В минулий «уік-енд» відбулися матчі 1\8 фіналу кубка Києво-Святошинського району. В принципі, обійшлося без несподіванок, якщо не вважати за таку неймовірну розв’язку в матчі між двома командами вищої ліги у Вишневому.

«Прогрес» (Крюківщина) – «Лука» (Гореничі) 2:4 (2:1)

22.04, 10.00, стадіон «Олімп» (Крюківщина), 60 глядачів, +18.

Арбітр В.Гінда (Вишневе)

«Прогрес»: Леонтович, Омельченко (Полюхович,88), Бучаков (Лебідь,32, Єпіфанцев,60), Білик, Федотов (Ав’юцький,31), Банников (Кулаков,78), Климпуш, Левчук (Нікулін,50), Олешко (Корольов,84), Малишев (Панайотов,53), Воротинцев (Гавель,70). Тренер Юрій Кованов.

«Лука»: Дешко, Грива, Ходоровський, В.Давиденко (Кондратюк,46), Тарасенко (Железняк,87), Бабюк, Немитов, Христинченко, С.Давиденко (Синявський,87), Кузнецов, Красовський (Довгалюк,70). Тренер Олександр Лахненко.

Голи: Олександр Олешко (22), Михайло Левчук (45) – Євген Кузнецов (8,58), Сергій Баб’юк (46,75)

Попереджені Климпуш, Кулаков (П), Тарасенко (Л)

Вилучені Климпуш (П) – друге попередження (80 хвилина), В.Давиденко (Л) – недисциплінована поведінка (90+4) – з лави запасних.

Амбіційний «Прогрес» наробив шелесту стартовою нічиєю з «Джуніорс»  на кубку Чанових. І хоча вийти з «групи смерті» не вдалося, хотілося вірити, що Крюківщина здатна в цьому сезоні повернути колишню славу. Натомість, «Лука» офіційно цим матчем стартувала в новому сезоні, і відразу успішно. На «Олімпі» важко даються перемоги будь-якій команді – не став виключенням і цей поєдинок. Перший тайм підопічні донецького наставника «Прогресу» Юрія Кованова, однозначно, можуть занести до свого активу. З хорошим настроєм Крюківщина розпочала гру, намагалася пресингувати старшого за рангом суперника, але пропустила першою – Євген Кузнецов вдало завершив зусилля партнерів в дебюті матчу. Проте в середині першого тайму відмінно виконав штрафний удар один з лідерів «Прогресу» Олександр Олешко, якого таки вдалося втримати в команді (ходили чутки, що він залишить колектив разом з харизматичним Оникієнком – одним з кращих виконавців третьої ліги минулого сезону, який перейшов до «Сокола»), і рахунок зрівнявся. Далі – більше: вже перед свистком на перерву Крюківщина до щирої радості численних вболівальників вийшла вперед! Новобранець команди, досвідчений Михайло Левчук, на якого дуже сподівається тренерський штаб «Прогреса», вивів господарів вперед. Однак в другому таймі підопічні Олександра Лахненка згадали, що вони мають статус фаворита зустрічі, зібралися і показали, хто в хаті хазяїн. Вирішальним і переломним став гол Сергія Баб’юка, який на перших секундах після поновлення гри упіймав голкіпера суперників Леонтовича на виході та дальнім ударом закинув м’яча тому за комірець. Цей прикрий гол вивів господарів з рівноваги, вони почали нервувати та помилятися і швидко пропустили ще двічі – від тих же Кузнецова та Баб’юка, а на додачу ще й залишилися в меншості після вилучення Климпуша. «Лука» спокійно і впевнено здобула перепустку до чвертьфіналу.

«Зеніт» (Святопетрівське) – «Білгород» (Білогородка) 5:0 (4:0)

21.04, 12.00, стадіон «Центральний» (Вишневе), 200 глядачів, +21.

«Зеніт»: Гура, Андріїшин, Біленко, Телеш, Скрицький, Василяка, Мацапула, Новиков (Неведомський,61), Калугін, Шепковський, Гер (Кисіль,46). Тренер Денис Неведомський.

«Білгород»: Крапович, Бандур, Заволока (Коваль,46), Лещенко, Пилипенко (Пінкас,58), Стеценко, Кімферес (Кучинський,69), Мельник (Вишнівський,78), Яменко, Цимбаленко (Удовиченко,85), Никитенко. Тренер Євген Майданов.

Голи: Олег Василяка (11,44), Вадим Новиков (20,33), Ігор Кисіль (85)

Попереджений Новиков (З)

Вилучений Кімферес (Б) – недисциплінована поведінка (45 хвилина)

Відео огляд

Фіналісти меморіалу Чанових «малою кров’ю» здолали «Білгород», який поки що нагадує славетний однойменний колектив початку 2000-х років лише назвою. Вже в першому таймі все було скінчено – «дублями»  в воротах білогородців «розписалися» Олег Василяка та герой минулорічного фіналу кубка району в складі «Гореничів-1960», які нині поставлені «на паузу», Вадим Новиков. Другий тайм перетворився на формальність, але «легенда» клубу Ігор Кисіль вирішив додати болю в серця білогородських «фанів», перетворивши кінцевий результат на відомий приспів з пісні про «Аргентину та Ямайку»…

«Стоянка» (Гореничі) – «Кудрівка-Ірпінь» (Ірпінь) 0:5 (0:2)

22.04, 16.00, стадіон ПМК (Буча), 15 глядачів, +20.

Арбітр О.Притика (ПП Борщагівка)

«Стоянка»: Яцюк, Жевага, Андрієнко, Джемесюк, Нестерас (Меньшов,54), Пугачов, К.Шенегейда, Чернявський, Ульяненко (Матюшенко,46), Омар Закарія (Мишута,73), Сьомик. В.о. тренера Павло Джемесюк.

«Кудрівка-Ірпінь»: Зуєв, Луценко, Пивовар, Кармаліта (Степаненко,65), Гаврилюк, Трофименко (Руденко,85), Петрученко (Гомосонов,56), Іващик, Ус, Рудницький, Солодаренко. Тренер Юрій Степаненко.

Голи: Богдан Трофименко (18), Євген Кармаліта (44), Богдан Пивовар (52), Ярослав Гаврилюк (86), Роман Солодаренко (90+1, пенальті)

Попереджені Жевага, К.Шенегейда, Матюшенко (С), Петрученко, Іващик, Гаврилюк (К)

Всім було цікаво побачити, на що здатні новачки ліги – команда з загадковою назвою «Кудрівка – Ірпінь». Виявилося, що хлопці Юрія Степаненка, як кажуть, «в поряді». Звичайно, третьолігова «Стоянка» не може бути справжнім «лакмусовим папірцем» сили дебютантів вищого дивізіону, але та впевненість і легкість, з якою ірпінці добилися значної перемоги не може не імпонувати. До речі, в складі переможців «іскрився» фірмовими точними передачами та прицільними дальніми ударами (другий гол був забитий саме в такому стилі) відомий футбольний майстер Євген Кармаліта, колишній гравець сімферопольської «Таврії» та ще цілого ряду професійних українських команд. Крім нього, за «Кудрівку» грало ще багато знайомих постатей, які вже не раз радували своєю грою Києво-Святошинських та Ірпінських вболівальників. Один з наших «знайомців», Ярослав Гаврилюк, забив найкрасивіший гол матчу – з розвороту, після прийому м’яча на груди, точно в верхній кут воріт! Що ж до «Стоянки», то команда в порівнянні з минулим роком значно оновила склад, поміняла тренера (Володимира Холодова нині тимчасово заміщає Павло Джемесюк, а підготовчий період з колективом працював відомий фахівець Віталій Загней) та знаходиться в перманентному пошуку своєї гри. Цікаво, що в нападі «Стоянки» глядачі побачили місцевого «Мохамеда Салаха» - навіть зовні схожого на «ліверпульську» зірку, єгипетського «легіонера» Омара Хайтама Закарія, який запам’ятався цікавим стилем та кількома вдалими діями.

«Гореничі» (Гореничі) – «Гатне» (Гатне) 1:4 (1:2)

22.04, 13.00, стадіон «Сад Арена» (Гореничі), 60 глядачів, +19.

Арбітр В.Дуднік (Забір’я)

«Гореничі»: Петрових, Шлейченко (Кудина,81), А.Проценко, І.Ремез, Петров (Панасюк,60), Букарь, А.Ремез, Щербина, Тимченко, О.Сакир (Троцько,46), Р.Проценко (Срібний,74). Тренер Роман Здоренко.

«Гатне»: Брагінець, Костенко (А.Безпалий,69), Іщенко, Медведенко, Орлов, Бутко, Хван, Сезанович (Плачков,76), Гаврюшин (Кунцевич,60), Трипольський (Могила,65), Давиденко (Лагус,70). Тренер Андрій Давиденко.

Голи: Олег Букарь (16) – Андрій Давиденко (4,24, 50), Артем Орлов (55)

Попереджені Щербина (Гор), Бутко, Медведенко (Гат)

Дві самобутні, з гучними кубковими традиціями, команди зустрілися на «Сад Арені», як два «молодих бички» на вузенькій кладочці… Хтось повинен був звільнити дорогу опоненту. Сильнішою виявилася оновлена команда з Гатного, в якій органічно поєдналися запал місцевої молоді та досвід відомих ветеранів. Склалося враження, що команда з Гореничів, яка цим матчем відкрила офіційний сезон, ще не встигла як слід підготуватися до сезону. В той час як гравці «Гатного», пройшовши груповий етап меморіалу Чанових, швидше рухалися, вдало комбінували, вигравали більшість ігрових сутичок. А безперечним лідером, вожаком на полі був харизматичний капітан та тренер Андрій Давиденко, який тричі (перший «хет-трик» в сезоні) вразив ворота господарів! Причому всі свої голи Андрій забив з прекрасних передач новачка команди – досвідченого Руслана Хвана, який має в своєму активі виступи за одеський «Чорноморець». Перший гол Давиденко забив у фірмовому стилі головою, замкнувши навіс з правого флангу. Другий – лівою ногою після чудової поздовжньої передачі та виходу сам-на-сам. Третій – з гострого кута потужним ударом під поперечину. А останній гол на рахунку молодої надії гостей Артема Орлова, якому асистував той же Андрій Давиденко! На цей «голепад» команда Романа Здоренка  відповіла одним влучним ударом зі штрафного, який майстерно виконав один з лідерів господарів Олег Букарь.

«Гостинний двір» (Вишневе) – «Факел» (Гостомель) 3:3 (0:0), по пенальті 6:7.

21.04, 10.00, стадіон «Центральний» (Вишневе), 200 глядачів, +16.

Арбітр Д.Мельниченко (Ірпінь)

«ГД»: Білоус, Юхименко, Сіренко, Никонов, Ніколенко, Балагура, Клюско, Гапон (Амелін,58), Барабаш (Копач,28), Музика, Захарченко. Тренер Олександр Ігнатьєв.

«Факел»: Бурдейний, Силенко, Севрук, Кальбенко (Семенюк,83), Багір-заде, Панков (Головко,83), Дикий, Панченко, Омельянов, Вакарадзе, Кулордава. Тренер Ігор Вакуленко.

Голи: Антон Захарченко (53), Євген Музика (69,85) – Михайло Панков (57), Леван Кулордава (89, пенальті, 90+3, пенальті)

Попереджені Гапон, Ніколенко, Юхименко (ГД), Дикий (Ф)

Вилучені Копач (ГД) – агресивна поведінка (66 хвилина), Вакарадзе (Ф) – агресивна поведінка (66 хвилина)

Справжній «триллер» побачила значна глядацька аудиторія у Вишневому, де улюбленці місцевої «торсиди» драматично вилетіли з кубкового турніру вже на першій стадії. Здавалося, що «Гостинний двір» все ж таки зламав опір гостомельського «Факела», адже до кінця матчу залишалося лише п’ять хвилин, а на табло світилися впевнені 3:1 на користь підопічних відомого тренера Олександра Ігнатьєва (двічі відзначився молодий вишнівський проспект Євген Музика, один раз – Антон Захарченко,  які в минулому році «запалювали» за, на жаль, нині покійний «Олімп») .  Але тим і прекрасний футбол, в якому є місце для найфантастичніших і найдраматичніших сюжетів. Двічі підряд захисники «гостинки» «фолять» у власному карному майданчику, причому другий раз вже на останніх секундах (!), і Леван Кулордава холоднокровно, двічі поспіль, виконує  вирок арбітра. І хотілося б господарям посперечатися, але в обох випадках призначення пенальті сумнівів не викликали. Після такого підступного удару від вередливої фортуни не кожен знайде в собі сили не зламатися, але вишнівчани в серії пенальті боролися з останніх сил. Проте зрадлива удача вирішила вже на повну познущатися над господарями – «валідольна» серія післяматчевих одинадцятиметрових ударів з дитячими помилками голкіперів та виконавців пенальті тягнулася дуже довго і закінчилася неймовірно прикрим моментом для воротаря «гостинки» Білоуса, який, вже здавалося, впіймав м’яча, але той «тихою сапою» таки закотився в ворота. Бурхлива радість підопічних Ігоря Вакуленка і німий відчай вишнівчан – за це ми і любимо футбол…

«Динамо» (Вишневе) – «Софія» (Софіївська Борщагівка) 1:5 (0:3)

21.04, 18.00, стадіон «Центральний» (Вишневе), 70 глядачів, +20.

Арбітр А.Медведєв (Гостомель)

«Динамо»: Врублевський, Мартем’янов, Загорний, Цебенко (Горбаченко,54), Ушатюк (Ігруша,46), Турманідзе (Сопільняк,60), Лущик, Шевчук (Приліпко,60, Кириченко,75), Скляр (О.Остапенко,46), Адуашвілі, Могила (Омельянов,54). Тренер Олександр Кириченко.

«Софія»: Бровчук, Григорович (Симоненко,46), Олійник, Мялковський, Романчук, Дубовець, Федорченко (Мельник,46), Корольчук, Побережний (Лініченко,46), Макаренко (Бондарчук,46), Сошенський. Тренер Сергій Шугайло.

Голи: Ніка Адуашвілі (66) – Сергій Романчук (19), Сергій Побережний (33), Яків Федорченко (40), Анатолій Сошенський (54), Олег Бондарчук (86, пенальті)

Попереджені Загорний (Д), Мялковський (С)

«Динамівці» з Вишневого не змогли надати гідний спротив команді «справжнього полковника», і вже в першому таймі доля матчу була вирішена. Оновлена «Софія» сподобалася великим бажанням, непоганими швидкісними якостями окремих виконавців та злагодженою командною грою. Зокрема, вирізнялися вправними діями Побережний та Дубовець. В цілому підсумок матчу абсолютно закономірний – «Софія» йде далі, а «Динамо» може записати собі в актив лише непогані збори на гру та довгу лаву запасних, що вже саме по собі є великим плюсом в порівнянні з минулим роком.

«Атлетик» (Білогородка) – «Глобал» (Чабани – Новосілки) 1:4 (0:3)

21.04, 17.30, стадіон ПМК (Буча), 49 глядачів, +22.

Арбітр В.Сіренко (Михайлівка Рубежівка)

«Атлетик»: Воробйов (Марченко,46), Ковальчук, Колодчук (Калита,46), Калашников, Айоделе (Усик,74), Пальок, Гавриленко, Скиба, Деревянко, Костенко (Мосійчук,67), Серімак. Тренер Вадим Ковальчук.

«Глобал»: Перепелиця, Потапов (Кот,76), Жерносек, Горенко (Джуджук,59), Бородавкін (Волошин,46), Омеляненко, Мельниченко, Степанюк (Чубов,59), Мокієнко (Ожегін,46), Пазінич, Проценко. Тренер Андрій Старунський.

Голи: Дмитро Пальок (83) – Олександр Мельниченко (2,29,58), Сергій Омеляненко (40)

Попереджені Жерносек, Омеляненко, Мельниченко, Джуджук, Потапов, Проценко, Чубов (Г)

Вдалий старт команди під керівництвом харизматичного тренерського дуету «Старунський – Погорілий», безумовно, надасть впевненості хлопцям з Чабанів. Адже в минулому сезоні команду переслідував величезний «нефарт», якого, будемо сподіватися, в нинішньому році «Глобал» позбудеться. На цей раз все склалося, як треба. Амбітний «Атлетик» нічого не зміг вдіяти проти досвідчених «глобалістів», особливо «лютував» лідер атак гостей Олександр Мельниченко, якому вдався черговий «трюк з капелюхом», себто три голи в одному матчі! Ще одного точного пострілу додав в командну скарбничку інший ветеран Сергій Омеляненко. Лише під завісу матчу підопічні Вадима Ковальчука спромоглися на гол престижу у виконанні реактивного «вінгера» Дмитра Пальока, але на більше «атлетики» поки не готові. Цікавим є також той факт, що гості вкотре зарекомендували себе досить брутальним, по - чоловічому суворим колективом. Сім (!) попереджень заробили від Вячеслава Сіренка гравці «Глобала» і жодного – білогородці… Досить рідкісне явище для команди, яка в підсумку впевнено перемогла.

Останній чвертьфіналіст визначиться 24 квітня. На стадіоні «Чемпіон» в Ірпені свої стосунки з’ясують старі друзі-суперники – «Джуніорс» та «Сокіл». Початок матчу о 19.30. А 25 квітня о 17.00 в штаб-квартирі КСРФФ відбудеться жеребкування наступного раунду кубкових перегонів.