Оновлений стадіон у селі Шпитьки Києво-Святошинського району прийняв офіційні матчі обласного та районного масштабу на новому штучному покритті, причому обласні змагання повернулися на «Колос» після більш як 30-річної перерви.
ФК «Джуніорс» у співпраці з сільською радою оновив  стадіон у Шпитьках, охайно застеливши змагальне поле сучасним штучним газоном.

Ігрове відкриття реконструйованого «Колоса» відбулося 8 вересня, коли «Джуніорс» обіграв ФК «Бровари» з рахунком 5:0. Найперший гол на новій арені став яскравою справою Сергія Шута, граючого президента клубу й основного ініціатора новобудови. А останній матч обласного рангу на старій арені в Шпитьках пройшов 9 травня 1984 року і мав особливий статус — фінальний в обласному кубковому турнірі. Зустрічалися тоді білоцерківський «Сільмаш» і «Колос» з Яготина, а проводив титульний поєдинок іменитий арбітр всесоюзної категорії Костянтин Вихров.  Історичну для Шпитьків зустріч, однак, дограти не вдалося, перегравання відбулося за два тижні у Вишгороді і завершилося тріумфом «Сільмаша». Так, мрія Сергія Шута стала реальністю, з чим ми і поздоровляємо його команду та всіх, хто доклався до хорошої справи. Звичайно, поки що стадіон ще не має зовнішнього лоску, але обриси зручної та затишної арени вже проглядаються, а головне, що в Шпитьках вже відбуваються матчі, а «Джуніорс» нарешті зміг приймати своїх суперників вдома. Віримо, що пройде небагато часу, і комфортний стадіон «Колос» постане у всій своїй красі, як і обіцяли рекламні проспекти новобудови. А поки що давайте подивимося, як ідуть справи у ФК «Джуніорс» в чемпіонаті Київської області. Після прикрих поразок в кубкових турнірах (у фіналі кубка області в серії пенальті від «Авангарду» та в кубку України серед аматорів від комарівської «Фортуни») шпитьківчани змогли нарешті зосередитися на справах в першості Київщини, тим більше, що вони зберігають реальні шанси зачепитися за призове місце.

16 тур.

1 вересня, субота, 17:00. Баришівка, Спорткомплекс «Прогрес». Арбітри Кутаков — Мошковський, Рубан. Спостерігач арбітражу Родіоненко.

ПАТРІОТ (Баришівський район) — ДЖУНІОРС-СБ (Києво-Святошинський район) — 2:2 (Гайовий, 46, Купрій, 78, пн — Костяний, 30, 90+1). Нереалізований пенальті: Гайовий (Патріот, 35).

До перерви на спорткомплексі «Прогрес» боротьба була відносно рівною. Однак Костяний, виявивши природну кмітливість у веремії біля чужих воріт, вивів гостей вперед, а Гайовий, виконуючи пенальті за фол на Килипенку, шанс поновити рівновагу змарнував. Одразу по перерві пенальтист-невдаха виправив помилку дивовижним за красою голом. Горстка відпасував уздовж лінії штрафного майданчика, а Гайовий ударом без підготовки спрямував м’яча в «дев’ятку». Після цього почався фестиваль нереалізованих «Патріотом» гострих моментів. Купрій, правда, пенальті, призначений за фол на Діланяну, матеріалізував у гол. Але Килипенко з товаришами змарнували цілу низку слушних нагод. Діланян, опинившись сам-один перед порожніми воротами гостей, просто не завдав удару. Килипенко перевірив на міцність бічну стійку і трохи згодом, уже обвівши безпорадного воротаря, покотив шкіряного повз ціль. А «Джуніорс» таки забив. Апанчук скинув м’яча на Костяного і той, випередивши трьох оборонців на чолі з Омоко, розстріляв ціль. Показова бойова нічия в особливо затятій грі нервів!

Перенесений матч 15 туру.

5 вересня, середа, 17.30. Миронівка, стадіон «Колос». Арбітри Родіоненко – Подвальний, Горбенко. Спостерігач арбітражу Нілов.

ЗОРЯ (Владиславка) — ДЖУНІОРС-СБ (Києво-Святошинський район) — 2:3 (Никоненко, 68, Голубєв, 86 — Кривошеєнко, 23, Резесідзе, 30, Апанчук, 40).

Господарі затягли початок зустрічі, очікуючи на кількох титулярів, але стартові хвилини провели гостро і тричі були близькими до голу. Та Сачок не матеріалізував у гол вихід сам на сам з голкіпером, а Ващенко витратив час і зусилля на марну пристрілку. Натомість гості своїх нагод не змарнували. Кривошеєнко повів лік голам із штрафного, виконаного в стилі легендарного Шевченка. А ще за кілька хвилин він же вивів на вогневий рубіж Резесідзе — 2:0. Показово, що в цей момент «Зоря» була в чисельній меншості: важкої травми зазнав Чоботар, який так і не повернувся до гри. Під кінець тайму Апанчук головою забив третій м’яч. У перерві навіть стіни у роздягальні «Зорі» не змогли заглушити жорсткий розбір польотів. Розмова, судячи з усього, пішла на користь. Никоненко, проскочивши між оборонцями, сквитав один гол. А свіжий Голубєв, змістившись з місця правого хавбека ближче до центру, метрів з 22-х поцілив у «дев’ятку», скоротивши відставання до мінімуму. Голубєв міг і зрівняти рахунок або віддати голеву передачу Ващенку, але не зробив ні того, ні того. 2:3 — і «Зоря» зійшла з поля, не ховаючи очей од уболівальників. А «Джуніорс» не може без валідолу в матчах проти аутсайдерів…

17 тур.

8 вересня, субота. 17.00. Шпитьки, стадіон «Колос».  Арбітри М.Балакін — Васильєв, Дашко. Спостерігач арбітражу Каденко.

ДЖУНІОРС-СБ (Києво-Святошинський район) — ФК БРОВАРИ — 5:0 (Шут, 12, пн, Кривошеєнко, 29, Апанчук, 34, 69, Костяний, 42). Нереалізований пенальті: Торшин (Джуніорс-СБ, 54).

«Джуніорс-СБ» зіграв яскраву прем’єру на новісінькому стадіончику в Шпитьках, застеленому штучним газоном останнього покоління. Історичний найперший гол на новій арені провів з одинадцятиметрового, призначеного за фол на Апанчуку, очільник клубу Шут. Апанчук і сам вистрілив дуплетом. А другий пенальті не реалізував заслужений ветеран Торшин — голкіпер Євтушенко виявив насправді блискавичну реакцію. Перша гра на обласному рівні у Шпитьках стала можливою завдяки старанням президента клубу Сергія Шута та селищного голови Надії Грищенко. Новий синтетичний  смарагдовий килим на футбольному полі в Шпитьках – це не міраж, а віднині крута реальність!

18 тур.

15 вересня, субота. 16.00. Шпитьки, стадіон «Колос». Арбітри Бойко —  Грушко, Матяж.

Спостерігач арбітражу Іваненко

ДЖУНІОРС-СБ (Києво-Святошинський район) — ДІНАЗ (Вишгород) — 4:2 (Апанчук, 7, Понєжда, 35, пн, Ятленко, 37, Скороход, 66 — Ічанський, 6, 45+2).

Центральний поєдинок туру відбувся на новому стадіоні в Шпитьках. Чудовий синтетичний газон дав змогу командам продемонструвати найкращі якості. Однак сповна цим скористався лише «Джуніорс-СБ». Команда Сергія Шута здобула вольову перемогу, не давши сумніву засумніватися в своїй вищості бодай на хвилину. Лік голам повів Ічанський, який вискочив на подачу Марченка і головою буквально вколотив м’яча в сітку. Та буквально за хвилину Апанчук вирівняв ігрову та матеріальну ситуацію, скориставшись зручною подачею Костяного. Неперевершений технік і дриблер Костяний ближче до кінця першого тайму створив передумови для другого голу, заробивши пенальті на Волошину. А ще за кілька хвилин Ятленко забив третій м’яч, оптимально зорієнтувавшись в ситуації, що виникла в результаті неузгодженості взаємодії воротаря «Діназа» Крупниченка та Прими. Здавалося, господарі вже не відпустять опонента, проте Ічанський, замінивши Марченка, у якого не пішли стандарти, поцілив у «дев’ятку» зі штрафного. Другий тайм, однак, хлопці зі Шпитьків провели бездоганно тактично, граючи по результату. І Скороход, пройшовши правим флангом і не зустрівши протидії, завдав удару, перед яким Крупниченко знову виявився безпорадним. Важлива перемога над одним з цьогорічних лідерів залишила шанси «Джуніорсу» поборотися за п’єдестал пошани.

19 тур.

22 вересня, субота, 16:00. Шпитьки, стадіон «Колос».Арбітри Федорук — Величко, Кононов. Спостерігач арбітражу Нілов.

ДЖУНІОРС-СБ (Києво-Святошинський район) — СОКІЛ (Михайлівка-Рубежівка) — 7:1 (Ятленко, 49, Костяний, 53, Апанчук, 57, 62, 88, Левенець, 67, Колесник, 72 — Окодува, 26)

Чергове Києво-Святошинське «дербі» закінчилося вже звичною перемогою «Джуніорсу», але з незвичним рахунком. Навіть не пригадується, коли останній раз «Сокіл» так безнадійно програвав. До перерви на сучасній синтетиці сільського стадіону нічого виняткового не відбувалося. Господарі грали спокійно, без особливих прискорень, а гості створити щось насправді серйозне не могли. Гол, однак, відбувся, та ще й з низки вельми красивих. Окодува з кута штрафного майданчика поцілив у «дев’ятку». По перерві шпитьківська «мафія» схаменулася, розбігався Кривошеєнко — і голи посипалися, наче дощ із густої хмари. «Джуніорс-СБ» висунув із своїх лав одразу двох героїв. Апанчук оформив «хет-трик», а Кривошеєнко став автором аж п’яти (!) голевих передач. Запам’ятався ще й гол Левенця: шпитьківський дриблер, як заправський слаломіст, обійшов у штрафному майданчику трьох оборонців і завдав невідпорного удару. Окрім того, Ятленко добив у сітку м’яча, що відскочив од Сабатюка, Костяний закотив шкіряного в порожні ворота, а Колесник забив ударом головою. Ось так і народилася одна з найбільших перемог шпитьківчан в історії їх виступів на обласній арені, а якщо брати лише другі тайми, то цей точно став найбільш результативним в послужному списку «Джуніорс». Після принципової перемоги над друзями-суперниками у шпитьківчан зберігаються гарні шанси на третє місце в чемпіонаті області.

Турнірна таблиця станом на 25 вересня.

Снайпери:
 Сергій Долженко (Діназ) — 14 м’ячів, Дмитро Возний (Межигір’я) — 13, Владислав Литченко (ДГ Шевченківське) — 9, Вадим Костяний (Джуніорс-СБ), Сергій Панфілов (Авангард) — по 8,Олександр Апанчук (Джуніорс-СБ), Петро Кондратюк (Авангард) — по 7.

Штрафники: Володимир Верхов (Джуніорс-СБ).

Наступні матчі. 29 вересня, субота: Джуніорс — Десна, Авангард — Любомир, Межигір’я — Сокіл, Зоря — ДГ Шевченківське, Меліоратор – ФК Бровари.

В складі ФК «Джуніорс» з’явилося кілька нових та старих футболістів.

32-річний страж воротар Сергій Тимошенко був широко відомий на Київщині на зламі 2000-2010-х років. Тоді він захищав ворота вищолігової ставищенської команди. Сергій став обласним віце-чемпіоном і бронзовим призером у складі «Любомира». Два останні календарні матчі за ставищенців досвідчений голкіпер зіграв ще шість років тому. А тепер він долучився до «сім’ї» зі Шпитьків.

Результативний форвард Олександр Апанчук уже відзначився трьома голами в трьох зустрічах обласного чемпіонату. Він забив м’яч у Миронівці та вистрілив дуплетом у ворота броварських муніципалів на відкритті сільського стадіону в Шпитьках. Апанчуку  24 роки. Він є вихованцем рівненського футболу. До Київщини футболіст набув ігрового досвіду в авторитетних аматорських колективах — кременецькому «Буревіснику» та в оржівському клубі ОДЕК. Попередній сезон Олександр провів у «Ниві» з Тернополя.

25-річний напівоборонець Герасіме Резесідзе знову  виступатиме за «Джуніорс-СБ» з Києво-Святошинського району.Відомий в Україні грузинський футболіст останнім часом був професіоналом і змагався в першості країни за черкаську команду. Але ще раніше  набув ігрового досвіду в обласній вищій лізі. Він провів чотири десятки календарних матчів чемпіонату Київщини в складі пісківського «Рубіна», київського «Локо-Джорджія» та «Джуніорса» зі Шпитьків. Тепер Резесідзе повернувся до популярної сільської команди, яка оновила назву, ставши «Джуніорсом-СБ», і вже встиг отримати нагороду як фіналіст обласного кубкового турніру.

Молодий футболіст Максим Хижняк перебрався зі «Старої Боярки» до табору недавнього чемпіона Київщини. Хижняк долучився до боярської команди уже по ходу сезону і встиг зіграти в обласній першості лише чотири календарні матчі. Зате відзначився хлопець і голом, і вилученням з поля. А надалі турнірна кар’єра Максима буде пов’язана з «Джуніорсом-СБ». Хижняк уже дебютував у популярній команді з Києво-Святошинського району.

24-річний універсал Павло Понєжда виступатиме за «Джуніорс-СБ» у вищій обласній лізі. Понєжда дебютував у столичному регіоні шістнадцятирічним як гравець київського «Моноліта». Після цього в аматорській кар’єрі Павла були фастівське «Динамо», «Колос» із Ковалівки та «Джуніорс» із Шпитьків. Понєжда зіграв у вищій обласній лізі близько 100 календарних матчів, забив у них сім м’ячів і став чотириразовим обласним чемпіоном. Але час од часу непосидючий футболіст відлучався також на виступи в Києві, Житомирській, Черкаській та Чернігівській областях. До «Джуніорса» Павло Понєжда повернувся після майже дворічної перерви.

На фото: найкращий бомбардир команди Вадим Костяний (8 голів) та найточніший «підносчик снарядів» Іван Кривошеєнко, який в матчі з «Соколом» віддав аж п’ять гольових передач.