Огляд 22-24 турів першості Київщини

Епопея з технічною поразкою гатненців у матчі з «Авангардом» завершилася. Комітет проведення змагань КОАФ зобов’язаний внести зміни до першолігової таблиці. Як відомо, Апеляційний комітет Київського об’єднання асоціацій футболу 5 жовтня залишив незмінним рішення органу футбольного правосуддя першої інстанції про зарахування технічної поразки СК «Гатне» в календарному матчі з «Авангардом» із Бзова. Відповідно це рішення Апеляційного комітету набуло юридичної чинності. Відтак ігровий результат першолігового поєдинку СК «Гатне» — «Авангард», який завершився внічию — 2:2, анульовано, команді з Гатного зараховано технічну поразку 0:3, а її супернику зі Бзова присуджено технічну перемогу 3:0. Це означає, що за два тури до фінішу першості Київщини в активі «Авангарда» є 58 очок, а в активі СК «Гатне» — 56.

 


22 тур.

В ньому в обласних першолігових перегонах відбулася воістину знакова подія. SC «Гатне», актуальний лідер першості Київщини, довів командний стрілецький показник до сумарної сотні. Це сталося на 79-й хвилині, коли влучним ударом відзначився Ростислав Тарануха. Гатненці найпершими досягли магічної цифри 100 зі знаком плюс. А до цього сотий пропущений гол записали до свого пасиву муніципали з Іванкова та броварський «Альянс»: іванківці — попереднього туру, міська команда — сьогодні. Загострилася й ситуація в індивідуальній гонці снайперів. «Зоря Миронівщини» не грала, тож і Віталій Кацалап не поповнив стрілецького рахунку. Тарануха забив одного разу. Відтак різниця між ними скоротилася до одного голу. Тим часом Владислав Никоненко з Кодри наблизився до позиції Артема Килипенка зі Бзова — 17 і 19 влучних ударів відповідно. Це означає, що й за «Бронзову бутсу» фінішна боротьба обіцяє бути затятою. Незмінною залишилася й командна ситуація поблизу подіуму. СК «Гатне» й «Авангард» утримують перші позиції з відривом, а найвище з-поміж трьох інших кандидатів у медалісти забралася завзята команда з Миронівки. В турі виграли як основні фаворити, так і найближчі переслідувачі. Обидва лідери здобули важкі перемоги. Аматори з Гатного навіть програли в Обухові перший тайм. І лише швидкий друготаймовий самостріл обухівців дав шанс основному фавориту відігратись. А наприкінці поєдинку черговим результативним ударом відзначився Тарануха. Зовсім іншим виявився перебіг подій у Бородянці, де гості зі Бзова забили конче потрібний м’яч на початку зустрічі, а до середини другого тайму забезпечили собі вже й комфортну двом’ячеву перевагу. Однак характер протистояння був таким же, як і в Малишковому краї: «Авангард» організовано і терпляче відбивав атаки господарів поля, наближаючи важливу перемогу.  А тим часом основні претенденти на третю підсумкову позицію примножили свої турнірні здобутки без особливих зусиль. Миронівські футболісти доплюсували три очки взагалі не виходячи на поле. «Партизан» розгромив малоснітинський канонірів у прогулянковому стилі — дуплетом знову вистрілив реактивний Никоненко. А «Вікторія» дотисла «Дружбу» в останній чверті найпізнішого недільного матчу, майстерно покаравши березанців за школярські помилки в обороні. 

ПЕРШІСТЬ КИЇВЩИНИ-2021. 22 ТУР. 3 жовтня, неділя

ПАРТИЗАН (Кодра) — АРСЕНАЛ-МАЛА СНІТИНКА (Фастівське ОТГ — Фастівський район) — 4:0 (Кузнецов, 25, Никоненко, 40, 57, Паригін, 70). Арбітри Сахно — Якименко, С.Романюк. Спостерігач арбітражу Д.Романюк.

КРИСТАЛ (Яготин) — ФК ІВАНКІВ — 9:1 (Бабицький, 3, 15, Западнюк, 6, Скринник, 31, 35, 43, Суравікін, 48,70, Маршевський, 89 — Силява, 54). Нереалізований пенальті: Силява (Іванків, 80). Арбітри Свириденко — Бобровський, Пархоменко. Спостерігач арбітражу Скрипак.

ЗОРЯ МИРОНІВЩИНИ (Миронівка) — ЗАСПА (Козин) — 3:0 (технічний результат).

ВЕРТИКАЛЬ-ОБУХІВ (Обухів) — СК ГАТНЕ — 1:2 (Красіков, 22 — Орел, 47, у свої ворота, Тарануха, 79). Вилучення: Бутко, 72, Балашев, 87 (обидва — СК Гатне). Арбітри Гринь — Дубовий, Волинець. Спостерігач арбітражу Пилипенко.

ВІКТОРІЯ (Забір’я) — ДРУЖБА (Березань) — 3:0 (Шумейко, 63, 78, Пузій, 82). Арбітри Герасименко — Шпак, Іващенко. Спостерігач арбітражу О.Грицай.

АЛЬЯНС (Бровари) — АРДІС (Триліси) — 1:5 (Удовіка, 76 — Бабенко, 37, 85, Арт.Васильєв, 39, 59, 86). Арбітри Каденко — Величко, В.Васильєв. Спостерігач арбітражу Лісенчук.

ФК БОРОДЯНКА — АВАНГАРД (Бзів) — 1:3 (Титенко, 36 — Верхов, 5, Лебединець, 52, Онопченко, 65). Вилучення: В.Юрченко (ФК Бородянка, тренер, 26). Арбітри Скрипник — Настусенко, Мошковський. Спостерігач арбітражу Гриценко.

23 тур.

Осічка лідера може стати вирішальною на фінішній прямій. SC «Гатне» врятував очко в статусі господаря поля, зрівнявши рахунок у принциповому матчі з миронівцями аж на п’ятій компенсованій хвилині. Турнірним збоєм конкурента скористався «Авангард», який вивіз із Броварів очікувані три очки і відстає тепер од гатненців лише на один турнірний пункт, очікуючи ще й на розгляд апеляції суперника в органах футбольного правосуддя УАФ. Аматори з Гатного втратили дорогоцінні очки на своєму полі. Хоча точнішим у коментарі до центрального матчу туру мав би бути такий вислів: лідер урятував очко неймовірними зусиллями. Знову, як і в домашньому поєдинку з «Авангардом», гатненці буквально відскочили від домашньої поразки, забивши вирівняльний м’яч аж під завісу непростого матчу, у якому вони мали гірший вигляд, аніж гості з Миронівки. «Зоря» Андрія Череватого, добре організована і максимально мотивована в особливо гострій боротьбі за місце на п’єдесталі пошани, була нестримна в агресивних контратаках — команда знала, чого і завдяки чому прагнула. Натомість пристоличний спортклуб, не найкраще готовий восени функціонально, поставив, як і в усіх останніх за часом зустрічах, на своїх лідерів і знову витиснув можливий на сьогодні матчевий максимум виключно завдяки велетню Михайлу Денисову. А тим часом основний конкурент аматорської дружини з Гатного — «Авангард» — здійснив легку прогулянку до Броварів. Авангардівці доплюсували до клубної скарбниці прогнозовані три пункти без особливих зусиль. І все-таки голом матчу став віртуозний удар старшого з братів Білярів. Діагональ із штрафного, майстерна та видовищна, запам’ятається надовго завсідникам міського стадіону.

«Вікторія» прогнозовано взяла гору в Трилісах і продовжує мінімально випереджати, тепер уже за три тури до фінішу, ще двох кандидатів у медалісти — з Кодри та Миронівки. Однак найпростіший календар, як здається, — у «Партизана». Владислав Никоненко з «Партизана» продовжив парад індивідуальних досягнень першолігових стрільців. Сьогодні в Іванкові «ракета з Кодри» відзначився шістьма голами. Однак уклинитися між основними стрільцями регулярного сезону — Віталієм Кацалапом із «Зорі Миронівщини» та Ростиславом Таранухою із SC «Гатне» — йому навряд чи потаналить. По-перше, аж надто значним є відрив основних фаворитів. А по-друге, занадто мало зосталося матчів під завісу календарного року.  З-поміж інших подій ігрового дня виокремлю розгром обухівців у Березані — «Вертикаль», збившись з навчально-тренувального курсу, остаточно вибула і з медальної гонки; виграш бородянців у Малій Снітинці — Антон Титенко з добірним товариством саме таким робом привітали свого наставника Віктора Юрченка з Днем народження; очікувану перемогу «Вікторії» в Трилісах — Костянтин Бабич і його підопічні залишилися на третій позиції в актуальному турнірному реєстрі; шість влучних ударів Владислава Никоненка в Іванкові.


ПЕРШІСТЬ  КИЇВЩИНИ-2021. 23 ТУР. 10 жовтня, неділя

ФК ІВАНКІВ — ПАРТИЗАН (Кодра) — 0:8 (Никоненко, 9, 13, 36, 54, 63, 90, Давиденко, 22, Артеменко, 51). Арбітри Герасименко — Шпак, Гриценко. Спостерігач арбітражу Єжаков.

ЗАСПА (Козин) — КРИСТАЛ (Яготин) — 0:3 (технічний результат).

СК ГАТНЕ — ЗОРЯ МИРОНІВЩИНИ (Миронівка) — 3:3 (Харченко, 49, у свої ворота, Тарануха, 74, Денисов, 90+5 — Кацалап, 26, пн, 35, Вовченко, 72). Вилучення: Пашко (Гатне, 33). Арбітри Дубиківський — Закусило, Іващенко. Спостерігач арбітражу Скрипак.

ДРУЖБА (Березань) — ВЕРТИКАЛЬ-ОБУХІВ (Обухів) — 6:3 (Галицький, 4, Грицюк, 33, Нечай, 53, Полуденний, 57, пн, Стукач, 78, Висоцький, 90+3 — Красіков, 15, Дідью, 27, Као, 48, пн). Арбітри Каденко — Величко, Васильєв. Спостерігач арбітражу Кіряхно.

АРДІС (Триліси) — ВІКТОРІЯ (Забір’я) — 0:3 (Давидовський, 28, пн, Гарасюта, 66, Пузій, 77). Арбітри Андреєв — С.Романюк, Д.Романюк. Спостерігач арбітражу Пилипенко.

АЛЬЯНС (Бровари) — АВАНГАРД (Бзів) — 1:6 (І.Біляр, 68 — Лафазан, 15, Онопченко, 18, 77, Дарда, 40, Самар, 54, Курята, 85, пн). Арбітри Свириденко — Докучай, Родіоненко. Спостерігач арбітражу Зубавленко.

АРСЕНАЛ-МАЛА СНІТИНКА (Фастівське ОТГ-Фастівський район) — ФК БОРОДЯНКА — 2:3 (Богданов, 30, Дмитрук, 81 — Титенко, 7, 37, Петрушенко, 40). Арбітри Гейло — Бабушкін, Крайсвітний. Спостерігач арбітражу Маслов.

24 тур.

Дивовижний збіг обставин, ігровий фатум, відсутність талану… Сьогодні всі три кандидати в бронзові медалісти поступилися на своєму полі. Більше того, вони дружно програли з однаковим рахунком 2:3. Найпростіше пояснити домашній збій «Зорі Миронівщини». Вона приймала найслабкішого з трьох опонентів і, судячи з усього, банально не налаштувалася на гру. Березанці повели лік голам і набули звичної за таких випадків упевненості. Натомість господарі занервували. А далі був іскрометний парад особливо красивих результативних ударів. Кухар поцілив метрів з 25-ти. Ковальов ще з більшої відстані ледь не порвав сітку у верхньому куті. А Мурніков, отримавши передачу з іншого флангу, завдав удару в один дотик уже за межею чужих володінь — віртуозно та невідпорно. Миронівці сподівалися на диво, що має прізвище Кацалап. Але першоліговий рекордсмен, обернувши на гол одинадцятиметровий, змарнував аж два виходи сам на сам з голкіпером гостей.

«Вікторія» намагалася змагатися на рівних з «Авангардом», і моментами так і було. Шумейко забив у стрімкій контратаці, Нестерчук — після відскоку м’яча від поперечки. Однак «Авангард» виявився сильнішим, до того ж особливо вдало зіграли сьогодні ветеран Килипенко та молодий Кириченко. Перший уже звично забив яскравий м’яч, інший — неабияк асистував партнерам, уміло загострюючи ситуацію на фланзі. А «Партизан» у поліській міжусобиці з бородянцями має нарікати лише сам на себе. Сєдлов залишив команду в чисельній меншості, Кузнецов не забив з позначки, а вирішальний гол гостей відбувся на п’ятій компенсованій хвилині, коли арбітр призначив пенальті за банальний волейбол у карній зоні. Сьогодні в ударі був бородянець Петрушенко. Він забив двічі і, постійно тримаючи в напружені захист опонента, міг забивати сам і з його передач — партнери ще кілька разів. І зовсім іншою подібністю виокремилися сьогодні матчі головних фаворитів першолігового сезону. «Авангард» і СК «Гатне» взяли гору на виїзді, хоча й затратили при цьому чимало зусиль. А заочна конкуренція між основними стрільцями — миронівцем Кацалапом і гатненцем Таранухою — ситуації не змінила: обидва відзначилися по разу. «Авангард» і «Гатне» продовжують заочну турнірну дуель. Сьогодні лідери першолігового сезону здобули чергові перемоги, але в неймовірно складній боротьбі. Спортклуб у Яготині взагалі поступався аж до останньої чверті матчу, хоча й мав чимало нагод відзначитися голом. У першій половині гості прогавили Дадаєва і той, отримавши чудову діагональ од партнера, технічно матеріалізував у гол вихід сам на сам з голкіпером. Відігралися гатненці лише на фінішній прямій. Євтушок заволодів м’ячем і вивів у прорив лівим флангом Костяного, той навісив і Остролуцький головою завдав удару вже з площі воріт. А потім були доленосні дві хвилини, що стали вирішальними в особливо напруженому матчі. Спочатку Суравікін вибіг на чужі ворота — і не влучив у ціль. І майже відразу суперник покарав яготинців за таку недбалість. Магда запустив м’яча до чужих володінь, Діденко вибити його не зумів — і шкіряний рикошетом од Таранухи, який встиг до місця подій найпершим, залетів до сітки. Схожим був перебіг подій і в Забір’ї, де гості також істотно переважали, граючи більш організовано та гостро, однак були близькі й до втрати очок. Вони повели лік голам, скориставшись обрізкою суперника. І хоча «Вікторія» поновила рівновагу під завісу першого тайму, «Авангард» не випускав управління грою зі своїх рук. Яскравий гол — уже вкотре! — провів харизматичний Килипенко: він обіграв оборонця і воротаря, причому в останнього, що називається, украв м’яча з-під носа. А потім віртуозно зіграв юний Кириченко. Виманивши на себе захисників і витримавши паузу, під час якої він показав, що пасуватиме Килипенку, Роман насправді викотив м’яча під удар Лебединцю. Господарі, проте, не змирился з поразкою і, коли Нестерчук, який добив м’яча в сітку після рикошету від поперечки, скоротив розрив у рахунку, пішли ва-банк, але марно. А тим часом усі кандидати на бронзу програли вдома з однаковим рахунком 2:3…


ПЕРШІСТЬ КИЇВЩИНИ-2021. 24 ТУР. 17 жовтня, неділя

ПАРТИЗАН (Кодра) — ФК БОРОДЯНКА — 2:3 (Давиденко, 45+1, Никоненко, 78, пн — Петрушенко, 21, 90+5, пн, Мажуга, 26). Нереалізований пенальті: Кузнецов (Партизан, 61). Вилучення: Сєдлов (Партизан, 61). Арбітри Шевель — Герасименко, Віженко. Спостерігач арбітражу Шельменко.

ФК ІВАНКІВ — ЗАСПА (Козин) — 3:0 (технічний результат).

КРИСТАЛ (Яготин) — СК ГАТНЕ — 1:2 (Дадаєв, 20 — Остролуцький, 75, Тарануха, 83). Арбітри Федорук — Капран, Настусенко. Спостерігач арбітражу Березка.

ЗОРЯ МИРОНІВЩИНИ (Миронівка) — ДРУЖБА (Березань) — 2:3 (Кухар, 22, Кацалап, 45+2, пн — Полуденний, 16, пн, Ковальов, 27, Мурніков, 37). Арбітри Гейло — Бабушкін, Хмельов. Спостерігач арбітражу Маслов.

ВЕРТИКАЛЬ-ОБУХІВ (Обухів) — АРДІС (Триліси) — 4:1 (Ковальчук, 50, Као, 61, пн, 65, 81 — Арт.Васильєв, 44). Арбітри Каденко — Свириденко, Васильєв. Спостерігач арбітражу Дуніхін.

ВІКТОРІЯ (Забір’я) — АВАНГАРД (Бзів) — 2:3 (Шумейко, 45, Нестерчук, 85 — Медуниця, 29, Килипенко, 67, Лебединець, 74). Нереалізований пенальті: Верхов (Авангард, 82). Арбітри Бойко — Кононов, Подвальний. Спостерігач арбітражу Д.Романюк.

АЛЬЯНС (Бровари) — АРСЕНАЛ-МАЛА СНІТИНКА (Фастівське ОТГ — Фастівський район) — 0:7 (Швець, 20, Шкуренко, 31, Троян, 40, Богданов, 69, 89, Надемський, 71, Титенко, 80). Арбітри Дудка — Шпак, С.Романюк. Спостерігач арбітражу Єжаков.

НАЙВЛУЧНІШІ: Віталій Кацалап (Зоря Миронівщини) — 40 м’ячів, Ростислав Тарануха (СК Гатне) — 38, Владислав Никоненко (Партизан) — 24, Артем Килипенко (Авангард) — 20.

 

Відеогалерея


Спец

АФСК Київ 5-2 МФК Первомайськ

ФК ЦСКА (КиЇв) 0:1 ФК Динамо (Вишневе)

СК Прогрес 1 0 ФК Гостинний Двір

 

Фотогалерея


Контакти


м. Київ пр. Перемоги 126, каб. № 9.

тел.(факс) (044) 284-24-25

E-mail: ksrff@ukr.net

пн - 10:00 - 13:00

ср - 17:00 - 19:00

пт - 17:00 - 19:00


Голова КСРФФ:

Чалий Валерій Іванович

050-161-04-47


Заступник голови:

Карабкін Ярослав Станіславович

063-323-41-94


Секретар:

Карабкіна Каріна Вадимівна

093-209-30-81