Огляд матчів 7 туру чемпіонату України серед аматорів

Центральний матч не лише туру – імовірно, півріччя в центральній групі. Олімпія – володар і фіналіст Кубка України серед аматорів останніх років. Потужна Нива з Київщини – явний претендент на вищі місця в цьому сезоні. Жаль тільки, що такий двобій позначився градом карток і пошкоджень, деякі з яких – досить серйозні. Як приклад, на правому фланзі савинчан, майже біля бокової лінії, Кірпіченко уник підкату Ткаченка, проте головою врізався в плече Головатенка. Як наслідок цього жорсткого зіткнення, з травмою шиї Романа довелося замінити ще в середині першого тайму. Побажаємо одному з лідерів Олімпії здоров’я! Натомість, гості повели в рахунку перед самою перервою. Тищенко завалився на газон в оточенні двох суперників, арбітр трактував це як пенальті, й Ігор Радченко пробив дуже впевнено. Хоча воротар Сітало кидався в той же кут, дістати м’яча зміг уже з сітки ‒ 0:1. Важливо було побачити, як ліговий новачок Нива зреагує на такий перебіг подій. Тренерський штаб освіжив центр поля в перерві та випустив на підвищення швидкості Зозулю. Майстерність виконання дозволила бузівчанам перевернути все з ніг на голову.

Спершу включився Головатенко: розігрався з Сомовим, п’ятою відпасував на Скепського, Денис потужним ударом розстріляв ворота ‒ 1:1. Через чотири хвилини подачу Миколаюка з правого флангу головою в падінні замкнув перший джокер Карпенка, Сергій Зуєвич, це 2:1. Ще через чотири хвилини Головатенко, вкотре розігравшись із Сомовим, пробив здалеку, Казаков парирував м’яч, який летів під поперечину, проте другий джокер Карпенка, Андрій Зозуля, добив м’яча головою в падінні ‒ 3:1. Крапку в матчі ж поставив найбільш активний гравець Ниви цього вечора ‒ Головатенко. Андрій, набігаючи зліва, завершив влучним ударом у дотик комбінацію, яку починали Сомов із Зозулею – 4:1. До слова, Олімпія ще й догравала в меншості. Після пасу Зозулі Миколаюк вже готувався вриватися в карний майданчик, коли його збив Насібулін. Центральний атакувальний півзахисник (!), який виявився останнім між суперником і воротарем, був вилучений з поля. Хоча штрафний Головатенка парирував Казаков, матч уже було виграно Нивою. В очному протистоянні вона повернула собі лідерство, хоча за існуючої щільності кожен тур зберігатиме інтригу.

Герой матчу – Андрій Головатенко (Нива)

Найвищі оцінки за цей матч заслужили також Сомов, Зозуля, Миколаюк, але найбільше – Головатенко. Гол, асист і удар, після якого на добиванні забитий ще один м’яч – Андрій був у вогні!

Нива (Бузова) – Олімпія (Савинці) – 4:1 (0:1).

16:00; 26.09.2021. Бузова. Стадіон “Бузова-Арена”. 100 глядачів; поле 4 (шт.); +18С. Суддя: Скрипка Максим (Кропивницький)

Голи: Скепський, 54, Зуєвич, 58, Зозуля, 62, Головатенко, 70 – Радченко, 45+2 (пен.)

Нива: Сітало, Є.Ярмак, Скляренко, Таран, Ткаченко, Загалевич (Зуєвич, 46), Турчанов, Головатенко (Балацький, 86), Миколаюк©, Скепський (Зозуля, 54), Сомов (О.Ярмак, 84). Запасні: Байдюк, Кот, Сокол. Головний тренер: Сергій Карпенко.

Олімпія: Казаков, Бірюк, Малик, Калугін, Богомаз© (Ковтун, 73), Фабунмі (Долгий, 78), Ньємб (Бурляй, 67), Радченко (Момот, 78), Насібулін, Кірпіченко (Анвулі, 27), Тищенко (Співак, 73). Запасний: Педько. Тренер: Олександр Безуглий.

Попередження: Кірпіченко, 20, Ньємб, 31, Зозуля, 72, Головатенко, 82, Бурляй, 86. Вилучення: Насібулін, 83 («фол останньої надії»)

Самобутній новачок із Житомирщини в останніх турах показав, що потихеньку освоюється на всеукраїнському рівні. От тільки в черговому матчі Звягель мав витримати випробування одним із фаворитів сезону. Вже в дебюті ФК Кудрівка зробила заявку на перемогу. Після прострілу Зубашівського м’яч від ноги Бондаровського зрикошетив йому в руку. Сам Володимир Зубашівський реалізував пенальті – 0:1 на 6-й хвилині. Мінімальний рахунок зберігався до кінцівки, тож гостям із Чернігівщини було важливо його закріпити. І після кількох реальних моментів Кудрівка забила на майстерності молодості та досвіду. Попинака після довгої передачі підробив м’яча та відпасував на Круковця, і Валентин майстерно позбавився від суперника на фінті й розстріляв ворота ‒ 0:2. Важлива перемога після двох нічиїх.

Герой матчу – Володимир Зубашівський (ФК Кудрівка)

Забив із пенальті, який відбувся після його прострілу, кілька разів розганяв перспективні атаки й був одним із найактивніших.

Звягель (Новоград-Волинський) – ФК Кудрівка – 0:2 (0:1)

16:00; 25.09.2021. Новоград-Волинський. Стадіон “Авангард”. 200 глядачів; поле 3; +14С. Суддя: Чмих Андрій (Дніпро)

Голи: Зубашівський, 6 (пен.), Круковець, 90+1

Звягель: Верниш, Бусленко, Жадан, Ващенко (Дембіцький, 82), Яликов, Лавренюк (Гриб, 70), Бондаровський (Соловей, 60), Березін (Галицький, 72), Корнійчук (Киричук, 90), Тімофєєв©, Газицький (В.Шевчук, 85). Запасні: Войтович.  Головний тренер: Руслан Скидан.

Кудрівка: Крикнін, Щедраков©, Іоша, Сердюк, Руденко, Сираш, Валько (Мазепа, 61), Зубашівський, Полончак (Романенко, 82), Кулик (Попинака, 46), Волошин (Круковець, 89).  Запасні: Следзевський, Даценко, Ветоха.  Головний тренер: Олександр Бабор.

Попередження: Сираш, 35, Лавренюк, 44, Валько, 54, Руденко, 58, Жадан, 79

Охтирський клуб набрав непогану швидкість і в матчі з іншим новачком дивізіону – ЮКСА – був фаворитом. Врешті-решт, відразу кілька гравців Нафтовика пограли на дорослому рівні, більшість з них – ще за класичний Нафтовик. Гості з Сумщини створили чимало моментів і старалися навіть на штучному полі діяти швидко, в темп. Під час однієї зі швидких комбінацій на підступах до карного майданчика господарів Рейналдо зачепив Мряченка, і Олександр Лапін хорошим ударом з правої ноги реалізував цей штрафний ‒ 0:1.

Здобувши мінімальну перевагу до перерви, Нафтовик методично працював над її закріпленням. І після ауту на лівому фланзі Кобзар збив Васильченка, Мряченко подав зі штрафного й досвідчений захисник Олексій Покосенко підсік м’яча головою в сітку в високому стрибку ‒ 0:2. Цю перевагу ЮКСА вже не змогла оспорити.

Герой матчу – Іван Мряченко (Нафтовик)

Хороший ігровий відрізок для активного півзахисника: заробив штрафний під перший гол і виконав інший – під другий. В останніх двох матчах у Івана один гол і два асисти.

ЮКСА (Київ) – Нафтовик (Охтирка) – 0:2 (0:1)

18:30; 25.09.2021. Софіївська Борщагівка. Стадіон СКК “Софіївський”. 100 глядачів; поле 4 (шт.); +12С. Суддя: Коняшин Євгеній (Кіровоградська обл.)

Голи: Лапін, 39, Покосенко, 66

ЮКСА: Савченко, Александро (Черненко, 63), Яго, Кінсон© (Нама Ромарік, 86), Алессандро, Рейналдо, Кобзар, Габріель, Педро Лейте (Олійник, 86), Матеус (Раджабі, 46), Школьний. Запасні: Федорчук, Нювага, Орнст.  Головний тренер:  Андрій Петренко.

Нафтовик: Бірюк, Ємельянов (Цокур, 90+5), Покосенко, Лапін©, Іщенко, Кісіль (Табачун, 89), Гончар, Васильєв (Макаренко, 70), Мряченко (Жаріков, 81), Якименко (Масло, 76), Васильченко.  Запасні: Цема, Бала.  Головний тренер:  Антон Сікун.

Попередження: Лапін, 12, Матеус, 41, Рейналдо, 55, Габріель, 67, Мряченко, 72, Нама Ромарік, 90+3, Ємельянов, 90+3, Раджабі, 90+4, Васильченко, 90+4