Огляд матчів 4 туру. Суперліга.

Суперліга виправдовує всі аванси і дарує шанувальникам футбол яскраві емоції в кожному матчі, неймовірну інтригу та сенсаційні результати! В четвертому турі було на що подивитися і чому здивуватися. Без крихти пієтету перед грандом обласного футболу вийшли на поле «Центрального» у Вишневому футболісти «Прогресу». Варто віддати належне команді Олександра Буханенка за сміливість і спортивну честь. Вони твердо вирішили, що краще навіть бути «останніми серед левів, аніж першими серед шакалів». «Прогрес» поки що здобув перемоги в Суперлізі, але в кожному матчі ні в чому не поступається суперникам. Три поразки, і всі з різницею в один гол. Є від чого засмутитися, однак ми віримо, що потенціал  команди дозволить їй закріпитися у найвищому дивізіоні. В матчі проти «Джуніорс» лише п’яти хвилин не вистачило крюківщинцям, аби «відкусити» нічию у фаворита. Так, ігровою і територіальною ініціативою володіли гості, однак реальних моментів вони створили небагато. В основному небезпеку воротам Леонтовича таїли в собі стандарти, адже на другому поверсі перевага більш атлетичних гравців «Джуніорс» була відчутною. Саме після кутового Андрій Нестеренко таки забив переможний гол ударом головою. Але щоб здобути цей результат гостям довелося  кинути в бій всю свою «важку артилерію», включаючи таких «зірок», як Сікорський, Шевчук, Погорілий, Васянович та Васильєв. Мали шанс і господарі, але Устименку в двох моментах не вистачило холоднокровності і майстерності, щоб реалізувати свої нагоди. «Джуніорс» є прихованим лідером і залишається єдиним колективом, який поки що не втратив жодного очка.

Прогрес (Крюківщина) – Джуніорс (Шпитьки) 0:1 (0:0)

12.09, 17.00. Центральний (Вишневе)

Арбітри: Авдишев, Піхур (обидва - Київ), Куцюк (Вишневе)

Прогрес: Леонтович, Горгола, Ткачук (Апанасенко,46), Никонов, Ананко (Гупало,46),  Зінченко (Середа,65), Толочко (Шталтовний,75), О.Шевчук (Семенищ,79), Столяров (Квашук,77),  Помазанов (Прилюдько,37), Устименко. Тренер В.Петровський

Джуніорс: Сабатюк (Погорілий,46), Леонідов, Наконечний (Нестеренко,46), Черномаз (Осадчий,46), Ремезовський, Стеценко (Васильєв,46), Лонський (Васянович,46), Шевченко, Рубльов (С.Шевчук,46), Бондаренко, Черновол (Сікорський,46). Тренер М.Трусевич

Гол: А.Нестеренко (85)

Попереджений Прилюдько (П)

Красивим і насиченим подіями був поєдинок у Святопетрівському. «Християни» дали справжній бій номінальним гостям, тож чисельні вболівальники після матчу оплесками проводжали обидві команди. Перед матчем колектив Зафара Рахманова отримав заслужені бронзові нагороди (перші в історії дорослої команди  UCSA) за підсумками пілотного чемпіонату Боярської громади, а спортивний директор «Баварії» Денис Неведомський почесну відзнаку від обласного комітету з фізичної культури та спорту.  «Цікавинкою» матчу стало також повернення після тривалої паузи відомого рефері Володимира Гінди, для якого цей поєдинок також став особливим. Всі 90 хвилин на «Шкільному» вирували пристрасті не менші за ті, що вирують десь на стадіонах Гоянії чи Порту-Аллегрі. Якщо б хтось з присутніх закрив очі і сприймав події на слух, він би точно подумав, що знаходиться десь на просторах Бразилії. «Християни» мають у своєму складі справжній інтернаціонал, а на «Баварію» привезли одразу чотирьох «кудесників м’яча», двоє з яких протягом усього матчу зчиняли лемент на полі з будь-якого приводу. Досвідчені де Сільвейра (екс – «Інтернасьональ», «Монца» і «Фрозіноне») та Родріго Ферраз (екс – «Брагантіну») сперечалися з партнерами по команді, суперниками та бригадою арбітрів, причому робили це експресивно і темпераментно, як і личить справжнім посланцям країни «диких мавп і донів Педро». А якщо додати до цього ансамблю ще й двох ангольців, які також розмовляють португальською, то можете собі уявити цей галас на стадіоні.  Перші хвилини матчу пройшли за переваги «християн», зокрема, Рахманов сильно пробив вище воріт з меж карного майданчика «Баварії». Підопічні ж Павла Понежди розібралися з суперниками на досвіді. І якщо в перший раз Роман Баранович «пробачив» «християн», влучивши в Ловренса, то з другої спроби правий бек святопетрівців ефектно перекинув голкіпера, використавши відмінну розрізну передачу від Мар’євича. І щоб два рази не вставати, одразу й закріпили успіх. Коропецький скинув м’яча Дмитру Тимку, а той «вужем прослизнув» між двома оборонцями і чітко поклав «шкіряного» в дальній кут.  Такий початок міг психологічно прибити будь-кого, але не «християн». Вони продовжували грати так, ніби нічого не сталося. Родріго Ферраз та Блез Кусала мали хороші шанси, але в першому випадку врятував дебютант «Баварії» Яковенко, а в іншому конголезець перекинув і голкіпера, і ворота. Відквитали один гол номінальні господарі після того, як Баранович і Яковенко «привезли» на свої ворота кутовий. Після подачі Родріго Ферраза на дальній стійці випередив усіх Вітор Габріель і головою вразив незахищений кут воріт.  Іскрометний футбол продовжився і в другому таймі. Щоправда, «фізика» виявилася таки кращою у святопетрівців. Чим ближче було до кінця зустрічі, тим помітніше було, що «батарейки» «християн» вже розрядилися. «Баварці» були значно ближчі до третього голу, ніж до неприємностей біля своїх воріт. Хороші шанси втратили Тимко, Баранович, Коропецький, Скакун. Врешті, гол забив той, від якого особливо й не чекали. Марокканець Ашраф Діді записав на свій рахунок «першу зірочку» на фюзеляж в новій команді після вдалих дій Білоцерківця і Ткаченка. Ну, і наостанок інформація для футбольних селекціонерів. Варто звернути свою увагу на 17-річного гравця UCSA  Матеуса Дос Сантоса, який виділявся на полі не лише рудою шевелюрою, але й великим обсягом роботи та неординарними діями. У хлопця, безсумнівно, є хороші задатки, щоб вирости в сильного футболіста.

UCSA
(Київ) - Баварія (Святопетрівське)  1:3 (1:2)

12.09, 17.00. Шкільний (Святопетрівське)

Арбітри: Гінда (Вишневе), Юхименко (Вишневе), Козлов (Гостомель)

UCSA: Лавренс, Орнст, Желай (Конате,46), Діалло, Вітор Габріель (Матондо Макіассе,77), Маттеус Дос Сантос, Рахманов, Родріго Ферраз (Святинчук,82), Клаудіо де Сільвейра, Доуа, Кусала. В.о. тренера З.Рахманов

Баварія: Яковенко, Андріїшин, Доценко (Акопян,46), Тимко (Неведомський,82), Будзько,  Баранович, Ткачук, Мар’євич (Чапала,70),  Скакун (Білоцерківець,58), Коропецький (Ашраф Діді,62),  Коровиков (Ткаченко,32). Тренер П.Понежда

Голи: Вітор Габріель (28) – Р.Баранович (9), Д.Тимко (12), Ашраф Діді (80)

Попереджені Матеус Дос Сантос, Макіассе Матондо, Конате, Родріго Ферраз, Клаудіо де Сільвейра (UCSA), Андріїшин, Ткачук (Б)

Вилучений Клаудіо де Сільвейра (UCSA) – 90+4 хвилина, повторне попередження

Мало хто вірив у те, що хлопці з «Білгорода» після неприємного провалу в Ірпені та прикрої втрати  Максима Мельника, зможуть «підвестися на ноги» в матчі з молодими та амбітними «самураями». Але скептики вкотре були осоромлені. В команді Сергія Пилипенка знайшлися інші герої, які «підхопили прапор» з рук «пораненого» капітана. В першу чергу, це однофамілець Максима – Андрій Мельник, якого прізвище просто зобов’язує, захисник – стіна Святослав Яловенко, надійний голкіпер Андрій Тупчій та швидконогий форвард Сергій Федірець. Проте, старт поєдинку був не на користь господарів. Не встигла секундна стрілка циферблата оббігти одне коло, як юний Дмитро Лактіонов виграв боротьбу на правому фланзі і точно прострілив на ногу Тимофію Буханевичу. Активність «Роніна» примусила господарів захищатися, і протягом 25 хвилин вони думали лише про оборону. «Запалив» білогородців Андрій Мельник. Він сміливо брав гру на себе і раз-по-раз виходив переможцем в ігрових єдиноборствах. А в «загашнику» господарів була ще одна таємна зброя – аути Яловенка. Білогородський «Рорі Ділеп» так швиргонув м’яча на 27-й хвилині, що він долетів до протилежного краю карного майданчика і зустрівся там з ногою Андрія Мельника, яка елегантно, шведою, вразила дальній кут воріт «Роніна». «Самураї» продовжили атакувати, але під завісу тайму наразилися на контрвипад. Андрій Мельник виграв боротьбу в центрі поля і кинув у прорив Федірця. Сергій, натхненний врученим перед початком матчу призом кращого бомбардира чемпіонату Ірпінської громади, включив п’яту швидкість, обійшов, як стоячого, Коваленка (тому й відчайдушний підкат не допоміг) і перекинув безпомічного Пількевича. Другий тайм пройшов під знаком атак гостей. Але «Білгород» впевнено захищався, та й на завершальній стадії «самураї» частенько губилися. Зате Яловенко вдруге показав «Рорі Ділепа», і фокус, на диво, знову пройшов на ура! Цього разу гості забули на дальній стійці невисокого Федірця, якому ніхто не завадив кивком голови переправити м’яча в сітку. Ось таким чином Яловенко записав до свого активу два «асисти», зроблені руками. Багато сил віддав «Ронін», щоб уникнути поразки, але їх вистачило лише на один гол, забитий зусиллями настирного Лактіонова. Духовита перемога «Білгорода», яку хлопці присвятили травмованому капітану Максиму Мельнику.

Білгород (Білогородка) – Ронін (Лісне) 3:2 (2:1)

12.09, 10.00. Колос (Білогородка)

Арбітри: Юхименко (Вишневе), Остапюк (Вишневе), Бучаков (Крюківщина)

Білгород: Тупчій, Яловенко, Ганзевич, Овередний (Поштар,86), О.Мельник (Бойко,46),  Микитенко, Алан Гаетан, Лісовенко, Миткалик (Головня,74), А.Мельник, Федірець (Ремех,90+3). Тренер Р.Клименко

Ронін: Пількевич, Коваленко (Кулик,46), Буханевич (Яременко,70),  Шиндир, Жуков, Піскун, Копитіков (Городенко,46), Галич, Нечай (Крук,55), Кулик, Лактіонов. Тренер Д.Хомутов

Голи: А.Мельник (27), С.Федірець (42,63) – Т.Буханевич (1), Д.Лактіонов (77)

Попереджені Овередний, Яловенко, Ганзевич (Б), Городенко, Назаренко (Р)

Надзвичайно вдалим видався минулий вікенд для “Сокола”. Слідом за розгромною перемогою у чемпіонаті Київської області (5:0 над “Межигір’ям”) підопічні Олега Самченка видали ще один феєричний матч – цього разу у Суперлізі Києво-Святошинського регіону. У Забір’ї “соколи” відвантажили вісім голів у ворота місцевої “Вікторії”.  У першому таймі всі голи були забиті після розіграшів кутових. На 24-й і 43-й хвилинах Тарас Фільчаков і Юрій Сапоненко відповідно замкнули подачі Миколи Лисенка. Між цими голами стався класний удар найактивнішого гравця першого тайму Іллі Білецького. Правий вінгер “Сокола” після виносу захисників у дотик метрів з 25-ти відправив м’яча у ближній кут. По перерві у центрі уваги опинилися колишні гравці команди із Забір’я – Максим Ломако і Михайло Валага. Перший з них оформив «хет-трик» (дві гольові передачі в активі Віталія Ємельянова, ще одна на рахунку Юрія Сапоненка), а другий поставив крапку у матчі, вдало зігравши на добиванні. А на початку другого тайму дубль оформив Юрій Сапоненко, який з-за меж штрафного майданчика закинув м’яча за комірець голкіперу.

Вікторія (Забір’я) – Сокіл (Михайлівка Рубежівка) 0:8 (0:3)

12.09, 13.00. Нептун (Забір’я)

Арбітри: Сусленко (Калинівка), О.Грицай (Митниця), Щербина (Біла Церква)

Забір’я: Куликов (Сивко,60), Копил, Тоцький, Самощенко,  Солодилов (Гижко,72), Сусло, Гайдай, Прокофьєв, Муха (Беліков,63),  Шевченко, Кузьменко. Тренер В.Незенко

Сокіл: Сафронов, Кальчук (Андрейчиков,46), Фільчаков, Федоренко, Бойченко (Скаскевич,71), Васильєв (Валага,46), Гусін (Мудрак,61), Лисенко (Ємельянов,46), Сапоненко, Білецький (Пустовіт,71), Пенгрин (Ломако,46). В.о. тренера Е.Окодува

Голи: Т.Фільчаков (25), І.Білецький (32), Ю.Сапоненко (42,58), М.Ломако (60,62,75), М.Валага (85)

Попереджені Гайдай (З), Гусін (С)

Дебют у Суперлізі «молодіжки» «Чайки», яка заступила на пост замість «Ниви», припав на матч з «Вишнею». Підопічні Юрія Миколаєнка, розлючені двома поразками поспіль, в звітному матчі суперника не відпустили. Хоча початок гри склався невдало для господарів. Перспективний Кирносов змусив розчаровано зітхнути вишнівських вболівальників. Однак, надалі гра проходила під диктовку господарів. Вирішальним став подвійний удар наприкінці першого тайму, коли протягом п’яти хвилин спочатку Тупчій, а потім Донченко схилили шальки терезів на користь «Вишні». Після перерви «бордові» впевнено довели матч до перемоги.

Вишня (Вишневе) - Чайка U-21 (ПП Борщагівка)  3:1 (2:1)

11.09, 15.30. Центральний (Вишневе)

Арбітри: Сіренко (Михайлівка Рубежівка), Д.Мельниченко (Ірпінь), Піхур (Київ)

Вишня: Довнар (Попов,46), Квецко, Кирик, Христюк (Катомкін,56),  Шевченко, Топчій (Попадюха,56), Малков, Петровський, Донченко,  Карпук (Ганжола,75), Звягін (Литченко,70). Тренер Ю.Миколаєнко

Чайка U-19: Сидорчук (Шпаченко,71),  Тіняков, Дяченко (Насіров,85), Олешко, Кратов (Войтенко,71), Козаченко,  Барінов, Боровський (Хоусам,66), Кочубинський, Кирносов, Карасевич (Коде,56). Тренер М.Головко

Голи: Е.Топчій (34), Є.Донченко (37), А.Катомкін (83) – К.Кирносов (12). На 90-й хвилині Б.Петровський (В) не реалізував пенальті

Попереджені Петровський, Топчій, Литченко (В)

В Гостомелі відбулося справжнє ірпінське дербі – не гірше манчестерського або міланського. «Ліневич Груп» дав справжній бій старшій за рангом «Кудрівці» і виборов нічийний результат, який для підопічних Олександра Юрчука прирівнюється до перемоги. Адже це вперше «Кудрівка» втратила очки в Суперлізі. Матч був бойовим і видовищним, з обопільними шансами. В стилі Віталія Буяльського по неймовірній дузі пробив Дмитро Кушнерик. Як не намагався голкіпер «Кудрівки» врятувати ворота – все марно! Фаворити відповіли слаломним проходом Нодара Кацитадзе. Він обійшов кількох гравців у білих футболках і, як на тарілочці з блакитною облямівкою, віддав під удар Іващику, а Владислав не схибив. В подальшому воротарі обох команд неодноразово рятували свої фортеці. Зокрема, Анікеєв крутився, як білка в колесі, відбиваючи удари «Кудрівки» зі стандартів, після флангових навісів. Особливо запам’ятався удар головою Лещенка впритул, але воротар «ЛГ» продемонстрував чудеса реакції. Следзевський також не відпочивав, зокрема, в блискучому кидку відбив ефектний постріл Дубовця. В другому таймі команди обмінялися голами з тою лише різницею, що тепер «ліневичі», на відміну від тайму першого, були в ролі наздоганяючих. Приймак Влас необережно «сфолив» у ВЛАСному карному майданчику, і штатний пенальтист «Кудрівки» Лещенко з «точки» не промахнувся. Але номінальні господарі знайшли в собі сили для адекватної відповіді. І тут не обійшлося без «ляпу» захисника. Євген Власенко обікрав нерозважливого Долгопятова, який надто довго спостерігав, як м’яч залишає межі поля, і відкотив під удар партнеру по команді. Ветеран Євген Ларін майстерно закрутив у дальній кут – 2:2! В ендшпілі поєдинку «Кудрівка» робила все можливе, щоб вирвати перемогу. Після стандарту навіть забила, але офсайдний прапорець асистента Медведєва взяття воріт відмінив і зберіг нічийний результат.

Ліневич Груп (Ірпінь) – Кудрівка (Ірпінь) 2:2 (1:1)