Через те, що чемпіонат району затягнувся ще на один тиждень, з’явилася можливість зіграти наступну стадію кубкового турніру.
 Матчі 1/8 фіналувизначили чвертьфіналістів останнього кубка Києво – Святошинського району (принаймні, в тому вигляді, в якому він зараз існує). Почесний трофей розіграють боярський «Арсенал», «Сокіл» (Михайлівка Рубежівка), «Джуніорс» (Шпитьки), ФК «Вишневе», FC «Вишня» (Вишневе), «Білокняжич» (Іванковичі), «Нива» (Бузова) та «Софія» (Софіївська Борщагівка). Як це було – читайте в нашому традиційному огляді.

«Арсенал» (Боярка) – ФК «Святопетрівське»  4:3 (2:1)

Боярка, «Зеніт». 20.06, 10.30. Арбітр Чалий (Вишневе)

Арсенал: Карапетян, Гладишевський (Бабич,89), Котовий, Кошелєв, Корчинський, Антоненко, Крилюк (Прищепа,46), Мезенцев (Гаврись,81), Деркач (Величко,70), Дворников, Пузій. Тренер К.Бабич

Святопетрівське: Смалько (Р.Марковець,46), Рязановський,  Скрицький, Телеш (Прибиш,73),  Мацапула (Кисіль,46), Василяка, Калугін (Насадюк,46), Моторенко, К.Марковець, Лазарчук (Ліщук,70), Неведомський (Землянський,70). Тренер Д.Неведомський

Голи: Є.Мезенцев (43), К.Марковець (45, автогол), І.Деркач (62), А.Дворников (71) – Ю.Телеш (28), Д.Неведомський (56), О.Василяка (73)

Попереджені Василяка, Насадюк (С)

Незважаючи на той факт, що зустрічалися команди з різних ліг, на полі точилася рівна боротьба з обопільними шансами. Це й не дивно, адже в складі гостей є достатньо досвідчених футболістів, які вже не один пуд солі з’їли в районних кубкових баталіях. Один з них, сенсаційний володар кубка району 2009 року, капітан команди з Святопетрівського Юрій Телеш в середині першого тайму відкрив рахунок у матчі, замкнувши на подачу зі стандарту на ближній стійці. Це була награна комбінація гостей. Однак поступово ініціативою заволоділи боярські «каноніри», і під завісу тайму двічі вразили ворота Руслана Смалька. Особливо образливим для святопетрівців став автогол Костянтина Марковця, який намагаючись перервати навісну передачу, по високій дузі ударом головою спрямував м’яча за комірець власному голкіперу. Після перерви команди продовжували демонструвати гострий атакувальний футбол. Граючий тренер гостей Денис Неведомський у властивій йому силовій манері встановив рівновагу, але прорахунки в обороні звели нанівець його зусилля. Досвідчені Ілля Деркач та Артем Дворников вивели «Арсенал» вперед. Інтрига в поєдинку зберігалася до кінця зустрічі, але підопічним маститого тренера і професіонала Костянтина Бабича вдалося втримати перемогу і путівку до чвертьфіналу. Насамкінець, хотілося б звернути увагу боярської місцевої влади та дирекції стадіону «Зеніт» на неухильне дотримання медичного протоколу на офіційних матчах районних змагань. Поки що з цим спостерігаються певні проблеми. Необхідно терміново виправлятися.

ФК «Вишневе-2» – «Нива» (Бузова) 0:9 (0:4)

Вишневе, «Центральний». 20.06, 12.45. Арбітр М.Мельниченко (Ірпінь)

Вишневе-2: Головченко (Перникоза,72),  Левківський, Швець (Кустов,46), Прудивус, Васюк, Колп (Ювченко,46),  Желєв (Макаренко,72),  Бірюк (Скиба,56), Богров, Зборщик, Белуха. Тренер І.Бірюк

Нива: Байдюк, Кот (Конюк,46), Таран, Миколаюк (Гаркуша,46), Ширай,  Ємельянов (Самотуга,46), Шуліпа,  Ткаченко (О.Гаркавенко,46), Рибцов, Коропецький (Сергієнко,46), Сомов (Грищенко,46).  Тренер В.Петровський

Голи: В.Ємельянов (13), Є.Миколаюк (26), В.Коропецький (29), І.Сомов (39), Д.Грищенко (65), С.Сергієнко (67,73,87), О.Гаркавенко (77, пенальті)

Попереджені Колп, Васюк (В), О.Гаркавенко (Н)

В цій парі фаворит читався неозброєним оком. Команди зараз перебувають  різних вагових категоріях, тож легка перемога «Ниви» не стала несподіванкою. Навіть невиправні оптимісти зі стану вишнівчан не мали жодних ілюзій з приводу результату, тому навіть дев’ять пропущених голів від гостей не надто засмутили команду Іллі Бірюка, яка цілеспрямовано продовжує підготовку до старту в другій лізі першості району. З «цікавинок» матчу відзначимо дебютний гол за «Ниву» найдорожчого трансферного придбання міжсезоння Віталія Ємельянова, який вже не вперше підступно пробив зі стандарту з гострого кута і впіймав голкіпера на протиході,  «хет-трик» напористого Сергія Сергієнка, гол 18-річного вихованця районного футболу з Личанки Дмитра Грищенка та гол з пенальті місцевої «легенди» «Ниви» Олександра Гаркавенка.  Бузова  без проблем проходить до чвертьфіналу кубка району, і вже скоро дебютує на обласній арені, адже найближчого понеділка візьме старт в поточному розіграші кубка Київської області. В гості на новозбудовану красуню -  «Бузову Арену» завітає фастівське «Динамо».

«Джуніорс» (Шпитьки) – SC «Гатне» 5:0 (0:0)

Гореничі, «Сад Арена». 20.06, 18.00. Арбітр Д.Мельниченко (Ірпінь)

Джуніорс: Рум’янцев (Следзевський,75), Тубольцев, Яременко (Лящук,46), Леонідов, Басалкевич (Купрій,46), Стеценко (Максимов,46), Костяний (Лонський,46), Осадчий (Рожок,61), Рубльов (Черновол,46), Ремезовський, С.Шут (Димнич,16, Єсаулов,70). Тренер М.Трусевич

Гатне: Балашев (Пазенко,46),  А.Іщенко, Чуприна, Орлов, Є.Костенко, Бутко, Пашко,  Цибульський, Заєць, Кривошеєнко, Цихмейструк (Сезанович,62). Тренер М.Іщенко

Голи: В.Черновол (55,82), О.Леонідов (72), С.Рожок (77), А.Єсаулов (89)

Попереджений Заєць (Г)

Король помер! Хай живе король! Кубок Києво – Святошинського району матиме нового власника. Гатненці склали свої повноваження в матчі з одним із найнезручніших суперників, та ще й зробили це з гуркотом падаючого серванта. 0:5 – це, звичайно, такий знаковий рахунок, після якого зазвичай згадують про «Аргентину і Ямайку», але давайте розберемося, чи заслуговували гості на таку обструкцію. «Джуніорс» наразі має дуже збалансований та кваліфікований склад, і, на наш погляд, робота нового тренера, відомого в минулому профі, Максима Трусевича, який не один рік пограв на високому рівні і під керівництвом вдумливих наставників, дає свої плоди. А в підопічних Миколи Іщенка кадрова проблема перед цим поєдинком стояла дуже гостро. Це не жарти – одразу вісім основних виконавців «залягли в клубний лазарет», включаючи й самого граючого тренера. Романчук, Яблонько, Магда, Віталій Костенко, Мочевинський, Мандзюк – жоден з них не міг допомогти клубові в такому важливому матчі. Як наслідок, лава запасних Гатного мала дуже куций вигляд, в той час як тренерський штаб «Джуніорс» майстерно провів серію замін, майже кожна з яких підсилила гру команди. Навіть граючі президенти шпитьківчан Сергій Шут та Дмитро Димнич в такій ситуації каші не зіпсували, і кожний з них отримав свою порцію ігрового часу на полі. Перший тайм, поки були сили, гатненці протримали свої ворота на замку, а от після перерви елементарно посипалися. Початок розгрому положив нев’янучий Віталій Черновол, який майстерно розрядив свою гармату і забив шикарний гол з далекої дистанції. Потім відзначилися супердосвідчені Леонідов і Рожок, а крапку на останніх хвилинах поставив Єсаулов. Але героєм зустрічі сміливо можна назвати легенду клубу зі Шпитьок Черновола, який оформив «дубль» у ворота чинних чемпіонів і вже колишніх володарів кубка району.

«Софія» (Софіївська Борщагівка) – «Гостинний Двір» (Вишневе) 7:2 (2:0)

Святопетрівське, «Шкільний». 21.06, 10.00. Арбітр Титов (Гостомель)

Софія: Пославський, Козленко, Сахно, Криворучко (Козир,80),  Іванов (Маткевич,85), Панченко (Лініченко,46), Солонина, Симоненко,  Бульбін (Шугайло,66),  А.Кравченко (Кутовий,85),   Охріменко (Данько,79). Тренер А.Маткевич

ГД: Батенчук, Ніконов, Юхименко, Нечай, Гавель, Волинець, Зінкевич, Курінний (Катомкін,75), Барабаш (Ковриженко,64), Захарко (Наконечний,64), Ткаченко. Тренер О.Волинець

Голи: Є.Солонина (42), А.Охріменко (45,66), О.Бульбін (47), С.Шугайло (70,78), І.Лініченко (90) – О.Волинець (65), С.Ткаченко (77). На 65-й і 81-й хвилині О.Волинець (ГД) не реалізував пенальті

Попереджені Козленко (С), Ніконов (ГД)

Фаворит матчу – «Софія» здобула впевнену перемогу, навіть на фоні програного напередодні дебютного матчу в чемпіонаті Київської області. «Вовки» грали від оборони з початку зустрічі,  чинили серйозний опір в першому таймі, але трохи не дотягли до перерви, і отримавши два голи в роздягальню (відзначилися новачки «Софії» Євген Солонина та Артем Охріменко), вирішили в другому таймі пограти у відкритий футбол. Наслідком цього став калейдоскоп небезпечних моментів, серед яких варто виділити два (!) незабиті пенальті від граючого тренера вишнівчан Олександра Волинця (правда, в першому з них він встиг на добивання), дубль граючого спортивного директора «Софії» Сергія Шугайла та точний удар стрімкого Сергія Ткаченка, якого, на жаль, останнім часом через проблеми зі здоров’ям нечасто можна побачити на футбольному полі.

«Вишня» (Вишневе) – ФК «Гореничі» 1:0 (1:0)

Вишневе, «Центральний». 21.06, 10.45. Арбітр Сіренко (Михайлівка Рубежівка)

Вишня: Довнар, Арт.Захарченко, Тарманатан, Оникієнко, Шевченко, Христюк (Донченко,55), Ант.Захарченко,  Звягін (Кухарець,83), Карпук (Тоцький,46), Нагорнюк (Попадюха,46), Сушкевич (Дерій,46, Кирик,75). Тренер Ю.Миколаєнко

Гореничі: Дешко, Гоню, Котенко, Грива (Щеглюк,68), Р.Проценко (А.Проценко,46), Барабаш (Баб’юк,46), Грінка (Завірюха,78), Демчук, Колесник, Троцько (Новиков,50), Пивовар  (Кузнецов,75). Тренер Р.Здоренко

Гол: Ст.Нагорнюк (6)

Попереджені Арт.Захарченко, Попадюха (В), Кузнецов (Г)

Вилучені Ант.Захарченко (В) – 65 хвилина (серйозне ігрове порушення), С.Бабюк (Г) – 65 хвилина (агресивна поведінка)

Найспекотнішим (і за сценарієм, і за емоціями) виявився матч у Вишневому, в якому місцева «Вишня» здолала у напруженій боротьбі амбітні ФК «Гореничі», які, до речі, презентували нову ігрову форму (дивись на фото). Долю поєдинку вирішив єдиний гол, який господарі забили в дебюті поєдинку. Вже на 6-й хвилині точного удару завдав перспективний Стас Нагорнюк, який пройшов школу ковалівського «Колоса»,  а зараз набирається футбольної мудрості під керівництвом досвідченого «коуча» Юрія Миколаєнка, який добре знає, як шліфувати молоді таланти. В подальшому гра тривала з обопільними шансами, не один раз рахунок міг змінитися, кипіли пристрасті, які досягли апогею в середині другого тайму. Саме тоді гарячий вишнівський хлопець Антон Захарченко майже в центрі поля вирішив з розмаху пройтися по «ахіллам» суперника. Сергій Бабюк такої наруги  витримав і відповів на такий неприязний жест агресивною поведінкою в стилі: «Дайте ж мені за його горло потриматися…». Це знаменита фраза  старого Сірка з фільму «За двома зайцями»,  хто не знає. Арбітр Сіренко оцінив таку пантоміму двома червоними картками для обох учасників міні – скандалу.  Гра завершилася мінімальною перемогою господарів поля. До речі, варто відзначити адміністрацію місцевого стадіону «Центральний», яка майже бездоганно виконує вимоги медичного протоколу і показує гарний приклад всій футбольній спільноті району як проводити матч в умовах карантину.

«Атлетик» (Білогородка) – ФК «Вишневе» 0:6 (0:3)

Білогородка, «Колос». 21.06, 17.00. Арбітр Чалий (Вишневе)

Атлетик: Павлушенко, Колодчук, Рубан (Калашников,46), Коваленко,  Пальок, Іманов (Нарожнов,57),  Борисюк, Гавриленко (Ковальчук,65), Пінчук (Цулая,59), Кучма, Яменко. Тренер В.Ковальчук

Вишневе: Легкоконець, Ходоровський, Козенко (Лазарян,71), Аль – Юссуфі (Маринич,46), Галущенко (Власюк,46), Сокур (Дуглас,41), Недогибченко (Дробот,57), Фалілеєв (Літаш,54),   Егбо (Огунбона,65), Амобі (Ігбе,51), Коробка (Озоані,35). Тренер В.Шумунов

Голи: М.Коробка (14), І.Амобі (17,38), С.Егбо (51, пенальті), П.Ігбе (76), В.Дробот (81)

Попереджений Недогибченко (В)

Команда Володимира Шумунова вразила всіх з самого початку. Прибуття ФК «Вишневе» на стадіон було обставлено напрочуд професійно, як в «кращих домах» української прем’єр – ліги. Шикарний автобус, достойна екіпіровка, масковий режим – все було на вищому рівні. Зустрічали вишнівчан у Білогородці, як кажуть, по одежині, а проводжали – по грі! Гості не залишили жодного шансу «атлетикам», забивши в кожному з таймів по трійці  голів і зберігши свої ворота в недоторканості. Початок гольовій феєрії поклав ветеран клубу Максим Коробка, який вдало відгукнувся на простріл партнера. Продовжив мобільний і атлетичний нігерієць Амобі. До кінця тайму він поклав «дубль». Особливо відзначимо другий гол форварда –  здійснив спринтерський забіг з центра поля, розкидав захисників білогородців та пробив без шансів для голкіпера. «Атлетик» виглядав млявим, розбалансованим і якимось приреченим. Навіть, як правило, активні Кучма і Яменко знітилися на загальному фоні командної пасивності господарів поля. Після перерви «побиття» продовжилося. На смарагдовий ідеальний газон місцевого «Колоса» захист «Атлетика» необережно поклав шустрого Наймеку Озоані – безсумнівний пенальті реалізував новий лідер команди з Вишневого Соломон Егбо. Довершили розгром господарів досвідчені «суперсаби» гостей Патрик Ігбе та Влад Дробот. Тож в наступному раунді кубка району нас чекає іскрометне вишнівське дербі. Жереб – жартівник звів у одну чвертьфінальну пару «Вишню» і «Вишневе». Буде гаряче…

СК «Шпитьки» - «Білокняжич» (Іванковичі) 1:1 (0:0), по пенальті 6:7

Шпитьки, «Колос». 21.06, 18.00. Арбітр Снімщиков (Київ)

Шпитьки: Шаповалов, Семикін, Шелудько, Данилюк,  Небір (Войтенко,67), Космідайло (Іваненко,30), Михальченко, Дударенко (Горба,72), Рога, Д.Шут, Савицький. Тренер В.Михальченко

Білокняжич: Мельничук, Ковальчук (Вінтоняк,67), Бастун, Карпенко (Бєглов,89), Абрамчук, Чуйко (Можаровський,62), Кривобок, Бойко, Колесник (Косигін,27), Ковтун,  Вільчинський. Тренер О.Хорошун

Голи: М.Шелудько (50) – Д.Кривобок (53). Післяматчеві пенальті реалізували: Михальченко, Семикін, Данилюк, Шут, Іваненко, Рога (Ш), Бастун, Бойко, Ковтун, Вільчинський, Кривобок, Абрамчук, Вінтоняк (Б). Не реалізували: Савицький, Шелудько (Ш), Можаровський (Б)

Попереджені Небір, Рога, Шут (Ш), Чуйко, Ковтун (Б)

Шпитьківський «Колос» став свідком найдовшого матчу на цій стадії змагань. Це й не дивно, адже командам не вистачило основного часу, щоб з’ясувати стосунки, тож довелося пробивати післяматчеву серію пенальті. Аж шістнадцять ударів знадобилося суперникам, щоб визначити переможця. Вирішальний промах допустив один з лідерів господарів Максим Шелудько, який, напевно, був найпомітнішим у матчі. Але так часто буває, що саме лідери «мажуть» в дуелі по «точках». Тож далі йдуть гості з Васильківського району. Це серйозний успіх команди Михайла Пацкана, яка, нагадаю, лише в останній момент доєдналася до учасників цьогорічного, наймасовішого за довгі роки, кубкового турніру. Сама гра розпочалася атаками «Шпитьок», однак команді категорично не щастило з реалізацією. «Білокняжичі» достойно пройшли через стартовий пресинг атлетичних господарів і змогли вирівняти гру ближче до кінця першого тайму. На початку другої половини суперники швидко обмінялися блискавичними фехтувальними ударами. Це трапилося так миттєво, що дехто з рідкісних глядачів навіть не встиг як слід зрозуміти, хто забив. А далі команди вже діяли надто обережно, і гра докотилася до нічийної гавані, в якій щасливий квиток витягнули гості.

Серія післяматчевих пенальті (відео):

«Софія-2» (Софіївська Борщагівка) – «Сокіл» (Михайлівка Рубежівка) 0:3 (0:0)

Михайлівка Рубежівка, «Шкільний». 21.06, 18.00. Арбітр А.Медведєв  (Гостомель)

Софія-2: Савченко, Мялковський, Братунь (Комаров,56), Романенко, Корбут, Корж (Яковлєв,85), Бугера,  Ячмінь (Бобошко,80), М.Кравченко (Гресько,71), Турченко (Щербак,75), Рябоконь (Чебан,46). Тренер М.Оленковський

Сокіл: Толєбаєв, Пустовіт (Мамчур,61), Бойченко (Васильєв,46), Хурулоходжаєв, Марчук, Скаскевич (Яцишин,46), Джогдом (Подшивалов,65), Валага (Мехед,71), Бойко, Даниляк (Коба,70), Холдер (Сухенко,46). Тренер О.Самченко

Голи: О.Сухенко (51), Д.Васильєв (60), В.Коба (90+1)

Попереджені Скаскевич, Бойченко (С)

Фіналіст минулого кубка району, чинний володар кубка області вже не один рік зажив слави потужного кубкового бійця. «Сокіл» напрочуд вдало грає саме в матчах на виліт. Проте, в першому таймі номінальні господарі поля  - «Софія-2» змогли відстояти свої ворота від масованих, проте,  дещо хаотичних атак «Сокола». Звісно, склад команди Олега Самченка був далеким від ідеального, але… Розчарував, наприклад, ліберійський новобранець «соколят» Вінтон Холдер, якому ще дуже не вистачає розуміння командних маневрів нових партнерів. Однак, після перерви все швидко стало на свої місця, коли новачок клубу Олександр Сухенко замкнув простріл активного Хурулоходжаєва з лівого флангу, а Дмитро Васильєв, який з кожним матчем додає особистої питомої ваги в загальному балансі команди, вдало розібрався з обороною суперників на «хокейному п’ятачку» карного майданчику «софіївців». Справедливості заради, підопічні Максима Оленковського не відсиджувалися в окопах і кілька разів серйозно потривожили володіння Дениса Толєбаєва, але досвідченому голкіперу серйозно вступати в гру не довелося – суперники безбожно «мазали» на завершальному рубежі. Фінальним акордом став гол Владислава Коби – той отримав м’яча, залишившись на самоті на місці лівого інсайда і пробив, особливо не мудруючи,  прямо по центру воріт – 3:0. «Сокіл» іде далі, і ми чекаємо на чергове «районне класичне» дербі з шпитьківським «Джуніорсом». Гра двох суперників – важковаговиків районного футболу, яка достойна фіналу, відбудеться вже на чвертьфінальній стадії. Нагадаємо, що буквально напередодні суперники зустрілися в першому турі чемпіонату Київщини і розійшлися миром – 0:0.

22 червня в офісі КСРФФ відбулося жеребкування наступної стадії кубка Києво-Святошинського району. Жереб був у доброму гуморі і вирішив трохи пожартувати. Отже, в чвертьфіналах заграють: "Арсенал" (Боярка) - "Нива" (Бузова), ФК "Вишневе" - "Вишня" (Вишневе), "Сокіл" (Михайлівка Рубежівка) - "Джуніорс" (Шпитьки), "Білокняжич" (Іванковичі) - "Софія" (Софіївська Борщагівка). Час та місце проведення чвертьфінальних матчів оргкомітет змагань повідомить додатково.

Сокіл - Олімп (Дмитрівка) 3:2. Огляд матчу