Огляд матчів 5 туру. Суперліга.

Завидну результативність продемонстрували учасники Суперліги в п’ятому турі. 37 голів в шести матчах, тобто більше шести м’ячів за гру. Особливо нещадними були представники обласної касти «Сокіл» та «Ронін», які відірвалися на «братах менших» після невдалих вояжів у Денихівку та Кагарлик. Всіх здивував «Прогрес», адже команда Олександра Буханенка створила справжню сенсацію, перегравши в гостях амбітну «Баварію». Продовжив грати за чемпіонським графіком «Білгород». Спокійно розібравшись з «молодіжкою» «Чайки», команда Сергія Пилипенка піднялася на високе друге місце. В «битві аутсайдерів» на «Нептуні» кращими були «християни», а їх лідер – конголезець Блез Кусала відзначився «покером». До речі, бомбардирських подвигів у турі було хоч відбавляй. «Трюками з капелюхом», себто, трьома голами в одній грі відзначилися Шаменко та Васильєв із «Сокола», Лактіонов та Галич з «Роніна». А в центральному матчі туру, який багато фахівців називали передчасним фіналом, важливу перемогу над головними конкурентами здобула «Кудрівка». В тактичному плані підопічні Олександра Протченка переграли «Джуніорс», забивши першими, а потім впевнено «засушивши» гру. Тепер ірпінці одноосібно очолюють турнірну таблицю і за набраними, і за втраченими очками.

У п’ятому турі Суперліги Києво-Святошинського регіону “Сокіл” приймав чемпіона Вишневої ОТГ – “Вишню”.  За домовленістю сторін матч відбувся у Вишневому, бо на стадіоні “Шкільний”, що у Михайлівці-Рубежівці, наразі проводяться певні роботи. Перший тайм пройшов за переваги підопічних Олега Самченка,  але завершився внічию 1:1. На гол Андрія Шаменка, який після прострілу Максима Ломаки та легенького дотику Дмитра Васильєва вколотив м’яча під поперечину, номінальні гості відповіли голом, що стався після вкидання з-за бокової лінії. Литченко продовжив політ м’яча, а Донченко перевів його в сітку. Якби хто сказав після завершення першого тайму підсумковий рахунок, йому б не повірили – гра була майже рівна. Але «Вишня» - це команда, яка погано тримає удар. Невдовзі після перерви “соколи”, як то кажуть, відправили суперника у нокаут. Спочатку Ілля Білецький точним ударом завершив атаку, яку започаткували і розігнали Ємельянов, Васильєв і Гусін (в активі Івана результативна передача). Згодом Васильєв, перегравши у повітрі колишнього гравця “Сокола” Микиту Шевцова, головою, в стилі Лассіни Траоре,  забив третій м’яч у сітку воріт “Вишні” («асист» в активі Ємельянова).  Ще за декілька хвилин Дмитро не реалізував вихід віч-на-віч з голкіпером, але одразу реабілітувався, в падінні головою замкнувши навіс  Ємельянова після атаки другою хвилею. Той самий нестримний Васильєв, який у другому таймі перейшов на позицію центрального нападника, продовжив побиття суперника. Дмитро скористався необачною помилкою  голкіпера Попова на виході і оформив «хет-трик» (гольова передача на рахунку Білецького). А далі у центрі уваги опинився Андрій Шаменко. «Вінгер» втілив у голи два виходи тет-а-тет з голкіпером, які йому організували Іван Гусін і Дмитро Васильєв. Останній згодом додав до свого активу ще один «асист», вивівши на ударну позицію Нікіту Бойченка. Одним словом, цей матч сміливо можна назвати  бенефісом улюбленця михайлівсько – рубежівської публіки Дмитра Васильєва. Білявий хавбек відзначився шістьма результативними діями (3+3) і став істинним героєм поєдинку. Втім, останнє слово в матчі залишилося за “Вишнею”. Впродовж двох хвилин у воротах дебютанта “Сокола” Рене Нкафу розписалася легенда Києво – Святошинського футболу – вічно молодий Денис Попадюха. Таким чином, зірковий нападник відзначив свій 41-й день народження.  В підсумку – 8:3 на користь “Сокола” і фейєрверк голів на «Центральному».

Сокіл (Михайлівка Рубежівка) - Вишня (Вишневе)  8:3 (1:1)

19.09, 14.00. Центральний (Вишневе)

Арбітри: Юхименко, Остапюк, Куцюк (всі – Вишневе)

Сокіл: Сафронов (Нкафу,80), Фільчаков (Кальчук,80), Федоренко (Бойченко,46), Пустовіт (Ігвенагу,77), Скаскевич (Сапоненко,66), Васильєв, Валага (Приходько,66), Гусін (Пенгрин,77), Шаменко, Білецький (Лисенко,65), Ломако (Ємельянов,46). В.о. тренера Е.Окодува

Вишня: Попов, Кирик (Малков,46), Оникієнко, Христюк (Бондаренко,81), Катомкін (Звягін,46),  Шевченко, Шевцов (Топчій,55), Донченко (Попадюха,65), Петровський, Карпук (Квецко,60), Литченко. Тренер Ю.Миколаєнко

Голи: А.Шаменко (17,61,71), І.Білецький (47), Д.Васильєв (53,57,60), Н.Бойченко (83) -  Є.Донченко (38), Д.Попадюха (87,90)

Попереджені Білецький, Валага (С)

Центральним матчем  туру  був матч між “Кудрівкою” та “Джуніорсом”, адже обидві команди вважаються фаворитами змагань. Гра виявилась цікавою та напруженою, в першу чергу, через два різні тайми. Першу половину “Кудрівка” провела активно й переграла суперника. Розпочалось все з кількох ударів з дальньої дистанції від номінальних гостей (матч проходив на «Софіївському»), але згодом атаки ставали все небезпечнішими. Голів довго чекати не довелося, і незабаром простріл від Іващика чітко замкнув Литовченко - 0:1. Підопічні Протченка не збавляли обертів і могли подвоїти рахунок після кутового, але удар того ж Литовченка відбив воротар господарів Погорілий. За кілька хвилин потому активного автора голу було замінено через травму, і на полі з’явився Сухенко. Він вдало підхопив естафету від забивного колеги і заміна відразу спрацювала. Кушнір виконав чудову передачу за спину захиснику, а Олександр прийняв м’яча на груди і в падінні пробив під поперечку воріт “Джуніорса” – 0:2. Красивий і важливий гол! Шпитьківчани нижче своїх можливостей провели першу половину гри і  не мали гострих моментів, але вже у доданий час забили. Удачу приніс стандарт. Подачу зі штрафного Рум’янцев, для якого цей матч був особливим,  відбив, перше добивання було заблоковано, а з другим – від Бондаренка - вже нічого не змогли вдіяти, і м’яч опинився в сітці воріт “Кудрівки”. За рахунку 1:2 команди пішли відпочивати. Другий тайм вже “Джуніорс” домінував на полі, а ірпінські  футболісти більшою мірою проводили час в обороні.  Господарі протягом другої половини дуже гостро виконували стандарти й верхові подачі до штрафної гостей, але зрівняти рахунок не змогли. «Кудрівка» вистояла і виборола одноосібне місце на вершині турнірної таблиці.

Джуніорс (Шпитьки) – Кудрівка (Ірпінь) 1:2 (1:2)

19.09, 12.30. Софіївський (Софіївська Борщагівка)

Арбітри: Гінда (Вишневе), Бучаков (Крюківщина), А.Гординський (Київ)

Джуніорс: Погорілий,  Наконечний (Нестеренко,46), Черномаз, Димнич (Осадчий,64), Ремезовський,  Лонський (Стеценко,46), Шевченко, Рубльов (Шевчук,46), Бондаренко (Васильєв,46), Самбурський, Черновол (Сікорський,46). Тренер М.Трусевич

Кудрівка: Рум’янцев,  Лаштур (Долгоп’ятов,46), Здоренко, Лещенко, Пластун, Мітленко, Кушнір (Дорошенко,67),  Боровець, Кацитадзе (Д.Проневич,46), Іващик (Продан,58), Литовченко (Сухенко,32, Нагорний,90). Тренер О.Протченко

Голи: О.Бондаренко (45+1) – О.Литовченко (11), О.Сухенко (34)

Попереджені Шевченко, Димнич (Д), Здоренко, Рум’янцев, Дорошенко (К)

Битва аутсайдерів вдалася на всі сто. Обидві команди шукали щастя в атаці і продемонстрували яскраву та видовищну гру. На жаль, для господарів цього дня все було проти них. Підопічні Віктора Незенка активно розпочали матч і вже до 30-ї хвилини двічі розписалися у воротах гостей. Забивали колишні одноклубники по ФК «Гореничі 1960» Лоюк (дебютний гол за нову команду) та Самощенко (Ярослав відзначився голом в третьому матчі поспіль). Лише під завісу першого тайму «християнам» вдалося відквитати один гол. В перерві в роздягальні ЮКСА відбулися бурхливі розбірки, а граючий спортивний директор гостей Зафар Рахманов «запалив серця» своїх футболістів мотиваційним спічем. На другий тайм на поле «Нептуна» вийшла зовсім інша команда. «Інтернаціонал» забігав з подвоєною енергією, а господарі були відверто не готові до такого повороту подій. Хоча все могло бути по-іншому, якби забірцям посміхнулася удача. Двічі ворота гостей рятувала поперечина, а ще в одному випадку гол «Вікторії» відмінили після наради рефері з асистентом, які спільними зусиллями зафіксували неочевидний  офсайд під час результативної атаки.  Можливо, забірцям вдалося б набрати перші очки, якби не конголезець Блез Кусала. Його в цей день було просто неможливо зупинити. Чотири рази він змушував господарів розпочинати з центра поля. Особливо красивим був останній гол, який став окрасою матчу. Блез на швидкості увійшов у карний майданчик суперника і, не зближуючись з голкіпером, ефектно, красивим «черпачком», перекинув м’яча в сітку над Куликовим. Є перша перемога «християн» в Суперлізі!

Вікторія (Забір’я) – UCSA(Київ)  2:4 (2:1)

19.09, 16.00. Нептун (Забір’я)

Арбітри: Бучаков (Крюківщина), Гінда (Вишневе), Д.Левченко (Личанка)

Забір’я: Куликов, Копил, Лоюк (Тоцький,46), Самощенко,  Прокопчук, Середа – Мануйлов, Давидовський (Гайдай,46), Зурігат (Муха,74), Сірий (Турчанов,75)  Касянчук, Костушевич. Тренер В.Незенко

UCSA: Кадрі, Лавренс (Резіг,79), Орнст, Желай (Діалло,46), Конате, Джесс Нумбі, Вітор Габріель, Рахманов, Родріго Ферраз,  Раджабі,  Кусала. В.о. тренера З.Рахманов

Голи: О.Лоюк (10), Я.Самощенко (27) – Б.Кусала (45+1,63,77,90+3)

Попереджені Середа-Мануйлов, Прокопчук, Копил (В), Конате, Раджабі, Кусала (UCSA)

Другу перемогу поспіль здобула Білогородка. Цього разу команда Сергія Пилипенка довела перевагу над «молодіжкою» «Чайки», яка, здається, робить акцент на змаганнях першої ліги. Хоча розпочали номінальні гості (матч проходив на «Колосі», але в ролі господарів була «Чайка»), як завжди, нервово. Лазарець стрімко пройшов правим флангом і віддав на Тінякова, а той чітко пробив повз Тупчія. Проте, «Білгород» знову «постав з попелу» і салютував своєму капітану Максиму Мельнику, який відновлюється після операції на коліні, аж чотирма точними ударами. На 18-й хвилині відмінним ударом зі штрафного відзначився Андрій Мельник. Вийшли вперед білогородці також після стандарту. Лісовенко подав «корнер», після якого камерунський «легіонер» Алан Гаетан виграв «другий поверх» і забив свій дебютний гол за «Білгород». Другий тайм пройшов під контролем більш досвідчених білогородців. Особливої відзнаки заслуговує захист на чолі з незворушними «скелями» - Яловенком та Проценком. Зігравши тактично грамотно, підопічні Руслана Клименка довели рахунок до великого. Лісовенко після скидки Федірця чітко реалізував футбольний «булліт», а Миткалик замкнув передачі від Головні.

Чайка U-21 (ПП Борщагівка)  - Білгород (Білогородка) 1:4 (1:2)

18.09, 13.00. Колос (Білогородка)

Арбітри: Сусленко (Калинівка), Андрійчук, Щербина (обидва – Біла Церква)

Чайка U-19: Сидорчук (Шпаченко,72),  Тіняков, Козаченко, Насіров, Кратов (Хоусам,69), Кочубинський, Мнишенко (Войтенко,73), Олешко (Монеді,81), Кирносов (Боровський,65), Клименко, Лазарець (Коде,67). Тренер М.Головко

Білгород: Тупчій, Р.Проценко (Котяш,85), Кулик (Ремех,72), Яловенко,  Бойко,  Микитенко (Поштар,75), Алан Гаетан, Лісовенко (Головня,78), Миткалик, А.Мельник (Ковальов,70), Федірець. Тренер Р.Клименко

Голи: М.Тіняков (8) – А.Мельник (18), А.Гаетан (33), С.Лісовенко (72), М.Миткалик (86)

Попереджені Боровський (Ч), Федірець, Р.Проценко (Б)

Справжня сенсація гримнула в Святопетрівському. Скромний за мірками Суперліги «Прогрес» здолав одного з фаворитів – місцеву «Баварію». Можливо, мала місце недооцінка суперника, можливо, ранній час поєдинку зіграв злий жарт з господарями, але факт залишається фактом – команда Олександра Буханенка здобула першу перемогу в Суперлізі. Її рецепт був простим – самовіддана гра всіх без виключення футболістів та ефективна тактична схема гри з п’ятьма захисниками від тренера Володимира Петровського. Неймовірно, але за всю гру гравці «Баварії» жодного разу так і не влучили в площину воріт Ярослава Степаненка. І в Коропецького, і в Ятленка, і в Тимка, і в Щериці приціл цього дня був відверто збитим. Зате гості свій момент реалізували дуже грамотно. В середині першого тайму Гупало зробив хорошу розрізну передачу в центральну зону, яку дуже «вдало» для гостей підправив Чапала. В результаті Матвій Апанасенко вийшов віч-на-віч з Яковенком і більярдним ударом вразив нижній правий кут воріт! Всі намагання господарів відігратися «загрузли» в надійній та ефективній грі захисту крюківщинців.

Баварія (Святопетрівське) - Прогрес (Крюківщина)  0:1 (0:0)

18.09, 10.00. Шкільний (Святопетрівське)

Арбітри: Піхур (Київ), Прикота (Вишневе), Козлов (Гостомель)

Баварія: Яковенко (Гребенюк,46), Намчук (Андріїшин,46), Будзько (Акопян,46), Ятленко (Неведомський,68), Баранович (Скакун,46), Ю.Ткачук, Чапала (Мар’євич,34), Ткаченко (Білоцерківець,58), Коропецький, Щериця, Тимко. Тренер П.Понежда

Прогрес: Я.Степаненко, Олійник, Середа (О.Ткачук,66), Никонов, Гупало,  Зінченко (Таловський,55), Шталтовний (Ананко,75), Апанасенко (Шевчук,72), Толочко (Семенищ,60), Столяров, Прилюдько (Квашук,81). Тренер В.Петровський

Гол: М.Апанасенко (29)

Попереджені Ятленко (Б), Толочко, Апанасенко, Гупало, Ткачук (П)

Боротьби в цьому матчі не вийшло. «Самураї» декласували суперника, хоча перший тайм команда Олександра Юрчука намагалася відповідати атакою на атаку і навіть забила два голи, граючи на той час уже в меншості. Підвів гостей їх захисник Артем Прінь, який нерозсудливо і не вмотивовано стрибнув у небезпечний підкат, залишивши свою команду в меншості ще в першому таймі. Після перерви «Ронін» робив на полі все, що хотів, дотиснувши знесиленого суперника ближче до фінального свистка. Дмитро Лактіонов та Дмитро Галич стали авторами «хет-триків», Іван Дероган відзначився «дублем». Можливо, якби у воротах гостей був не молодий дебютант Костючок, а досвідчений Анікеєв, втрата якого в цьому матчі відчувалася особливо болісно, рахунок міг би бути не таким розгромним. Перемога дозволила «Роніну» вийти на чисте третє місце. Наступний матч проти «Джуніорс» буде визначальним для перспектив команди Дениса Хомутова в Суперлізі.

Ронін (Лісне) – Ліневич Груп (Ірпінь) 9:2 (4:2)

19.09, 13.00. Колос (Шпитьки)

Арбітри: Піхур, Снімщиков (обидва – Київ), Д.Левченко (Личанка)

Ронін: Пількевич (Неклюдов,46), Коваленко, Тулін, Буханевич (Яременко,72),  Шиндир (Лаврієнко,46), Копитіков (Крук,63), Городенко, Галич, Нечай,  Лактіонов, Дероган. Тренер Д.Хомутов

ЛГ: Костючок, Прінь, Голуб (Хиля,60), Ларін (Пастух,57), Назаров (Золотаревич,82), Ільченко (Савійсько,69),  Дубовець,  Приймак, Іваненко (Шушков,32), Власенко (Мілокост,74), Козирь. Тренер О.Юрчук

Голи: Д.Лактіонов (1,20,39), Д.Галич (32,82,88), І.Дероган (78,86), М.Крук (89) - В.Дубовець (32), А.Козирь (42)

Попереджені Копитіков, Коваленко (Р), Прінь (ЛГ)