У футбольному світі, де останніми роками «вертяться» шалені гроші, а відомих футболістів вважають ледь не національними героями, досить поширеними є різні рейтинги гравців. В УЄФА та ФІФА після кожного туру того чи іншого турніру, що проводяться під егідою цих організацій, складаються символічні збірні, куди потрапляють гравці, які найкраще себе проявили. Все це надає улюбленій грі мільйонів певної окраси, величності, а гравцям – популярності та слави. Ці рейтинги постійно моніторять скаути відомих європейських футбольних клубів у пошуках футбольних зірочок для команд, на які працюють. КСРФФ вирішила піти шляхом вище згаданих поважних організацій і після завершення першого чемпіонату Дитячої футбольної ліги Києво-Святошинського району створила свої збірні, куди потрапили найкращі футболісти 2008/2009 р. н. (8+1) та 2011 р. н. (4+1).

Хлопці, котрі увійшли до збірних, найбільш яскраво проявили себе в нашому чемпіонаті. Відразу зазначимо, що номінантів обирали тренери команд, що брали участь у чемпіонаті. Отримати визнання від тренерів дорогого вартує. Хто знає, можливо хтось із цих маленьких хлопчаків доросте до рівня Андрія Шевченка, Ліонеля Мессі, Кріштіану Роналду та з гордістю згадає своє перше потрапляння до збірної Києво-Святошинського району, а якщо не згадає, то ми обов’язково нагадаємо!!!

Отож розпочнемо зі збірної хлопчаків 2008/2009 року народження. До команди потрапили футболісти ФК «Хотів» (Хотів), SC «Гатне» (Гатне), ФК «Гостинний двір» (Вишневе), ФК «МиР» (Боярка), «Прогрес» (Крюківщина) та ФК «Ск-179-Совки» (Київ).


Воротар Богдан Шамека,
гравець ФК «Хотів». Підкорив всіх своєю стабільністю та чудовими сейвами. Добре грає ногами, керує захисниками та бачить поле. Може за потреби миттєво розпочати атаку команди як ногами, так і руками. Впевнено почувається на виходах та на лінії воріт. Хлопець за весь чемпіонат пропустив – увага – 5 голів! За що заслужено отримав статуетку кращого воротаря чемпіонату. Аби не вводити в оману любителів статистики, зауважимо, що ФК «Хотів» загалом пропустив 9 голів, але 4 – у пасиві дублера Богдана. «Бодька у нас хлопець неординарний, будучи класним воротарем, він мріє про лаври нападника. Я вже не знаю, як його відволікти від бажання забивати голи суперникам. Практично перед кожною грою він заявляє: “Якщо наші три заб’ють, я вийду грати». Тому ми намагаємося забивати не більше трьох”», — жартує тренер Віталій Шевчук.

Слабкими сторонами воротаря є хандра та бажання стати нападником, що інколи проявляється в штрафному, коли хлопець прибирає на замахах опонентів, звичайно це призводить до непотрібної нервозності в колективі та необов’язкових пропущених голів.

Улюблений гравець – Джанлуїджі Буффон.

Улюблена команда – каталонська «Барселона», на останньому рубежі якої Богдан бачить себе у майбутньому.


Центральний захисник Данило Огородник
(добре себе почуває в опорній зоні, прізвисько – «Хорват»), гравець ФК «Гостинний двір». Хлопець відповідає всім вимогам центрального захисника в сучасному футболі, адже окрім високого зросту, добре бачить поле, відмінно працює у відборі та на підстраховці. За необхідності може притримати м’яч та заспокоїти гру. Має потужний удар з правої ноги, добре поставлену передачу, гарно грає головою та «читає» гру. А найголовніше – безстрашний та невтомний на полі. Характеризуючи Даньку, тренер Олександр Юхименко розповів історію, пов’язану з безстрашністю свого вихованця. «Навесні ми грали одну із важливих ігор в чемпіонаті області з Ржищевим, позитивний результат якої давав нам шанси боротися за призи. Данька був одним із кращих на полі. В другому таймі в єдиноборстві отримав розсічення голови, не побоявся піти в стик із суперником у ситуації, де не кожен ногу ставить, але продовжив матч із пов’язкою. Більше того, він настільки був у грі, що миттєво після отримання допомоги вибіг на поле грати. За що отримав жовту картку від арбітра».

Зі слабких сторін — нестабільний, інколи може потрапити в «запару». Але це все проходить із досвідом.

Улюблена футбольна команда — каталонська «Барселона», кольори якої і мріє в майбутньому захищати.

Гравець — Ліонель Мессі.


Лівий захисник Антон Ляшенко, гравець ФК «Хотів». Тренери команд-суперниць визнали Антона найкращим захисником турніру. Хлопець має гарні фізичні дані, високу культуру пасу, добре грає позиційно та на випередження, вміло підключається до атакуючих дій команди. Може несподівано для суперника пробити з дальньої дистанції. Ювелірно виконує стандарти, в активі захисника — кілька таких переможних голів, які забивав на останніх хвилинах матчів. На полі виділяється працьовитістю та невтомністю.

Зі слабких сторін Антона можна виділити нестабільність, захоплення атакуючими діями, перетримування м’яча.

Улюблений гравець — Олександр Зінченко.

Улюблена команда Антона — «Мансіті», але мріє грати за заклятого ворога улюбленої команди — «Манчестер Юнайтед» . Ось така вона дитяча неординарність J.


Правий захисник Максим Олексієнко
, гравець ФК «СК-179-Совки». Макс – один із двох футболістів команд, які не потрапили до четвірки найсильніших у районі. Таке визнання хлопець заслужив своєю стабільною та рівною грою упродовж всього чемпіонату. Він із тієї категорії футболістів, які не помітні на футбольному полі, але чітко та впевнено виконують свою роботу. Гарно тактично «підкований», сильний у відборі, не боїться йти в перед та брати на себе ініціативу.

Слабкі сторони хлопця: інколи надто захоплюється атакою, фізично треба прибавляти.

Улюблена команда — ФК «Динамо» (Київ).

Улюблений гравець — Кріштіану Роналду.


Центральний півзахисник Кирило Павлюк, гравець SC «Гатне». Визнаний кращим півзахисником чемпіонату. Кирило — ведучий гравець SС «Гатного». Вміло диригує грою команди в центрі поля, філігранно та своєчасно роздає передачі своїм партнерам, постійно змінюючи акценти атак. Може добряче прикластися до м’яча з будь-якої дистанції. Юнак — із тих футболістів, що завжди зустрічаються з м’ячем на полі, бо роблять величезний об’єм роботи. Може класно виконати штрафний удар, обіграти кількох опонентів. Але найголовніше — «дружить» із м’ячем, бачить поле, активно працює у відборі.

Має Кирило і слабкі сторони — це все та ж нестабільність, інколи заграється з м’ячем, що призводить до невиправданих втрат м’яча.

Улюблений команда — «Барселона».

Улюблений гравець — Неймар.


Лівий атакуючий півзахисник Назар Гінда, гравець ФК «Гостинний двір». Визнаний кращим гравцем чемпіонату. Підпільне прізвисько «Назік». Спеціалісти зауважують, що у цього хлопця, якщо і надалі так прогресуватиме, може бути гарне футбольне майбутнє. У 14 матчах турніру примудрився забити 21 гол і заслужено став кращим бомбардиром. Але не вміння забивати є головними чеснотами півзахисника. Назар має чудове бачення поля, гарний дриблінг, непогану швидкість. Він практично не помиляється при передачах. Його кроси лівою в багатьох матчах були несподіванкою для більшості команд. Може завдати удару по воротах суперника з будь-якої дистанції. Нещодавно у чемпіонаті області хлопчина забив шикарний гол із центру поля, побачивши, що воротар вийшов із «рамки». Підкупляє і універсалізм хлопця, адже може зіграти захисником, півзахисником, у меншій мірі – нападником.

«Назар – із тих хлопців, на якому тримається команда, — говорить тренер Олександр Юхименко про свого підопічного. — Хлопці знають, що його присутність на полі дає великі шанси на вдалий результат. Може один вирішити долю матчу. Весною ми проводили кубок, ФК «Гостинний двір» у фіналі мав грати із земляками з ФК «Олімп» (Вишневе), Назар інколи грає за них в чемпіонаті Києва, тож його здібності хлопці і тренер знали добре. На установці до нас підбіг один із наших батьків та повідомив, що там коуч із хлопцями думають — як нейтралізувати Назара та Даньку Огородника. Він лише посміхнувся та каже: “Значить, маю забити їм кілька швидких м’ячів, я думаю не образяться на мене, бо на полі друзів не має бути’’. Перший тайм завершили 4:0, всі м’ячі забив Назар».

Слабкими сторонами Назара є нестабільність, повільно входить у гру, інколи висловлює своє невдоволення діями арбітра. Останній недолік мабуть «підгледів» у свого батька J. Але все це після «намотування» необхідних ігрових хвилин нівелюється.

Улюблена футбольна команда — ФК «Ліверпуль».

Улюблений гравець — Ліонель Мессі.


Атакуючий півзахисник Ілля Черняховський, гравець ФК «МиР». Футболісти — люди забобонні, тому завжди говорять, що в команді на щастя має бути «рижий». Тренеру «МиР» Ігору Рудюку пощастило — у нього в команді є свій «рижий», але ставить він його в склад не на щастя, а тому, що цей хлопчина є одним із лідерів команди, дарма, що Ілля лише 2010 року народження. Усі, хто бачив гру Іллі, в один голос відзначають його футбольне мислення, техніку, настирність і працьовитість на полі. Незважаючи на свій вік, почуває себе на полі серед старших хлопців впевнено, зажди грає агресивно, «заточений» на атаку, але не цурається і чорнової роботи. Візитівкою Іллі є проникаючі розрізні передачі та дриблінг. Хлопця вже запрошували в більш імениті футбольні клуби, але «рижий» не залишив свою команду, чим засвідчив відданість тренеру та команді, у якій виховується. У нього попереду, якщо не перестане працювати над собою, велике футбольне майбутнє. Ось що говорить про свого вихованця тренер команди І. Рудюк: «Ілля настільки позитивний і веселий хлопчина, що з ним не може бути сумно. Улюбленець команди. Але окрім цього, він дуже легко піддається виучці, буквально схоплює все на льоту. Мені з ним дуже легко працювати. Захоплює також його працьовитість».

Слабі сторони: нестабільний, не швидкісний, гарячкуватий, частенько розмовляє з арбітрами. Все це із часом пройде.

Улюблена команда — ФК «Ювентус» (Турин).

Улюблений гравець — Кріштіану Роналду.


Правий атакуючий півзахисник Назар Цимбал
(може зіграти і в центрі), гравець ФК «МиР». Назар має гарні фізичні та антропометричні дані. Добре грає корпусом і в один дотик. У досконалості володіє 10 фінтами, але не завжди їх застосовує на швидкості. Завдяки дриблінгу без проблем може обіграти кількох опонентів і завдати разючого удару, або віддати філігранну передачу. Хлопчина буквально марить футболом. «Назар дуже обдарована дитина. Він живе від стадіону на відстані 3 км і може прийти на тренування, набиваючи на ногах м’яч, ні разу на впустивши його на землю, а це в загальному біля 5 тис. разів, — характеризує свого підопічного тренер Рудюк. — У всьому хоче бути схожим на Неймара і на полі грає в такій же манері».

Мінусами Назара є відсутність гарної швидкості, нестабільність і надмірне захоплення атакою.

Улюблений гравець — бразилець Неймар. Назар навіть зачіску має ідентичну бразильцеві. Єдине, що він не намагається перейняти у свого кумира, це симуляцію на футбольному полі J.

Улюблена команда — ПСЖ (Париж).


Нападник Амін Ємчієв, гравець ФК «Прогрес» (Крюківщина). Амін — один із тих нападників, яких наразі не вистачає в українському футболі. Почуває себе однаково добре в карному майданчику суперника та граючи відтягнутого форварда. Має феноменальне гольове відчуття. Може перебувати в «тіні» своїх партнерів, а в потрібний момент опинитися в потрібному місці та завершити атаку голом. Володіє гарним ударом, швидкістю, дриблінгом, добре грає головою, не боїться «чорнової» роботи. Непогано «відкривається» між захисними лініями.

Своєю грою Амін звернув на себе увагу тренерів ФК «Арсенал» (Київ), де наразі активно тренується з віковою групою 2008 року народження.

Як і всі юні футболісти, Амін не вирізняється стабільністю, слабувато грає корпусом.

Улюблена команда — «Манчестер Юнайтед».

Улюблений гравець — Поль Погба.

Лауреати збірної Києво-Святошинського району 2011 року народження. Враховуючи, що діти в такому віці грають у футбол у форматі 4+1, ми вирішили обрати збірну, яка б складалася з двох ігрових п’ятірок. Хотілося б зауважити, що претендентів на потрапляння до цієї команди було вдосталь, що не може не радувати, адже в майбутньому наш районний футбол отримає яскравих футболістів у дорослому футболі.


Воротар Максим Климчук
, гравець ФК «Вишневе» (Вишневе). Визнаний тренерами кращим воротарем турніру. Пропустив найменше м’ячів у чемпіонаті. Хлопчина психологічно стійкий, гарно грає ногами, що дає можливість тренерам за необхідності використовувати його як 5-го польового гравця. Якісно грає на виходах, добре відчуває ритм гри, за необхідності може вміло потягнути час.

З мінусів Максима можна назвати відсутність вербального зв’язку із захисниками, малий зріст. Утім, ці ігрові недоліки швидко минуться із часом.

Улюблена команда — ФК «Динамо» (Київ).

Улюблений гравець — Ліонель Мессі.


Воротар Кирило Черняховський, гравець ФК «МиР» (Боярка). Балагур команди, який не любить програвати, має яскраво виражений лідерський характер. Через це хлопці в команді дали прізвисько «Директор». Кирило вирізняється своєю активністю на полі, гарно керує захистом, частенько при стандартах підключається до атак команди. Має сильний удар і точну передачу, може здорово ввести м’яч у гру рукою на метрів 10–15. За необхідності, заволодівши м’ячем, сміливо на швидкості йде вперед, обігруючи на своєму шляху суперників, що засвідчує його розкутість і впевненість у своїх силах. Щоправда, ці «вилазки» Кирила іноді звершуються необов’язковими втратами м’яча та голами у власні ворота. «Кирило у нас хлопець-позитив, який не вміє та не любить програвати. Уже в такому віці він за характером є незаперечним лідером команди. Для нього немає на футбольному полі авторитетів, — характеризує Кирила тренер Рудюк. — Якось перед тренуванням на нашому стадіончику грали набагато старші хлопці, так він, поки ми переодяглися, зумів сам випровадити всіх, заявивши, що він зараз буде тут тренуватися!»

Слабкими сторонами воротаря є ризикованість, недостатній зріст.

Улюблена команда – «Манчестер Юнайтед».

Улюблений гравець – Давід де Хеа.


Захисник Михайло Кожухар, гравець ФК «МиР» (Боярка). Вирізняється з-поміж інших невтомністю, тактичною виучкою, дриблінгом, вдало вибирає позицію на полі. Уміло веде гру команди. Має в своєму арсеналі чимало різних фінтів, які активно використовує в матчах. Тренер охарактеризував Мишка дуже коротко і в той же час інформативно: «Хлопчина – нереально пластиліновий, працьовитий, витривалий і скромний. Може однаково здорово зіграти на любій позиції, окрім воротаря».

Поки слабкою стороною хлопчини є слабкі антропологічні дані, що заважає вдало боротися із суперником корпусом.

Улюблена команда – ФК «Реал» (Мадрид).

Улюблений гравець – Роналдіньо.


Півзахисник Віталіна Котирло, гравець SС «Гатне» (Гатне). Єдина дівчинка, яка потрапила до збірної району – не тому, що організатори боялися звинувачень у сексизмі (у чемпіонаті грає 5 дівчаток у різних командах), а через свої чудові футбольні характеристики. Віталінка під час турніру проявила себе як гравець із неординарною технікою, чудовим пасом, працьовитістю та сміливістю. Вона без проблем може обіграти кількох опонентів, зіграти на випередження. Але підкупила вона всіх, хто бачив її гру, зупинкою м’яча з повітря — елегантно носочком собі в хід, просто настільки витончено та професійно, що тренери суперників із посмішкою після побаченого переглядалися, а хлопці суперників на тренуваннях намагалися опанувати цей футбольний прийом. Не кожен із хлопчаків наважиться на підкат, а наша героїня не боїться використовувати цей складний елемент, як і вступати в силову боротьбу, незважаючи на свою тендітність. Звичайно, що ці якості Віталінки не залишає без уваги тренер Андрій Давиденко, який практично завжди довіряє своїй вихованці місце в стартовому складі.

Зі слабких сторін можна виділити невисоку швидкість.

Улюблений футбольний клуб – «Реал» (Мадрид).

Улюблений футболіст – Кріштіану Роналду.


Захисник Володимир Сладков, гравець ФК «Гостинний двір» (Вишневе). Про таких говорять: «Він має два серця та дві легені!». Відіграв всі матчі чемпіонату без замін на максимальних швидкостях від першої по п’ятдесяту хвилину. Володя має чудові антропометричні дані, адже в свої 8 років виглядає на 10. «Коли він прийшов до нас у команду, ми думали, що він хлопчина 2009 року народження, — говорить тренер Сергій Ткаченко. — Відповідно відправили до групи старших хлопців, а коли взнали, що 2011 року — не повірили. Набрали тата та запитали – чи дійсно це так. Повірили лише тоді, коли тато приніс закордонний паспорт малого. З того дня тато Володі постійно їздить на всі матчі з паспортом, бо завжди є питання щодо віку хлопця. Звичайно, ніхто б не звертав уваги на його антропометричні дані, якби він не виділявся на фоні інших ще й своєю грою».

Сладков має чудову «ліву ногу», але може добряче прикластися і з правої. Ідеально грає в дотик та відбирає м’ячі. Завдяки класній швидкості, з легкістю доганяє опонентів. Вміло використовує свої фізичні дані при роботі корпусом. Частенько на швидкості підключається до атак команди, не помічаючи на своєму шляху суперників.

Між тим має підтягнути позиційну гру.

Улюблена команда – англійський «Ліверпуль».

Улюблений гравець – Ліонель Мессі.


Захисник Дмитро Несін, гравець ФК «Вишневе» (Вишневе). Дмитро потрапив до збірної завдяки впевненій і стабільній грі в захисті, він відповідає всім вимогам захисника в сучасному футболі. Лідер на полі, агресивний у відборі, вміло підтримує атакуючі дії команди, не забуваючи про «тил». Завжди тактично грамотно розташовується на футбольному полі, може однією розрізною передачею вивести партнера на «побачення» з голкіпером. Неперевершений у грі на випередження.

Слабкими рисами Дмитра можна назвати захоплення атакою.

Улюблена команда – ФК «Барселона».

Улюблений гравець – Ліонель Мессі.


Півзахисник Ярослав Семидочний, гравець ФК «Гостинний двір» (Вишневе). Кращий півзахисник району у своїй віковій групі. Учені із психології вже не одне століття ведуть дискусію щодо лідерів у суспільстві. Одні твердо стоять на тому, що лідером треба народитися, інші – що лідерські якості можна набути у процесі життя або виховати в собі. Істина звичайно ж десь посередині. Ми ж зі стовідсотковою впевненістю можемо стверджувати, що за останній рік у команді «Гостинний двір» «народився» справжній футбольний лідер, яким став Ярослав. Підпільне прізвисько «Яра». Цей хлопчина має футбольну голову та є прикладом для всіх, хто хоче грати у футбол, але має зайву вагу. Ярик, отримавши завдання від тренера позбутися відповідного недоліку, зумів цього досягнути у найкоротші строки, бо хотів дуже грати. Він разом зі Сладковим є основними гравцями команди та генераторами командних атак. Володіє потужним ударом, вміло виконує штрафні, грає головою, безстрашний та рішучий. Ідеально бачить поле та виконує підкати. Добре грає на атаку та захист, на швидкості може обіграти кількох опонентів і завдати гарматного пострілу з будь-якої відстані. Уже зараз його разом зі Сладковим тренер старшої команди 2009–2010 р.н. Олександр Юхименко залучає до матчів у форматі 8+1.

Недолік у грі Ярослава надто захоплюється атакою та дриблінгом, за що від тренера неодноразово «отримував на горіхи».

Улюблена команда – «Реал» (Мадрид).

Улюблений гравець – Серхіо Рамос.


Півзахисник Микита Квітка
, гравець ФК «УКСА» (с. Нове). Одностайно визнаний тренерами кращим гравцем чемпіонату! Микита – з тих футболістів, на яких налаштовувалися всі команди, адже в цьому віці та форматі класний футболіст може сам «втягнути» команду до призової трійки. Микитці не вдалося це зробити лише тому, що з’явився в команді на друге коло. Хлопчина надзвичайно працелюбний і витривалий. Він буквально забирав м’яч біля своїх воріт, обводив всю команду суперника та забивав гол. Такий трюк міг виконати в кожній грі по кілька разів. Має у своєму арсеналі безліч футбольних фінтів. Як професор розбирається зі своїми опонентами на замахах. Надзвичайно грамотно грає позиційно. Футболіст володіє сильним і точним ударом. Зароблений ним штрафний у центрі поля в багатьох випадках обертався для суперників голом зі штрафного, виконаним постраждалим. Микита – той самородок, якого мріє бачити у своїй команді кожен дитячий тренер. Уже зараз без перебільшення можна сказати, що він входить до когорти найкращих футболістів України у своїй віковій групі. Недарма за розвитком цього хлопчини активно стежать скаути ФК «Шахтар» (Донецьк).

Мабуть єдиною його слабинкою є не надто якісно поставлений пас.

Улюблена команда – «Манчестер Сіті».

Улюблений гравець – Ромеро Марлос.


Нападник Євген Прямов, гравець ФК «Вишневе» (Вишневе). Кращий бомбардир чемпіонату забив у 14 поєдинках 34 голи. Євгена по праву можна назвати «маленькою машиною для забивання м’ячів», який із роками може вирости у справжню «вантажівку». Надзвичайне гольове відчуття, швидкість, дриблінг, націленість на ворота суперника – це ті ігрові характеристики, які вирізняють його з-поміж інших хлопців.

Незважаючи на безліч чеснот, хлопцеві треба працювати над корпусом, бо в сучасному футболі цінуються габаритні форварди, але у Євгена в цьому плані ще все попереду.

Улюблений футбольний клуб – ФК «Ювентус» (Турин).

Улюблений гравець – Кріштіану Роналду.


Нападник Іван Ткачук, гравець SС «Гатне» (Гатне). Хлопчина підкорив усіх своєю працьовитістю та настирністю. По праву був визнаний кращим нападником чемпіонату. Незважаючи на незначні габарити, Іван завжди вміло нав’язує силову боротьбу захисникам і тримає їх у напрузі постійними переміщеннями. Може завдати раптового удару в створ воріт, коли ніхто того не чекає. Має неординарне футбольне мислення. Не обділений нападник і дриблінгом, завдяки чому може на обмеженому просторі обіграти кількох суперників, не цурається чорнової роботи, після втрати м’яча відразу вступає у відбір.

У майбутньому нападнику варто звернути увагу на швидкісні дані.

Улюблена команда – «Ювентус» (Турін).

Улюблений гравець – Кріштіану Роналду.

Відеогалерея


Сокіл - Олімп (Дмитрівка) 3:2. Огляд матчу

Нагородження КОФФ - 2019.

Юні соколята-2019: огляд турніру і коментарі учасників

SC Гатне - 20 років

Фотогалерея


Контакти


м. Київ пр. Перемоги 126, каб. № 9.

тел.(факс) (044) 284-24-25

E-mail: ksrff@ukr.net

пн - 10:00 - 13:00

ср - 17:00 - 19:00

пт - 17:00 - 19:00


Голова КСРФФ:

Чалий Валерій Іванович

050-161-04-47


Заступник голови:

Карабкін Ярослав Станіславович

063-323-41-94


Секретар:

Карабкіна Каріна Вадимівна

093-209-30-81