24 лютого, тобто завтра, в спортивному залі Хотівської класичної гімназії стартує груповий відбірковий турнір чемпіонату Київської області з футзалу. Початок змагань о 10.00. Принагідно запрошуємо шанувальників гри з м’ячем на паркеті відвідати ці змагання. Києво-Святошинський район буде презентувати лідер внутрішніх футзальних перегонів SC «Гатне». За єдину путівку до фінального етапу, який відбудеться в місті Кагарлик наступної неділі, наші представники поборються з командами Васильківського та Фастівського районів. Змагання пройдуть за коловою схемою. Користуючись нагодою, ми поспілкувались з президентом SC «Гатне» Олександром Паламарчуком, причому тема розмови швидко вийшла за межі суто футзальних питань і торкнулася низки проблем розвитку фізичної культури в нашому пристоличному регіоні. Наш співбесідник виявився дуже спортивною та компетентною людиною, адже в минулому професійно займався боксом та іншими єдиноборствами, грав у футбол, а нині є депутатом Києво-Святошинської районної ради від Гатненської селищної громади, головою постійної комісії з питань планування бюджету, фінансів, податкової політики, соціально-економічного розвитку та інвестицій, спортивним меценатом та організатором.

Фото: «Слово має Олександр Паламарчук…»

-         Олександре, перш за все, хочу поставити  делікатне особисте питання: Ви не занадто забобонні, не вірите в прикмети та ритуали?

-         Розумію, до чого Ви хилите… Так, попереду завершальний тур чемпіонату Києво-Святошинського району з футзалу, обидві наші команди мають непогані шанси на перші місця, однак все вирішиться в останньому турі і якби не наврочити. Тому пропоную про наше можливе чемпіонство не говорити, а зосередитися на загальних враженнях від турніру, тим більше в нинішньому році, на мій погляд, він вдався на славу і за спортивним рівнем, і за видовищністю.

-         Знаю, що не так давно спортивна карта нашого району поповнилася ще одним офіційно зареєстрованим спортивним клубом, який наразі очолили саме Ви. Розкажіть про те, як виникла така ідея?

-         Громадська організація «Sport Club «Гатне» фактично існує вже багато років і має досить змістовну історію, зокрема, якщо говорити про футбол, то однойменна команда є одним із старожилів Києво-Святошинської ліги, практично з моменту її заснування, колективним членом КСРФФ, має кілька значних титулів. Ми з друзями і в минулі роки завжди підтримували спорт в рідному селі, розуміючи його значимість для повноцінного розвитку селищної громади. Але для того, щоб така підтримка носила системний характер, мала довгострокові перспективи та поступальний вектор розвитку, вирішили створити та юридично зареєструвати «Sport Club «Гатне», і таким чином вже найближчим часом буде офіційна презентація нашого проекту, який, будемо сподіватись, матиме щасливу та переможну долю. Засновниками виступили відомі сільські меценати брати Андрій та Павло Бобруйки і Ваш покірний слуга. Приємно, що саме мені місцеві спортсмени довірили важливу посаду президента клубу, а функції спортивного директора покладені на мого друга і соратника, вже без перебільшення «легенду» гатненського футболу Андрія Давиденка. Хочу акцентувати увагу на тому, що SC «Гатне» буде розвивати не тільки «короля спорту» - в найближчих планах створення волейбольної команди та різноманітних секцій бойових та спортивних єдиноборств.

-         Якщо згадувати Ваше спортивне минуле, хочу поцікавитися, що Вам ближче – футбол чи єдиноборства?

Фото: «Для мене основне в спорті – це перемога…»

-         Важко однозначно відповісти, там командна гра, в якій важливо відчувати задум партнера, бути гармонійним коліщатком загального механізму, а там треба розраховувати лише на власні сили, бути сильним індивідуалістом. Вони викликають різні емоції, але прекрасні по своєму. Я займався і боксом, і футболом, тож душа прикипіла до обох видів спорту – для  мене вони рівноцінні. Спільним є одне правило – отримую воістину естетичне задоволення від хорошого рівня майстерності спортсменів та яскравої видовищності дійства.

-         Якими Ви бачите перспективи SC «Гатне», маєте ту велику мрію, яка спонукає Вас йти вперед, не зупиняючись?

-         Так, звичайно, як у кожного спортсмена, в мене є мета. Цілком реальна, якої можна досягнути вже в найближчому майбутньому. І є  мрія, здійснення якої потребує не тільки планомірних зусиль, а ще й доброї мірки спортивного щастя. Наполеглива робота по розбудові матеріальної бази нашого клубу, інвестиції в дитячо-юнацький спорт, постійна участь в аматорських змаганнях неодмінно принесуть свої плоди, і моя мета – щоб хлопці та дівчата з Гатного показали себе на всеукраїнському рівні, щоб хтось і з них став професійним футболістом, боксером, спортсменом – обов’язково здійсниться. Вже зараз є перші «ластівки» - наш Віталій Костенко, сільський хлопчина, який в минулому році захищав честь SC «Гатне» в Києво-Святошинській футбольній лізі, наразі має професійний контракт з одним із клубів Іорданії і грає в першій лізі цієї країни. А от щодо мрії, дозвольте поки що залишити це таємницею.

-         Ви говорили про матеріальну базу Вашого клубу. Дозвольте поцікавитись, як ідуть справи з реконструкцією шкільного стадіону, на якому проводять свої матчі сільські футбольні команди? Адже його якість викликає багато нарікань…

-         У мене є стійка надія, що в цьому році будуть розпочаті будівельні роботи, а в наступному сезоні ми вже зможемо прийняти своїх суперників на облаштованому стадіоні. Повністю закінчені роботи з проектно-кошторисною документацією, вирішені питання з цільовим призначенням земельної ділянки, є порозуміння і допомога з боку владних структур, зокрема, з боку Гатненської сільської ради та Києво-Святошинської районної ради та державної адміністрації, особисто Мирослави Смірнової та Вадима Гедульянова. За проектом спортивний комплекс буде включати стандартне футбольне поле зі штучним покриттям, трибуни для глядачів, роздягальні для спортсменів з душовими кабінами, електричне освітлення, бігові доріжки. Крім того, за нашим задумом, в межах стадіону буде майданчик для «фрі-файту» та підвальне приміщення для занять спортивними єдиноборствами. Сільським дітям буде можливість вибирати вид спорту до душі!

 Фото: в складі футзальної команди депутатів району

-         Який  бюджет Sport Club «Гатне» на 2018 рік, в яких змаганнях плануєте брати участь, які завдання ставите перед місцевими спортсменами?

-         Майновий стан нашого клубу, як на мене, задовільний, дозволяє ставити амбітні завдання і вирішувати їх. Крім довгострокових проектів розвитку, про які я вже говорив, зокрема, реконструкція стадіону та тренувальних приміщень, де основний фінансовий тягар будуть нести Гатненська сільська рада та районні владні структури, хочу подякувати місцевим депутатам та сільському голові, які з розумінням поставилися до поточних витрат нашого клубу і виділили в цьому році на забезпечення потреб спорту в селі Гатне 600000 гривень.  Приємно, що місцева влада взяла на себе зобов’язання матеріально підтримувати футбольну команду, у якої є все необхідне (інвентар, комплекти форми, харчування), сприяти фізичному розвитку сільської молоді та популяризації здорового образу життя. На жаль, є багато видів спорту, які ми хотіли б культивувати (наприклад, боротьбу, бокс), але через відсутність матеріальної бази для їх розвитку це поки що неможливо. В минулому році 25 найкращих вихованців нашої дитячої команди поїхали на тренувальний збір, який поєднували з відпочинком та оздоровленням. В перспективі хочемо, щоб бюджет на спорт в селі довести до 1 мільйона гривень на рік.  

-         Ви згадали про дитячо-юнацьку команду SC «Гатне», яка вже не один рік займає найвищі позиції в Києво-Святошинському районі. Скільки дітей займається футболом в клубі?

-         Більше 100 дітей регулярно підвищують свою спортивну майстерність в системі клубу в чотирьох вікових категоріях. Приємно, що тренерський склад переважно складають місцеві спеціалісти. Це, зокрема, найкращий, я вважаю, дитячий тренер в районі Андрій Давиденко, Андрій та Олексій Безпалі, Руслан Смалько, Олександр Трипольський. Наші команди регулярно беруть участь в районних та обласних змаганнях, і не тільки беруть, а й повертаються з перемогами. Робота з дітьми – це запорука успішності будь-якого спортивного клубу.

-         Поділіться, будь-ласка, планами та завданнями на сезон 2018 року, які ставитиме перед собою SC «Гатне»?

-         Намагатимемося брати участь в усіх спортивних змаганнях в районі, які проводитиме футбольна федерація,  зокрема у великому футболі (чемпіонат, кубок району, меморіал Чанових), міні-футболі 5 на 5, пляжному футболі, в дитячо-юнацькій лізі. Ось зараз, сподіваюсь, на мажорній ноті закінчимо чемпіонат району з футзалу та будемо прагнути достойно представити наш край в обласному змаганні. Завдання на сезон, я вважаю, будь-який спортсмен повинен ставити максимальні – тільки перемога! Олімпійський принцип «головне – участь»  не для мене. Зараз буде нарада керівництва клубу щодо турнірної стратегії на сезон, старший тренер футбольної команди Андрій Давиденко буде визначатися з кандидатами в основний склад, переглядати виконавців, саме з цією метою ми заявилися на меморіал Чанових. Враховуючи правило «один гравець – одна команда», ми вирішили з цього сезону робити основну ставку на місцевих вихованців. У нас, слава Богу, є достатній кадровий резерв, дякуючи продуктивній роботі нашої ДЮСШ, молодь рветься в бій, їм потрібна ігрова практика. Будемо підпускати до основи юних гравців, місцева молодь буде мати пріоритет в ігрових схемах наставника.

-         Давайте повернемось до футзалу. Ви були чи не найзацікавленішим глядачем на багатьох матчах чемпіонату Києво-Святошинського району, який наступної неділі фінішує в Хотові. Ваші враження від турніру?

-         Як президенту SC «Гатне», мені приємно, що обидві наші команди до останнього туру мають реальні шанси на перше місце в обох лігах. Тобто, є задоволення від хорошої роботи наших майстрів гри на паркеті. Повірте, мої хлопці можуть грати ще сильніше, я добре знаю їх потенціал. Мені дуже сподобалась організація турніру в нинішньому сезоні. Три знаки оклику ставлю за чудове рішення розподілити учасників на дві ліги, причому організатори відмінно вгадали з розподілом команд, поціливши «прямо в яблучко». Різні за класом колективи отримали додаткову мотивацію, практично всі матчі конкурентні, немає прохідних ігор, серед вболівальників та гравців вирують емоції. І бачите, до останнього туру панує неймовірна інтрига! Отримуємо справжнє задоволення від турніру! Хочу подякувати організаторам за прекрасний чемпіонат!

-         Охарактеризуйте, будь-ласка, виступ обох гатненських команд. Чи вдалося виконати поставлені перед ними завдання?

Фото: SC «Гатне» на чолі з своїм президентом

-         Наш тренерський штаб підійшов зважено до турніру, розподіливши наш кадровий потенціал на дві команди, які отримали завдання вибороти, мінімум, призові місця, а максимум, першість в обох лігах. Дуже сподобалась мені наша молодь, зібрана в команді «Гатне-2». Під керівництвом старшого тренера Андрія Давиденка та мудрого наставника Володимира Сафончика гравці показали досить зрілий, пристойний рівень гри, а в деяких матчах їх зібрані, концентровані, швидкі дії викликали моє захоплення. Вони серйозно та старанно тренуються, вірять в свої сили і не пасують перед авторитетами. Команда дуже дружна, сильна своїм колективізмом. Є добрий баланс між досвідом та молодістю. Ми спеціально підсилили їх склад такими «зірками», як граючий тренер Андрій Давиденко та колишній гравець збірної України Максим Коробка, щоб молодь тягнулася за ними, підвищувала свій рівень, дивлячись на гру майстрів. Прогноз на вирішальний матч з «Ветераном» давати не буду, обидві команди заслуговують на першість, однак є одне побажання – щоб виграв дійсно сильніший і не втрутились випадкові обставини, як–то невчасна травма важливого гравця або прикра помилка арбітра. Буду дуже радий, якщо виграє колектив, який покаже кращу командну гру.

-         Натомість у вищій лізі Ваша команда одною ногою вже на вершині п’єдесталу пошани. В матчі з «Зенітом» достатньо буде навіть нічийного результату…

-         Я хотів би сказати, що рівень команд у вищій лізі дуже виріс. Так, ми маємо найкращі шанси, однак перемоги давалися нам нелегко. Всі команди, навіть об’єктивно слабкіші, без бою не здавалися і нашим «зіркам», серед яких є багато майстрів всеукраїнського рівня, було цікаво грати на турнірі. В минулому турі була просто фантастична за своїм рівнем і драматургією гра з нашими найзапеклішими конкурентами, чинними чемпіонами – ФК «Джуніорс» (Шпитьки). На майданчику зустрічалися, без перебільшення, легендарні яскраві особистості українського футзалу, які подарували чудовий матч! Нам посміхнулася фортуна, адже довгий час суперники вели в рахунку. Єдиної поразки в чемпіонаті нам завдала команда «Новосілки – Чабани». Треба віддати належне хлопцям – вони вчасно погасили наші «шапкозакидацькі» настрої. Ми проаналізували причини невдачі – це і неповний комплект виконавців на тій грі, і недооцінка суперника, і фізична втома окремих гравців. Тому, на відміну від наших кривдників, ми показали більш стабільний результат та кращий рівень гри протягом усього турніру.

-         Завтра, Ви будете представляти наш район в обласному чемпіонаті з футзалу. Чи вдасться повторити успіх минулого року, коли «Гатне» тріумфувало в змаганнях такого рівня?

     Фото: мить тріумфу в чемпіонаті області з футзалу 2016 року

-         Ставимо таку мету і зробимо все від нас залежне, щоб привезти до району ще один вагомий трофей. Адже наша команда вже має чималий досвід перемог в серйозних битвах. Зокрема, нагадаю, що, крім того обласного успіху, в 2012 році ми виграли всеукраїнський аматорський турнір з футзалу, чотири рази вигравали районний чемпіонат.  Користуючись нагодою, прошу вболівальників підтримати нашу команду на першому зональному турнірі, який розпочнеться завтра о 10.00 в Хотові. Наш склад буде підсилено деякими виконавцями з інших команд, наприклад, знаний майстер Юрій Щериця, сподіваюсь, допоможе нам вибороти єдину путівку до фінального етапу. Наш тренерський штаб у складі Андрія Давиденка, досвідчених гравців Юрія Балашева, Віктора Арановського, Олександра Магди приготує для суперників чимало несподіванок. Приходьте – не пошкодуєте!

-         Що ж, будемо тримати за Вас кулаки! Успіхів і перемог не тільки в спорті, а й в житті!

-         Дякую за теплі слова! Удачі!             

Відеогалерея


Флеш-інтервю - СК Прогрес (Крюківщина)

IX Меморіал Чанових, 1 тур, ФК Ліневич Груп - СК Віннер

Флеш-інтервю з Сергієм Шугайло, СК Софія

Флеш-інтервю з гравцями ФК Джуніорс (Шпитьки)

 

Фотогалерея


Контакти


м. Київ пр. Перемоги 126, каб. № 9.

тел.(факс) (044) 284-24-25

E-mail: ksrff@ukr.net

пн - 10:00 - 13:00

ср - 17:00 - 19:00

пт - 17:00 - 19:00


Голова КСРФФ:

Чалий Валерій Іванович

050-161-04-47


Заступник голови:

Карабкін Ярослав Станіславович

063-323-41-94


Секретар:

Карабкіна Каріна Вадимівна

093-209-30-81