Обєднаний попередній етап. Огляд матчів 7 туру

Звітний тур був ознаменований найшвидшим на цю мить голом сезону, автором якого став гравець ірпінського «Ліневич Груп». Також відзначаємо розгромну перемогу АФСК «Київ» над одним із грандів футболу Київщини. Серед неприємностей туру – чотири самостріли. В одному випадку він коштував команді очок.

Група А

Сенсація туру грянула в Ірпіні, де один із лідерів групи зазнав болючої поразки від дебютанта Ліги. На гру зі столичним суперником «Кудрівка» вийшла не найсильнішим складом і, напевно, саме це стало головною причиною поразки команди Юрія Степаненка. А ще ірпінці припустилися у матчі двох грубих помилок, які теж позначилися на результаті. Звичайно, не можемо применшувати гідність підопічних Анатолія Сіденка, які провели можливо зразкову гру.

Гості відкрили рахунок вже на 5 хвилині, а сприяла цьому помилка на виході молодого голкіпера «Кудрівки» Єлісея Бендерука. Під час подачі в штрафний майданчик м’яч перелетів через воротаря і Богдан Прилюдько забивав у порожні ворота. У середині тайму господарі відігралися завдяки стандартному положенню. Після навісу захисник «Кудрівки» В’ячеслав Самар зіграв на випередження і зрівняв рахунок. Ще одного разу киян врятувала поперечина. Але ключові події у матчі сталися одразу після перерви. Під час атаки гостей з флангу і подальшої подачі у штрафний майданчик захисник ірпінців Самар зрізав м’яча у власні ворота. А за чотири хвилини кияни організували швидку контратаку, яку завершив виходом віч-на-віч Денис Ігнатьєв. За рахунку 1:3 «Кудрівка» майже нічого не створила, а згодом пропустила ще. Обвідним ударом в команді Анатолія Сіденка відзначився вийшовший на заміну Андрій Юрченко.

«Якщо б до гри мені сказали, що ми виграємо 4:1, звичайно я б не повірив, – коментує гру тренер киян Анатолій Сіденко. – Але, наскільки я розумію, суперник мав проблеми зі складом і це допомогло нам взяти очки. Тепер у нас зявився шанс поборотися за путівку до Вищої ліги. Втім, не усе залежить від нас. Матчі, що залишились, будуть важкі для усіх команд, тому подивимось на турнірну таблицю після останнього туру».

Поразкою «Кудрівки» скористалися конкуренти в боротьбі за лідерство в групі. Так чинний чемпіон району SC «Гатне» здобув важку мінімальну перемогу над «Прогресом». Єдиний гол у матчі забив Євген Заєць з пенальті у середині другого тайму. Завдяки черговим трьом очкам команда Миколи Іщенка повернула собі другу сходинку у турнірній таблиці.

«Сокіл» на власному полі розгромив гостомельську «Кімерку», а гра розпочалася з невеликої плутанини. Жовта форма господарів і салатова гостей на променях сонця майже не відрізнялася. Але нагоди змінити колір форми у команди з Михайлівки-Рубежівки не було, тому гра була відновлена. Вже за хвилину Владислав Коба заробив кутовий, а після його розіграшу Олександр Пустовіт відкрив рахунок. Наступний корнер знову став результативним для «Соколу». Але цього разу захисник команди гостей Денис Нікрашевич зрізав м’яча у власні ворота. Миритися з достроковою поразкою «Кімерка» не бажала і згодом відіграла один м’яч. Захисники «Соколу» забули по центру воріт Валерія Пінчука, півзахисник гостомельців вийшов на ворота і переграв Олексія Кіриченка.

А після цього своє вагоме слово сказав нападник «Соколу» Владислав Коба, який записав на свій рахунок «хет-трик». Що правда, за перший гол Влад має бути вдячний Сергію Даниляку, який заробив пенальті. Інші голи Коба забивав внаслідок стрімких атак своєї команди. В першому випадку йому асистував Рувім Пономарьов. В другому – Іван Подшивалов під час виходу два в одного. У підсумку «Сокіл» здобув переконливу перемогу і одноосібно очолив турнірну таблицю групи.

Дещо несподіваний був зафіксований результат у гостомельському дербі, в якому «Факел» здобув розгромну перемогу над ФК «Гостомель». У складі гостей «дублем» відзначився лідер атак Сергій Дикий. До речі, завдяки цієї перемоги «Факел» набрав перші очки у чемпіонаті і покинув останню сходинку турнірної таблиці.

ФК «Гостомель»  – «Факел» (Гостомель)  0:4 (0:2)

08.08, 10.00. «Центральний» (Гостомель). Арбітр М.Мельниченко (Ірпінь)

Голи: 0:1 Дикий (21). 0:2 Сіленко (45+2). 0:3 Дикий (63). 0:4 Ятленко (75).

«Гостомель»: Косенко, Ковб (Кривоносов, 67), Денисенко, Онищук, Марчук (Лепеха, 75), Фещенко, Сперчун (Золотой, 80), Марченко (Ваколюк, 63), Печьонкін, Періжок (Іваненко, 51), Скокун. Тренер О.Ступак

«Факел»: Бурдейний, Федосенко, Нама, Міка, Сіленко, Бакарандзе, Коцюба, Мовляйко, Дикий (Паннов, 76), Ятленко (Каморний, 82), Омельянов (Лагута, 67). Тренер І.Вакуленко

Попереджені: Періжок (40), Іваненко (62), Ковб (66) – Нама (57), Омельянов (67), Федосенко (82), Міка (88), Паннов (90+1).

Вилучений: Паннов (90+3, друге попередження).

«Кудрівка» (Ірпінь) – АФСК «Київ»  1:4 (1:1)

09.08, 10.00. «Чемпіон» (Ірпінь). Арбітр М.Мельниченко (Ірпінь)

Голи: 0:1 Прилюдько (5). 1:1 Самар (28). 1:2 Самар (52, у власні ворота). 1:3 Ігнатьєв (56). 1:4 Юрченко (75).

«Кудрівка»: Бендерук, Самар, Лаштур, Гупало, Кузнецов, Мілевський, Є.Кармаліта (Корабель, 11), Д.Кармаліта, Клименко (Тимчак, 46), Шамрай, Третяк. Тренер Ю.Степаненко

«Київ»: Халецький, Рудовський (Нагорний, 65), Фокін, Друзякін, Лісняк (Фальковський, 74), Овчінніков (Романенко, 80), Музика (Масло, 69), Прилюдько (Маліков, 51), Валієв (Као, 51), Роєнко (Юрченко, 64), Ігнатьєв (Олабін, 82). Тренер А.Сіденко

Попереджені: Гупало (49), Мілевський (51), Д.Кармаліта (58) – Рудовський (57).

«Прогрес» (Крюківщина) – SC «Гатне»  0:1 (0:0)

09.08, 15.00. «Центральний» (Святопетрівське). Арбітр М.Мельниченко (Ірпінь)

Гол: Заєць (63, з пенальті).

«Прогрес»: Леонтович, Олешко, Оленковський, Шеремет, Малий (Харченко, 63), Квашук (Борисков, 85), Толочко (Морозов, 46), Дзюбенко (Микитенко, 90+3), О.Шевчук, Помазанов, Цись (Борисевич, 28). В.о.тренера О.Буханенко

«Гатне»: Пазенко (Балашев, 46), Заєць, Цихмейструк (Давиденко, 63), Ткаченко, Кибиш, А.Орлов, В.Костенко, М.Іщенко, Бутко (Семенов, 46), Чуприна (Пашко, 51), Цибульський. Тренер М.Іщенко

Попереджені: Цись (2), Малий (62), Харченко (81) – Цибульський (62).

«Сокіл» (Михайлівка-Рубежівка) – «Кімерка» (Гостомель) 5:1 (4:1)

09.08, 18.30. «Центральний» (Михайлівка-Рубежівка). Арбітр А.Медведєв (Гостомель)

Голи: 1:0 Пустовіт (5). 2:0 Нікрашевич (9, у власні ворота).2:1 Пінчук (14).3:1 Коба (33, з пенальті).4:1 Коба (45+2). 5:1 Коба (90).

«Сокіл»: Кіриченко, Бойченко, Пустовіт (Валага, 46), Хурулаходжаєв, Мехед, Яо Коффі (Мамчур, 46), Даниляк, Пономарьов (Подшивалов, 74), Окодува (Скаскевич, 46), Коба. Тренер О.Самченко

«Кімерка»: Яценко, Д.Венгер, Применко, Нікрашевич (О.Венгер, 78), Пінчук, Ільченко, Бадьора, Жесс Нумбі, Жозеу Нумбі, Гаєвський, Івашко. Тренер О.Венгер

Попереджені: Коба (18), Яо Коффі (29), Бойченко (49), Яцишин (79) – Жозеу Нумбі (79).

Група В

З точки зору неймовірності сценарію грою туру стало протистояння «Альтіса» і «Ліневич Груп». У матчі цих суперників було навіть те, що не часто трапляється у футболі: перший гол був забитий на першій хвилині, у воротах однієї з команд стояв нападник, а ще команди по черзі вигравали впродовж зустрічі, але все одне не обійшлися без втрат очок.

Отже, за відсутність воротарів у складі «Альтіса» останній рубіж зайняв нападник команди Сергій Муха. З центра поля м’яч розіграли господарі поля, але після кількох передач втратили шкіряного і Юрій Климчук відважився на удар з-за меж штрафного – Муха не впорався і гості відкрили рахунок. Це була 16 секунда матчу. «Альтіс» відреагував на невдачу негайно і за три хвилини отримав право на пенальті. Але граючий тренер Сергій Касіч поцілив у поперечину. Господарі і далі намагалися вести гру, але два випади ірпінців до завершення тайму закінчувалися взяттям воріт. Нападник Сергій Муха не впорався в рамці з ударами Богдана Трофименко і Олега Дрьомова. На щастя для «Альтіса» ще у першому таймі вдалося трохи скоротити рахунок. Це реабілітувався Сергій Касіч, який прямим ударом з кутового змусив капітулювати Павла Овдієнка.

У перерві «Альтіс» провів дві заміни, завдяки яким у Сергія Мухи з’явилась можливість виконувати свої прямі обов’язки нападника. Місце же у воротах зайняв В’ячеслав Кохан. Команда з Копилівки значно додала і в решті решт зломила захист суперника. Протягом 9 хвилин двічі выдзначився Павло Гноєвський, а Сергій Муха навіть вивів «Альтіс» вперед. Втім, виграти господарям поля не судилося. Ірпінці заробили стандарт і після подачі в штрафний майданчик Віктор Трапезун зрізав м’яча у власні ворота. У підсумку була зафіксована бойова нічия, яка навряд чи влаштувала будь-яку команду, зважаючи на те, як складався матч.

Ще у суботу в принциповій грі за четверту сходинку в таблиці зіграли ФК «Вишневе» і боярський «Віннер». Гравці команд добре знають один одного, тому якихось сюрпризів на полі не було. Долю матчу вирішила індивідуальна майстерність футболістів у конкретних епізодах. Так, наприклад, рахунок в матчі відкрив В’ячеслав Літаш яскравим обвідним ударом у дев’ятку. А у другому таймі високий клас продемонстрував щойно з’явившийся на полі нігерієць Патрік Ікбе. Отримавши м’яча у центрі поля нападник «Вишневого» обіграв двох захисників «Віннера» і влучив у кут. У складі гостей найактивнішим гравцем був Ігор Рудюк, втім його вдало «закрив» персональний оборонець Колінс Огунбона.

Напевно, центральна гра туру відбувалась у Шпитьках, де «Джуніорс» приймав «Софію». Перший тайм пройшов у рівній боротьбі, але гості змогли відкрити рахунок після помилки Максима Максименка. Після подачі з кутового воротар «Джуніорса» не впорався з м’ячем. Після перерви господарі диктували хід гри і у середині другого тайму змогли не тільки встановити паритет, але й вийти вперед. Спочатку відзначився Артем Іллічьов, замкнувши головою подачу з кута поля. А згодом першим на добиванні був Вадим Костяний. Віталій Чорновол пробив з-за меж штрафного майданчику, Георгій Копаліані відбив, але Костяний додав м’яча у ворота. Ця перемога дозволила «Джуніорсу» відтіснити «Софію» на третю сходинку у турнірній таблиці.

Лідер групи «Нива» не мала проблем у грі з командою «Гостинний Двір». Рахунок 12:0 говорить сам за себе. Відзначаємо перший хет-трик у цьому сезоні в активі Івана Сомова, а також дублі Володимира Рибцова і Богдана Самотуги. До речі, після цієї перемоги «Нива» гарантувала собі місце у Вищій лізі.

ФК «Вишневе» – «Віннер» (Боярка)  2:0 (1:0)

08.08, 10.00. «Центральний» (Вишневе). Арбітр О.Титов (Буча)

Голи: 1:0 Літаш (11). 2:0 Ікбе (75).

«Вишневе»: Федченко, Аліоусуфі, Дробот, Козенко, Ходоровський, Недогибченко, Літаш (Сокур, 76), Фалілєєв, Егбо, Огунбона (Дуглас, 61), Амобі (Ікбе, 71). Тренер В.Шумунов

«Віннер»: Поштаренко, Веретельников, Солов’юк, Клименко (Демідо, 85), Бойко, Степанов, Яковенко, Кондратенко, Малеванчук (Талан, 76), Біленко, Хруленко (Гайдюченко, 46). Тренер М.Вєрний

Попереджені: Амобі (45+1), Літаш (60) – Клименко (44).

«Альтіс» (Копилів) – «Ліневич Груп» (Ірпінь)  4:4 (1:3)

09.08, 10.00. «Сад-Арена» (Гореничі). Арбітр В.Сіренко (Михайлівка-Рубежівка)

Голи: 0:1 Климчук (1). 0:2 Трофименко (30). 0:3 Дрьомов (41). 1:3 С.Касіч (44). 2:3 Гноєвський (72). 3:3 Гноєвський (78). 4:3 С.Муха (81). 4:4 Трапезун (85, у власні ворота).

Нереалізований пенальті: С.Касіч (4, поперечина).

«Альтіс»: С.Муха, Трапезун, Гноєвський, Прокопчук, Рудобаба (Вол.Кохан, 65), С.Горбецький (О.Горбецький, 46), Крамаренко, О.Муха, В.Кос (Вяч.Кохан, 46), Стоновський, С.Касіч. Тренер С.Касіч

«Ліневич Груп»: Овдієнко, Юрчук (Сидєльников, 65), Хіля, Є.Гаркавенко, Полюхович, Савісько (Бондаренко, 46), Кушнерик, Климчук, Трофименко, Корнієнко, Дрьомов. Тренер О.Юрчук

Попереджені: С.Муха (88) – Бондаренко (81), Трофименко (90).

«Джуніорс» (Шпитьки) – «Софія» (Софіївська Борщагівка)  2:1 (0:1)

09.08, 16.00. «Колос» (Шпитьки). Арбітр Д.Мельниченко (Ірпінь)

Голи: 0:1 Максименко (22, у власні ворота). 1:1 Іллічьов (60). 2:1 Костяний (67).

«Джуніорс»: Максименко (Следзевський, 46), Купрій, І.Наконечний, Стеценко, Яременко (Черновол, 55), Осадчий, Іллічьов, Костяний (Шут, 46), Самбурський, Димнич (Лящук, 37), Обулор Сайлас (С.Шевчук, 55). Тренер М.Трусевич

«Софія»: Копаліані, Панченко, Сімоненко,Саківський (Іванов, 67), Лініченко, Криворучко, В.Мельник, Солонина, Шугайло (А.Кравченко, 60), Кутовий, М.Костенко (Сахно, 67). Тренер А.Маткевич

Попереджений: Костяний (35).

«Нива» (Бузова) – «Гостинний Двір» (Вишневе)  12:0 (7:0)

09.08, 17.00. «Бузова-Арена» (Бузова). Арбітр В.Дудник (Забір’я)

Голи: 1:0 Самотуга (5). 2:0 Загалевич (7). 3:0 Сомов (10). 4:0 Рибцов (15). 5:0 Самотуга (24). 6:0 Сомов (37). 7:0 Сомов (40). 8:0 Рибцов (65). 9:0 Сорока (67). 10:0 Сергієнко (76). 11:0 О.Гаркавенко (82). 12:0 Грищенко (84).

«Нива»: Байдюк, Шуліпа, Гаврилов, Таран, Ткаченко (Сорока, 46), Загалевич, Самотуга (Сергієнко, 46), Кушнір (О.Гаркавенко, 54), Рибцов, Миколаюк (Ширай, 66), Сомов (Грищенко, 46). В.о. тренера М.Мартиненко

«Гостинний Двір»: Васильченко, Скуратов, Ніконов, Осадчук, Гавель (Вялов, 21), К.Наконечний, Нечай, Волинець, Курінний, Барабаш, Білевич (Кавуза, 46). Тренер О.Волинець

Попереджені: Ширай (77) – Скуратов (44), Кавуза (67).