Навесні у вирішальних матчах за кубок України серед аматорів візьмуть участь «Дружба» (Мирівка, Київська область), «Мотор» (Запоріжжя), «Олімпія» (Савинці, Полтавська область) та ФК «Миколаїв» (Львівська область).

Уже в чвертьфіналі на нас чекав топ-матч, гідний вирішальних стадій – зустрічалися лідери центральної та східної груп Чемпіонату України серед аматорів. Якщо щось і псувало очікування, так це відсутність у складах команд кількох важливих гравців: з різних причин опинилися поза заявкою вінгер Рахмуні в господарів, захисник Пилявський, півзахисники Захаревич і Коропецький, а також багато інших у гостей. Уже в дебюті суперники обмінялися неточними дальніми ударами Довбиша (з гри) та Головатенка (зі штрафного). А на завершення дебютного відрізку диво-сейв видав Сітало, який на реакції потягнув м’яч після удару головою Мелі. От тільки трохи пізніше голкіпер Ниви, граючи на виході, налетів на Мелі, так що невдовзі основного форварда господарів довелося замінити. Загалом же, в першому таймі запоріжці були гострішими, кілька разів Ломака, Дедяєв і Довбиш загострювали гру. А коли Павелько дав із глибини пас на Калиничева, Данило з напівкола карного майданчика лівою ногою поцілив у дальній кут ‒ 1:0 на 42-й хвилині.

Треба сказати, що ще до перерви воротар Мотора Полтавцев справився з дальнім ударом Турчанова, в другому таймі з різних позицій і дистанцій пробивали Скепський, Головатенко, Сомов. А одна із спроб Довбиша прорватися через лівий фланг завершилася падінням у карному майданчику – господарі вимагали пенальті, натомість арбітр вирішив, що Є.Ярмак не валив суперника, так що Кофанов дав другу жовту Довбишу й укоротив склад господарів. Зважаючи на травму Мелі, це вилучення може стати особливо великою проблемою на матч-відповідь, де Нива постарається швидко відіграти один гол дефіциту. Власне, бузівчани могли це зробити більшості ще в Запоріжжі, проте зі штрафного, заробленого в компенсований час, Головатенко влучив у поперечину. Матч-відповідь мав бути вогняним.

Герой матчу – Олексій Павелько (Мотор)

Найбільш складне випробування для досвідчених запоріжців від початку сезону – велике навантаження для їхньої середньої лінії. Відзначимо ветерана Павелька, який виконав великий обсяг робіт, віддав гольову передачу на Калиничева та сам пробивав по воротах Ниви.

16:00; 29.09.2021. Запоріжжя. Стадіон СК “Мотор-Січ”. 250 глядачів; поле 4; +14ССуддя: Кофанов Микита (Харків)

Мотор (Запоріжжя) – Нива (Бузова) – 1:0 (1:0).

Гол: Калиничев, 42

Мотор: Полтавцев, Решетов, Порубльов, Місюра©, Бандурін, Павелько, Калиничев, Ломака (Пєсков, 81), Дедяєв, Довбиш, Мелі (Новік, 33). Запасні: Зборщик, Курилець, Крук, Плахтир, Керножицький. Головний тренер: Анатолій Чанцев.

Нива: Сітало, Є.Ярмак, Скляренко, Таран, Ткаченко, Турчанов, Загалевич (Зуєвич, 56), Скепський (Зозуля, 54; Сокол, 77), Миколаюк© (О.Ярмак, 53), Головатенко, Сомов. Запасні: Байдюк, Балацький, Кот. Головний тренер: Сергій Карпенко.

Попередження: Решетов, 8, Мелі, 20, Загалевич, 20, Є.Ярмак, 44, Калиничев, 64, Довбиш, 67, Бандурін, 89

Вилучення: Довбиш, 73 (повторне попередження)

Одна з найбільш інтригуючих пар раунду – лідери й фаворити своїх груп грали матч-відповідь після мінімальної домашньої перемоги запоріжців. Нива, на радість своїм вболівальникам, дуже швидко ліквідувала цю фору. На передачу Зозулі з правого флангу стартував Сомов, але видав «поліцейський розворот» у боротьбі з Порубльовим, що арбітр трактував як пенальті. Євген Миколаюк бездоганно реалізував 11-метровий, розвівши м’яч і воротаря ‒ 1:0 на 11-й хвилині. Все в цьому матчі починалося спочатку. Проте далі виявилося, що Мотор може тримати удар. Гра дійшла до серії пенальті, а тут на перший план вийшли воротарі. По кілька сейвів здійснили Байдюк і Полтавцев, та й гравці били погано – навіть у моментах, коли м’яч влітав у ворота, голкіпери то чиркали його кінчиками пальців, маючи всі шанси врятувати, то спрацьовували на користь пробиваючих відскоки від каркасу воріт. Словом, аж поки 10-й у серії 11-метровий не виконав ветеран Пєсков, який на досвіді переграв візаві й вивів Мотор у півфінал.

Герой матчу – Андрій Полтавцев (Мотор)

Вдало протистояв таким небезпечним гравцям, як Сомов, Зозуля та Головатенко, в основний і додатковий час, а в серії пенальті парирував два удари від гравців із хорошим ударом і вмінням пробити стандарти.

16:00; 06.10.2021. Бузова. Стадіон “Бузова-Арена”. 400 глядачів; поле (шт.); +15С. Суддя: Макаренко Євгеній (Черкаси)

Нива (Бузова) –  Мотор (Запоріжжя) – 1:0 (перший тайм ‒ 1:0, перший матч – 0:1). По пенальті – 3:4

Голи: Миколаюк, 11 (пен.). Післяматчеві пенальті: 0:0 – Миколаюк (воротар); 0:1 – Плахтир; 1:1 – Зозуля; 1:1 – Дедяєв (воротар); 1:1 – Головатенко (воротар); 1:2 – Бандурін; 2:2 – Скляренко; 2:3 – Порубльов; 3:3 – Сомов; 3:4 – Пєсков.

Нива: Байдюк, Є.Ярмак, Скляренко, Таран, Ткаченко, Турчанов (Скепський, 84), Зуєвич, Миколаюк, Зозуля, Головатенко, Сомов. Запасні: Тумко, Чоботар, Сокол, Коба, Кот, Загалевич. Головний тренер: Сергій Карпенко.

Мотор: Полтавцев, Решетов, Порубльов, Місюра, Бандурін, Курилець, Павелько (Плахтир, 65), Ломака (Крук, 79), Калиничев, Дедяєв, Новік (Пєсков, 91). Запасні: Медведєв, Кардаш, Зборщик. Головний тренер: Анатолій Чанцев.

Попередження: Зозуля, 71, Миколаюк, 78, Місюра, 90+2, Порубльов, 117, Полтавцев, 119, Пєсков, 120+1