Задача з двома невідомими…
В неділю в останній день квітня на гостинному стадіоні в місті Вишневе, яке в ці дні яскраво доводило актуальність топоніміки власної назви бурхливим цвітінням та запаморочливими ароматами навколишніх однойменних фруктових дерев, відбулися півфінальні матчі кубка Києво-Святошинського району, в яких повинні були визначитися дві невідомі величини фіналу.
Для переважної більшості присутніх вболівальників «ікс» та «ігрек» майбутньої вирішальної зустрічі начебто здавалися очевидними та прогнозованими, зважаючи на останні новини з таборів півфіналістів, але…

ФК «Музичі» (Музичі) – ФК «Гостинний двір» (Вишневе) 3-0(1-0).
30.04, Вишневе, стадіон «Центральний», 120 глядачів, плюс 22, штучне покриття.
Арбітр О.Титов (Буча)

«Музичі»: Богуш, Доценко, Понєжда (Ніконов,77), Денисов, Яременко, О.Зуєвич (Ситник,52), П.Зуєвич (Отрох,46), Самборський (Охріменко,76), Романчук, Кривошеєнко (Алексюк,63), Петрук.
Тренер – В.Яланський.

«Гостинний двір»: Крікнін, Журба, Адаменко (Юхименко,82), Савчук (Гвоздевич,57), Абакаров (Бляхарський,53), Д.Крайовий, Постолатьєв (Ткаченко,57), Рудюк, Андрейчиков, Скаскевич (Весельський,55), М.Крайовий (Волинець,65).
Тренер – К.Сахаров.
Голи: І.Кривошеєнко (29), С.Скаскевич (47,автогол), Д.Доценко (65) Попереджені: Доценко, О.Зуєвич, Понєжда (Музичі), Андрейчиков (ГД)

По перше, кубкові зустрічі часто-густо радують нас непередбачуваністю та сенсаційними прянощами, а по друге, нечисленний, але дуже активний фан- сектор «Гостинки», очолюваний харизматичними героями колишнього «Пустиря» Русланом Дмитренком та Олегом Нагорнюком, а також їх поплічником, відомим у вузьких колах за прізвиськом «Джамбул», вимагали від чинних володарів кубка полоскотати нерви колишнім «профі» з музичанської команди. З перших хвилин протистояння кинулося в вічі, що команда Володимира Яланського не збирається грати в академічний та розважливий футбол, демонструючи високий рівень морально-вольових якостей навіть з боку гравців, які в своїй ігровій кар’єрі начебто вже все довели. Номінальні господарі не прибирали ноги в жорстких стиках, емоційно реагували на події на полі, постійно нагнітали темп. Навіть «зірковий» Богуш кілька разів мальовничо гримнув на арбітра та своїх захисників, а капітан музичанців, теж колишній гравець національної збірної України, Романчук власним прикладом показав як треба наздоганяти безнадійні м’ячі та йти в небезпечні підкати. Здалося, що такий войовничий настрій фаворитів виявився несподіваним для вишнівчан, бо команда Сахарова була несхожа сама на себе, гравці допускали багато технічного браку, не клеїлася командна гра. Забігаючи наперед, треба констатувати, що «дворянам» так і не вдалося показати щось попереду, адже роль номінального форварда довелося виконувати Максиму Постолатьєву, який тяжіє до гри в півзахисті. Якщо в першому таймі моменти біля воріт музичанців періодично виникали, то в другому таймі підопічні Яланського повністю контролювали хід подій.

Найкращий шанс вразити ворота Богуша мав Ігор Рудюк, коли після дотепно розіграного штрафного вийшов з позиції правого інсайда один на один з голкіпером і пробив тому під опорну ногу, але досвідчений воротар встиг відвести загрозу. Ще одного разу Богуш врятував свою команду після несподіваного рикошету і дуже вдало грав на виходах, забираючи всі верхові м’ячі.
Натомість біля воріт Крікніна небезпечні моменти виникали раз-по-раз, і, попри сподівання фан-сектору, взяття воріт команди Сахарова було лише питанням часу. Змарнувавши кілька нагод, музичанці провели різкий випад, і невтомний Романчук з лівого флангу прострілив до штрафного майданчика вишнівчан, а там бувалий в бувальцях Кривошеєнко, на мить випередивши оборонців та воротаря, спрямував м’яча у ворота. Ледве розпочався другий тайм, як Кривошеєнко організував ще одне взяття воріт «Гостинного двору». Пройшовши по правому флангу та продемонструвавши філігранну техніку, Іван прострілив вздовж воріт – м’яч від оборонця гулькнув до сітки. На жаль, навіть ряд замін, які зробив тренер вишнівчан, не змінили хід подій та не примусили «дворян» бути менш гостинними. Рахунок до розгромного довів захисник музичанців Доценко, який скористався майстерною подачею зі штрафного Ситника і головою завдав завершального удару. До фінального свистка глядачі більше голів не побачили.
ФК «Музичі» закономірно стали першими фіналістами цьогорічного кубкового змагання.
На фото: Михайло Денисов

На мою думку кращим гравцем звітного поєдинку, попри те, що він не забивав голів та не віддавав гольових передач, став надійний та монолітний Михайло Денисов, який на протязі всього матчу чітко і системно руйнував всі атаки вишнівської команди. 31-річний вихованець маріупольського футболу, який має досвід виступів в Угорщині («Фехервар»), Азербайджані («Карван») та Узбекистані («Новбахор»), продемонстрував справжній майстер-клас захисних дій та небезпечно підключався до атак своєї команди.

ФК «Княжичі» (Княжичі) – ФК «Гореничі 1960» (Гореничі) 0-2(0-1) 30.04, Вишневе, стадіон «Центральний», 75 глядачів, плюс 22.
Арбітр Д.Мельниченко (Ірпінь).

«Княжичі»: Пищенюк, Трасковський, Дібров, Лазебник, Власюк, Нестеренко, Валага, Нечволод (М.Гаврилюк, 85), Саєнко (Луценко,71), Концевий (Долженко,62), Чередниченко.
Тренер – С.Гаврилюк.

«Гореничі 1960»: Тросюк, Литовченко, Пустовіт, Морозов, Я.Гаврилюк (Аланія,56), Наконечний, Мар’євич, Рубльов (Трофименко,62), Парубець (Березюк,46), Намчук (Заєць,74), Сокол (Іваненко,85). Тренер – О.Пустовіт. Голи: Я.Сокол (14), Б.Трофименко (69). Попереджені: Намчук, Морозов, Березюк, Тросюк (Гореничі), Трасковський, Валага (Княжичі)
Вилучені: Р.Морозов (58 хвилина, за два попередження), М.Валага (71 хвилина, за два попередження).

В другому півфінальному матчі, попри старання княжичан, чемпіони минулого сезону спокійно та впевнено оформили вихід до вирішальної стадії кубкових змагань. Склалося враження, що молода, амбітна команда Сергія Гаврилюка дещо «перегоріла» перед стартом і почувалася на штучному полі вишнівського стадіону трохи збентежено. Так, намагалися чинити опір, брали самовіддачею, але командної легкості та розкутості не було (напевно, на цей раз навіть ящика «Ред Буллу» не вистачило б, щоб виросли крила…). Світлою постаттю серед княжичан на полі був їх молодий капітан Михайло Валага, який давно привертає увагу футбольних шанувальників своєю цікавою неординарною грою. «Десятий» номер завжди був в центрі подій, намагався розгойдувати атаки «Княжич» та запам’ятався великим об’ємом захисної роботи. На жаль, до кінця гри Валага не дограв, бо занадто велика жага боротьби призвела до повторного попередження в середині другого тайму, коли хавбек княжицької команди зірвав атаку суперника, затримавши свого візаві за футболку. Це вилучення урівняло склади, бо до того поле покинув гравець оборонного плану ФК «Гореничі 1960» Роман Морозов, який посварився кількома хвилинами раніше з тим же Валагою і теж отримав повторне попередження. Невеликий проміжок часу, поки «Княжичі» грали в більшості, трохи повернув інтригу в спокійне русло матчу і підігрів емоції на трибунах, адже біля воріт чемпіонів виникала гострота (хороший момент втратив форвард Чередниченко). Але другий гол, який забив Богдан Трофименко після подачі кутового невідпорним ударом головою, заспокоїв ситуацію. А відкрили рахунок в матчі фаворити в дебюті першого тайму, коли націлену передачу Рубльова конвертував у гол цінне придбання трансферного міжсезоння Ярослав Сокол. Він майстерно пробив у правий нижній кут воріт, не залишивши шансів Пищенюку. «Гореницька торсида» радо вітала своїх улюбленців та недвозначно натякала на те, що кубок району накінець має гостювати в Гореничах. А кращими гравцями півфіналу переважна кількість вболівальників переможців визнала Ярослава Сокола та Андрія Мар’євича!
На фото: Андрій Мар’євич та Ярослав Сокол

Тож нас чекає цікавий фінал, в якому зійдуться дві достойні команди – ФК «Музичі» та ФК «Гореничі 1960».

Суперкубок ФК Джуніорс 5:1 ФК Гореничі 1960

Софія 4:6 Джуніорс

Факел 0 - 2 Джуніорс

Вишневе 0-4 Джуніорс