Перша ліга. Огляд 10 туру.

За тур до фінішу «молодіжку» «Чайки» можна було б поздоровити з перемогою в першості регіону, якби не одна «але». Контрольно – дисциплінарний комітет вивчив обставини протесту «Софії» на матч попереднього туру проти «Баварії-2» і присудив технічну перемогу команді Сергія Шугайла. Безперечно, дуже прикро, особливо «Альтісу» та «Колосу», що на фініші сезону вносяться такі корективи в турнірну таблицю, але в даній ситуації варто висловлювати претензії керівництву «Баварії-2». Вони умисно пішли на порушення регламенту і випустили на поле в грі проти «Софії» під чужим прізвищем  Едуарда Білоцерківця, який не мав права грати за другу команду «Баварії». Громадський осуд таким діям представників святопетрівського клубу. Вони пояснили, що пішли на це, бо не було кому грати, але хіба це дає право на такі речі? За таких обставин «Софія» має шанс наздогнати «Чайку» і отримати право на «золотий» матч. Для цього софіївцям потрібно обіграти в 11 турі «Вишневе» і сподіватися на поразку «молодіжки» борщагівців в матчі проти «Гостинного Двору». Натомість, у підопічних Володимира Шумунова завдання просте – пан або пропав. У випадку перемоги над «Софією» «Вишневе» фінішує другим, а якщо поразка – ризикує залишитися за межами чільної трійки. «Альтіс» та «Колос» в такому разі зможуть в останній момент вскочити на бронзову сходинку, якщо переможуть на виїзді відповідно «Віннер» та ЦСКА. Ось такі розклади перед фінішем маємо в першій лізі.

А тепер коротко про матчі 10 туру. Невдало склався тиждень для київських «армійців». Підопічні Руслана Періжка втратили будь-які шанси на призові місця. В перенесеному матчі проти «Софії» склад гостей був наближений до бойового – першолігового обласного, тому що команди грали серед тижня.  Це і стало головною тактичною помилкою ЦСКА. Перенос матчу на кінець чемпіонату зіграв злий жарт з «армійським» керівництвом. Наприкінці першого тайму Охременко і Черних двічі вразили ворота господарів, а після перерви «Софія» довершила розгром суперника. А в 10 турі «армійський» клуб на виїзді нічого не зміг вдіяти проти «Баварії-2». В рівній грі господарі використали свій шанс після удару Акопяна, а в ендшпілі поєдинку Ятленко зробив «контрольний постріл» з пенальті. «Софія» в драматичному двобої з «Колосом» на «Сад Арені» вирвала перемогу на фінішній стрічці поєдинку. Музичанський легіонер з Нігерії Кельвін Усор не зміг з пенальті переграти Анатолія Маткевича, натомість швидкісний Дмитро Єрмак зробив «хет-трик» в стрімких контратаках і майже поховав надії музичанців на п’єдестал пошани. «Альтіс» впевнено переграв «вовків» з Вишневого на «Бузовій Арені». Матч повністю проходив під диктовку копилівців, які забили по два голи в кожному з таймів. У вишнівському дербі боротьба йшла, як кажуть, «від ножа». Незважаючи на той факт, що команди займають місця на протилежних полюсах турнірної таблиці, на полі точилася дуже нервова і вперта боротьба. «Динамо» відкрило рахунок вже на перших хвилинах. Колишній одноклубник номінальних господарів Ілля Сокур несподівано наважився на удар з середньої дистанції і застав зненацька голкіпера ФК «Вишневе». Підопічним Володимира Шумунова довелося докласти багато зусиль, щоб переломити хід зустрічі. Невідомо, якби склалися обставини, якби не геній Патрика Ігбе. «Сонячний» форвард вкотре продемонстрував нестандартну техніку, накрутив кількох захисників  і невідпорно пробив – 1:1. Після цього окрилені «городяни» завдяки ударам Козенка та Степанюка схилили шальки терезів на свій бік. Динамівці спромоглися відповісти голом Клюска на останніх хвилинах. Бойове дербі завершилося перемогою ФК «Вишневе» 3:2. На жаль, «ложкою дьогтю в бочці меду» стала важка травма Ернеста Океке. Форвард ФК «Вишневе» так і не зміг продовжити гру після ризикованого підкату Віктора Цебенка, а після медичного обстеження має пройти через операцію та тривалу реабілітацію через пошкодження зв'язок. Натомість, боярське дербі між «Старою Бояркою» та «Віннером» цього разу пройшло досить миролюбно.  Про це свідчить лише одне попередження та нічийний підсумок – 1:1. На гол Олександра Яковенка до перерви відповів у другому таймі Артур Кулініч. Команди не наполягали на загостренні бойових зіткнень на лінії фронту і, як досвідчені гросмейстери, погодилися на нічию задовго до фінального свистка. «Молодіжка»  «Чайки» зробила вагомий крок до чемпіонства в першій лізі, здобувши впевнену перемогу над «Фаворитом». Перевага господарів на «Козак Арені» була безапеляційною, про що свідчить підсумковий рахунок – 7:1. «Дублями» відзначилися сини відомого в минулому форварда ФК «Білгород» Віктора Мнишенка – Ярослав та колишнього київського «динамівця» Станіслава Кочубинського - Федір.

Технічні результати.

Альтіс (Копилів) – Гостинний Двір (Вишневе)  4:0 (2:0)

24.10, 18.30. Бузова Арена (Бузова)

Арбітри: Авдишев, Піхур (обидва – Київ), Д.Мельниченко (Ірпінь)

Альтіс: Зуєв, Суханов (Кохан,80), Строгонов (Расюк,75), Швець (О.Горбецький,46), Фроленок (С.Горбецький,46), Рудобаба (Тарасюк,80), Гноєвський,  Кос (Депутат,75), О.Муха, Бурдейний, Каліман. Тренер О.Ковчак

ГД: Сальник, Юхименко, Семикін (Штомпель,85), Курінний, Куцюк,   Обіюх, Малий (Ужва,53),   Лисенко, Наконечний, Зінкевич, Гінда. Тренер О.Волинець

Голи: Я.Суханов (35), О.Бурдейний (41), О.Строгонов (60), П.Гноєвський (81)

Попереджені Обіюх, Малий, Гінда (ГД)

ФК Вишневе – Динамо (Вишневе) 3:2 (0:1)

24.10, 10.30. Центральний (Вишневе)

Арбітри: Юхименко, Прикота, Гінда (всі – Вишневе)

Вишневе: Дігборі-Бесмарт, Тищенко (Маринич,46),  Бондар, Ходоровський,  Козенко, Океке (Степанюк,37), Егбо, Коробка (Фалілеєв,46), Літаш (Івух,86), Недогибченко, Ігбе (Умох,75). Тренер В.Шумунов

Динамо: Врублевський, Мартем’янов, Шевчук (Чубенко,65), Турманідзе,  Шуляк, Р.Остапенко, Клюско, Ніколенко,  Космачевський, Цебенко (Омельянов,70), Сокур (Скляр,77). Тренер Р.Остапенко

Голи: П.Ігбе (49), М.Козенко (55), І.Степанюк (75) – І.Сокур (3), В.Клюско (90)

Попереджені Козенко, Ходоровський, Бондар (В), Шевчук, Сокур (Д)

Колос (Музичі) - Софія (Софіївська Борщагівка) 2:4 (1:1)

24.10, 13.00. Сад Арена (Гореничі)

Арбітри: Піхур (Київ), Приймак (Дмитрівка), Остапюк (Вишневе)

Колос: Загней, Лінський, О.Зуєвич, Сухенко, Калита, П.Зуєвич,  Тайо Алуко,  Кельвін Усор,   Хребет (Павлюченко,61), Олусунді (Д.Цвіркун,61), Мосунов (Іванець,74). Тренер Д.Цвіркун

Софія: Маткевич,  Берсан,  Шило, А.Кравченко, Голота,  Рудзінський (Аньянву,72), Сахно (Опанасюк,46), Єрмак, Гераскевич, Вінниченко, Свіца. Тренер А.Маткевич

Голи: В.Сухенко (33), Кельвін Усор (63) – М.Вінниченко (15), Д.Єрмак (53,56,90). На 76-й хвилині Кельвін Усор (К) не реалізував пенальті.

Попереджені Лінський (К), Вінниченко, Опанасюк, Єрмак (С)

Віннер (Боярка) - ФК Стара Боярка  1:1 (1:0)

24.10, 15.30. Нептун (Забір’я)

Арбітри: Щербина, Андрійчук (обидва – Біла Церква), Сусленко (Калинівка)

Віннер: Косяков, Біленко, Веретельников, Корчинський, Клименко (Яровий,83),  Ткачов,  Куліш, Степанов (Хруленко,66), Бойко (Жевага,75), Яковенко,  Нагорнюк. Тренер М.Вєрний

СБ: Буртовий, Лукашук, А.Лахтадир, Лапа (Синяк,81), Миц (Погорілий,75), Духлій, Кобельчук (Пазюк,75),  Кучеренко (Шиденко,77),  Кулініч (Рамазанов,85), Цингарюк, Розливан (Ступак,81). Тренер К.Лахтадир

Голи: О.Яковенко (31) – А.Кулініч (71)

Попереджений Лукашук (СБ)

Чайка U-19 (ПП Борщагівка)Фаворит (Тарасівка) 7:1 (3:0)

24.10, 16.00. Козак Арена (Петропавлівська Борщагівка)

Арбітри: Докучай, Піценко (обидва – Київська область), Козлов (Гостомель)

Чайка: Сидорчук, Олешко, Боровський (Карасевич,62),  Калмиков (Боблак,46), Тіняков, Дяченко, Кочубинський, Кратов (Кирпань,46), Мнишенко,  Кирносов (Козаченко,46),  Лазарець. Тренер М.Головко

Фаворит: Гулько, С.Захарчук,  В.Захарчук, Мотіс (Геращенко,63), Левчук,  Філоненко,  Лозовенко (Проценко,55), Сергієнко (О.Власенко,63),  Дмитруха, Українець, Безуленко. Тренер І.Проценко

Голи: Я.Мнишенко (4,78), К.Кирносов (43), Ф.Кочубинський (44, пенальті,63,пенальті), О.Олешко (49), І.Карасевич (82) – В.Захарчук (74)

Попереджень та вилучень немає

Баварія-2 (Святопетрівське) – ЦСКА (Київ) 2:0 (1:0)

23.10, 16.00. Шкільний (Святопетрівське)

Арбітри: Коростишевський (Бровари), Юхименко (Вишневе), Снімщиков (Київ)

Баварія-2: Гура, Моршна, Акопян,  Ятленко, Місько,  Телеш (Р.Марковець,64), Насадюк (Неведомський,70), Грачов (Білошицький,73, Біленко,77), Коровиков, Понежда, Землянський (К.Марковець,77). Тренер Д.Неведомський

ЦСКА: Голубей, Скоряк (Пужайло,46), Паламарчук (Приймак,46), Стародубов, Гурін, Ідрес Саід (Маньковський,46), Кириченко (А.Біллал,46), Олешко,  Подшивалов, Дяченко (Борисков,69), Шульга. Тренер Р.Періжок

Голи: Д.Акопян (22), А.Ятленко (89,пенальті)

Попереджені Насадюк, Р.Марковець (Б)

Вилучений А.Маньковський (ЦСКА) – 90+4 хвилина, нецензурні вирази на адресу арбітра