Час стирає міста і цивілізації, але він не владний над істинними цінностями. Вшосте поспіль головний приз традиційного передсезонного турніру – Меморіалу Віктора Гавриловича та Віктора Вікторовича Чанових, який проводить Києво-Святошинська районна федерація футболу, здобула команда «Джуніорс» (Шпитьки)!

Наче птаха Фенікс, колектив Сергія Шута, переживши важкі часи, зродився з попелу і знову на вершині. І це не жарт, не перебільшення,  адже «злі язики» ще вчора пророкували «Джуніорсу» швидке забуття і занепад. Але вихід з кризи було знайдено і сильний менеджерський хід зроблено - об’єднання з київським  «Штурмом» надало команді друге дихання та залишило за шпитьківчанами високий статус фаворитів Київщини. «Нова кров» (а в заявці «Джуніорса» на фінал ми побачили лише чотирьох минулорічних виконавців – Левенця, Костяного, Максименка та Черновола) серйозно змінила обличчя команди. Замість легкої та веселої «тіки-таки», яка була «візитною карткою» шпитьківської команди в минулі роки, в звітному матчі глядачі побачили суворих хлопців в зелених футболках, які весь матч важко працювали на полі, терпіли і вперто чекали на свій шанс. І таки його дочекалися. Такий собі суперпрагматичний, закритий, наче мундир генералісимуса, футбол в стилі «сеу Жозе – особливого». Здається, саме так бачить гру новий тренер – консультант «Джуніорса», відомий український фахівець Павло Кікоть. А, можливо, такий підхід був зумовлений важким матчем з баришівським «Патріотом» напередодні та відсутністю в обоймі «зіркових» Алієва, Максимова та Ситника. На відміну від своїх «візаві», підопічні знаменитого  гравця, але поки що тренера-початківця, Миколи Іщенка на цьому турнірі зачарували шанувальників футболу відточеною грою в пас, стрімкими крилами флангових атак, феєрією атаки. SC «Гатне» і в фінальному матчі не зрадив собі і зробив ставку на гру першим номером.

Тим більше, наявність у складі таких майстрів комбінаційної гри, як Едуард Цихмейструк, Олександр Романчук та Іван Кривошеєнко, давала змогу взяти м’яча під свій контроль. Одначе, певне занепокоєння породжувала надто коротка лава запасних, яка навряд чи могла додати глибини діям команди на завершальному відтинку матчу. В цьому плані підбір виконавців у запасі «Джуніорса» вселяв повагу, і врешті цей козир і зіграв фатальну для гатненців роль.  Проте, не будемо забігати наперед, а згадаємо, як все починалось. Прекрасна погода, престижний матч, відомі «бренди» фіналістів – все це посприяло тому, що на затишному стадіоні у Вишневому був аншлаг!

Глядачі вщерть заповнили трибуни «Центрального», однак протягом матчу не полишало відчуття, що вони прийшли в театр, а не на футбольний поєдинок. Напевно, події на полі, та емоція, наповнена внутрішньою драматургією і навіть трагізмом, яку щедро подарував глядачеві сюжет фіналу, викликала побожну тишу серед вболівальників.  З перших хвилин команди наче придивлялися одна до одної, «принюхувалися» до слабких місць суперника. До середини першого тайму тривала розвідка. В одному з моментів «Джуніорс» претендував на пенальті, однак арбітр матчу не наважився поставити м’яча на позначку в неоднозначному епізоді. Поступово територіальною ініціативою заволоділи футболісти з Гатного – у них краще виходила гра в пас, одначе до пори, до часу вільних зон у захисних побудовах шпитьківської команди  вони не знаходили.

Поєдинок нагадував двобій двох гросмейстерів, кожен з яких очікував на помилку іншого, щоб завдати фатального удару. В кінці першого тайму оборона «Джуніорса» дала збій, і «Гатне» мало реальний шанс відкрити рахунок. Віталій Костенко підібрав скидку від Давиденка, знайшов вільний простір на лівому флангу оборони суперників, на швидкості обіграв Науменка, якого не встиг  підстрахувати Доценко, та прострілив у карний майданчик, де на дальній стійці чатував Кривошеєнко. Гол здавався неминучим, але Іван не зміг миттєво «покласти корпус», на хвильку зашпортався, і капітан «Джуніорса» Олексій Ремезовський виручив партнерів, заблокувавши удар. В час, що залишився до перерви, гатненці двічі поспіль  подавали небезпечні кутові, один з яких завершився ударом Євсєєва з меж карного майданчика (хтось з захисників прийняв удар на себе), а інший – «сейвом» Рум’янцева, який витягнув «дугу» у виконанні Кривошеєнка. В перерві тренерський штаб «Джуніорс» витягнув з рукава свого «джокера» Вадима Костяного. Але перед тим, як шпитьківський «вбивця з обличчям дитини» зробив свою справу, гатненці мали виходити вперед. Романчук з Орловим вдало комбінували на лівому фланзі атаки, і останній знайшов націленим пасом Кривошеєнка. Той, ефектно розвернувшись в карному майданчику «юніорів», обігрався в «стіночку» з Цихмейструком і віддав класну, розрізну передачу на хід Євсєєву. Євген чисто вийшов віч-на-віч з кіпером Шпитьок, проте  змарнував стовідсотковий шанс, незграбно покотивши м’яча повз ворота. І одразу – футбольний бог виніс свій вирок – не забиваєш ти, забивають тобі!  Гол, як-то кажуть, виник з нічого.  Біля центральної лінії гравці «Джуніорс»  розіграли штрафний, наче заколисуючи суперників неспішними, монотонними передачами один одному на своїй половині поля. І як спів солодкоголосої сирени приспав аргонавтів, так і  неспішна манера шпитьківчан призвела до того, що їх стрімкий випад застав зненацька не тільки оборону гатненців, але й відео оператора, який не встиг зафільмувати момент голу.

Раптово пішла довга верхова передача в глибину володінь суперника, яку прийняв у звичній для себе силовій манері Віталій Черновол. Він, високо вистрибнувши, головою відмінно скинув м’яча на хід Вадиму Костяному, який просочився у вільну зону по центру воріт (йому не встиг завадити Антон Бутко) і перекинув Андрія Брагінця елегантною «підсічкою». Ефект від такого повороту подій був для гатненців, як грім серед ясного неба. Хвилин п'ятнадцять їм довелося витратити, щоб прийти до тями – за цей час «Джуніорс» створив два напівмоменти: Димнич пробивав з середньої дистанції після передачі Левенця (Брагінець відвів загрозу), а удар Осадчого після кутового на підбиранні заблокував Микола Іщенко. Для кардинальних змін в розпорядженні Гатного було півгодини, проте ні заміни, ні тренерські перестановки, ні врешті-решт фінішний навал результату не принесли. Шпитьківчани вчасно освіжили свій стрій численними замінами і «засушили» гру суперника. Найнебезпечнішим в складі гатненців був Іван Кривошеєнко, який кілька разів намагався пробити захист «Джуніорса» ударами з середньої та далекої відстані, але бездоганно діяв кіпер шпитьківчан.

Фінальний свисток арбітра зустрічі Володимира Гінди поклав край надіям гатненців зупинити гегемонію «Джуніорса» в Меморіалі Чанових. Шпитьківчани вшосте поспіль виграли почесний трофей! А команда Олександра Паламарчука була настільки розчарована (і їх можна зрозуміти) таким підсумком поєдинку, що ледве знайшла в собі сили привітати суперників і вийти на нагородження. Обох фіналістів поздоровили з чудовою грою (потрібно віддати належне командам, які дійсно заслужили на оплески вдячних трибун) заступник голови Києво-Святошинської районної державної адміністрації Михайло Лєзнік, міський голова Вишневого Ілля Діков, а син Віктора Вікторовича Чанова Вадим вручив капітану «Джуніорс» Ігорю Наконечному  красень – кубок! Почесні відзнаки отримала також суддівська бригада матчу та спостерігач арбітражу Валерій Душко, пам’ятні  вимпели – представники всіх команд – учасниць турніру (нагадаємо, що на старт вийшло двадцять футбольних колективів),  а фіналісти і переможці – традиційні медалі та дипломи. Престижний індивідуальний приз кращому голкіперу нинішнього Меморіалу дістався Андрію Брагінцю (SC «Гатне»). До нових зустрічей на десятому, ювілейному, турнірі в наступному році!

Фінал 9 Меморіалу Чанових.

SC «Гатне» - «Джуніорс» (Шпитьки) 0:1 (0:0)

7.04, 14.00. Вишневе, стадіон «Центральний». 650 глядачів.

Арбітри В.Гінда, О.Юхименко (обидва – Вишневе), А.Медведєв (Гостомель). Четвертий арбітр С.Огородник (Крюківщина). Спостерігач арбітражу В.Душко (Вишневе)

Гатне: Брагінець, Бутко, М.Іщенко, Орлов (Лях,74), Романчук, Цихмейструк, Євсєєв, В.Костенко (Сезанович,62), Є.Костенко, Кривошеєнко, Давиденко (Гаврюшин,61). Нз: А.Іщенко, Трипольський, Могила, Попадюха. Тренер – Микола Іщенко. Президент – Олександр Паламарчук


Джуніорс: Румянцев, Науменко, Доценко (Бабюк,90+2), Ремезовський (Драгомирецький,59), Лящук (Наконечний,90), Осадчий (Скляренко,77), Самборський (Костяний,46), Нечай (Момотенко,46), Левенець (Яременко,65), Черновол (Скрипник,63), Димнич. Нз: Максименко. Тренер – Павло Кікоть. Президент – Сергій Шут

Гол: Костяний (57)

Попереджені Сезанович (79) – Димнич (52), Доценко (85)
Відеогалерея


Нагородження учасників і призерів турніру Summer Cup - 2019.

Summer Cup - 2019. Фінал.

ФК Вишневе - 12 років!

Флеш-інтервю - СК Прогрес (Крюківщина)

 

Фотогалерея


Контакти


м. Київ пр. Перемоги 126, каб. № 9.

тел.(факс) (044) 284-24-25

E-mail: ksrff@ukr.net

пн - 10:00 - 13:00

ср - 17:00 - 19:00

пт - 17:00 - 19:00


Голова КСРФФ:

Чалий Валерій Іванович

050-161-04-47


Заступник голови:

Карабкін Ярослав Станіславович

063-323-41-94


Секретар:

Карабкіна Каріна Вадимівна

093-209-30-81