Огляд матчів 1\8 фіналу кубка Києво-Святошинського району

«Прогрес» (Крюківщина) – «Кімерка» (Гостомель) 1:4 (1:0)

13 квітня, 10.30. Вишневе, «Центральний». Арбітр В.Гінда (Вишневе)

П: Янковий, Білик, Джапарідзе, Толочко (Шекера,77), Дутківський, Банников (Федотов,30), Соловей (Олексюк,46), Лукащев, Левчук (Квашук,21), Олефір (Єпіфанцев,46), Вадіс (Омельченко,46). Тренер Ю.Кованов

К: Воробйов, Д.Венгер, Падалка, Махов, Применко, Бадьора, Яковенко (Арещенко,46), Філаткін, Марусич, Орлов (Івашко,46), Некрашевич. Тренер О.Венгер

Голи: І.Лукащев (10) – В.Бадьора (51,70), Б.Дутківський (81,автогол), Р.Філаткін (86)

Попереджені Дутківський, Білик (П), Марусич, Івашко (К)

Вилучені О.Федотов (П) – 90 хвилина, серйозне ігрове порушення, В.Марусич (К) – 90 хвилина, агресивна поведінка

«Кімерка» Олександра Венгера таки дотисла непоступливих суперників з Крюківщини в другому таймі. Цікаво, що перша половина матчу залишилася за «Прогресом» після точного удару Ігоря Лукащева. Однак підопічні Юрія Кованова, які ще до перерви втратили через травму свого основного опорника Олександра Банникова, не змогли дотягнути хоча б до серії пенальті. «Дубль» Владислава Бадьори вивів «Кімерку» вперед, а прикрий автогол в останній десятихвилинці поховав надії «Прогреса» на позитивний результат. Заключні хвилини матчу виявилися надто емоційними, особливо після голу Ростислава Філаткіна, який зробив перевагу «Кімерки» значною. Не витримали нерви у Федотова і Марусича, які через обопільну сутичку побачили «червоні картки» від арбітра Володимира Гінди.

«Білгород» (Білогородка) – «Ліневич Груп» (Ірпінь) 0:5 (0:3)

13 квітня, 17.00. Білогородка, «Шкільний». Арбітр В.Дуднік (Забір’я)

Б: Федченко, Майданов, Перегиняк, Цимбаленко, О.Чередниченко, Пилипенко, Лещенко, Яковенко (Клименко,52), Яменко, Коваль, Власенко. Тренер – Є.Майданов

ЛГ: Овдієнко, Швагер, Зеленько, Білошицький, Кушнерик (Фесюк,70), Савійсько, Климчук (Лавренчук,46), Домнишев (Балюк,55), Каменєв, Соколов, Лебідь. Тренер – Д.Марухин

Голи: Д.Соколов (7,14), О.Швагер (43), Д.Каменєв (50), О.Балюк (67)

Попереджений Федченко (Б)

Вищі за рангом без проблем розібралися з командою Євгена Майданова. Ірпінці, навіть не в оптимальному складі – без капітана команди Юрчука, який відбуває дискваліфікацію, без провідних виконавців Помазана та Гришина і основного голкіпера Карпутєва, вже в першому таймі вирішили долю матчу на свою користь завдяки дублю Соколова та точного удару Швагера. А в другому таймі «Ліневич Груп» довів рахунок до розгромного. Цей матч, який був під загрозою зриву через відсутність ігрового  поля, все ж  відбувся в Білогородці на стадіоні «Шкільний», за що окрема подяка команді СК «Білгород», яка в стислі строки підготувала футбольну арену для гри.

«Зеніт» (Святопетрівське) – SC «Гатне» 2:4 (0:2)

14 квітня, 9.00. Шпитьки, «Колос». Арбітр В.Сіренко (Михайлівка Рубежівка)

З: Гура, Біленко, Андріїшин (Чирикал,78), Понежда, Заславський, Киричок (Калугін,63), Рисенко (Кляшторний,46), Рачковський, Матвіїв, Місько (Мельник,58), Василяка (Мацапула,53). Тренер Д.Неведомський

Г: Брагінець, М.Іщенко, А.Іщенко, Орлов, Є.Костенко (Попадюха,74), Бутко (Трипольський,61), Цихмейструк, Романчук, Кривошеєнко, Сезанович (Кунцевич,74), Давиденко (Могила,80). Тренер М.Іщенко

Голи: А.Мельник (82), П.Понежда (90) – М.Іщенко (20), А.Давиденко (41), І.Кривошеєнко (65), Д.Попадюха (87)

Попереджені Біленко, Понежда (З), А.Іщенко (Г)

Дві поважні в районі команди «зійшлись на прю» в Шпитьках в досить ранній час, коли дехто з модних гравців (яких, сподіваємося, немає в складах обох суперників) тільки повертається з нічного клубу після гарячого суботнього вечора. «Зеніт» якось мляво і повільно розпочав гру, дозволивши гатненцям взяти ігрову ініціативу до своїх рук. «Четвірка мушкетерів» з Гатного (М.Іщенко – Д’Артаньян, Романчук - Араміс, Кривошеєнко - Портос, Цихмейструк - Атос) разом з партнерами в звичному стилі розпочала гру в пас, стискаючи кільце небезпеки довкола володінь Максима Гури.  Перші два голи прийшли після кутових ударів (Микола Іщенко – ударом головою, Андрій Давиденко замкнув простріл), на що «Зеніт» в першому таймі спромігся відповісти одним ударом в поперечину. В другому таймі «Зеніт» нарешті прокинувся, і гра пішла повеселіше. Іван Кривошеєнко ефектно реалізував вихід віч-на-віч з голкіпером, обігравши його та закотивши м’яча в порожні ворота. Потім «начудив» Андрій Брагінець, його помилкою скористався Андрій Мельник і скоротив розрив у рахунку. Однак інтригу, яка так і не встигла народитися, остаточно поховав Денис Попадюха. «Джокер» гатненців вдало відкрився, отримав своєчасну передачу і влучно поцілив у правий нижній кут. Гол Павла Понежди лише підсолодив пігулку поразки для «Зеніта» - далі йде «Гатне». Варто відмітити по - справжньому джентльменське шанобливе ставлення команд одна до одної – така взаємоповага робить честь  обом колективам.

ФК «Гореничі» - «Джуніорс» (Шпитьки) 1:2 (1:0)

14 квітня, 10.00. Гореничі, «Сад Арена». Арбітр В.Гінда (Вишневе)

Г: Смоляков, Сачок, Грива, Логвиненко, Щеглюк, Грінка, А.Проценко, Колесник (Букарь,77), Ломако, Троцько, Тимченко (Пузько,80). Тренер – Р.Здоренко

Д: Румянцев, Науменко, Скляренко, Ремезовський (Наконечний,65), Курята, Момотенко, Драгомирецький, Черновол, Нечай (Апанчук,58), Лящук, Скрипник (Шут,84). Тренер – П.Кікоть

Голи: С.Колесник (29) – О.Апанчук (73,75)

Попереджені Ломако, Букарь (Г), Скрипник, Лящук, Курята (Д)

Як відомо, в футбол грають двадцять два чоловіки, а виграє завжди «Джуніорс». Саме така переосмислена сентенція від Гаррі Лінекера спала на думку, коли  дізнався про перебіг матчу в Гореничах. Відкриття нового сезону в цьому футбольному селі запам’ятається численним місцевим шанувальникам «гри мільйонів» надовго. Адже гра їх улюбленої команди проти одного з найкращих клубів Київської області змусила добряче понервувати фаворитів. І невідомо чим би все скінчилося, якби в складі «Джуніорса» не було свого «Ібрагімовича» з Рівненської області. Олександр Апанчук, вийшовши на заміну в критичні для своєї команди хвилини, в кілька дотиків перевернув хід гри в інший бік, двома влучними ударами змусивши капітулювати захист гореничан. Варто віддати належне команді Романа Здоренка – вона весь перший тайм відіграла гранично грамотно в обороні і намагалася створювати свої моменти в атаці, один з яких завершився точним пострілом від Сергія Колесника. Проте клас є клас, і врешті саме він став основним чинником вольової перемоги фаворитів. Варто також подякувати господарям стадіону за відмінну, як для весни, якість газону та чудову підготовку «Сад Арени» до нового сезону!

«Гостинний Двір» (Вишневе) – «Факел» (Гостомель) 0:1 (0:1)

14 квітня, 12.30. Вишневе, «Центральний». Арбітр М.Шоботенко (Боярка)

ГД: Авдишев, Юхименко, Іщенко, Ніколенко, Ніконов, Клюско, Катомкін (Михальцов,55), Ткаченко, Даниленко (Гапон,64), Піхур (Барабаш,82), Портянкін. Тренер – О.Ігнатьєв

Ф: Бурдейний, Цюп’як, Сіленко (Сабадаш,55), С.Власенко, Нікітюк, Є.Власенко (Накопія,67), Коцюба, Паннов, Дикий, Пищик, Омельянов. Тренер – І.Вакуленко

Гол: Є.Власенко (17)

Попереджені Ніколенко, Іщенко, Клюско (ГД), С.Власенко, Цюп’як, Сіленко, Коцюба, Нікітюк (Ф)

В матчі двох «китів» Києво-Святошинської ліги фортуна явно посміхнулася гостям. «Факел» не показав чогось надзвичайного, але, здобувши мінімальну перевагу вже в дебюті матчу, захистив її від наполегливих зазіхань з боку господарів поля. Десь ціною попереджень за зрив атаки (загалом їх накопичилося аж вісім на дві команди), десь самовідданою грою в захисті своїх воріт, а десь – просто за рахунок «фарту», без якого в футболі, як відомо, нічого не виграти. Великий вплив на хід поєдинку вчинив сильний, а деколи навіть шквальний, вітер, який серйозно заважав командам грати в комбінаційний футбол. В першому таймі за вітром атакував «Факел». І вже на 17-й хвилині забив. Удар з середньої дистанції від Євгена Власенка не був занадто сильним, але вийшов досить точним. М’яч низом ліг в правий від Дмитра Авдишева кут воріт без шансів для новоспеченого голкіпера, який в звичайному житті є центральним захисником. Основні події в матчі розвернулися після перерви, коли емоційний наступ «Гостинного Двору» змусив серйозно похвилюватися гостей з Гостомеля. Підопічні Олександра Ігнатьєва намагалися підтримувати високий темп, нагнітали тиск на ворота «Факела» обома флангами, багато били по воротах, але так і не змогли жодного разу змусити капітулювати надійну оборону суперників на чолі з холоднокровним Ярославом Бурдейним. Найкращий шанс вирівняти становище був у Богдана Портянкіна, якого партнери вивели віч-на-віч з голкіпером гостей, але форвард покотив м’яча мимо воріт. Останні хвилини поєдинку були надто нервовими та хаотичними. «Гостинний Двір» пішов вперед великими силами, оголивши свої тили настільки, що голкіперу Дмитру Авдишеву довелося кілька разів поспіль рятувати свою команду, подекуди граючи на місці опорного хавбека. Як би там не було, варто подякувати обом командам за цікавий, емоційний, безкомпромісний футбол, який так  подобається вболівальникам.

ФК «Вишневе-2» - «Альтіс» (Копилів-Мотижин) 4:1 (1:1)

14 квітня, 14.30. Вишневе, «Центральний». Арбітр О.Коваль (Крюківщина)

В: Легкоконець (Довнар,46), Арт.Захарченко, Яременко, Карпук, Королюк (Шевченко,33), Шевчук (Донченко,46), Ант.Захарченко, Христюк, Кухарець (Зв’ягін,58), Дерій (Огородник,75), Назаров (Скрипка,75). Тренер – Ю.Миколаєнко

А: Заброда, С.Горбецький, Гноєвський, В.Кос, Д.Ковчак (Кохан,46), О.Горбецький, Лукашук, Расюк (І.Кос,65), Бурдейний, Рудобаба, Горовенко (Тарасюк,61). Тренер – С.Касіч

Голи: С.Дерій (37), Є.Донченко (60), Г.Зв’ягін (89), В.Карпук (90+4) – О.Горбецький (7)

Попереджені Ант.Захарченко, Арт.Захарченко (В), Горовенко (А)

Вилучений В.Кохан (А) – 88 хвилина, позбавлення суперника явної можливості забити гол

Цікавий поєдинок відбувся на центральному стадіоні у Вишневому, де в гості до місцевих футболістів приїхав таємничий незнайомець з Копилова. «Альтіс», якого підтримувала на трибунах досить чисельна та гучна група підтримки, розпочав дуже добре. Поки вишнівчани прокидалися і входили в гру, гості організували кілька гострих атак, одна з яких завершилася провалом на лівому фланзі оборони господарів і точним низовим ударом від Олександра Горбецького.  Поступово ініціативою заволоділи підопічні Юрія Миколаєнка, але до пори – до часу їм не вистачало гостроти в атаці. Команда з Макарівського району вдало захищалася і намагалася відповідати контрвипадами. Добре, що в складі «Вишневе-2» є універсальний солдат Сергій Дерій. Номінального захисника за необхідністю тренерський штаб часто перекидає в центр нападу. Саме такий хід, схоже, став повною несподіванкою для гостей – вони на хвильку втратили нового форварда з-під свого контролю, і Сергій класно приклався по м’ячу з середньої дистанції – 1:1. В другому таймі стало помітно неозброєним оком, що фізична готовність «Альтіса» бажає кращого. Командна швидкість Вишневого, посилена вдалими і своєчасними замінами від тренерського штабу команди господарів, стала значно кращою в порівнянні з першою половиною гри, а макарівці серйозно «підсіли». Особливо гарно увійшли в гру Шевченко, Звягін та Донченко. Врешті оборонні редути «Альтіса» не витримали напруги, і Євген Донченко вчасно підстеріг м’яча на добиванні, після того як невпевнено зіграв голкіпер гостей Заброда. Розв’язка матчу була досить емоційною. Хаотичні спроби «Альтіса» відігратися та надмірна втома гостей, які не втискали повертатися додому, призвели до кинджальних контратак господарів.   Спочатку Володимир Кохан позбавив явної гольової можливості стрімкого Антона Захарченка, за що справедливо побачив «червоне світло» від арбітра Олександра Коваля. А потім в ендшпілі поєдинку засмучені гості пропустили ще двічі від Гліба Звягіна та Володимира Карпука. Хороша гра в другому таймі від «Вишневе-2» і цілком закономірний успіх команди Юрія Миколаєнка, для якої вихід в чвертьфінал престижного турніру вже є серйозним досягненням. Але переписувати історію вишнівчани на цьому не збираються припиняти.

«Арсенал» (Боярка) – «Софія» (Софіївська Борщагівка) 0:6 (0:3)

14 квітня, 16.00. ПП Борщагівка, «Козак – Арена». Арбітр О.Притика (ПП Борщагівка)

А: Доценко, Кошелєв, Руденко, Пугач (Крилюк,53), Бойченко (Горбенко,81), Дворников, Корнієнко (Балаж,78), Мезенцев (Стасюк,62), Пузій, Шутенко, Мося (Жмурчук,60). Тренер – К.Бабич

С: Міхеєв (Шиденко,56), Данько, Гаращенков, Федорченко (Симоненко,46), Сошенський (Бондарчук,56), Антоненко, Чеберяк (Дригус,56), Бакум, Саківський, Кутовий (Семенов,56), Криворучко. Тренер – А.Маткевич

Голи: Я.Кутовий (12, пенальті), А.Сошенський (15,44), М.Чеберяк (48), Р.Бакум (61), О.Бондарчук (87)

Попереджені Чеберяк (С), Кошелєв, Крилюк (А)

Вилучений С.Шугайло (С, тренер) -  43 хвилина, нецензурні вирази на адресу арбітра

В «Софії» не виникло жодних проблем з виходом до чвертьфіналу турніру. Забивши в кожному з таймів по три голи, вона не помітила боярських «канонірів».  На «Козак Арені» цілковитими господарями становища були підопічні Сергія Шугайла. Але навіть за таких обставин «коуч» переможців керував діями своєї команди занадто експресивно та емоційно, за що удостоївся уваги від арбітра матчу Олега Притики. Той не оцінив «дружніх порад» від тренера «Софії» і вилучив того з технічної зони.

«Сокіл» (Михайлівка Рубежівка) – ФК «Вишневе» 3:1 (2:0)

14 квітня, 17.00. Ірпінь, «Чемпіон». Арбітр О.Титов (Буча)

С: Кириченко, Скаскевич, Гупало (Періжок,46), Васильєв, Хурулоходжаєв, Унинець (Ємельянов,72), Сапоненко, Байдалук (Назаров,46), Шейк Бамба (Кубах,46), К.Захарченко (Ніколаєць,46), Адама Сек (Литвин,46). Тренер О.Самченко

В: Середюк, Бірюк, Галущенко (Сендзюк,70), Брюзгін (Вакулович,72), Приходько (Лазарян,70), Фалілеєв, Коробка, Дробот, Сокур, Музика, Желєв. Тренер В.Шумунов

Голи: І.Байдалук (21), С.Скаскевич (28), Ю.Сапоненко (90+3) – А.Фалілеєв (89)

Попереджені Васильєв (С), Фалілеєв, Желєв, Галущенко, Бірюк (В)

Вилучений С.Хурулоходжаєв (С) – 51 хвилина, серйозне ігрове порушення

Як і очікувалося, матч проти ФК "Вишневе" в 1/8 фіналу Кубка Києво-Святошинського району став для «Сокола» значно важчим, ніж зустріч з цією ж командою на груповому етапі  Меморіалу Чанових. Суперник додав у плані організації гри та контролю м’яча. Та попри це "Сокіл" все одно мав знімати всі питання стосовно переможця ще у першому таймі або на початку другої половини матчу. Особливо грішили нереалізацією сенегальці команди Олега Самченка Адама Сек та Шейк Бамба. Але двічі м’яч таки влетів у сітку воріт Юрія Середюка, причому в моменті з першим голом голкіпер з Вишневого міг зіграти краще. Костянтин Захарченко пройшов правим флангом і прострілив на Ігоря Байдалука – той пробив не кращим чином, але мяч по-зрадницьки прошмигнув під «кіпером» (точно, як у Де Хеа в Барселоні). Аналогічний простріл з лівого флангу призвів до другого голу, бо на дальній стійці захисники гостей забули одинокого Сергія Скаскевича, якому залишилося лише влучити в порожній кут. Гра загострилася після вилучення опорного хавбека «Сокола» Сардарбека Хурулоходжаєва – той біля бічної лінії пішов у непотрібний підкат, збивши суперника. Арбітр матчу Титов з Бучі миттєво дістав «червону». У гостей з’явилися певні шанси – чого вартує лише удар Бірюка зі штрафного, який струсонув стійку воріт.   Недбале ставлення до своїх гольових моментів ледь не вартувало "соколам" путівки до чвертьфіналу турніру. ФК "Вишневе" завдяки класному голу півзахисника Артема Фалілеєва (це потрібно побачити!) скоротив відставання до мінімуму, а потім мав нагоду для того, щоб відігратися. Добре, що вже в доданий арбітром час Юрій Сапоненко обікрав у центрі поля Альберта Лазаряна і самотужки вирішив епізод на користь «Сокола».  Для підопічних Олега Самченка все в підсумку завершилося добре, але, як то кажуть, осадочок залишився.

Відеоогляд матчу:

Отже, на стадії  1\4 фіналу, матчі якої відбудуться 20-21 квітня, зустрінуться: «Факел» - «Джуніорс», «Сокіл» - «Ліневич Груп», «Вишневе-2» - «Кімерка», «Софія» - «Гатне».