Огляд чемпіонату Київщини (16-19 тури)

Чемпіонат Київщини виходить на фінішну пряму – до завершення залишилося сім турів. «Нива» впевнено веде турнірний караван. На другому місці тримається «Джуніорс». За місця на п’єдесталі борються «Денгофф» та «Дружба». Інших наших представників – «Кудрівку», «Ронін», «Сокіл» та «Софію» - можна назвати «середнячками». За медалі вже не зачепляться, але і в зону аутсайдерів не запливуть.

16 тур. 28 серпня, субота.

«Сокіл» за грою поступився вдома претенденту на медалі – «Дружбі» з Мирівки. Гості вийшли вперед на 23-й хвилині з досить суперечливого пенальті, який арбітр призначив за нібито фол Сергія Сафронова. 11-метровий штрафний удар впевнено реалізував Тимофій Листопад. За декілька хвилин підопічні Олега Самченка відігралися. Білецький заробив пенальті, який у гол перевтілив Дмитро Васильєв. Проте ще до перерви “Дружба” повернула собі перевагу в один гол. Екс-нападник “Кудрівки” Артем Грищенко втік від захисників і віддав зручну передачу на Максима Головка, який у дотик не залишив жодних шансів голкіперу “Сокола”. Ефектну крапку у матчі поставив Олег Миколайчук. На 83-й хвилині центральний захисник “Дружби” класним ударом зі штрафного відправив м’яча у дев’ятку воріт. “Сокіл”: Сафронов, Фільчаков (Бойченко, 63), Скаскевич, Пустовіт, Андрейчіков, Васильєв (Сапоненко, 83), Валага (Гусін, 48), Байдалук, Білецький (Ревякін, 83), Шаменко (Лисенко, 73), Вдовіченков (Ломако, 68).

Лідер не мав особливих проблем в Нових Петрівцях. «Нива» на «Лютіж Арені» забила три м’ячі без відповіді, причому Сомов обрамив своїми голами перебіг подій, відзначившись у дебюті матчу та безпосередньо під його завісу. «Джуніорс» також зберіг свої ворота цілісними у Василькові, але розгром упертих господарів поля чинний віце-чемпіон області започаткував уже після перерви. Два результативні бали записав до свого реєстру Самбурський, три — Шевчук.

Значно складнішим був ігровий шлях до перемоги для «Денгоффа» та «Дружби». Обидва фаворити схилили чаші терезів на свій бік остаточно лише в останні хвилини. Дубль у денихівців оформив Третяк і вже в третій зустрічі поспіль відзначився голом юний вищоліговий дебютант Ткаченко. А серед мирівців неоднозначно виокремився досвідчений Миколайчук. Олег спочатку віртуозно матеріалізував у гол штрафний, а потім абсолютно несподівано для всіх нарвався на «червоне світло» в абсолютно безпечній ігровій ситуації поблизу кутового прапорця. Софія – Денгофф: https://www.youtube.com/watch?v=1Z34Nv1AdmA

А з-поміж інших особливих подій туру варто назвати передусім два хет-трики футболістів «Роніна» — Счастливцев усі голи провів головою з ефективних подач Пуди, чудову гру голкіпера Бондаренка, який урятував очко для «Колоса» в Ірпені, та неймовірні пригоди «Динамо» на шляху до Калинівки, куди фастівська команда нарешті дісталася з півторагодинним запізненням і залишилася вдев’ятьох ще до закінчення першого тайму.

У 16 турі ірпінська “Кудрівка” грала з пустоварівським “Колосом” на стадіоні “Чемпіон”. Команди знаходилися поруч у турнірній таблиці,  тому переможець отримував непоганий шанс відірватися або скоротити відставання. Матч пройшов за переваги нашої команди, і було кілька чудових нагод відкрити рахунок. У першому таймі двічі свою майстерність продемонстрував голкіпер суперника, спочатку здійснивши чудовий сейв, а потім правильно вибравши позицію після удару Продана п’ятою. “Колос” першу половину провалив повністю, команда не могла вийти з під пресингу “Кудрівки” через пас і просто била м’яч вперед, розраховуючи, що нападники зможуть “зачепитися” і зберегти його для команди. Другий тайм вдався супернику краще, але кардинально їх гра не змінилася. Кілька гострих моментів біля наших воріт було після стандартів, але більше згадати нема чого. “Кудрівка” продовжила контролювати м’яча й знову мала, як мінімум, дві нагоди забити. Але тут уже підвела майстерність. Останні десять хвилин “Колос” взагалі грав “на відбій” й тягнув час, і таки домігся свого – «нулів на табло».

Іван Сомов у Лютежі, на відміну від попередніх офіційних матчів, сьогодні не забивав з повітря. На початку він скористався зі зручного пасу Дениса Балацького, а під завісу завдав удару з передачі Андрія Зозулі. Сомов, до речі, ще й асистував Андрієві, коли той подвоїв результат на «Лютіж Арені». Відтак Іван Сомов, забивши шістнадцять м’ячів у шістнадцяти календарних зустрічах, очолює гонку снайперів.

А тим часом Сергій Третяк у Софіївській Борщагівці вистрілив дуплетом уже в стартовій двадцятихвилинці. Спочатку він виявився найкмітливішим у веремії, що зчинилася біля воріт «Софії» після подачі кутового, а потім — замкнув ударом головою філігранну передачу Ігоря Бровка так званим «черпачком». У Сергія Третяка п’ятнадцять результативних ударів у чотирнадцяти зіграних матчах обласного чемпіонату.

СОФІЯ (Софіївська Борщагівка) — ДЕНГОФФ (Денихівка) — 1:3 (Джошуа, 40 — Третяк, 15, 18, Ткаченко, 89). Вилучення: Корнейко (Софія, 74).Арбітри Кутаков — Чернишов, Тонковид. Спостерігач арбітражу Мазуренко.

РОНІН (Лісне) — ЮНІОР (Макарів) — 4:0 (Счастливцев, 22, 35, 80, Галич, 77). Арбітри Грицай — Дудка, Дубовий. Спостерігач арбітражу Кіряхно.

ГОРОДОК-1998 (Васильків) — ДЖУНІОРС (Шпитьки) — 0:5 (Стеценко, 51, Рожок, 65, пн, Шевчук, 73, Купрій, 78, Самбурський, 86). Арбітри Підпалий — Бабушкін, Середа. Спостерігач арбітражу Маслов.

ФК КАЛИНІВКА — ДИНАМО (Фастів) — 8:1 (Сек, 14, 36, пн, 56, Краснопір, 19, 25, 54, Матеваллі-Хіаві, 26, Соума, 75 — Гончаренко, 90). Вилучення: Аверін, 35, Нерубайло, 44 (обидва — Динамо). Арбітри Титов — Величко, С.Романюк. Спостерігач арбітражу Д.Романюк.

СОКІЛ (Михайлівка-Рубежівка) — ДРУЖБА (Мирівка) — 1:3 (Васильєв, 27, пн — Листопад, 23, пн, Головко, 40, Миколайчук, 83). Вилучення: Миколайчук, 90+3. Арбітри Задиран — Андреєв, Піценко. Спостерігач арбітражу Нілов.

КУДРІВКА (Ірпінь) — КОЛОС (Пустоварівка) — 0:0. Арбітри Шевель — Волинець, Стельмах. Спостерігач арбітражу Іваненко.

МЕЖИГІР’Я (Нові Петрівці) — НИВА (Бузова) — 0:3 (Сомов, 3, 90+2, Зозуля, 73). Арбітри Сахно — Мельниченко, Каденко. Спостерігач арбітражу Гриценко.

17 тур. 4 вересня, субота.

«Сокіл» перервав серію з п’яти матчів без перемог вікторією в Пустоварівці. Матч видався цікавим і динамічним, хоч і малорезультативним. Долю зустрічі вирішив один єдиний гол, проведений на 70-й хвилині. Гольову атаку започаткував Андрій Вдовіченков, який на досвіді елегантно переграв свого опікуна. Продовжив її Васильєв, а завершив – Сайлас Обулор, який головою замкнув зручну подачу Дмитра з лівого флангу. Для нігерійського новачка “Сокола” цей гол став другим у чемпіонаті Київської області і третім у складі команди з Михайлівки-Рубежівки. За декілька хвилин господарі поля мали чудову нагоду, щоб відігратися. Проте неперевершено на лінії воріт зіграв Денис Толебаєв. Голкіпер “Сокола” зреагував на удар футболіста “Колоса” з декількох метрів. Загалом гольових ситуацій було вдосталь біля воріт обох команд. Футболістам “Сокола” у завершенні не вистачило точності ударів, а “Колосу” – зручної останньої передачі. З інших цікавинок відзначимо першу після повернення появу у складі “Сокола” Віталія Ємельянова, дебют юного нападника Івана Пенгрина і п’ятий у сезоні сухий матч Дениса Толебаєва (торік було шість). “Сокіл”: Толебаєв, Білецький, Скаскевич, Пустовіт, Андрейчіков, Валага (Ємельянов, 55), Васильєв, Гусін (Фільчаков, 78), Шаменко (Бойченко, 90+1), Вдовіченков (Федоренко, 90+4), Обулор (Пенгрин, 89)

«Денгофф» обіграв одноосібного лідера сезону насправді переконливо — завдяки неабиякому тактичному вишколу та потужним вольовим якостям. Якраз так, адже гості доволі швидко повели в рахунку. Миколаюк із стандарту звично загострив ситуацію у володіннях опонента і після кількох атакувальних спроб, коли шлях м’ячеві перетинали то голкіпер Ставицький, то стійка, нестримний Сомов добив шкіряного в сітку. Господарі, проте, оговталися доволі швидко і Васильченко, відгукнувшись на подачу Солонини, таки проштовхнув м’яча в сітку з другої спроби — уже після того, як поцілив у стійку. Ігрове «перетягування канату» завершилось успіхом «Денгоффа» майже одразу після перерви. Солонина вивів у прорив по лівому флангу Третяка, і 36-річний (!) бомбардир, обійшовши на швидкості (!) двох оборонців, забив переломний м’яч. Він же, ближче до середини другого тайму, завдав удару головою з подачі Бровка — 3:1. Наприкінці центрального матчу туру суперники обмінялися голами: Балацький довершив атакувальну спробу Зозулі, а Воробей допоміг відзначитися Захарченку. Відтак відрив основного претендента на титул од найближчого переслідувача — «Джуніорса» — скоротися до двох очок.

Сам «Джуніорс» вирвав перемогу в особливо завзятого «Роніна» виключно на характері, причому Шевчук відзначився черговим асистом, а Сікорський увінчав повернення на Київщину реалізованим одинадцятиметровим.

Як і в матчі першого кола «Кудрівка» обіграла команду з Нових Петрівців з рахунком 2:0. Але цього разу перемога була важчою.  По-перше, тому, що грали на виїзді, а по-друге –  суперник значно підсилився у перерві між колами чемпіонату. Говорити відверто, “Кудрівці” дещо пощастило залишити свої ворота сухими, адже господарі поля, мінімум, на один гол награли. Й сам матч розпочався з кількох гострих епізодів  біля  воріт гостей, але “Межигір’я” ними не скористалося. Натомість, забила “Кудрівка”. Боровець скористався неузгодженістю голкіпера й захисника господарів після верхової передачі, у дотик добивши м’яча в порожні ворота. В наступному моменті вже надійно зіграв голкіпер гостей і не дозволив зрівняти рахунок. А потім зіграла кудрівська зв’язка Продан - Сухенко. Перший прорвався по флангу й навісив, а другий закрив передачу на дальній стійці. Здобувши перевагу у два м’ячі, наша команда цілком заслужено довела матч до перемоги. Друга половина гри так і не порадувала глядачів на “Лютіж-Арені” голами, хоча моменти були в обох команд.

«Софія» продовжила серію невдалих виступів проти «Юніора» гольовою перестрілкою в Макарові, у якій на один гол більше забили господарі. Підопічних Анатолія Маткевича підвели провали в обороні. Відзначимо перший гол  форварда «софіївців» Анатолія Сошенського після тривалої паузи, яка була пов’язана з дошкульною травмою.

36-річний Сергій Третяк забив два м’ячі «Ниві» з Бузової. Стрілецьким дуплетом екс-професіонал з досвідом виступів у Прем’єр-лізі допоміг «Денгоффу» виграти винятково важливий матч у претендента на чемпіонський титул. Це була перша поразка «Ниви» в обласних вищолігових перегонах. А водночас Третяк довів особистий літописний баланс до 126 результативних ударів і зрівнявся за цим показником з історичним рекордсменом стрільців Київщини футбольної Сергієм Панфіловим. Обидва, Панфілов і Третяк, забили по 126 чемпіонатних м’ячів у вищоліговій кар’єрі. А в цьогорічному чемпіонаті Третяк іде нога в ногу з Іваном Сомовим — обидва відзначилися по сімнадцять разів. Однак є цікава подробиця, яка виокремлює стрільця з Денихівки. Третяк домігся свого нинішнього показника в п’ятнадцяти вищолігових матчах. А Сомов, основний голеадор «Ниви», відзначився в цьогорічному Чемпіонаті Київщини тими ж сімнадцятьма голами в сімнадцяти зіграних зустрічах.

ЮНІОР (Макарів) — СОФІЯ (Софіївська Борщагівка) — 4:3
 (Шалон, 10, Сичевський, 34, Лановенко, 61, Павленко, 81 — Панченко, 21, Сошенський, 71, Охременко, 73).Арбітри Титов — Андреєв, Герасименко. Спостерігач арбітражу Куб’як.

ДЖУНІОРС (Шпитьки) — РОНІН (Лісне) — 2:1 (Васянович, 43, Сікорський, 45+1, пн — Ставничий, 26, пн). Арбітри Кутаков — Мельниченко, Трофімов. Спостерігач арбітражу Шельменко.

ДИНАМО (Фастів) — ГОРОДОК-1998 (Васильків) — 2:1 (Афуваре, 9, Приходько, 54 — Гойнік, 27). Арбітри Задиран — Величко, Мошковський. Спостерігач арбітражу Мазуренко.

ДРУЖБА (Мирівка) — ФК КАЛИНІВКА — 5:2 (Грищенко, 16, 35, Касьяненко, 31, у свої ворота, Панічев, 66, Листопад, 72, пн — Трушенко, 58, Сек, 89). Арбітри Грицай — Дашко, Дудка. Спостерігач арбітражу Чепіль.

КОЛОС (Пустоварівка) — СОКІЛ (Михайлівка-Рубежівка) — 0:1 (Обулор, 70). Арбітри Родіоненко — Шпак, Модвал. Спостерігач арбітражу Хмельов.

МЕЖИГІР’Я (Нові Петрівці) — КУДРІВКА (Ірпінь) — 0:2 (Боровець, 10, Сухенко, 30). Арбітри Скрипник — Гейло, Бабушкін. Спостерігач арбітражу Карпина.

ДЕНГОФФ (Денихівка) — НИВА (Бузова) — 4:2 (Васильченко, 17, Третяк, 47, 63, Захарченко, 90+6 — Сомов, 5, Балацький, 76).Арбітри Бойко — Данильченко, Аврамчук. Спостерігач арбітражу Лісенчук.

Ставицький, Лагойко (Рафальський, 82), Дмитренко, Рустамов, Касабуцький, Солонина, Чепурний (А.Ключик, 85), Дацюк (Захарченко, 83), Бровко, Васильченко (Р.Ткаченко, 73; Марійко, 90+6), Третяк (Воробей, 77).

Сітало, Скляренко, Таран, Є.Ярмак (Сокол, 54), Д.Ткаченко (О.Ярмак, 76), Миколаюк (Сергієнко, 69), Зозуля (Чоботар, 89), Турчанов, Загалевич, Скепський (Балацький, 59), Сомов.

18 тур. 11 вересня, субота.

На день рідного села «Сокіл» подарував громаді відмінний футбол, здобувши одну з найбільших перемог в сезоні, тим більше над незручним суперником. Розгром започаткував Сайлас Обулор. На 37-й хвилині нігерійський нападник точним ударом з 25 метрів відправив м’яча у ближній кут воріт. Наприкінці першого тайму перевагу “Сокола” подвоїв Андрій Вдовіченков. Новачок команди реалізував пенальті, який заробив Дмитро Васильєв. По перерві дуже вдало у гру увійшов Ілля Білецький. Правий вінгер взяв безпосередню участь у трьох гольових атаках “Сокола”. Спочатку після його прострілу з правого флангу Дмитро Васильєв п’ятою дотепно переадресував м’яча Андрію Вдовіченкову. Останній з декількох метрів розстріляв ворота, оформивши таким чином дубль. Менш ніж за дві хвилини Білецький асистував Васильєву, а згодом віддав передачу на Євгенія Приходька, який класним дальнім ударом провів п’ятий гол “Сокола” у звітному матчі. До речі, 18-річний півзахисник відзначився у першому ж поєдинку за нашу команду, причому зробив це менш ніж за п’ять хвилин після появи на полі. Відмінний дебют! Серед інших цікавинок відзначимо шостий “сухий” матч у сезоні Дениса Толебаєва, а також унікальне досягнення Олександра Пустовіта. 41-річний капітан “Сокола” – один з трьох футболістів, які у цьогорічному чемпіонаті Київщини відіграли всі матчі без замін. “Сокіл”: Толебаєв, Бойченко, Пустовіт, Скаскевич (Фільчаков, 82), Андрейчіков (Федоренко, 72), Байдалук (Сапоненко, 78), Валага (Гусін, 63), Васильєв, Вдовіченков (Приходько, 85), Ємельянов, Обулор (Білецький, 56).

Фаворити регулярного сезону виграли свої матчі з яскравим сумарним результатом 20:1. «Нива» в Софіївській Борщагівці вивела на вогневий рубіж “далекобійні гармати”, і Головатенко з Миколаюком потішили публіку бездоганними пострілами з-за межі чужих володінь. «Джуніорс» у Макарові несподівано навіть для себе встановив абсолютний рекорд цьогорічної матчевої результативності, прикрасивши його  рідкісним за видовищністю голом уродженця Макарова Шевчука. 36-річний екс-професіонал здійснив затяжний рейд флангом, змістився до центру немов заправський слаломіст, перегравши на шляху до воріт усіх, зокрема й голкіпера, — і закотив м’яча до сітки.

Перша поразка ірпінської команди після старту другого кола. Загалом не можна сказати, що “Денгофф” грав краще й заслужено здобув перемогу. “Кудрівка” до пропущеного голу діяла гостріше, але не реалізувала моменти. Перший тайм завершився нулями на табло. Друга половина розпочалась з кількох гольових епізодів біля воріт гостей, але ірпінці знову не забили. “Денгофу” ж вдалось вийти вперед на 54-й хвилині. Успіхом увінчалась атака через правий фланг. І якщо перший удар Рум’янцев відбив, то з добиванням уже нічого не зміг вдіяти – Дацюка на вогневий рубіж вивів боярчанин Касабуцький. “Кудрівка” змушена була відігруватися й пішла вперед, що дозволило”Денгофу” атакувати більш гостро, бо почало з’являтися більше вільних зон. Господарям вдалося забити, але «лайнсмен» підняв прапорець, й гол Литовченка скасували. Суперник кілька моментів змарнував, але перемогу втримав.

Команда Олексія Мєшкова здобула впевнену перемогу над одним з аутсайдерів. Дублем відзначився штатний виконавець стандартів Дмитро Пуди. У «самураїв» були насичені футболом дні, тому в діях команди відчувалася певна втома. Пропустили два голи через власні помилки. Проте, після перерви тренер вніс корективи у гру, і все в командному механізмі налагодилося.

Іван Сомов з «Ниви» матеріалізував у гол одинадцятиметровий, що його заробив Дмитро Загалевич ближче до фінального свистка. Це вже вісімнадцятий результативний удар основного стрільця команди з Бузової. Натомість його конкурент — Сергій Третяк з «Денгоффа» — відзначитися голом не зумів і залишився на крок позаду Сомова. Не поліпшив Третяк і літописного рекорду результативності: Сергій, як і його тезка Панфілов, мають в активі по 126 забитих м’ячів. Цікаво, що сьогодні голеадор з Денихівки міг стати автором особливого за красою та виконанням пасу, однак його партнер Костянтин Захарченко слушну нагоду змарнував. А тим часом за кулісами неймовірної за динамікою сюжету гонки снайперів яскравим досягненням відзначився 18-річний талант Ігор Краснопір. Новачок муніципальної команди з Калинівки оформив свій другий хет-трик упродовж двох останніх за часом ігрових тижнів. Юнак у прем’єрному для себе регулярному сезоні серед аматорів уже забив аж вісім м’ячів у десяти чемпіонатних матчах на Київщині.

СОФІЯ (Софіївська Борщагівка) — НИВА (Бузова) — 1:3 (Охременко, 87 — Головатенко, 7, Миколаюк, 57, Сомов, 80, пн). Арбітри Грицай — Мошковський, Дудка. Спостерігач арбітражу Лісенчук.

ЮНІОР (Макарів) — ДЖУНІОРС (Шпитьки) — 0:12 (Купрій, 30, Бондаренко, 37, 75, Васильєв, 40, 85, Сікорський, 48, 60, Васянович, 56, Стеценко, 58, Рубльов, 67, 80, Шевчук, 82). Нереалізований пенальті: Сікорський, 48. Арбітри Іващенко — Чорний, Данильченко. Спостерігач арбітражу Родіоненко.

РОНІН (Лісне) — ДИНАМО (Фастів) — 4:2 (Пуди, 21, 69, Дероган, 56, Лактіонов, 89 — Гончаренко, 31, Цап, 87, пн). Арбітри Задиран — Мельниченко, Ступак. Спостерігач арбітражу Павленко.

ГОРОДОК-1998 (Васильків) — ДРУЖБА (Мирівка) — 0:4 (Мачуленко, 29, 55, 65, Шевчук, 86).Вилучення: Фабрика (Городок, 87). Арбітри Кузовлєв — Дашко, Буглак. Спостерігач арбітражу Романюк.

ФК КАЛИНІВКА — КОЛОС (Пустоварівка) — 4:2 (Калінін, 20, Краснопір, 25, 62, 90 — Кострома, 6, 66). Арбітри Скрипник — Якименко, Андреєв. Спостерігач арбітражу Шельменко.

СОКІЛ (Михайлівка-Рубежівка) — МЕЖИГІР’Я (Нові Петрівці) — 5:0 (Обулор, 37, Вдовіченков, 45, пн, 84, Васильєв, 86, Приходько, 90). Арбітри Кутаков — Докучай, Буряк. Спостерігач арбітражу Карпина.

КУДРІВКА (Ірпінь) — ДЕНГОФФ (Денихівка) — 0:1 (Дацюк, 54). Арбітри Коняшин — Грушко, Дубовий. Спостерігач арбітражу Чепіль.

19 тур. 18 вересня, субота.

«Сокіл» зазнав однієї з найбільших поразок в своїй обласній історії в Денихівці. Початок матчу видався вдалим для підопічних Олега Самченка. Зусиллями Максима Ломако “соколи” вже на 12-й хвилині вийшли вперед. На жаль, перевага нашої команди протрималася недовго. Менш ніж за дві хвилини Ігор Бровко обіграв чотирьох (!) гравців “Сокола” і з декількох метрів точно пробив у дальній кут. Шанси на успіх команди з Михайлівки-Рубежівки розчинилися у повітрі після прикрих помилок Сергія Сафронова. Невпевнена гра голкіпера “Сокола” призвела до двох пропущених голів. І на цьому проблеми для “жовтих” у першому таймі не вичерпали себе. Перед перервою наша команда пропустила четвертий гол. Тарас Фільчаков дозволив найкращому бомбардиру цьогорічного чемпіонату Київщини Сергію Третяку безперешкодно пробити після подачі з кутового. По перерві у воротах “Сокола” побувало ще два м’ячі. Гірку пілюлю поразки міг трошки підсолодити Юрій Сапоненко. Проте центральний півзахисник бездарно виконав 11-метровий штрафний удар, який заробив Олександр Пустовіт. Тож у підсумку маємо поразку – 1:6. Попереду домашній матч з лідером сезону – “Нивою” (Бузова). “Сокіл” (стартовий склад): Сафронов, Бойченко, Федоренко, Фільчаков, Андрейчіков, Васильєв, Валага, Гусін, Шаменко, Білецький, Ломако. На заміну виходили: Приходько, Сапоненко, Пустовіт, Скаскевич, Ємельянов, Пенгрин.

Одноосібний лідер і чинний чемпіон області зіграли насправді безкомпромісний і змістовний матч, один з найкращих восени. Гості, діючи організовано та компактно, позбавили «Ниву» вільного простору і не поступились їй у позиційному протистоянні. Напружена гра, зіткана з особливо жорстких єдиноборств, задовольнила передусім тих, хто цінує бійцівські якості й уміння на силу відповісти силою. Обидві команди мали по кілька моментів забити м’яч, але надійно зіграли обидва голкіпери, а Рум’янцев — узагалі вище будь-яких похвал. На початку другого тайму він у карколомному стрибку парирував ще й одинадцятиметровий від Миколаюка. На жаль, непорозуміння між Рум’янцевим і центральним оборонцем Лещенком спричинило самостріл останнього. Хоча навіть після цього «Кудрівка» мала нагоди взяти чужі ворота — згадаймо бодай прорив Сухенка по центру та небезпечний удар Продана, однак ближче до фінального свистка на половині поля гостей почали з’являтися вільні зони, чим і скористався головний фаворит сезону. Головатенко та Зозуля віртуозно розіграли блискавичну комбінацію на лівому фланзі, і Головатенко, який до того тримав у напруженні Рум’янцева прицільними пострілами зі стандартів, завдав невідпорного удару зблизька. Відтак ірпінці відстали від аматорів з Бузової на два десятка очок, і вже наступного туру «Нива» може стати недосяжною для минулорічного чемпіона.

Після матчу в Бузовій стало відомо, що «Джуніорс» втратив очки в Софіївській Борщагівці, не зумівши пробити захист «Софії» (0:0), тож відстань між «Нивою» та «Джуніорс» збільшилася до чотирьох очок.  Більше того, саме "Софія" була ближчою до перемоги, ніж титулований опонент зі Шпитьків, однак свої моменти не реалізувала. У першому таймі мав забивати Мельник, але своїм шансом не скористався - його удар прийшовся в захисника, а по перерві вже Коваль програв дуель голкіперові "Джуніорса".  Шпитьківці, натомість, не створили біля  воріт «софіївців» насправді гострих моментів.  0:0 - бойова нічия в Києво – Святошинському дербі.

«Ронін» на рівних боровся з досвідченою «Дружбою», але в підсумку поступився претенденту на медалі. Вирішальним став дубль Мачуленка на початку другого тайму.

36-річний екс-професіонал Сергій Третяк з успішним досвідом виступів за кордоном очолив стрілецький реєстр Київщини футбольної. Він уже забив 128 м’ячів у восьми неповних вищолігових сезонах і залишив у затінку навіть засновника символічного Клубу «Сотник» Сергія Панфілова, якому на днях також виповнилося 36 років і який з 2019 року вже не виступає в столичному регіоні. Третяк особливо прагнув абсолюту — і домігся його. «Денгофф» розгромив «Сокіл» з яскравим результатом 6:1, Сергій відзначився двома голами і випередив свого баришівського тезку. Рекордний  127 гол амбіційний голеадор провів у падінні, проштовхнувши м’яча повз голкіпера гостей на швидкості, яка була конче потрібна в епізоді, що взяв свій початок з гострої передачі юного дебютанта Андрія Чепурного. Ця небуденна подія сталася на 32-й хвилині, але ще до перерви, буквально під завісу першого тайму, Третяк оформив і дубль. Він випередив опікуна під час подачі Денисом Васильченком кутового і головою переправив м’яча в сітку на дальній стійці воріт «Сокола».

Але сьогодні легендарний бомбардир здійснив подвійний відрив. Третяк залишив позаду Панфілова в історичному реєстрі — це раз. А два — він обійшов ще й Івана Сомова в цьогорічній вищоліговій гонці снайперів. Оформивши вже сьомий в регулярному сезоні дубль, Сергій довів особистий стрілецький баланс зразка 2021 року до дев’ятнадцяти результативних ударів. А в Івана Сомова, який сьогодні не відзначився взагалі, так і зосталося вісімнадцять забитих м’ячів.

ДЖУНІОРС (Шпитьки) — СОФІЯ (Софіївська Борщагівка) — 0:0.Арбітри Задиран — Докучай, Андреєв. Спостерігач арбітражу Іваненко.

ДИНАМО (Фастів) — ЮНІОР (Макарів) — 1:0 (Петрина, 35). Арбітри Горбенко — Чопілко, Ступак. Спостерігач арбітражу Романюк.

ДРУЖБА (Мирівка) — РОНІН (Лісне) — 2:0 (Мачуленко, 47, 53). Арбітри Родіоненко — Чернишов, Дудка. Спостерігач арбітражу Кіряхно.

КОЛОС (Пустоварівка) — ГОРОДОК-1998 (Васильків) — 3:0 (В.Музика, 14, у свої ворота, Шевченко, 53, Скороход, 67). Арбітри Титов — Іващенко, Дашко. Спостерігач арбітражу Зубавленко.

МЕЖИГІР’Я (Нові Петрівці) — ФК КАЛИНІВКА — 2:2 (Постоловський, 36, Возний, 90+3 — Сек, 45+1, Соума, 86). Арбітри Величко — Близнюк, Закусило. Спостерігач арбітражу Куб’як.

ДЕНГОФФ (Денихівка) — СОКІЛ (Михайлівка-Рубежівка) — 6:1 (Бровко, 14, Третяк, 32, 44, Рустамов, 39, Рудика, 76, Солонина, 86 — Ломако, 12). Нереалізований пенальті: Сапоненко (Сокіл, 79). Арбітри Скрипник — Якименко, Закусило. Спостерігач арбітражу Пилипенко.

НИВА (Бузова) — КУДРІВКА (Ірпінь) — 2:0 (Лещенко, 66, у своїх ворота, Головатенко, 87).Нереалізований пенальті: Миколаюк (Нива, 54). Арбітри Шурман — Чопілко, Ступак. Спостерігач арбітражу Березка.

НАЙВЛУЧНІШІ: Сергій Третяк (Денгофф) — 19 м’ячів, Іван Сомов (Нива) —18, Тимофій Листопад (Дружба), Євген Миколаюк (Нива) — по 9.