шорніков віддав передачу на хід Ємельянову, Віталій прострілив вздовж воріт, а Ігор у дотик переправив м’яч у сітку воріт. Останні 20 хвилин зустріч пройшли на зустрічних курсах. «Бровари» відчайдушно намагалися відігратися, а гості вишукували свої нагоди для збільшення рахунку у контратаках. Гольові моменти були в обох команд, але забитих м’ячів глядачі більше не побачили.

15 тур. 25 серпня, субота. «Сокіл» (Михайлівка-Рубежівка) – «Патріот» (Баришівський район) 1:1 Голи: Ємельянов 12 – Кострома 30

П’ята поспіль зустріч «Сокола» (Михайлівка-Рубежівка) та «Патріота» (Баришівський район) завершилася внічию. Незважаючи на те, що обидві команди мали чудові нагоди для того, щоб вирвати перемогу, «вилікуватися» від нічийного синдрому їм не вдалося. Підопічні Олега Самченка краще виглядали в стартовому відрізку матчу. Саме господарі повели у рахунку, коли класного удару зі штрафного завдав Віталій Ємельянов – м’яч по дузі опустився за комірець воротарю «Патріота», точнісінько у дальню «дев’ятку». Через декілька хвилин «Сокіл» мав отримати ще й чисельну перевагу, але арбітр замість того, шоб вилучити правого захисника за відвертий удар рукою Васильєва, чомусь обмежився лише жовтою карткою. А перед тим суддя пробачив іншого захисника гостей, який на фланзі грубо зіграв проти Ємельянова… «Патріот» після пропущеного м’яча швидко перехопив ініціативу, налагодив контроль м’яча у центрі поля і притис «соколів» до власних воріт. До того ж, господарі поля через травму втратили лідера команди – Еммануеля Окодуву. У підсумку команда Євгена Щербини ще в середині першого тайму відігралася. Кукса навісив с правого флангу, а Кострома у своїх кращих традиціях головою пробив у дальній кут. Схоже на те, що у перерві матчу тренеру «Сокола» вдалося знайти потрібні слова для своїх підопічних. Бо у другому таймі команда заграла значно якісніше. В першу чергу, це стосується роботи у центрі поля та атаці, де почав проявляти себе новачок колективу – Кевін. Африканський легіонер зобов’язаний був забивати після класного проходу Васильєва (Дмитро на фланзі переграв досвідченого Омоко) – м’яч пролетів поруч зі стійкою. Пізніше Кевін замкнув подачу з кутового (удару нападника знову забракло точності), а потім майстерно обіграв Омоко, після чого щосили пробив у дальній кут (був дуже близьким до цілі, але знову промахнувся). Ще одну нагоду не використав Ємельянов. Віталій з флангу увірвався у штрафний майданчик та пробив у руки голкіперу, а потім після дотепної скидки п’ятою від Шорнікова ніхто з партнерів Микити не «замкнув» дальню стійку. Мав свої нагоди й «Патріот». Так, після пострілу з-за меж штрафного майданчика дев’ятого номера «Сокіл» врятував Сабатюк, а Килипенко неточно пробив після подачі зі штрафного. Проте, ці епізоди – ніщо у порівняні з моментом, який мав Ігор Байдалук. Один з кращих гравців матчу, отримавши передачу від Васильєва, мав вдосталь часу для того, щоб обробити м’яч та завдати прицільного удару. Але новачок команди вирішив у дотик пробити з десяти метрів. На жаль, зробив це вкрай невдало. Вже на останній хвилині основного часу «Сокіл» ледь не заплатив високу ціну за марнотратство: Килипенко вийшов віч-на-віч з Сабатюком, але на щастя для господарів, програв дуель воротарю. У підсумку – нічия 1:1.

На фото: новачки «Сокола» Кевін Мартіс та Ігор Байдалук і лідери-ветерани Віталій Ємельянов та Денис Сабатюк.