Нещодавно на спортивній карті району з’явився симпатичний, гарно облаштований, чисто футбольний стадіон в селі Забір’я, яке славне своїми  давніми традиціями «гри мільйонів». Так, на цьому місці, відкритому для всіх вітрів, і раніше був сільський стадіон, на якому місцева команда завжди була незручним суперником для будь-яких гостей, але то було просто футбольне поле, а тепер це справжня спортивна споруда: з гарним трав’яним газоном, системою поливу, зручними роздягальнями та компактними трибунами. 2 червня відбулося офіційне відкриття стадіону «Нептун», яке стало справжнім святом для спортивної громадськості не тільки села, а й усього району.Забірський сільський голова Олеся Бондаренко на правах господині церемонії радо вітала почесних гостей: заступника голови Києво-Святошинської районної державної адміністрації Михайла Лєзніка, заслужених майстрів спорту, видатних футболістів київського «Динамо» Володимира Мунтяна та Леоніда Буряка, голову Києво-Святошинської районної федерації футбол Валерія Чалого та легендарного адміністратора «команди Лобановського» Віктора Кашпура, відомого українського футболіста та тренера Василя Кардаша. Красиві забірські дівчата урочисто вручили відомим людям традиційний «хліб-сіль».  

Під оплески численних глядачів, серед яких було багато місцевих мешканців, на поле стадіону вийшли гравці футбольного клубу села Забір’я: і ветерани, і діючі футболісти, і юніори. У вітальному слові Олеся Бондаренко розповіла про історію зведення сільського стадіону та побажала місцевим спортсменам перемог та наснаги, а також нагородила місцевих жителів, активістів спортивного життя в сільській громаді, без допомоги яких поява такого стадіону була б неможливою. Серед них – В’ячеслав Дуднік, Віктор Незенко, Андрій Заєць, Тарас Гижко, Сергій Войнаровський, Сергій Литвинов, Віталій Бобко, Юрій Шевченко, Валерій Татаренко, Віталій Татаренко, Мирослав Арцев,Олександр Біляєв, Олександр Лук’янчук, Роман Пронич, Роман Унинець, Олександр Паровенко, Костянтин Крузін, Віталій Німченко. Окрема подяка Сергію Бондаренку, Геннадію Руденку та Олександру Бові.

Кожен з почесних гостей сказав теплі слова на адресу сільської громади Забір’я та побажав нових перемог та звершень місцевій футбольній команді. Михайло Лєзнік особливо відзначив гарну якість місцевого газону, Валерій Чалий згадав про переможні традиції забірського футболу, Віктор Кашпур подякував місцевим ветеранам за гарний приклад для молодих поколінь, Володимир Мунтян передав привіт від київських динамівців та пообіцяв влаштувати гру між «Нептуном» та ветеранами «Динамо», а Леонід Буряк вручив місцевим дітлахам та футбольним активістам пам’ятні подарунки: книги про Валерія Лобановського, футболки «Динамо» та ігрові м’ячі. Настоятель місцевої церкви Різдва пресвятої Богородиці отець Ярослав освятив спортивну арену та сказав напутнє слово гравцям різних поколінь, а самодіяльні артисти подарували присутнім віночок красивих пісень! В такий день обов’язково варто було згадати людей, які гартували футбольну славу Забір’я в різні роки.Перші футбольні баталії в цих місцях відбувалися на початку 60-х років минулого століття. Це були поєдинки між сільськими кутками: Сухарівщиною, Макарівщиною та Загреблею. В той час кращі місцеві гравці грали за сусідній радгосп «Жорнівський» і були «бронзовими» призерами районних змагань. Серед них першопрохідці забірського футболу Петро Приходько, Петро Король, Василь Шляховий, Микола Орищенко, Петро Рудницький. В 1967 році футболісти Забір’я  вперше вийшли в фінал районних змагань і отримали другий спортивний розряд. Тоді на перших ролях в команді були Микола Молін, Микола Татаренко, Володимир Унинець. В 1971 році була створена футбольна команда «Нептун», яка досягала «бронзового» успіху в районних змаганнях. Лідерами тих часів були Володимир Морович, Микола Яровий, Петро Шинкаренко. З 1991 року на чолі «Нептуна» став Вячеслав Дуднік, з іменем якого пов’язані найбільші успіхи забірського футболу. «Зірковими» були часи на початку 2000-х років, коли «Нептун» був грізною силою районного рівня, а в команді поряд з найсильнішими місцевими гравцями на поле виходили запрошені футболісти високого класу. Саме тоді забірці були срібними  (2001) та бронзовими (2003,2005) призерами районної першості, а найголовніше – набули слави звитяжних кубкових бійців, які чотири (!) рази привозили трофей до рідного села (2002,2004,2005,2006 роки). Серед того «золотого» покоління забірських гравців варто виокремити Олега Кондратенка, який, на жаль, рано покинув цей світ, Андрія Зайця, Тараса Гижка, Віктора Незенка, Сергія Гаврилюка, Віктора та Сергія Александрових, Олександра Мариненка, Олексія Шиденка, Олександра Моліна. Є сподівання, що разом з появою чудового футбольного стадіону в село повернуться і нові перемоги та звершення місцевої команди СК «Забір’я» під керівництвом нинішніх тренерів Віктора Незенка та Сергія Гаврилюка.

Тим більше, що нова молода плеяда гравців вже на підході. Завершальним мажорним акордом футбольного свята став товариський дружній матч між старими суперниками – місцевим «Нептуном» та ФК «Боярка», який завершився бойовою нічиєю 2:2. В складах обох команд глядачі побачили чимало колишніх «зірок» районних баталій: Сусленка, Польовика, Процюка, Рибінника, Гайдюченка, братів Бабуріних, Сліпка, Сьому, Приймака, Маціпуру, Лахтадиря, Добрівського, Кучеренка під проводом легендарного Сергія Паська (ФК «Боярка») та Зайця, Литвинова, Незенка, Войнаровського, Татаренка, Гижка, Мариненка, Хомченка, Нікітіна, Сусла, Гегельського, Сову, Руденка, яких вивів на поле харизматичний Вячеслав Дуднік («Нептун» Забір’я)…             

Репортаж про відкриття стадіону «Нептун» в селі Забір’я:

https://www.youtube.com/watch?v=bnraoUCNMMk&autoplay=1

Відеогалерея


ФК Джуніорс - ФК Арсенал 18/19

Новосілки-Чабани - Кімерка 18/19

ФК Зеніт - СК Софія 18/19

Юні Соколята - 2018

 

Фотогалерея


Контакти


м. Київ пр. Перемоги 126, каб. № 9.

тел.(факс) (044) 284-24-25

E-mail: ksrff@ukr.net

пн - 10:00 - 13:00

ср - 17:00 - 19:00

пт - 17:00 - 19:00


Голова КСРФФ:

Чалий Валерій Іванович

050-161-04-47


Заступник голови:

Карабкін Ярослав Станіславович

063-323-41-94


Секретар:

Карабкіна Каріна Вадимівна

093-209-30-81