4 тур. Перша ліга. Огляд матчів.

В першій лізі потихеньку вимальовується загальна картина. Маємо двох лідерів, які після чотирьох турів мають чотири перемоги. Якщо успіх «молодіжки» «Чайки» особисто для мене був очікуваним, то спритність музичанського «Колоса» приємно вражає. В звітному турі юнаки «Чайки» не залишили жодних шансів досвідченим «динамівцям» з Вишневого. Дещо вайлуватим захисникам господарів було важко встигати за швидкими форвардами гостей, тож ще до перерви Ігорю Врублевському довелося чотири рази витягати м’яча з сітки власних воріт. Врешті, підопічні Максима Головка спокійно довели матч до перемоги і впевнено очолили турнірну таблиця з вражаючою різницею м’ячів. «Колос» здобуває свої очки не так легко. Зокрема, в гостях проти непоступливого «Фаворита» музичанцям довелося серйозно спітніти. Єдиний гол, який вирішив долю зустрічі, наприкінці першого тайму з пенальті забив Олексій Хребет. До речі, це вже п’ятий одинадцятиметровий удар в чотирьох зустрічах, який призначають у ворота суперників «Колоса» арбітри нашої ліги. Одне з двох: або музичанці брали уроки у найкращих майстрів сучасності по зароблянню пенальті – Рахіма Стерлінга та Неймара. Або… куди тому «Металісту» до «Колоса». Це, звісно, жарти, а тим часом «курочка по зернятку клює», і Музичі вже мають у своєму активі аж 12 турнірних пунктів. А що там конкуренти – «Баварія-2» та «Вишневе»?

ГОСТИННИЙ ДВІР – БАВАРІЯ-2

До цього матчу обидві команди знаходилися у нижній частині таблиці Першої ліги. На відміну від суперника, «Гостинний Двір» взагалі не мав очок, тому господарі поля сподівалися зробити почин у поєдинку проти другого складу святопетрівської «Баварії». До речі, гості насилу зібрали на цей матч у старті 11 гравців і почали гру навіть без розминки, а номінальний польовий гравець Ігор Землянський зайняв місце голкіпера.  Втім, цей факт аж ніяк не позначився на підсумковому результаті. Навіть, навпаки. Вишневську команду у цьому матчі підтримувала чисельна глядацька аудиторія. Саме завдяки активності вболівальників «вовки» значно краще провели початок гри і на 15-й хвилині відкрили рахунок. Після подачі кутового досвідчений Микола Обіюх ударом голови зрізав м’яч у ворота. Гостям знадобився час, щоб налагодити усі взаємозв’язки між лініями, але кінцівка тайму була вже за баварцями. Лівий «хав» Віктор Коровіков використав один з кількох своїх шансів. У другому таймі гра точилася на зустрічних курсах. Але, на відміну від господарів поля, команда зі Святопетрівського вдало розпорядилася тими нагодами, які вдалося створити. Протягом п’ятнадцяти хвилин гості забили двічі. Один з голів на свій рахунок записав кращий бомбардир святопетрівців Неведомський, якому вдало асистував Акопян. Відповісти будь-чим «Гостинному Двору» не вдалося, тож  команда Володимира Гінди зазнає третьої поразки у Лізі.

ФК ВИШНЕВЕ – СТАРА БОЯРКА

Минулого уїк-енду ФК «Вишневе» зазнав несподіваної, а може навіть сенсаційної поразки від «Колоса» (2:3), тому у домашньому поєдинку проти «Старої Боярки» команда Володимира Шумунова не мала права на помилку. Отримати суттєву перевагу вже у дебюті гри городянам дозволив дубль В’ячеслава Літаша. До речі, правий хав «Вишневого» відзначив у цьому матчі справжній бенефіс, адже у другому таймі йому вдалося оформити «хет-трик». Але це було пізніше, а до перерви боярчани майже на рівних протистояли господарям поля. У складі «СБ» найпомітнішим був Євген Кучеренко. Одного разу після його удару ворота Антона Легкоконця, який у цьому матчі змінив за мотивами попереднього «бракороба» Дігборі – Бесмарта,  врятувала поперечина. Та все ж ФК «Вишневе» мав значно більше небезпечних моментів біля воріт суперника. Ближче до завершення тайму господарі отримали право на пенальті, який реалізував Владислав Дробот. Одразу після цього Роман Розливан скоротив рахунок, чим наголосив про невелику надію, що у другому таймі боярчани ще поборються. Не вийшло. Вже на початку другої сорокап’ятихвилинки Патрик Ігбе з пенальті знову зробив «+3» для господарів і він же поставив крапку у матчі, реалізувавши вихід віч-на-віч за кілька хвилин до фінального свистку – 6:1. Сенсації не сталося -  ФК «Вишневе» цілком заслужено поклав у свою скарбничку три очки, а «СБ» і надалі залишається без залікових пунктів. Втім, майже з усіма фаворитами Ліги боярчани вже зіграли і далі має бути легше.

«Софія» в дербі імені Сергія Шугайла прогнозовано здобула заслужену перемогу. Цей матч нагадав мені радянський кіноагітпроп Микити Михалкова «Свій серед чужих, чужий серед своїх», адже Сергій Шугайло одночасно є головним тренером «Альтіса» і спортивним директором та гравцем «Софії». Таке може бути тільки в нашій лізі, за що ми її і любимо. А в звітному матчі Шугайло подарував шанс «Альтісу», як він сам сказав, вже своїм фактом перебування на полі в складі господарів, але команда Олександра Ковчака ним не скористалася. В першу чергу, через Артема Охременка. Саме його класний удар зі штрафного підняв на ноги вболівальників «Софіївського» та зламав опір копилівців. Одного Олексія Бурдейного, який єдиний, складається враження, в складі «Альтіса» вміє забивати голи та використовувати шанси, було замало для перемоги. На його дубль «Софія» відповіла чотирма голами і покарала гостей за марнотратство. Вирішальний гол на рахунку першого африканця в складі першої команди господарів Аньянву.

А основний матч, на думку багатьох фахівців, відбувся на «Зеніті», де обезкровлений  весіллям основного «руйнівника» команди Корчинського («гірко», Віталію!), на секундочку, діючий чемпіон ліги «Віннер» приймав амбітних київських «армійців». «Червоні» жадають титулів та повернення колишньої величі, тому з перших хвилин поєдинку пішли вперед за перемогою. Матч викликав значний ажіотаж серед місцевих «цінителів прекрасного» та гостей зі столиці, і передчуття їх не обдурили. Обидві команди включили швидкості з перших хвилин, і проводили час в обопільних атаках. «Армійці» навіть двічі забили, але в обох випадках їх ударний форвард Трофименко робив це з офсайду. А от молодий проспект боярського футболу Станіслав Нагорнюк свій момент майстерно використав, ефектно закинувши м’яча за комірець голкіперу гостей. Надалі «банда отамана Вєрного» зайняла кругову оборону і перейшла на осадне положення, відбиваючи атаки регулярної «армії». І майже досягла свого, якби не одне «але. На останніх секундах компенсованого часу «технар» Юрій Печонкін пробрався в карний майданчик господарів і заробив пенальті, яке чітко реалізував Трофименко. Бойова нічия, яка, схоже, засмутила обидві сторони.

Динамо (Вишневе)  - Чайка U-19 (ПП Борщагівка) 1:5 (0:4)

12.09, 10.45. Центральний (Вишневе)

Арбітри: Піхур, Авдишев  (обидва – Київ), Козлов (Гостомель)

Динамо: Врублевський, Мартем’янов,  Гапон (Сокур,46), Цебенко (Ушатюк,70), Клюско, Мовчан, Назаров (Огородник,46), Чубенко, Турманідзе, Шуляк (Омельянов,60), Ніколенко (Скляр,85). Тренер Р.Остапенко

Чайка U-19: Сидорчук,  Тіняков (Дяченко,75), Калмиков (Коде, 80), Олешко (Хоусам,70),  Мельник (Козаченко,46), Павленко, Барінов (Боровський,50), Кочубинський, Пивовар (Насіров,65), Петрусь, Кирносов (Карасевич,55). Тренер М.Головко

Голи: В.Клюско (77,пенальті) – О.Павленко (3), К.Кирносов (18), М.Петрусь (30,34), А.Боровський (59)

Попереджені Гапон, Цебенко (Д), Насіров, Кочубинський (Ч)

Софія (Софіївська Борщагівка) – Альтіс (Копилів) 4:2 (1:1)

12.09, 18.30. Софіївський (Софіївська Борщагівка)

Арбітри: Авдишев (Київ), Піхур (Київ), Муха (Буча)

Софія: Копаліані, Шугайло (Ковтун,70),  Дригус (В.Плотко,60),   Остапчук (Аньянву,46),  Турченко (Опанасюк,65), Рудзинський (Маткевич,46), Симоненко, Коваль (Власенко,46), Ніколенко (Панченко,46), Черних, Свіца (Охременко,46). Тренер А.Маткевич

Альтіс: Зуєв, Гноєвський, Депутат,  Кос, Суханов, С.Муха (Зборщик,60), О.Муха, Бурдейний, Бірюк (Строгонов,70), Рудобаба (Каліман,75), Сидоров. В.о. тренера О.Ковчак

Голи: О.Коваль (2), А.Охременко (49,90,пенальті), Н.Аньянву (70) – О.Бурдейний (24,55)

Попереджені Черних, Симоненко (С), Бірюк (А)

ФК Вишневе – ФК Стара Боярка 6:1 (3:1)

11.09, 10.30. Центральний (Вишневе)

Арбітри: Бучаков (Крюківщина), Остапюк, Джамбулатов (обидва – Вишневе)

Вишневе: Легкоконець, Бондар, Ходоровський (Тищенко,60), Маринич (Джулай,67), Люткевич (Нвосу,54), Океке (Фалілеєв,46), Егбо (Лазарян,75), Коробка (Ігбе,46),  Літаш (Ндіссом,69), Недогибченко (Умох,75), Дробот (Івух,64). Тренер В.Шумунов

СБ: Антонюк, А.Лахтадир, Пазюк, Кулініч (Погорілий,14), Побережний (Буртовий,53), Ступак, Лапа, Кучеренко, Лімар (Синяк,59),  Цингарюк, Розливан (Рамазанов,70). Тренер К.Лахтадир

Голи: В.Літаш (6,7,66), В.Дробот (40,пенальті), П.Ігбе (48,пенальті,86) – Р.Розливан (42)

Попереджені Фалілеєв (В), Побережний (СБ)

Вилучений А.Лазарян (В) – 80 хвилина, агресивна поведінка

Віннер (Боярка) - ЦСКА (Київ)   1:1 (1:0)

11.09, 13.30.  Зеніт (Боярка)

Арбітри: Сусленко (Калинівка), Когтєв (Данилівка), Прикота (Вишневе)

Віннер: Косяков (Юрковський,46),  Солов’юк,  Степанов (Гайдюченко,82), Малеванчук, Нагорнюк, Жевага, Рудюк, Бойко (Олійник,85), Яковенко, Хруленко, Клименко. Тренер М.Вєрний

ЦСКА: Голубей, Гурін,  Стародубов, Олешко, Скуратов (Івченко,46), Подшивалов, Скоряк (Маньковський,71), Паламарчук (Печонкін,46), Лопатін (Шостак, 68), Шульга, Трофименко. В.о. тренера Р.Приймак

Голи: С.Нагорнюк (25) – Б.Трофименко (90+5,пенальті)

Попереджені Рудюк, Нагорнюк, Клименко, Жевага, Хруленко (В), Стародубов, Печонкін, Маньковський (ЦСКА)

Гостинний Двір (Вишневе) – Баварія-2 (Святопетрівське)  1:3 (1:1)

11.09, 13.00. Центральний (Вишневе)

Арбітри: Д.Мельниченко (Ірпінь), Бучаков (Крюківщина), Сіренко (Михайлівка Рубежівка)

ГД: Сальник, Курінний, Юхименко, Малий, Куцюк, Зінкевич, Обіюх, Гінда (Волинець,58), Наконечний (В’ялов,79), Обіюх  (Барабаш,56), Ляшенко, Ткаченко. Тренер О.Волинець

Баварія-2: Землянський, Андріїшин, Моршна, Акопян, Коровиков, Понежда, Кисіль (Грачов,33), Біленко, Калугін, Неведомський (Василяка,60), К.Марковець. Тренер Д.Неведомський

Голи: М.Обіюх (15) – В.Коровіков (37,73), Д.Неведомський (58)

Попереджені Малий, Сальник (ГД), Кисіль, Моршна (Б)

Фаворит (Тарасівка) - Колос (Музичі)  0:1 (0:1)