Огляд 5 туру. Перша ліга.

Молодіжна команда Спортивного клубу «Чайка» здобула чергову перемогу у першій лізі чемпіонату Києво-Святошинського регіону. В п’ятому турі команда Максима Головка впевнено переграла у борщагівському дербі «Софію» з Софіївської Борщагівки. Це був центральний матч «уік-енду», але вкотре відзначимо, що «Софія» недостатньо серйозно ставиться до першої ліги і вчергове перед матчем мала певні труднощі зі складом. Гості вийшли на гру з польовим гравцем Анатолієм Сошенським у воротах. Але цей факт не применшує перемоги «Чайки». Молоді гравці господарів протягом усього матчу мали перевагу над суперником. Рахунок було відкрито вже на 42-й секунді. Ярослав Мнишенко отримав м’яч на лінії карного майданчику і невідпорно пробив у кут. А за сім хвилин Владислав Клименко збільшив перевагу нашої команди. Цілі досяг його постріл з 22-х метрів. Протягом першого тайму господарі втратили ще кілька реальних нагод збільшити рахунок, але перед перервою несподівано пропустили у відповідь після удару нігерійця Джошуа Аньянву. Проте, цей успіх «Софії» так і залишився локальним. На перших секундах другого тайму Ярослав Мнишенко повторює свій фокус перших хвилин і робить дубль. Лазарець розіграв мяч з центра поля, і Мнишенко одразу пробив по воротах. Шкіряний пролетів біля 50-ти метрів і залетів за комірець голкіперу «Софії». Гол-красень! А далі настала черга Івана Лазарця зробити дубль. В обох випадках нападник «Чайки» реалізував виходи на ворота і забивав з близької відстані. Підсумок – 5:1, після якого молодіжна команда спортивного клубу «Чайка» одноосібно очолює турнірну таблицю першої ліги чемпіонату Києво-Святошинського регіону, маючи в своєму активі п’ять перемог після п’яти матчів.

Серед інших матчів відзначимо цікаве протистояння в Святопетрівському, де на день Боярки «Віннер», хоча й не здобув перемоги, але й не програв проти «Баварії-2». Обезкровлені втратами Рудюка, Клименка та Корчинського, «віннероїди», тим не менше, показали щирий футбол, намагаючись шукати щастя в атаці. Цьому сприяла активна життєва позиція головного тренера гостей Михайла Вєрного, який вів себе на бровці, як Карабас – Барабас в ляльковому театрі. Для повноти картини не вистачало лише батога в його руках. В першому таймі, незважаючи на всі зусилля суперників, відкрити рахунок жодному з них не вдалося. Веселіше пішла гра після перерви. Команди швидко обмінялися голами. Ветеран святопетрівців Юрій Телеш опинився в потрібному місці в потрібний час і вразив незахищений кут воріт Косякова (до речі, воротар «Віннера» є вихованцем славнозвісної школи київського «Динамо») після рикошету від когось і з захисників «Віннера». А Роман Солов’юк, якого необачно залишили без опіки, вдало підключився до атаки і з близької відстані розстріляв Гуру після прострілу від Бойка. Це вже третій гол забивного захисника в чемпіонаті. Надалі рівновага на полі залишилася до фінального свистка. Незважаючи на те, що «Баварія-2» завершальні 25 хвилин грала в меншості (поле через пошкодження залишив Акопян, а на лаві запасних вже нікого не залишилося), саме у підопічних Дениса Неведомського був найкращий шанс вирвати перемогу, але м’яч після удару граючого коуча святопетрівців на якісь сантиметри розминувся зі стійкою.

Популярними в п’ятому турі були нічийні результати. Один з дуету лідерів втратив очки в домашньому матчі проти «вовків» з Вишневого. Вони «показали зуби» на «Сад Арені» і відібрали важливі турнірні пункти у музичанців. Хоча забивали в матчі лише гравці «Колоса» - Біляк у ворота «Гостинного Двору», а Сухенко – в свої. «Армійці», яких також небезпідставно вважають одними з головних претендентів на медалі, втратили очки з непоступливим «Альтісом». Хоча підопічні Руслана Періжка вели майже весь ігровий час другого тайму  в рахунку, втримати свою перевагу їм не судилося. За десять хвилин до завершення матчу настирливий Сергій Муха відновив рівновагу – 2:2. Тепер для ЦСКА лише перемога над «молодіжкою» «Чайки» в наступному турі залишить шанси на перше місце в лізі. Команда Володимира Шумунова зовні легко взяла три очки в матчі з тарасівським «Фаворитом». А «Стара Боярка» перманентно відчуває проблеми з результативністю. Важко даються голи підопічним Костянтина Лахтадиря. За відсутності Кулініча, Бредіхіна, братів Вергелесів навіть Роман Розливан, який, щоправда, зіграв у матчі з «Динамо» після чергового пошкодження, не зміг вразити ворота Врублевського. Зате це зробив капітан «динамівців» Мартем’янов після прикрого «самострілу». Цей автогол вирівняв ситуацію і сквитав точний удар від Турманідзе в дебюті зустрічі. На щастя, у складі вишнівчан є гравці, які вміють забивати. Вячеслав Ніколенко – один з них. Він легких шляхів не шукає, тому, не забивши з одинадцятиметрової позначки, все ж таки домігся свого з гри за п’ять хвилин до завершення поєдинку. І цей гол став переможним.

Чайка U-19 (ПП Борщагівка) - Софія (Софіївська Борщагівка)  5:1 (2:1)

19.09, 17.00. Козак Арена (Петропавлівська Борщагівка)

Арбітри: Юхименко, Остапюк, Куцюк (всі – Вишневе)

Чайка U-19: Сидорчук,  Тіняков, Калмиков (Пивовар, 80),   Мельник, Козаченко (Дяченко,63), Кочубинський, Мнишенко, Петрусь, Кирносов (Павленко,75), Клименко, Лазарець (Кратов,76). Тренер М.Головко

Софія: Сошенський, Шугайло (Коваль,55),    Остапчук,  Аньянву,  Симоненко (Рудзинський,53),  Свіца, Охременко, Єрмак, Морочило, Голота, Сахно. Тренер А.Маткевич

Голи: Я.Мнишенко (1,46), М.Петрусь (5), І.Лазарець (60,75) - Д.Аньянву (42)

Попереджені Мнишенко, Лазарець (Ч)

Колос (Музичі) – Гостинний Двір (Вишневе)  1:1 (0:0)

18.09, 10.00. Сад Арена (Гореничі)

Арбітри: Приймак (Дмитрівка), Д.Левченко (Личанка), Хорошилов (Шпитьки)

Колос: Загней, Сухенко, Калита (Шемулянський,84), П.Зуєвич, Хребет (Олусунді,46), О.Зуєвич, Тайо Алуко (В.Цвіркун,87),  Біляк (Д.Цвіркун,81), Кельвін Усор, Гуща, Вознюк (Іванець,65). Тренер Д.Цвіркун

ГД: Сальник, Штомпель, Юхименко, Малий (Ужва,76), Куцюк,  Ковриженко (Обіюх,46), Волинець (Чернобай,64), Наконечний (Гінда,79), Барабаш (Грабовий,74), Ляшенко, Передеро. Тренер О.Волинець

Голи: В.Біляк (55) - В.Сухенко (64, автогол)

Попереджені Гуща, О.Зуєвич (К), Чернобай, Обіюх (ГД)

Альтіс (Копилів)ЦСКА (Київ) 2:2 (1:2)

18.09, 14.00. Колос (Шпитьки)

Арбітри: Авдишев (Київ), Піхур (Київ), Муха (Буча)

Альтіс: Зуєв, Гноєвський, С.Горбецький,  Кос,  С.Муха, О.Муха (О.Горбецький,46), Бурдейний (Горовенко,80), Школьников (Бірюк,60), Фроленок, Рудобаба, Швець (Сидоров,46). Тренер С.Шугайло

ЦСКА: Голубей, Дяченко (Бойко,79), А.Харченко (Іващенко,71), Олешко, Подшивалов (Скуратов,75), Скоряк (Маньковський,71), Марченко (Борисков,60), Паламарчук (Стародубов,46), Гурін, Шульга, Трофименко. Тренер Р.Періжок

Голи: Д.Фроленок (31), С.Муха (80) – І.Подшивалов (25), О.Шульга (32)

Попереджень та вилучень не було.

ФК Вишневе – Фаворит (Тарасівка) 3:0 (2:0)

11.09, 10.30. Центральний (Вишневе)

Арбітри: Бучаков (Крюківщина), Джамбулатов (Вишневе), Ткаченко (Тарасівка)

Вишневе: Дігборі-Бесмарт (Легкоконець,60), Бондар (Нвосу,46), Ходоровський, Тищенко (Джулай,72),  Люткевич (Аль Юссуфі,60), Івух (Фалілеєв,36), Егбо (Умох,46), Коробка (Ігбе,46),  Літаш, Недогибченко, Дробот (Огунбона,75). Тренер В.Шумунов

Фаворит: Каратєєв, Безуленко, С.Захарчук,  Читадзе (Мотіс,75), О.Власенко    (В.Захарчук,60),  Сергієнко (Гармаш,60), Є.Власенко (Геращенко,79), Коваленко (Левенков,53),  Лозовенко,  Дмитруха, Кустов (Кондрук,50). Тренер І.Проценко

Голи: М.Івух (2), В.Літаш (45), О.Ходоровський (57)

Попереджені Фалілеєв (В), О.Власенко, Лозовенко (Ф)

ФК Стара Боярка - Динамо (Вишневе) 1:2 (1:1)

18.09, 16.00. Зеніт (Боярка)

Арбітри: Андрійчук, Щербина (обидва – Біла Церква), Сусленко (Калинівка)

СБ: Сивенко, А.Лахтадир, Духлій,  Харченко (Буртовий,68), Лапа, Кучеренко, Лімар (Синяк,59), Лукашук, Шиденко, Рамазанов,   Розливан. Тренер К.Лахтадир

Динамо: Врублевський, Мартем’янов,  Огородник (Сокур,90+1), Ушатюк, Клюско, Шевчук, Космачевський,  Турманідзе, Сопільняк (Шуляк,46),  Ніколенко, Р.Остапенко (Скляр,89). Тренер Р.Остапенко

Голи:  О.Мартем’янов (45, автогол) – М.Турманідзе (3), В.Ніколенко (88). На 35-й хвилині В.Ніколенко (Д) не реалізував пенальті.