Огляд матчі 4-6 туру чемпіонату України серед аматорів

В чемпіонаті України серед аматорів зіграно шість турів. Серед лідерів у другій групі – без несподіванок. Попереду «Олімпія», «Нива» та «Кудрівка». В наступному турі найближчої неділі для команди Октая Ефендієва буде серйозний екзамен – домашній матч проти Савинців. Нагадаємо, що нашу федерацію у всеукраїнському аматорському чемпіонаті представлено  чемпіоном Києво – Святошинського регіону «Нивою» з Бузової та київським ЮКСА. Уважно слідкуємо і вболіваємо також за команду Романа Солодаренка – «Кудрівкою».

4 тур.

17:00; 29.08.2021. Кудрівка. Стадіон “Кудрівка-Арена”. 200 глядачів; поле 4; +27С. Суддя: Сидорук Максим (Конотоп)

ФК Кудрівка – ЮКСА (Київ) – 4:1 (1:1)

Голи: Зубашівський, 38 (пен.), 71 (пен.), Волошин, 77, Вовк, 90+4 – Марсело Лопес, 31

Кудрівка: Татаренко, Щедраков©, Іоша, Сердюк, Сираш (Заворотний, 89), Зубашівський (Мазепа, 84), Валько (Поправка, 46), Полончак (Романенко, 72), Кулик (Круковець, 77), Вовк, Волошин.  Запасні: Крикнін, Руденко. Головний тренер: Олександр Бабор.

ЮКСА: Савченко, Школьний (Александро, 71), Черненко, Кінсон© Рікардо, Рейналдо, Матеус, Кобзар, Пабло Лукас (Федорчук, 46), Фальковський (Маріо, 64), Раджабі (Олійник, 90+3), Марсело Лопес.  Запасні: Орнст,  Желай.  Головний тренер:  Клаудіо да Сільвейра.

Попередження: Рейналдо, 18, Матеус, 33, Вовк, 62, Сираш, 66, Школьний, 70, Сердюк, 84, Кінсон, 90+4

Вилучення: Рейналдо, 56 (повторне попередження)

Українська Християнська Спортивна Академія виставила свою представницьку футбольну команду на чемпіонат пізніше за інших – була для всіх сюрпризом і багато кого встигла здивувати. Зокрема, і Кудрівку – гості з Київщини протрималися півгодини, після чого відкрили рахунок. На діагональ із глибини стартував Раджабі, розхитав захисників на правому фланзі й видав крос на дальню стійку, де Марсело Лопес у падінні випередив усіх суперників ‒ 0:1. Звичайно, суттєва перевага в загальнокомандному досвіді та середньому віці була на користь господарів. Уже невдовзі на пас Сираша пішов Сердюк і в боротьбі з Матеусом заробив пенальті, який впевнено реалізував Володимир Зубашівський ‒ 1:1 ще до перерви. А вже в другому таймі Школьний, ледве відібравши м’яча в одного суперника, зачепив іншого – Волошина. Зубашівський ще раз здорово зіграв при пенальті ‒ 2:1. Було це, до речі, вже в більшості – після вилучення Рейналдо. У кінцівці ФК Кудрівка впевнено реалізувала свою чисельну перевагу. Спершу штрафний від Зубашівського головою в падінні замкнув Назар Волошин (3:1), а вже в компенсований час другого тайму Кінсон збив Вовка, і сам Роман ударом з 11-метрової позначки закрив цей матч (4:1). ЮКСА залишила своєю грою проти суперників «іншої вагової категорії» хороше враження.

Герой матчу – Володимир Зубашівський (ФК Кудрівка)

Два голи з пенальті та подача зі штрафного під ще одне взяття воріт – «стандартизатор» господарів у ділі.

17:00; 29.08.2021. Бузова. Стадіон “Бузова-Арена”. 100 глядачів; поле 4 (шт.); +16С. Суддя: Вовкогон Андрій (Чернігівська обл.)

Нива (Бузова) – Єдність (Київ) – 3:1 (0:1)

Голи: Сомов, 65, Чоботар, 67, Миколаюк, 85 (пен.) – Дзвонковський, 7

Нива: Сітало, Є.Ярмак, Пилявський, Чоботар, Таран, Загалевич, Миколаюк©, Захаревич, Балацький, Коропецький (Зозуля, 46), Сомов (Коба, 89).  Запасні: Тумко, Турчанов, О.Ярмак, Скляренко, Ємельянов.   Головний тренер: Сергій Карпенко.

Єдність: Мик.Ващук, Свідерський (Яо Коффі, 72), Нювага, Мовляйко, Іваницький, Дзвонковський, Хоменко (Ковтун, 72), Мак.Ващук (Ромарік, 24), Вояновський, Гуральський©, Рибак (Канір, 76).  Запасні: Седляр.  Головний тренер:  Оганез  Сафаров.

Попередження: Таран, 40, Свідерський, 42, Захаревич, 62, Мовляйко, 81, Дзвонковський, 83, Чоботар, 90+1

Нива з Бузової продовжує йти без втрат. Утім, цього разу об’єднана команда Єдності та Борисфена створила труднощі бузівчанам. Не встиг досвідчений воротар Сітало парирувати непростий удар Рибака, як кияни провели атаку другим темпом через правий фланг, і подачу Мовляйка не дістав ніхто, окрім як Руслан Дзвонковський на дальній стійці. Несильний удар ‒ 0:1 на 7-й хвилині. Переламати хід зустрічі Ниві вдалося вже після перерви. Подачу Є.Ярмака вдало скинув у центр Зозуля, а Іван Сомов головою забив з близької відстані (1:1 на 65-й хвилині). Тут же Рибак міг зрівнювати рахунок із близької відстані (пробив головою вище після флангової подачі), що неабияк завело господарів, і вони довели справу до кінця. Спершу подачу Балацького замикав Захаревич, але головою направив м’яч в стійку. Першим на добиванні був Олег Чоботар (2:1 на 67-й хвилині). А вже наприкінці гри Дзвонковський завалив Чоботаря, і Євген Миколаюк реалізував пенальті. Голкіпер гадав, але виручити було важко ‒ 3:1. 13:2 і чотири перемоги з чотирьох – ось такий старт бузівської Ниви.

Герой матчу – Олег Чоботар (Нива)

Здорово відпрацював на лівому краю! Забив фактично переможний м’яч і заробив пенальті під третій гол.

5 тур.

16:00; 04.09.2021. Київ. Стадіон “Атлет”. 100 глядачів; поле 4 (шт.); +19С.Суддя: Чернецький Богдан (Полтава)

Атлет (Київ) – ФК Кудрівка – 1:2 (1:1)

Голи: Курагін, 7, – Валько, 15, Яценко (а/г), 64

Атлет: Комаренко, Крицький, Тищенко, Яценко, Тригуб (Козачок, 82), Мовчан (Бабич, 76), Теймуров, Курагін, Чистяков (Амонов, 76), Карась (Костюк, 76), Липовий©. Запасні: Горбенко, Зубков, Мартиченко.  Головний тренер:  Дмитро  Мурашенко.

Кудрівка: Крикнін, Щедраков©, Іоша, Сердюк, Поправка (Пискун, 90+1), Сираш (Круковець, 90+5), Зубашівський (Мазепа, 88), Полончак, Валько (Кулик, 58), Вовк (Ветоха, 82), Волошин.  Запасні: Следзевський, Руденко.  Головний тренер: Олександр  Бабор.

Попередження: Вовк, 30, Карась, 33, Мовчан, 40, Ветоха, 89, Амонов, 90+5

Вилучення: Волошин, 76 (агресивна поведінка)

Молода столична команда вже набралася певного досвіду, втім, в гості приїхала потужна команда з Чернігівщини. Цікаво було глянути на Атлет у протистоянні з одним із фаворитів. І кияни досить швидко відкрили рахунок. Мовчан розібрався з суперниками на правому фланзі й подав, Теймуров поборовся з суперниками, Іван Курагін сповна скористався відскоком на дальній стійці ‒ 1:0 на 7-й хвилині. Відразу ж після пасу Валька забивав Волошин, але рефері тут зафіксував офсайд. Але для нічийного рахунку гостям вистачило ще п’яти хвилин. Сердюк з лівого флангу прострелив на Полончака, той відпасував під удар Вальку, а Євгеній обвідним ударом з лінії карного майданчика пробив під поперечину ‒ 1:1. Другий тайм виглядав інтригуючим, хоча суперники й не радували реалізацією, проте долю протистояння вирішив автогол. Після прострілу Вовка з лівого флангу Назар Яценко переправив м’яча в свої ворота ‒ 1:2. Вже після цього ФК Кудрівка залишилася в меншості. Активний Волошин вдарив суперника кулаком у тулуб без боротьби за м’яч у агресивній манері, після чого гості догравали в меншості. Проте на переможному підсумку протистояння це не позначилося.

Герой матчу – Євгеній Валько (ФК Кудрівка)

Красиво виконаний гол – відіграш у важкій ситуації на старті, а також кілька тонких рішень у середині поля – клас і рухливість цього досвідченого гравця зіграв свою роль у столиці.

17:00; 05.09.2021. Бузова. Стадіон “Бузова-Арена”. 200 глядачів; поле 4 (шт.); +12С. Суддя: Гончарук Андрій (Хмельницький)

ЮКСА (Київ) – Нива (Бузова) – 0:2 (0:1)

Голи: Балацький, 38, Головатенко, 55

ЮКСА: Савченко, Школьний, Черненко, Кінсон©, Марсело Лопес, Федорчук, Матеус Гонсалвес, Кобзар, Раджабі (Желай, 87), Олійник (Маріо Фернандес, 56; Орнст, 79), Фальковський (Александро Де Араужо, 46).  Головний тренер:  Клаудіо Де Сільвейра.

Нива: Байдюк, Кот (Миколаюк, 46), Гаврилов, Чоботар, Пилявський©, Загалевич, Головатенко (Скепський, 62), Балацький, Сергієнко (Зозуля, 67), Сокол, Ярмак (Коба, 76). Запасні: Тумко, Сомов, Гаркуша.  Головний тренер: Сергій Карпенко.

Попередження: Марсело Лопес, 39, Матеус Гонсалвес, 53, Коба, 84

Вилучення: Матеус Гонсалвес, 79 (повторне попередження)

Команда UCSA приймала Ниву на її клубному стадіоні, тож фаворит чемпіонату не втратив нагоду ще раз порадувати своїх вболівальників у «позаплановому» домашньому матчі з формальним виїзним статусом. Відкрити рахунок гостям-господарям вдалося перед перервою. Хорошу атаку вони розгорнули через лівий фланг: Сергієнко підключив Головатенка, той прострілив від лицьової лінії, а Денис Балацький у дотик розстріляв дальню дев’ятку ‒ 0:1 на 38-й хвилині. Після перерви Нива не зупинялася. Хороші загальнокомандні швидкості дозволили створити достатню кількість небезпечних моментів, але закріпили перевагу бузівчани не без курйозу. Пішла контратака, яку почав із глибини екс-гравець збірної України Пилявський. О.Ярмак вдало підіграв Головатенку, тож Андрій відважився пробити здалеку. Воротар Савченко цього не чекав і пропустив м’яча поруч із собою ‒ 0:2. Цього вистачило підопічним Карпенка, щоб продовжити свою переможну серію.

Герой матчу – Андрій Головатенко (Нива Бузова)

Забив сам і взяв участь в іншій результативній комбінації.

Перенесені матчі 1 туру.

15:00; 11.09.2021. Забір’я. Стадіон “Нептун”. 100 глядачів; поле 3; +25С. Суддя: Сидорук Владислав (Конотоп)

ЮКСА (Київ) – Звягель (Новоград-Волинський) – 0:1 (0:1)

Гол: Березін, 16 (пен.)

ЮКСА: Савченко, Школьний, Черненко, Кінсон©, Федорчук, Марсело Лопес, Рейналдо, Кобзар, Раджабі, Олійник (Орнст, 82), Фальковський. Запасні: Александро,  Желай,  Фернандес.  Головний  тренер:  Клаудіо де Сільвейра.

Звягель: Верниш, Бусленко, Яликов, Жадан, Ващенко, Огунбії (Дембіцький, 33), Бондаровський (Шевчук, 84), Корнійчук (Галицький, 65), Тімофєєв©, Березін (Соловей, 75), Газицький (Киричук, 86). Запасний: Войтович.  Головний тренер: Руслан Скидан.

Попередження: Кінсон, 70, Бондаровський, 73

Вилучення: Кінсон, 78 (2ЖК)

Хоча Звягель посеред тижня вилетів із Кубка України серед аматорів, поступившись скромному не ліговому ЯСКО з Вінниччини, у чемпіонаті колектив із Новограда-Волинського переживає хороший відрізок. Обігравши в минулому турі ОФКІП, тепер підопічні Скидана справилися на Київщині ще з одним дебютантом чемпіонату. Дуже важливим став швидкий гол. Газицький стартував на довгу передачу і його перечепив Кінсон, а так як було це в карному майданчику, то Звягель здобув право на пенальті вже на 16-й хвилині. Микола Березін розвів м’яч і воротаря по різних кутах – 0:1. Треба сказати, подальша гра вийшла нервовою. ЮКСА намагалася відігратися, в кількох моментах вступав у гру воротар гостей Верниш. І вже наприкінці гри, коли Кінсон, втративши м’яч, далеко на лівому фланзі пішов у гострий підкат на Бондаровського, склад господарів урізався. У більшості гості довели справу до другої поспіль перемоги, обійшовши, власне, ЮКСА та Атлет.

Герой матчу – Віктор Газицький (Звягель)

Досвідчений форвард більшість кар’єри провів у ОДЕКу, зараз же вдало освоюється в Звягелі. Він завдав чимало труднощів захисту ЮКСА, заробивши пенальті під вирішальний гол і кілька разів маючи шанс забити сам.

17:00; 12.09.2021. Охтирка. Стадіон “Нафтовик”. 525 глядачів; поле 4; +27С. Суддя: Потапенко Олександр (Харків)

Нафтовик (Охтирка) – ФК Кудрівка – 0:0

Нафтовик: Бірюк, Ємельянов, Покосенко, Лапін©, Іщенко (Макаренко, 77), Васильєв (Масло, 68), Кісіль, Мряченко (Цокур Богдан, 88), Якименко, Васильченко (Ващенко, 90), Жаріков (Гончар, 46).  Запасні: Цема, Табачун.  Головний тренер:  Антон Сікун.

Кудрівка: Крикнін, Щедраков©, Іоша, Сердюк, Руденко (Романенко, 84), Поправка (Пискун, 90), Сираш, Полончак, Зубашівський, Валько (Мазепа, 76), Кулик (Круковець, 75).  Запасні: Тимошенко, Вовк, Панько.  Головний тренер:  Олександр Бабор.

Попередження: Руденко, 20, Кісіль, 27, Валько, 30, Поправка, 56, Якименко, 59, Кулик, 60, Крикнін, 61, Макаренко, 84

Нульовою нічиєю завершилося протистояння на Сумщині. Гості, які вже другий сезон грають на всеукраїнському рівні, були фаворитами, проте в важкому, конкурентному матчі Нафтовик зумів втримати свої ворота й відіграти внічию. Відзначимо, що ФК Кудрівка через пошкодження гравця змушений був провести заміну ще до фактичного початку зустрічі – коли замість Вовка вимушено вийшов не по позиції Руденко.

6 тур.

16:00; 18.09.2021. Миргород. Стадіон “Старт”. 150 глядачів; поле 4; +17С. Суддя: Скрипка Максим (Кропивницький)

Олімпія (Савинці) – ЮКСА (Київ) – 3:1 (2:0)

Голи: Калугін, 31, Анвулі, 40, 48 – Кобзар, 81 (пен.)

Олімпія: Казаков©, Бірюк, Малик, Калугін, Дземку, Фабунмі (Бурляй, 63), Ньємб (Момот, 69), Радченко (Кірпіченко, 75), Насібулін (Долгий, 57), Анвулі (Ситник, 69), Тищенко (Співак, 63).  Запасний: Будюк.  Тренер: Олександр Безуглий.

ЮКСА: Савченко©, Школьний, Нювага, Черненко, Федорчук, Рейналдо Де Соуза, Кобзар, Матеус Гонсалвес (Желай, 69), Нама Ромарік, Валієв, Фальковський (Раджабі, 63). Запасні: Орнст, Фернандес.  Головний тренер:  Клаудіо де Сільвейра.

Попередження: Насібулін, 10, Валієв, 22, Матеус, 63, Федорчук, 70, Калугін, 80, Кірпіченко, 85

Вилучення: Валієв, 54 (повторне попередження)

ЮКСА посилилася до цього матчу – зокрема, Нювага та Нама Ромарік прибули з Єдності, а Валієв – із друголігового Любомира (Ставище). Втім, не забуваймо, один із фаворитів чемпіонату – Олімпія – укомплектована досвідченими гравцями, має доволі зіграний склад і серйозні амбіції. Це й вирішило долю протистояння.

1:0 – господарі розіграли кутовий на правому фланзі, і  після додаткового навісу Радченка Калугін Михайло в смак пробив з лету.

2:0 – після розіграшу штрафного Фабунмі навісив майже від лицьової, а Мішель Ікем Анвулі забив зблизька головою.

3:0 – відразу ж після перерви Тищенко прорвався через правий фланг і вистелив м’яча на Мішеля Ікема Анвулі.

3:1 – вже в меншості ЮКСА відіграла один гол. На подачу штрафного йшов Нювага (наскільки можна судити, не бачивши забрудений грязюкою номер на футболці) заробив пенальті в боротьбі з Калугіним, а Данило Кобзар впевнено реалізував пенальті.

Герой матчу – Ігор Радченко (Олімпія)

Один із найактивніших у матчі, правий край господарів взяв участь у всіх трьох голах.

15:00; 19.09.2021. Кудрівка. Стадіон “Кудрівка-Арена”. 200 глядачів; поле 4; +15С. Суддя: Кисельов Максим (Суми)

ФК Кудрівка – Нива (Бузова) – 0:0

Кудрівка: Крикнін, Щедраков©, Іоша, Сердюк, Руденко, Сираш, Полончак, Мазепа (Романенко, 85), Валько (Попинака, 64), Зубашівський, Кулик. Запасні: Татаренко, Поправка, Пискун, Ветоха, Круковець.  Головний тренер:Олександр Бабор.

Нива: Тумко, Є.Ярмак, Кот, Пилявський, Гаврилов, Загалевич (Головатенко, 68), Скепський© (О.Ярмак, 72), Сергієнко, Чоботар (Миколаюк, 76), Балацький (Захаревич, 62), Зозуля (Коба, 84).  Запасні: Байдюк, Сомов.  Головний тренер: Сергій Карпенко.

Попередження: Зубашівський, 10, Щедраков, 14, Загалевич, 34, Зозуля, 55, Сергієнко, 80, Бабор (гол.тр.ФК), 80

Двоматчеве протистояння двох клубів відбулося в двох регіонах України. В суботу на Київщині Нива обіграла Кудрівку (Ірпінь) ‒ 2:0, а в неділю виїхала в дещо оновленому складі на матч Чемпіонату України серед аматорів на Чернігівщину. Відзначимо, що автор голу в обласному матчі Головатенко потрапив у запас, як і Миколаюк, який там не реалізував пенальті. Та й загалом склад солідно перетасувався, тому що Нива прагнула зберегти свіжість – ФК Кудрівка відрізняється за складом від ірпінських «одноклубників» і мала б перевагу свіжості. Однак суперники виявилися гідними один одного – моментів створили немало, загроза воротам була, проте найкращими виявилися голкіпери, а голів так і не зафіксували. Хоча був шанс у бузівчанина Зозулі, його удар виявився несильним, а кілька стандартів активного Зубашівського завершувалися без гідного завершення. Вистачало моментів і після перерви. У господарів запам’ятався кутовий Зубашівського, після якого Сираш пробивав по воротах. Ще один навіс Зубашівського лише трішечки не дістав головою Полончак. У гостей Миколаюк в одній атаці з добивання пробив вище цілі, а Захаревич не реалізував вихід один на один із Крикніним. Що це було? Нічия на користь Олімпії.

Нульова нічия – докір атакувальним гравцям, але не Зубашівському. І з гри, і зі стандартів видав чимало гострих подач і передач. В принципі, напрацював на асист, от тільки товариші не напрацювали на гол.