Огляд 15 туру чемпіонату Київщини

Чинні чемпіони Київщини гучно нагадали про свої амбіції, перемігши на виїзді основного конкурента за місце в трійці. Цей матч викликав особливий інтерес, адже вперше в змаганнях Київщини кращий гравець чемпіонського складу «Кудрівки» Артем Грищенко, який в літню перерву перейшов у лави «Дружби», мав грати проти своєї колишньої команди. Свій гол «князь стрільців Київщини 2019 року забив, але це не допомогло мирівцям святкувати перемогу.

Підопічні тренера Протченка блискуче розіграли дебют матчу. Досвідчений Василь Продан двічі виводив на вогневий рубіж Сухенка, і вихованець мотижинського футболу вистрілив дуплетом — голи виявилися близнюками. А коли господарі, що неспинно штурмували чужі ворота і були особливо небезпечними при стандартах, таки відігралися, Продан забив і вирішальний м’яч. «Дружба» подала десяток кутових і завдала майже вдвічі більше влучних ударів, але насправді віртуозно зіграв у воротах Рум’янцев, екс-голкіпер «Джуніорса» і найкращий воротар області-2019. «Кудрівка» серйозно додала порівняно з першим колом. Але й «Дружба» має насправді приємний ігровий вигляд! Чому ж аматори з Мирівки таки програють? Здалося, що значно посиливши наступ, команда втратила надійність в опорній зоні — там опоненти тепер, за відсутності непохитного Листопада, почуваються, немов риба у воді. «Дружба» порушила конче важливий баланс у формуванні командної гри, оборона і атака діють окремо,  немає цілісності групового маневру. Подивимося, який вигляд матиме «Дружба» у фіналі кубка проти «Ниви» в день незалежності України. А тим часом «Кудрівка» здобула надважливу перемогу і наблизилася до «Дружби» на відстань одного очка. Опоненти посідають відповідно п’яте і четверте місце, тож матимуть шанс поборотися за «бронзову» сходинку з «Денгофф», до якої відстань – п’ять очок.

Тим часом обидва головні фаворити цьогорічного чемпіонату свої матчі виграли без особливих пригод. «Ниві» в Пустоварівці вистачило шести першотаймових хвилин, аби нокаутувати місцевий «Колос». У центрі подій опинився технічний та винахідливий капітан гостей Миколаюк. Спочатку він уміло подав кутовий, а Зозуля в стрибку подовжив політ м’яча — і Сомов добив його в сітку. Потім Миколаюк заробив одинадцятиметровий і сам обернув його на гол. А ще за кілька хвилин Сомов ударом головою замкнув подачу Захаревича на ближній кут площі воріт опонента. «Нива»: Байдюк, Скляренко, Таран, Є.Ярмак, Ткаченко, Загалевич, Зуєвич, Зозуля, Захаревич, Миколаюк, Сомов. На заміну виходили Сокол, Скепський, Сергієнко, Балацький. Тренер Сергій Карпенко

«Джуніорс» «на класі» забив обидва м’ячі під кінець кожного тайму. Рожок — ударом з другого поверху, скориставшись подачею Шевчука від кутового прапорця. А Купрій — отримавши пас од Самбурського. Шпитьківчани залишається єдиними, хто може завадити «Ниві» в її поході за «золотом» області. Поки що вони змогли «сісти на колесо» лідерам, але чи вистачить сил підтримувати темп «Ниви».

З-поміж інших результатів заслуговує на відзнаку великий виграш «Денгоффа» в Лютежі, де значно підсилене «Межигір’я» так і не стримало наполегливих Третяка та Марійка. І ще. «Сокіл» знову не переграв «Динамо» — уже вчетверте за два роки, але нічию таки врятував зусиллями голкіпера Сафронова. Перший тайм команда з Михайлівки-Рубежівки провела досить непогано. “Соколи” володіли ігровою і територіальною перевагою, яку втілили у один гол. Взяття воріт “Динамо” сталося на 24 хвилині. Іван Гусін, Ігор Байдалук і Ілля Білецький розіграли елегантну трьохходівку, яку останній завершив навісом на дальню стійку. Сайлас Обулор відірвався від захисників і головою поцілив у порожні ворота – перший гол легіонера за “Сокіл” у чемпіонаті Київщини. На початку другого тайму нігерійський нападник мав оформлювати дубль. Обулор двічі виходив віч-на-віч з голкіпером, але в обох випадках поспішив з завершенням атаки. У першому епізоді удар форварда парирував воротар, а у другому Сайлас пробив вище воріт. Розплата за змарновані моменти спіткала “Сокіл” на 69-й хвилині: залишений без догляду Дмитро Ходирєв з лінії штрафного майданчика завершив започатковану на правому фланзі атаку “Динамо”. Після удару захисника фастівчан м’яч по-зрадницьки для Сергія Сафронова опустився точнісінько під дальню стійку. Після пропущеного голу “Сокіл” одразу мав нагоди знову вийти вперед. Цього разу в епіцентрі уваги опинився Ігор Байдалук (до речі, корінний фастівчанин). Проте і йому не вдалося реалізувати вихід тет-а-тет з голкіпером (пробив вище воріт). Кульмінацією матчу міг стати дуже сумнівний пенальті, який асистент арбітра (саме його підказкою керувався головний рефері Максим Скрипник) призначив на 81-й хвилині за нібито гру рукою Сергія Скаскевича. Проте Сергій Сафронов виграв дуель у Андрія Аверіна, що мало б надихнути “Сокіл” на активні наступальні дії. В принципі, все саме так і сталося – підопічні Олега Самченка доклали максимум зусиль, щоб все ж таки вирвати перемогу. Обулор після проходу Лисенка лівим флангом з метра не влучив у ворота, а на удар Сергія Скаскевича, який на четвертій компенсованій хвилині підключився на кутовий, в останню секунду зреагував голкіпер. Нічия 1:1. “Сокіл”: Сафронов, Білецький, Пустовіт, Скаскевич, Федоренко (Бойченко, 59), Васильєв (Вдовіченков, 30, Лисенко, 85), Гусін, Байдалук (Ревякін, 89), Шаменко, Фільчаков, Обулор. Тренер Олег Самченко

В Києво – Святошинському дербі між ФК «Ронін» та «Софія» голів глядачі не побачили. Це досить несподівано, адже обидві команди мають реноме прихильників атаки. У грі з "Софією" у господарів на поле вийшов склад, наближений до основного. Тренерський штаб не міг розраховувати на все ще дискваліфікованого Коваленка, а також травмованих Литвишко і Счастливцева, у якого виникли проблеми з зубом мудрості. За сімейними обставинами пропустив гру Дероган. Протягом всього матчу "самураї" домінували, створили безліч гольових моментів, але забити так і не змогли. Свої шанси змарнували Кривда, Самойленко, Лактіонов і Грищенко. Останній обікрав захисника, обіграв воротаря і бив у порожні ворота, але не влучив у ворота. Везіння в цьому матчі було на боці "Софії". Можна відзначити гру Данила Кулика, який вийшов на позиції центрбека і впевнено провів матч. Здорово увійшов в гру Денис Лаврієнко, чиї проходи по флангу додали гостроти атакуючим діям. «Ронін»: Данкевич - Морозюк, Петкус, Кулик, Лавріенкт - Самойленко - Кривда, Ставничий, Грищенко, Пуди – Лактіонов. На заміну виходили: Копитіков, Крук, Тулін, Піскун. Тренер Денис Хомутов.

Гравці «Роніна» прокоментували матч із «Софією» у 15-му турі Чемпіонату Київщіни (0:0). Андрій Петкус: «По грі можу сказати що, сьогодні був не наш день. Ми провели безліч атак, але не змогли реалізувати свою перевагу. Подивимося гру, зробимо висновки і будемо працювати. Фізично стан добрий, адже команда пройшла збори і нам легко переносити навантаження. Суперник не здивував, грав від оборони і чекав свого моменту. На щастя для нас, його не було. Мене порадувала капітанська пов'язка, відчував впевненість і відповідальність». Дмитро Лактіонов: «Дуже складно було. Міг забити гол і вивести команду вперед, але м'яч пройшов поруч зі стійкою. За це я хотів би вибачитися перед хлопцями. Завдання у мене була завжди не давати захисникам і воротареві думати. Хочу подякувати партнерам і тренера за довіру - за те, що вірили в мене. Постараюся виправдати цю довіру».

Насамкінець про гонку бомбардирів, яка й надалі привертає підвищений інтерес. Головні конкуренти — Сомов і Третяк — відзначилися дублями. До того ж Третяк ще ближче підійшов до літописного сумарного рекорду Панфілова.

ЧЕМПІОНАТ КИЇВЩИНИ-2021. 15 ТУР. 21 серпня, субота

РОНІН (Лісне) — СОФІЯ (Софіївська Борщагівка) — 0:0. Арбітри Задиран — Мошковський, Настусенко. Спостерігач арбітражу Гриценко.

ЮНІОР (Макарів) — ГОРОДОК-1998 (Васильків) — 1:0 (Павленко, 80). Арбітри Федорук — Мельниченко, Величко. Спостерігач арбітражу Шельменко.

ДЖУНІОРС (Шпитьки) — ФК КАЛИНІВКА — 2:0 (Рожок, 36, Купрій, 85). Арбітри Сахно — Якименко, Тонковид. Спостерігач арбітражу Павленко.

ДИНАМО (Фастів) — СОКІЛ (Михайлівка-Рубежівка) — 1:1 (Ходирєв, 69 — Обулор, 24).Нереалізований пенальті: Аверін (Динамо, 81). Арбітри Скрипник — Каденко, Андреєв. Спостерігач арбітражу Зубавленко.

ДРУЖБА (Мирівка) — КУДРІВКА (Ірпінь) — 2:3 (Юзефович, 48, Грищенко, 56 — Сухенко, 7, 20, Продан, 83). Арбітри Титов — Хіміченко, Ступак. Спостерігач арбітражу Мазуренко.

КОЛОС (Пустоварівка) — НИВА (Бузова) — 0:3 (Сомов, 28, 34, Миколаюк, 30, пн). Арбітри Кутаков — Дубовий, Подвальний. Спостерігач арбітражу Куб’як.

МЕЖИГІР’Я (Нові Петрівці) — ДЕНГОФФ (Денихівка) — 2:5 (Возний, 48, 90+1 — Третяк, 6, 71, Марійко, 51, Ткаченко, 78, 90+3). Арбітри Підпалий — Данильченко, Волинець. Спостерігач арбітражу Родіоненко.

НАЙВЛУЧНІШІ: Іван Сомов (Нива) — 14 м’ячів, Сергій Третяк (Денгофф) — 13, Євген Миколаюк (Нива), Нівальдо Родрігес (Джуніорс) — по 8, Тимофій Листопад (Дружба) — 7.

ШТРАФНИКИ: Ілля Коваленко (Ронін), Сергій Погорілий (Джуніорс), Олександр Самойленко (Ронін), Михайло Сітяшенко (Динамо).