Суперники по суботній грі зійшлись у "незвичних" для себе умовах: "Чайка" вперше в новому сезоні грала вдома, тоді як для калушан звітна гра стала першою гостьовою. До того ж, рідна арена борщагівського клубу "Козак-Арена" наразі перебуває на завершальній стадії підготовки до матчів під егідою ПФЛ в другій лізі, тож матч господарям довелося проводити на стадіоні "Діназ" у передмісті Києва - Лютежі.

Після вдалого дебюту в Чернівцях прихильники «Чайки» з великою надією та натхненням чекали на перший домашній матч своїх улюбленців в новому статусі професійної команди. Як ми вже повідомляли, в складі «Чайки» з’явилося кілька молодих перспективних новачків, всі вони в основному з першості Київщини. Зокрема, 19-річний захисник Дмитро Мохначук прийшов зі ставищанського «Любомира», півзахисник Роман Помазан з Денихівки, в центрі захисту дебютував молодий вихованець ДЮСШ-15 Антон Зіпцер, якого Києво-Святошинські любителі футболу пам’ятають за матчами в складі ФК «Глобал» (Новосілки-Чабани), 21-річний півзахисник Володимир Тименко, вихованець «Княжи» (Щасливе), прийшов з білоцерківського «Арсенала-Київщини», 19-річний нападник Олександр Яцюченко, вихованець ДЮФШ «Динамо» (Київ) та ДЮСШ «Зірка» (Київ), - з дубля київського «Арсенала».

Більш активно гру розпочали гості, які будь-що намагались забити швидкий гол. Вже на 4-ій хвилині високий пресинг від калушан приніс свої плоди - на ударну позицію вивели Владислава Танчина, та з його дальнім пострілом впорався голкіпер Антон Мусієнко. "Чайка" була дещо не готова до такого повороту подій і намагалась банально збити темп дрібними фолами і частими паузами. Пристосувавшись до манери гри суперника, гості  нарощували оберти, і біля воріт господарів моменти почали виникати. Юрій Голубка, в чудовому стилі прибравши захисника, бив майже впритул, та знову голкіпер вийшов переможцем з цієї дуелі. Тактика дрібного фолу господарів спрацювала, і "Чайці" вдалось відсунути гру від своїх воріт і вже несолодко довелось голкіперу гостей Роману Геричу, який впорався з ударом метрів з двадцяти у виконанні капітана "жовто-синіх" Сергія Пономаренка.  Калушани відповіли потужним ударом з льоту від Андрія Кохмана, та знову голкіпер відвів загрозу від своїх володінь. Під кінець тайму хвилинна розконцентрованість зіграла злий жарт з гостями - Роман Герич у кращих традиціях Мануеля Ноєра залишив рамку воріт та врятував свою команду від неприємностей під час швидкого прориву нападників «Чайки».

Дебют другої половині зустрічі знову пройшов в обопільних атаках, в яких шанси мали обидві команди. Але саме калушани втратили найкращу нагоду відкрити рахунок у грі, коли Олег Матушевський під час розіграшу кутового відірвався від захисника і головою цілив під поперечку, та знову безпомилково у рамці воріт відіграв досвідчений Мусієнко. Ближче до екватора другого тайму перевага гравців «Чайки» стала вимальовуватися досить чітко, а можливо гості свідомо віддали ініціативу господарям, шукаючи свої моменти у контратаках. Додали гостроти попереду і "свіжі" Корольков, Тименко, Баранович та Сухенко, які не раз втікали у швидкі рейди, додаючи проблем обороні "Калуша". До речі, варто поздоровити вихованця мотижинського футболу Олександра Сухенка з дебютом на професійному рівні.  Ближче до фінального свистка гра заспокоїлась, щоправда, це було затишшя перед бурею - фінальний штурм пристоличні футболісти залишили на доданий арбітром час. Протягом заключних кількох хвилин  "Чайка" притиснула калушан, кілька атак  завершувалась ударами у площину воріт, та голкіпер гостей Роман Герич вдруге поспіль відстояв на "нуль", як власне і його колега з «Чайки» Антон Мусієнко.

У підсумку, поєдинок двох новачків завершився бойовою, хоч і "сухою" нічиєю - 0:0. Обидві команди претендують на звання відкриттів старту сезону. Звітний матч пройшов у рівній боротьбі з обопільними шансами, можливо більше ігровою перевагою володіли господарі, але  справа завершилася нульовою нічиєю, а кращими на полі виявилися голкіпери. Головними їх подвигами стали «сейви» після стандартів. Так, у «Чайки» її досвідчений ватажок Сергій Пономаренко відмінно виконав удар зі штрафного, але м'яч потягнув калуський голкіпер. У свою чергу, у гостей ближче всіх до успіху був захисник Матушевський, але і його удар головою відбив воротар.

Наступний свій поєдинок СК "Чайка" проведе на виїзді, 4 серпня. На стадіоні "Минай" в однойменному селищі Закарпатської області  "жовто-сині" зіграють з місцевим «Минаєм» Михайла Кополовця та Олега Допілки. Матч розпочнеться о 17:00.

СК «Чайка» (Петропавлівська Борщагівка) - ФК «Калуш» - 0:0 (0:0)

28 липня. Друга ліга. Група «А». 2 тур

с.Лютіж Вишгородський район, стадіон "Діназ". 200 глядачів.

"Чайка": Мусієнко, Мохначук, Зіпцер, Пономаренко, Грабчак, Помазан (Корольков, 59), Цурупін, Доу (Сухенко, 64), Мірошников, Грішин (Тименко, 59), Яцюченко (Баранович, 69). Запасні: Шкарбан, Сухецький, Савійсько.

Головний тренер: Олексій Поздняков.

ФК "Калуш": Герич, Ульянов, Матушевський, Олевич, Кохман (Мись, 90+4), Заваляк, Кучеров, Денега (Скакун, 27), Танчин (Генега, 75), Ілюк (Гончар, 86), Голубка (Дедух, 50). Запасні: Кузів Б, Іванченко. Головний тренер: Василь Малик.

Попередження: Голубка, 18, Заваляк, 25 (обидва – «Калуш»).