• СК Чайка (ПП.Борщагівка) Переможець Меморіалу Макарова - 2022 року
    СК Чайка (ПП.Борщагівка) Переможець Меморіалу Макарова - 2022 року
  • СЛАВА УКРАЇНІ!
    СЛАВА УКРАЇНІ!

КИЄВО-СВЯТОШИНСЬКА РАЙОННА ФЕДЕРАЦІЯФУТБОЛУ
 
                              "ЗАТВЕРДЖЕНО"
                               Виконкомом
                   Києво-Святошинської
                 районної федерації футболу
                                    «28» квітня 2021  року.
                                Голова КСРФФ
                                _____________  Чалий В.І.
 
 
РЕГЛАМЕНТ 
   змагань з футболу в  Києво-Святошинському регіоні  в  2021 році
  
м. Київ-2021
 
ГЛАВА І. МЕТА І ЗАВДАННЯ РЕГЛАМЕНТУ
 
Стаття 1. Мета.
 
Метою Регламенту є визначення та впровадження принципів організації і проведення змагань з футболу серед аматорських команд Києво-Святошинського регіону, а також прав, обов'язків і відповідальності суб'єктів футболу.
 
Стаття 2. Завдання.
 
Сприяти  проведенню  змагань на рівні вимог статутних і  регламентних   документів
 
Української асоціації футболу (далі – УАФ), Київської обласної асоціаціїфутболу (далі – КОАФ) та Києво-Святошинської районної федерації футболу (далі – КСРФФ).
 
Установити порядок здійснення управління змаганнями.
 
Визначити заходи дисциплінарного впливу до порушників порядку організації та проведення змагань.
 
ГЛАВА ІІ. МЕТА І ЗАВДАННЯ ЗМАГАНЬ
 
Стаття 3. Мета.
 
Метою змагань є популяризація та піднесення престижу футболу, організація дозвілля  та залучення до занять футболом широких верств населення, визначення чемпіона та призерів Відкритого чемпіонату та Відкритих першостей Києво-Святошинського регіону, чемпіонатів об’єднаних громад на території Києво – Святошинського регіону,  інших змагань під егідою КСРФФ, а також створення умов для успішного виступу представницьких команд Києво-Святошинського регіону на обласних, всеукраїнських та міжнародних змаганнях.
 
Стаття 4. Завдання.
 
1. Сприяти оздоровленню широких верств населення Києво-Святошинського регіону.
 
2. Сприяти подальшому розвитку футболу в Києво-Святошинському регіоні.
 
3.  Підвищувати рівень майстерності футболістів - аматорів.
 
4. Створити оптимальні умови для підготовки та успішного виступу, як клубних, так і збірних команд Києво-Святошинського регіону в обласних, всеукраїнських та міжнародних  змаганнях.
 
5. Сприяти організації дозвілля мешканців регіону.
 
ГЛАВА ІІІ. УМОВИ ПРОВЕДЕННЯ ЗМАГАНЬ
 
Стаття 5. Система проведення змагань.
 
1. У Києво-Святошинському регіоні проводяться наступні змагання під егідою КСРФФ:
 
-  Відкритий чемпіонат (першості)  Києво-Святошинського регіону у чотирьох лігах;
 
-  Чемпіонати об’єднаних громад Києво – Святошинського регіону;
 
-  Чемпіонат (Кубок) Києво-Святошинського регіону серед ветеранів (35+, 45+);
 
-  Відкритий Кубок Києво-Святошинського регіону;
 
-  Суперкубок Києво-Святошинського регіону;
 
-  Дитячо-юнацька ліга Києво-Святошинського регіону;
 
-  Чемпіонат (Кубок) Києво-Святошинського регіону з футзалу;
 
-  Чемпіонат (Кубок) Києво-Святошинського регіону з пляжного футболу;
 
-  Інші змагання, передбачені календарним планом заходів КСРФФ.
 
2. Відкритий Чемпіонат (першості) Києво-Святошинського регіону 2021 року проводиться в два етапи по системі весна-осінь – «попередній раунд» (перший етап) – «основний раунд» (другий етап).
 
На першому етапі грає об’єднаний пул команд, який  розподіляється на п’ять зон по 9-10 команд в кожній по територіальному принципу. Учасники чемпіонату грають одноколовий зональний відбірковий етап до Києво – Святошинської ліги та визначають переможців і призерів кожної з зон. За бажанням до організації змагань на першому етапі можуть підключитися спортивні комітети об’єднаних територіальних громад і одночасно провести в рамках першого етапу чемпіонату Києво – Святошинського регіону внутрішні змагання (чемпіонати) з футболу об’єднаних територіальних громад під егідою КСРФФ та за підтримки місцевих осередків футболу.
 
На другому етапі за підсумками змагань в п’яти зонах формується Києво – Святошинська ліга з чотирьох дивізіонів:
 
Вища ліга (суперліга): по дві команди з кожної зони, які посіли 1-2  місця та дві кращі команди з тих, які посіли треті місця, за додатковими показниками серед турнірів зональних етапів з 9 команд (матчі з 10 командою не враховуються)  за підсумками першого відбіркового етапу,
 
Перша ліга:  команди з кожної зони, які посіли 3-4  місця та чотири кращі команди з тих, які посіли п’яті  місця, за додатковими показниками серед турнірів зональних етапів з 9 команд (матчі з 10 командою не враховуються)  за підсумками першого відбіркового етапу,
 
Друга ліга: команди з кожної зони, які посіли 5-7  місця та одна краща команди з тих, які посіли восьмі місця, за додатковими показниками серед турнірів зональних етапів з 9 команд (матчі з 10 командою не враховуються)  за підсумками першого відбіркового етапу,
 
Третя ліга: всі інші команди з кожної зони, які посіли 8-10 місця за підсумками першого відбіркового  етапу. Формат проведення змагань в третій лізі визначається додатково за поданням комітету з проведення змагань та затвердження виконавчим комітетом КСРФФ.
 
Кількісний склад дивізіонів Києво – Святошинської ліги буде сформовано та затверджено за підсумками зонального відбіркового етапу окремим рішенням комітету з проведення змагань та затверджено виконавчим комітетом КСРФФ.
 
Змагання в дивізіонах проводяться в одне коло і за їх підсумками визначаються переможці і призери чемпіонату Києво – Святошинського регіону.  
 
3. Відкритий Розіграш Кубка Києво-Святошинського регіону проводиться за олімпійською системою з вибуванням (після кожного раунду змагань відбувається «сліпе» жеребкування) – турнір проводиться за окремим регламентом.
 
4. Розіграш Суперкубка Києво – Святошинського регіону проводиться з одного матчу за кубковим регламентом в обов’язковому порядку. Виняток – у разі  коли чемпіоном та володарем кубка стає один і той же колектив (в такому разі матч за суперкубок не проводиться).
 
5. Інші змагання, передбачені планом заходів КСРФФ, проводяться за окремими регламентами, затвердженими виконавчим комітетом КСРФФ.
 
6. В зв’язку з важкою епідеміологічною ситуацією в Україні в 2021 році та можливим посиленням урядових карантинних заходів комітет з проведення змагань КСРФФ залишає за собою право в екстреному порядку змінювати формулу проведення змагань під егідою КСРФФ в сезоні 2021 року. 
 
Стаття 6. Керівництво змаганнями.
 
1. Відповідно до Статуту КСРФФ виключне право на загальне керівництво і контроль за організацією та проведенням регіональних змагань з футболу належить Виконкому КСРФФ.
 
2.  Безпосередня організація та проведення змагань покладається на Комітет з проведення змагань КСРФФ, якому належить право оперативного прийняття рішень щодо проведення турнірів під егідою КСРФФ в межах своєї компетенції.
 
3. Комітет з проведення змагань має право розглядати і приймати рішення з усіх питань, що стосуються порушення або трактування положень цього Регламенту.
 
 4. Усі питання, що не передбачені цим Регламентом, регулюються Комітетом з проведення змагань, контрольно – дисциплінарним комітетом (далі – КДК) КСРФФ та Апеляційним комітетом (далі – АК) КСРФФ. У випадку спорів, пов’язаних з тлумаченням положень цього регламенту, кінцеве рішення належить апеляційному комітету  КСРФФ.
 
 5. Сторона, яка не згодна з рішенням Комітету з проведення змагань, подає в установленому порядку заяву до КДК КСРФФ.
 
 6. У разі незгоди з рішенням КДК КСРФФ, заява подається до Апеляційного комітету КСРФФ, рішення якого є остаточним.
 
Стаття 7. Учасники змагань.
 
1. Учасниками регіональних змагань з футболу можуть бути аматорські футбольні клуби, які виконують вимоги даного Регламенту, своєчасно перераховують заявочні та членські внескиі інші платежі в термін та у розмірах, визначених Виконкомом КСРФФ.
 
2. Регіональні змагання з футболу включають:
 
а) відкритий чемпіонат  регіону серед команд вищого дивізіону – 12 команд,
 
б) відкрита першість регіону серед команд першого дивізіону – 12 команд,
 
в) відкрита першість регіону серед команд другого дивізіону – 12 команд,
 
г) відкрита першість регіону серед команд третього дивізіону – 12 команд або  за наповненістю згідно з поданими заявками на участь;
 
д) зональний турнір (чемпіонати об’єднаних ОТГ) – 5 зон по 9-10 команд,
 
е) розіграш відкритого Кубка регіону – 32 команди плюс попередній етап за необхідністю для бажаючих команд, які не проходять в основну сітку;
 
є) розіграш Суперкубка регіону – чемпіон регіону і володар  кубка регіону;
 
ж) чемпіонат регіону серед ветеранів – усі бажаючі команди;
 
з) дитяча ліга – усі бажаючі команди.
 
и) інші змагання, передбачені планом заходів КСРФФ, – згідно поданих заявок на участь.
 
3. Склади  вищого, першого, другого та третього дивізіону Києво – Святошинської ліги визначаються згідно з поданими заявками, але на основі спортивного принципу – з обов’язковим урахуванням результатів першого відбіркового етапу (зональних турнірів) сезону – чемпіонатів об’єднаних громад. Персональний та кількісний склад учасників чемпіонату, розіграшу кубка регіону та інших змагань з футболу під егідою КСРФФ остаточно визначає та затверджує Виконком КСРФФ.
 
4. Клуб зобов'язаний мати на правах власності або орендувати стадіон (футбольне поле), що відповідає вимогам регламентних документів КСРФФ.
 
Стаття 8. Календар змагань.
 
1. Календарі змагань складаються на підставі жеребкування.
 
2. Матчі проводяться на футбольних полях команд, указаних у календарі першими.
 
3. Календар другого кола змагань є повторенням календаря першого кола, змінюються лише господарі поля, якщо інша формула змагань не передбачена цим регламентом.
 
4. Право перенесення матчу у випадках, не передбачених Регламентом, належить Комітету з проведення змагань.
 
5. Комітет проведення змагань зобов’язаний перенести матч чемпіонату чи  кубка Києво – Святошинського регіону за вимогою команди, яка захищає спортивну честь регіону в турнірах вищого рівня, якщо його дата збігається з датою матчу цієї ж команди в офіційних змаганнях обласного, всеукраїнського або міжнародного рівня. В таких випадках час початку матчу регіонального рівня для таких команд  на наступний після матчу вищого рівня день не може бути раніше 14.00 за київським часом, якщо інший час не погоджено самою командою – ініціатором. А у випадках, якщо матч вищого рівня має відбутися на наступний день після матчу регіонального календаря, то час початку матчу регіонального рівня напередодні не може бути пізніше, ніж за 20 годин до початку матчу вищого рівня.   
 
Стаття 9. Заявкові документи. Порядок заявки на участь у змаганнях.
 
1. Команда - учасник змагань під егідою КСРФФ  вносить до друкованого на комп'ютері у двох примірниках установленої форми заявкового листа прізвища осіб керівного складу та футболістів, які мають дозвіл лікаря на виступ у турнірі, а також має дублювати заявку в електронному вигляді на електрону пошту КСРФФ
 
2. Будь-якому гравцю, в установленому порядку заявленому за команду, яка грає під егідою КСРФФ, забороняється одночасно грати в офіційних змаганнях під егідою інших федерацій в складі інших команд. Гравець одночасно може грати лише в одній лізі в змаганнях під егідою КСРФФ. За винятком випадку, коли в нижчій лізі виступає дочірня команда клубу – учасника змагань. Статус дочірнього клубу повинен бути вказаний у заявочному листі такого учасника до початку чемпіонату або першості з дотриманням всіх необхідних умов: дочірня команда має входити в систему головного клубу, мати спільну юридичну реєстрацію, однакову назву і мати спільний менеджмент та ведення господарської діяльності. У такому разі головна команда має право задіяти в кожному своєму матчі не більше п’яти  гравців власної дочірньої команди. Такі гравці мають пройти перевірку комітетом з проведення змагань КСРФФ та бути виділені  в заявковому листі дочірньої команди окремою позначкою під час реєстраційного періоду. Дочірня команда не може мати власної дочірньої команди.
 
3. Заявковий лист команди підписується керівником клубу (керівником організації, установи, підприємства, тощо, які представляє команда) та лікарем (обов'язкова персональна печатка лікаря). Підписи засвідчуються печатками відповідних установ.
 
4. Разом із заявковим листом до КСРФФ подаються:
 
4.1. Копія платіжного доручення про сплату обов’язкового заявкового грошового внеску у визначеній сумі.
 
4.2. Дані про юридичну адресу та банківські реквізити клубу, адресу домашнього стадіону, вказати номери телефонів, електронну адресу, офіційний сайт або групи в соціальних мережах клубу, кольори домашньої та гостьової форми.
 
4.3. Склад керівників клубу (вказати рік і дату народження, номери телефонів, факсу, електронну адресу).
 
4.4. Копії  громадянських паспортів кожного футболіста, внесеного до заявочного листа клубу - учасника. На футболістів віком до 18 років – у випадку відсутності громадянського паспорта копія свідоцтва про народження, затверджена нотаріусом, персональна медична довідка про допуск до аматорських змагань серед дорослих гравців і письмовий дозвіл батьків. Гравці віком до 16 років  до змагань аматорів не допускаються.
 
4.5. Паспорти футболістів, видані КСРФФ в минулих сезонах.
 
4.6. Дві кольорові фотокартки та фото в електронному форматі паспортного розміру кожного футболіста.
 
4.7. Особиста заява гравця зі згодою виступати за лігову команду під егідою  КСРФФ – у випадку спорів по статусу такого гравця під час реєстрації в єдиній базі УАФ з метою дотримання правила «один гравець – одна команда».
 
5. Заявка команди проводиться згідно з графіком, затвердженим КСРФФ.
 
6. Клуб, який не подав заявкову документацію відповідно до вимог статті 9 цього Регламенту, до змагань не допускається.
 
7. Клуб, який має фінансову заборгованість перед КСРФФ за попередні сезони, до заявки не допускається.
 
8.Зміна назви команди відбувається за офіційним поданням клубу і затверджується Комітетом з проведення змагань після перерахування на рахунок КСРФФ грошового внеску у сумі 500 (п’ятсот) гривень. Рішення комітету щодо зміни назви команди затверджується Виконкомом КСРФФ.
 
9. Клуби, які вперше братимуть участь в змаганнях під егідою ГО КСРФФ, повинні сплатити одноразовий вступний внесок в розмірі 1000 (одна тисяча) гривень.
 
10. Заявочна компанія в ГО КСРФФ проводиться з обов’язковим дотриманням встановлених  УАФ та  КОАФ реєстраційних правил та визначення статусу футболіста, зокрема, правила «один гравець – одна команда», та з обов’язковим  внесенням гравців у єдину статистичну базу даних УАФ у визначені строки реєстраційного періоду, встановленого для аматорських змагань в Україні.
 
11. Відмова команди від участі в змаганнях під егідою КСРФФ повинна бути підтверджена офіційним листом.
 
12. В змаганнях під егідою  КСРФФ заборонена участь гравців молодше  16 років, за виключенням змагань, які проводить  комітет дитячо-юнацького футболу  КСРФФ. 
 
13. Учасники змагань, які мають у своїй клубній системі дочірні  команди в нижчих лігах, можуть в кожному календарному матчі чемпіонату або першості регіону використовувати в своєму складі не більше п’яти гравців власної дочірньої команди з пред'явленням паспорта (квитка учасника змагань) футболіста та ксерокопії заявкового  листа дочірньої команди, занесених у рапорт арбітра. У розіграші Кубка та Суперкубка Києво-Святошинського регіону обмін футболістів між командами одного клубу, що одночасно беруть участь у цих  змаганнях, заборонено.
 
14. Участь гравців, які мають професійний статус, в змаганнях аматорського рівня заборонено.
 
Стаття 10. Місця проведення змагань.
 
1. Матчі регіональних змагань з футболу проводяться на полях, допущених Виконкомом КСРФФ. Прийом футбольних полів проводиться відповідною комісією Виконкому КСРФФ не пізніше  як за тиждень до початку змагань.
 
2. За форс-мажорних обставин право прийняття рішення щодо зміни місця і/або дати проведення матчу належить Комітету з проведення змагань КСРФФ.
 
3. На стадіонах забороняється розміщення реклами тютюнових та алкогольних компаній.
 
4. Команда гостей несе відповідальність за дотримання порядку та збереження майна в спеціально відведених для неї приміщеннях і/або ділянках стадіону і зобов’язана, у разі пошкодження його, відшкодувати збитки клубу господарів. Інформацію про це надає делегат КСРФФ або спостерігач арбітражу (а в разі їх відсутності – арбітр матчу), а суму компенсації визначає комісія, спеціально призначена КСРФФ.
 
5. Одночасно не може проходити більше 5 (п’яти) офіційних матчів під егідою  КСРФФ.
 
Стаття 11. Обов'язки клубу - господаря поля щодо підготовки стадіону до матчу.
 
1. Клуб-господар поля та адміністрація стадіону зобов'язані:
 
1.1. Підняти на флагштоках стадіону Державний Прапор України.
 
1.2. Надати футбольне поле встановлених розмірів згідно з Правилами гри в футбол.
 
1.3. Забезпечити команди,  арбітрів, спостерігача арбітражу, делегата КСРФФ:
 
 - роздягальнями, душовими кабінами з гарячою водою, а також арбітрів та спостерігача арбітражу чаєм, питною  водою;
 
- місцями для керівників команд і запасних гравців, а також для спостерігача арбітражу та делегата КСРФФ;
 
- розміткою технічної площі для офіційних осіб команд – учасниць матчу;
 
- необхідним для гри інвентарем, зокрема, не менше трьох однакових м’ячів;
 
- не менше трьох юних футболістів для подавання м’ячів (на період карантинних обмежень в сезоні 2021 року цей пункт виключено);
 
- умовами для проведення відеозапису матчу гостьовою командою;
 
- чергування лікаря та правоохоронців (стюардів);
 
- оперативним телефонним зв'язком (в разі необхідності) з КСРФФ для спостерігача арбітражу та делегата КСРФФ.
 
1.4. Виключити можливість присутності сторонніх осіб у кімнаті арбітрів. Крім арбітрів, у ній має право перебувати тільки делегат КСРФФ та спостерігач арбітражу.
 
1.5. Забезпечити охорону громадського порядку та охорону учасників змагань, офіційних осіб і глядачів до, під час та після закінчення матчів, а також подбати про роботу на матчі стюардів і професійних медиків. Матч не може розпочатися без присутності професіонального медика.
 
2. За воротами команд під час матчу можуть перебувати тільки представники ЗМІ, запасні гравці для проведення розминки в спеціально відведених для цього місцях  та юні футболісти, які подають м'ячі.
 

Стаття 12. Забезпечення громадського порядку та безпеки на стадіоні.
 
1. Клуб-господар поля несе відповідальність за громадський порядок та безпеку до, під час і після матчу на стадіоні та прилеглій до нього території, що визначена в паспорті стадіону.
 
2. Клуб-господар поля зобов'язаний забезпечити присутність правоохоронців (стюардів)  у кількості, достатній для протидії порушенням громадськогопорядку та забезпечення охорони глядачів і учасників змагань на стадіоні. У випадку відсутності стюардів або правоохоронців   арбітр має право не проводити матч, а до клубу (команди господаря) застосовуються дисциплінарні санкції в розмірі 500 (п’ятсот) гривень.   
 
3. У разі незабезпечення необхідних умов для проведення матчу, передбачених статтями 11 та 12 цього Регламенту, до клубу-господаря застосовуються штрафні та дисциплінарні санкції -  аж до зарахування поразки (зняття турнірних очок).
 
4. Учасники змагань та глядачі не повинні припускатися проявів дискримінації і/або расизму, публічних образ, або наклепу у ганебній формі щодо расової належності, кольору шкіри, мови, політичного і релігійного переконання або етнічного походження, а також будь-яких інших актів дискримінації і/або расизму чи зневаги до кого-небудь. Такі дії підпадають під застосування дисциплінарних санкцій у контексті статті 21 Дисциплінарних правил УАФ. (Строки відсторонення та розміри дисциплінарних санкцій у вигляді обов'язкового грошового внеску визначає Контрольно – Дисциплінарний Комітет КСРФФ).
 
5. За умови запровадження карантинних обмежень в Україні для запобігання поширенню КОВІД – 19 кожен календарний матч під егідою КСРФФ проходять з дотриманням офіційного  медичного протоколу МОЗ України та УАФ, який оприлюднено в засобах масової інформації.
 
Стаття 13. Визначення місць команд у турнірній таблиці.
 
1. За перемогу команді нараховується  3 очки, за нічию – 1очко, за поразку очки не нараховуються. У випадку неявки команди на гру без поважної причини за рішенням контрольно-дисциплінарного комітету (КДК) КСРФФ команді, яка не з’явилася на календарний матч, зараховується технічна поразка з рахунком 0:3 та застосовується грошовий штраф у розмірі 500 (п’ятсот) гривень,  у випадку повторної неявки на гру  команді зараховується технічна поразка з рахунком 0:3 та застосовується грошовий штраф у розмірі 1000 (одна тисяча) гривень. У випадку трьох неявок на гру без поважних причин впродовж одного турніру – така команда за рішенням КДК знімається з турніру. За будь-яку неявку без поважної причини з команди – учасника змагань під егідою  КСРФФ рішенням КДК знімаються три турнірні очки. Термін «поважна причина» знаходиться в компетенції комітету з проведення змагань  КСРФФ. У випадку, якщо команда вчасно (як мінімум, за 24 години до початку матчу) не попередила комітет з проведення змагань та команду-суперника про свою неявку, за рішенням КДК  КСРФФ до такої команди можуть застосовуватися додаткові дисциплінарні санкції.
 
2. Місця команд у чемпіонатах (перший етап та другий етап) визначаються за такими показниками, здобутими в усіх зустрічах:
 
- більша кількість набраних очок;
 
- більша кількість перемог;
 
- краща різниця забитих і пропущених м'ячів;
 
- більша кількість забитих м'ячів за умови однакової різниці забитих і пропущених м’ячів.
 
3. У випадку  рівності показників, зазначених у пункті 2, у двох і більше команд, які не претендують на титул переможця, перевага надається команді, що має кращі результати особистих зустрічей з конкурентом (конкурентами):
 
- більша кількість набраних очок в матчах між собою;
 
- більша кількість перемог в матчах між собою;
 
- краща різниця забитих і пропущених м'ячів в матчах між собою;
 
- більша кількість забитих м'ячів за умови однакової різниці забитих і пропущених м’ячів в матчах між собою;
 
- менша кількість дисциплінарних стягнень до гравців команди (за кожне попередження – 1 штрафний пункт, за кожне вилучення, яке не потребує окремого рішення КДК, - 3 штрафних пункти, за кожне вилучення, яке потребує окремого рішення КДК, - 5 штрафних пунктів.
 
За рівності всіх вищевказаних показників місця команд визначається жеребкуванням, яке проводить  Комітет з проведення змагань КСРФФ.
 
4. Якщо тільки дві команди в будь-якій лізі набрали однакову кількість очок у всіх матчах чемпіонату та (або) першостей регіону, то відповідно чемпіон регіону і переможці ліг визначаються за результатом додаткового («золотого») матчу між такими командами на нейтральному полі, рішення щодо організації якого приймає Комітет з проведення змагань КСРФФ. Якщо основний час такого матчу закінчується внічию, то його переможець  визначається за результатом  серії післяматчевих одинадцятиметрових ударів.
 
Стаття 14. Нагородження.
 
1. Команда, яка посіла перше місце у вищій лізі, отримує звання "Чемпіон Києво-Святошинського регіону з футболу". Вона нагороджується Кубком та дипломом КСРФФ. Гравці та тренери команди нагороджуються медалями (загалом – 25 медалей).
 
Команди, які посіли друге і третє місця, нагороджуються дипломами КСРФФ, а гравці та тренери - медалями відповідних ступенів (загалом – 25 медалей).
 
2. Команди, яка посіли перше місце в першій, другій та третій лізі, отримують звання «Переможця» відповідної ліги та диплом КСРФФ. Гравці та тренери команд нагороджуються медалями (загалом – 25 медалей).
 
Команди, які посіли друге та третє місця, нагороджуються дипломами КСРФФ, а гравці та тренери - медалями відповідних ступенів (загалом – по 25 медалей).
 
3. Команда-переможниця відкритого Кубка регіону нагороджується перехідним Кубком та дипломом КСРФФ. Команда-фіналіст нагороджується дипломом КСРФФ. Гравці нагороджуються медалями відповідних ступенів (загалом – по 25 медалей).
 
4. Арбітри та делегат (спостерігач арбітражу) КСРФФ, які проводили фінал Кубка Києво-Святошинського району, нагороджуються спеціальними відзнаками.
 
5. Виконавчий комітет КСРФФ на підставі подання комітету з проведення змагань встановлює традиційні індивідуальні та командні призи для переможців у номінаціях за підсумками сезону. Список таких номінацій та порядок визначення їх переможців затверджується додатково.
 

Стаття 15. Перехід команд із ліги в лігу за підсумками змагань.
 
1. Команда, яка виборола звання "Чемпіон району", та призери вищої ліги регіону отримують  право на участь у чемпіонаті (першості) та розіграші кубка Київської області.
 
2. З вищої ліги за підсумками сезону 2021 року в першу лігу  переходять три останні  команди. 
 
3. Команди, які посядуть перші три місця в календарних змаганнях в першій лізі переходять у вищу лігу.  Команди, які посіли три останні місця в першій лізі, переходять до другої ліги.
 
4. Команди, що посядуть перші три місця в календарних змаганнях в другій лізі переходять у першу лігу. Команди, які посіли три останні місця в другій лізі, переходять до третьої ліги.
 
5. Команди, що посядуть перші три місця в календарних змаганнях в третій лізі переходять у другу лігу.
 
6. Якщо хтось з призерів першої, другої та третьої ліги відмовиться від підвищення в класі, то вакансію у вищій, першій та другій лізі має заповнити одна з команд, яка має найвищий рейтинг за підсумками попереднього сезону, і висловить таке бажання. Якщо жодна з  команд – учасниць попереднього сезону не висловить бажання підвищитися в класі і виступати у вищій (першій, другій)  лізі, то таке право може отримати будь-яка нова команда, яка  сплатить обов’язковий вступний внесок, суму якого визначить Виконком КСРФФ.
 
7. Стаття 15 цього регламенту у випадку реорганізації змагань в 2022 році втрачає свою силу.
 
Стаття 16. Неявка команд на матч.
 
1. Команді, яка не з'явилася на календарний  матч офіційних турнірів Києво-Святошинського регіону або запізнилася на гру на термін часу більше встановлених нормативів (для команди гостей більше ніж на 15 хвилин від офіційного початку матчу)  без поважної причини (термін «поважна причина» знаходиться в компетенції комітету з проведення змагань  КСРФФ та має носити в собі ознаки виключно форс – мажорної ситуації), зараховується технічна поразка (0:3), команді-суперниці - технічна перемога (3:0), а до команди, яка не з'явилася на матч і не повідомила про це в установлені строки, застосовуються штрафні  санкції, і вона зобов’язана відшкодувати клубу – супернику реальні затрати на організацію та проведення матчу, який не відбувся, а також дисциплінарні санкції, накладені КДК КСРФФ, а суму компенсації визначає комісія, спеціально призначена КСРФФ. З команди, яка без поважних причин не з’явилася на офіційну гру під егідою  КСРФФ,  в обов’язковому порядку знімаються три турнірні очки.
 
2. Якщо обидві команди не з'явилися на матч чемпіонату Києво-Святошинського району, то їм обом зараховується технічна поразка (0:3), а до обох клубів застосовуються дисциплінарні  санкції та в обов’язковому порядку знімаються три турнірні очки.
 
Стаття 17. Виключення команди зі змагань.
 
1. Якщо команда, яку виключили зі змагань, провела половину і більше  матчів календарного сезону, то їй  зараховуються  технічні поразки  в  матчах,  які  залишились  (0:3), а командам-суперницям зараховуються технічні перемоги (3:0); якщо менше половини матчів календарного сезону – її  результати анулюються.
 
2. Залишок суми заявкового грошового внеску команди, яку виключено зі змагань, зараховується у фонд розвитку КСРФФ.
 
Стаття 18. Правонаступність.
 
1. У випадку зміни власника клубу або його реорганізації (виділення футбольної команди - структурного підрозділу клубу, на базі якого створюється новий клуб; перетворення клубу в установу іншої організаційно-правової форми), а також за умови передання клубом своїх прав і обов'язків учасника змагань з футболу в Києво-Святошинському регіоні, новий клуб, який бажає стати правонаступником, повинен подати до КСРФФ такі документи:
 
1.1. Договір про правонаступність.
 
1.2. Нотаріально завірені копії установчих документів нового власника клубу.
 
1.3. Письмові зобов'язання нового власника клубу:
 
а) про прийняття на себе боргів попереднього власника клубу перед КСРФФ;
 
б) про прийняття на себе зобов'язань попереднього власника клубу перед футболістами, тренерами, іншими працівниками клубу.
 
2. Тільки за дотримання вимог пункту 1 статті 18 новий клуб отримує право на участь у змаганнях Києво-Святошинського регіону і на компенсацію від професійних клубів за підготовку футболістів.
 
 3. Процедура реєстрації клубу здійснюється відповідно до вимог Статуту КСРФФ.
 
4. Новий клуб – учасник офіційних регіональних змагань має перерахувати на рахунок КСРФФ обов’язковий вступний внесок у сумі 1 000  (одна тисяча) гривень.
 
Стаття 19. Участь та заміна футболістів у матчах.
 
1. При проведенні матчів відкритого чемпіонату (першості), кубка та суперкубка Києво-Святошинського регіону офіційна особа клубу повинна друкованими літерами вписати до листа Рапорту арбітра прізвища та імена не більше 20 футболістів (11 основних і 9 запасних), а також не більше трьох офіційних осіб.
 
2. Офіційна особа команди зобов'язана за 30 хвилин до початку матчу надати арбітру паспорти (картки) футболістів, заявочний лист команди та заповнити  Рапорт арбітра із зазначеними прізвищами і номерами кожного з футболістів та підписами капітана і офіційної особи команди. У випадку відсутності паспорта (картки) футболіста офіційна особа команди може підтвердити особу гравця за допомогою  громадянського документу (паспорт або водійське посвідчення) з фото гравця. За неможливості підтвердження особи гравця арбітр зобов’язаний вказати про цей факт в рапорті матчу з фіксацією прізвища та ігрового номеру такого гравця (гравців) та негайно сповістити  про це офіційних представників команди – суперника.  
 
3. Після того, як арбітр отримав лист Рапорту арбітра, за умови, що матч не розпочався, діють такі положення:
 
а) якщо будь-хто з одинадцяти футболістів, зазначених у листі Рапортуарбітра, не має можливості розпочати матч у стартовому складі, його/їх може замінити будь-який футболіст з числа запасних, внесених до Рапорту арбітра. Така заміна скоротить кількість запасних футболістів;
 
б) якщо будь-хто з 9 запасних футболістів, зазначених у листі Рапорту арбітра, не має можливості взяти участь у матчі, його/їх замінити не можна;
 
в) якщо воротар, прізвище якого внесено до листа Рапорту арбітра, не має можливості взяти участь у матчі, він може бути замінений іншим воротарем команди, прізвище якого не було внесено до листа Рапорту арбітра, до фактичного початку гри.
 
4. Футболіст, прізвище якого внесено до листа Рапорту арбітра, вважається учасником матчу, навіть якщо він не виходив на заміну.
 
5. За внесення до листа Рапорту арбітра прізвища відстороненого від участі в матчах або незаявленого футболіста, у разі, якщо цей футболіст безпосередньо не брав участі у матчі, до клубу застосовуються штрафні санкції (200 гривень).
 
6. За внесення до листа Рапорту арбітра прізвища відстороненого від участі в матчах або незаявленого футболіста, у разі, якщо цей футболіст безпосередньо брав участь у матчі (виходив на футбольне поле), команді зараховується технічна поразка (0:3), а команді-суперниці – технічна перемога (3:0). Якщо у матчі перемогла команда-суперниця з більшим ніж (3:0) рахунком, тоді рахунок залишається незмінним, а команда, що порушила регламент, зобов’язана сплатити штраф (400 гривень) у будь – якому випадку.
 
 7. Якщо до листа Рапорту арбітра у складах обох команд внесені прізвища відсторонених від участі в матчах або незаявлених футболістів, але ці футболісти безпосередньо не брали участь у матчі, то до обох клубів застосовуються дисциплінарні  та штрафні санкції (200 гривень).
 
8. Якщо до листа Рапорту арбітра у складах обох команд внесені прізвища відсторонених від участі в матчах або незаявлених футболістів, і ці футболісти безпосередньо брали участі у матчі (виходили на футбольне поле), то обом командам зараховується технічна поразка (0:3), а також на них накладається штраф (400 гривень).
 
9. Якщо ситуації, зазначені в пункті 8 статті 19 цього Регламенту, виникли у фіналі кубка Києво-Святошинського регіону, додатковому («золотому») матчі для визначення чемпіона або переможця першостіКиєво-Святошинського регіону чи матчі за Суперкубок Києво-Святошинського регіону, то результат матчу анулюється і він проводиться повторно. Дату проведення повторного матчу визначає Комітет з проведення змагань КСРФФ.
 
10. До клубів, які порушили пункти 6,8 статті 19 цього Регламенту, застосовуються дисциплінарні санкції.
 
11. Футболіст, прізвище якого не внесено до листа Рапорту арбітра, не має права брати участь у матчі.
 
12. Запасні футболісти, а також не більше 3 офіційних осіб команди, прізвища яких внесені до листа Рапорту арбітра, під час матчу повинні перебувати на місцях, відведених для них у технічній площі.
 
13. Особи, прізвища яких не внесені до листа Рапорту арбітра, під час матчу не мають права перебувати у технічній площі.
 
14. Розминка запасних футболістів під час матчу дозволяється біля кутового флагштока за лінією воріт своєї команди, або за першим асистентом арбітра. Одночасно розминку можуть проводити не більше трьох футболістів від кожної команди у формі, яка відрізняється за кольором від форми учасників матчу та арбітрів.
 
15. У матчі дозволяється заміна не більше дев’яти футболістів.
 
16. Заміни проводяться з числа футболістів, прізвища яких внесені до листа Рапорту арбітра.
 
17. Участь футболістів-легіонерів (які не мають громадянства України) у змаганнях Києво-Святошинського регіону дозволяється за наявності міжнародного трансферного сертифікату.
 
18. Якщо під час ігрової розминки (до фактичного початку матчу) голкіпер команди отримав травму, яка не дозволяє йому взяти участь в матчі, його команда має право внести в рапорт арбітра ще одного запасного голкіпера.
 
19. Після офіційного початку матчу представники команд не можуть вносити будь-які зміни в рапорт арбітра, зокрема, в частині заявлених на матч гравців.
 
Стаття 20. Вимоги до екіпірування футболіста.
 
1. Ігрова форма футболіста складається з футболки, шортів, гетрів, щитків та взуття.
 
2. Кольори футболок футболістів команд не повинні збігатися. Якщо форма команд схожа за кольором, змінити її (на вимогу арбітра) повинна команда-господар.
 
3. Кольори футболок гравців команд не повинні збігатися з кольорами футболок арбітрів.
 
4. Колір футболки воротаря повинен відрізнятися від кольору футболок інших футболістів обох команд.
 
5. Футболка повинна мати короткі (до нижньої третини плеча) або довгі рукави.
 
6. Термошорти мають бути однакового кольору з шортами. Вони не повинні досягати верхньої частини коліна.
 
7.  Номери на футболках футболістів повинні відповідати номерам, за якими прізвища футболістів внесено до Рапорту арбітра.
 
8. Номери на футболках повинні розміщуватися по центру зі спини. Висота номера повинна бути від двадцяти п'яти см до тридцяти п'яти см, ширина - не менше двадцяти см. Ширина смуги номера - не менше трьох см. На смугастих футболках номери наносяться на однокольоровому прямокутнику.
 
9. Номери на шортах розміщуються спереду в будь-якому місці з правого або лівого боку. Висота цих номерів - від десяти до п'ятнадцяти см.
 
10. Всі номери повинні бути одного кольору, контрастно відрізнятися від кольору футболки (шортів) і не містити в собі елементів реклами або дизайну.
 
11. Реклама спонсора або товару розміщується тільки спереду футболки. Рекламні підписи можуть бути будь-якого кольору, а за висотою - не більше десяти см.
 
12. Реклама тютюнових та алкогольних компаній на екіпіруванні футболіста не дозволяється.
 
13. На лівому рукаві футболки має бути шеврон з  емблемою КСРФФ.
 
Стаття 21. Порядок прийому команди-суперника клубом-господарем поля.
 
 1. Клуб гостей повинен не пізніше, ніж за один день до прибуття команди, повідомити клуб-господар поля про дату, час прибуття та кількісний склад делегації. У разі несвоєчасного виконання цих вимог претензії клубу гостей не приймаються.
 
2. Офіційна особа клубу-господаря поля зобов'язана зустріти команду гостей та погодити програму перебування.
 
3. Протягом усього часу перебування команди гостей у населеному пункті клуб-господар поля несе відповідальність за її безпеку, залучаючи для цього відповідні служби.
 
4. У разі ігнорування офіційними особами команди гостей пропозицій клубу-господаря поля щодо гарантій безпеки, в тому числі майнової, паркування автотранспортних засобів у не відведених для цього місцях, клуб-господар поля не несе відповідальність за завдані збитки.
 
5. Клуб – господар зобов’язаний погодити місце та час проведення календарного матчу з командою суперника та комітетом з проведення змагань КСРФФ  не пізніше середи (12.00 за київським часом), якщо матч відбудеться в суботу – неділю поточного тижня. Якщо цього не сталося, комітет з проведення змагань КСРФФ має право встановити місце і час проведення календарного матчу на свій розсуд. Остаточне право щодо рішення про дату і час будь-якого календарного матчу під егідою КСРФФ має за собою комітет з проведення змагань КСРФФ.
 
6. Матчі вищої та першої ліги мають базовий день для проведення туру по неділям, матчі другої та третьої ліги – базовий день для проведення туру по суботам.
 
7. "Базовий час початку матчів в змаганнях під егідою КСРФФ - 10.00, 13.00, 16.00, 19.00. Одночасно не може проходити більше 5 (пяти) офіційних матчів під егідою КСРФФ. Базовий час початку матчів може коригуватися за потреби на більш ранній чи більш пізній не більше ніж на 30 хвилин".
 
Стаття 22. Відповідальність клубу, керівників та футболістів.
 
1. Керівники, футболісти, тренери та інші фахівці клубу, які беруть участь у змаганнях, повинні виконувати всі вимоги Регламенту, виявляючи при цьому високу дисципліну, організованість, толерантність до офіційних осіб, делегата (спостерігача арбітражу), арбітрів, суперників, представників засобів масової інформації та глядачів.
 
2. Клуб несе відповідальність за поведінку футболістів та офіційних осіб своєї команди (клубу). Керівники клубу, тренери не мають права втручатися в дії делегата (спостерігача арбітражу) та арбітрів.
 
3. Клуб несе відповідальність за забезпечення правопорядку на стадіоні до, під час та після матчу.
 
4. За невиконання (порушення) вимог Статутів КСРФФ, КОАФ та УАФ, Регламенту, інших нормативних документів до клубу і/або офіційних осіб, футболістів застосовуються дисциплінарні  та штрафні санкції (до 1000 гривень включно).
 
5. Кожний клуб – учасник змагань зобов’язаний організувати та провести семінар з правил гри за участю представників Комітету арбітрів КСРФФ для тренерів і гравців команди.
 
6. Клуби – учасники змагань за бажанням можуть здійснювати відеозапис матчу і надавати його організаторам (КСРФФ) за потреби.
 
Стаття 23. Офіційна процедура перед початком та після закінчення матчу.
 
1.  Перед початком матчу футболісти обох команд розташовуються в центрі поля обличчям до центральної трибуни. Арбітри розташовуються між командами. Футболісти та арбітри вітають глядачів підняттям рук над головою.
 
2. Футболісти команди гостей, розташовані зліва від арбітрів, проходять повз арбітрів і команду господарів поля, вітаючи кожного рукостисканням, після чого повертаються на початкову позицію, проходячи за футболістами команди господарів поля та арбітрами.
 
3. Футболісти команди-господаря поля проходять повз арбітрів, вітаючи кожного рукостисканням, і повертаються на початкову позицію, проходячи за арбітрами.
 
4. Після привітання арбітр шляхом жеребкування з капітаном команди гостей визначає право вибору воріт.
 
5. Після закінчення матчу команди розташовуються в центрі поля поруч з арбітрами. Капітани команд рукостисканням дякують арбітрам за проведений матч.
 
6. За умови запровадження карантинних обмежень в Україні для запобігання поширенню КОВІД – 19 кожен календарний матч під егідою КСРФФ, зокрема, й процедура перед початком та закінченням матчу, проходять з дотриманням офіційного  медичного протоколу МОЗ України та УАФ, який оприлюднено в засобах масової інформації.
 
Стаття 24. Обов'язки клубу-господаря поля з прийому делегата (спостерігача арбітражу) та арбітрів.
 
1. Призначити відповідальну особу за безпеку делегата (спостерігача арбітражу) та арбітрів.
 
2. Проінформувати про систему безпеки команд, їх майна та місця паркування автотранспортних засобів.
 
3. Надати делегату (спостерігачу арбітражу) місце, яке забезпечує комфортні умови для виконання своїх обов'язків під час матчу, а також телефон для оперативної передачі інформації про матч до КСРФФ.
 
4. Забезпечити роботу на матчі професіонального лікаря та правоохоронців (стюардів). Матч не повинен розпочинатися без присутності професіонального лікаря.
 
Стаття 25. Апеляційний лист. Порядок подання. Розгляд.
 
1. Офіційна особа клубу зобов'язана відразу після закінчення матчу попередити делегата (спостерігача арбітражу) та арбітра про подання апеляційного листа. Відповідна заява про подання апеляційного листа підписується головним тренером (начальником команди) і передається делегату (спостерігачу арбітражу) або арбітру матчу, який зобов'язаний проінформувати про це команду-суперницю та КСРФФ. Делегат або арбітр повинен направити до КСРФФ цю заяву, а також зробити відмітку в рапорті арбітра (спостерігача арбітражу) про бажання команди подати апеляційного листа. Клуб повинен протягом  24  годин після закінчення матчу направити обґрунтований апеляційний лист до КСРФФ.
 
2. Апеляційний лист  на невідповідність Правилам гри розмірів воріт і/або розмітки футбольного поля подається у письмовій формі арбітру не пізніше, ніж за 15 хвилин до початку матчу.
 
3. Не приймається до розгляду несвоєчасно поданий апеляційний лист, а також, якщо він поданий на рішення арбітра протягом матчу в таких випадках (за виключенням випадків надання відеозапису належної якості):
 
а) призначення (не призначення) вільного, штрафного або одинадцятиметрового удару;
 
б) визначення положення "поза грою";
 
в) визначення виходу м'яча за межі поля і надання права введення м'яча у  гру;
 
г) зараховане або не зараховане взяття воріт;
 
д) попередження або вилучення футболіста з поля.
 
4. Апеляційний лист приймає Комітет проведення змагань КСРФФ і передає на розгляд Контрольно – дисциплінарного комітету КСРФФ.
 
5. Апеляційні листи розглядаються КДК після перерахування грошового внеску в  КСРФФ у розмірі 300 гривень. Якщо апеляційний лист  задоволений,  внесок повертається команді - ініціатору. Апеляційний лист не розглядається, якщо вказаний внесок не перерахований протягом трьох діб після подання апеляційного листа.
 
6. Клуби – учасники змагань за бажанням можуть здійснювати відеозапис матчу і надавати його організаторам (КСРФФ) за потреби розгляду апеляційних листів від команд – учасниць матчу, які мають бажання оскаржити ті чи інші ситуації, які мали місце в матчі, зокрема, на рішення бригади арбітрів, а також порушень громадського порядку або цього регламенту. У випадку відсутності відеозапису матчу належної якості скарги на дії бригади арбітрів та окремі їх рішення не приймаються.
 
Стаття 26. Фінансові умови.
 
1. Клуб несе витрати, пов'язані з участю його команди у змаганнях.
 
2. Для відшкодування витрат, пов'язаних з проведенням змагань, Виконком КСРФФ затверджує суми та терміни сплати клубами річних заявкових грошових внесків, що перераховуються на розрахунковий рахунок  КСРФФ.
 
3. Сума річного (в 2021 році) заявкового грошового внеску клубу становить:
 
а) вища ліга (попередній етап та основний етап) – 28 000 грн; б) перша ліга (попередній етап та основний етап) – 27 000 грн;  в) друга ліга – 26 000 грн; г) третя ліга – 25 000 грн; д) кубок регіону –  600 грн. за кожний етап розіграшу.
 
4. Індивідуальні  внески за участь у матчах під егідою КСРФФ сплачуються в таких розмірах:
 
-     за кожного з перших 30-ти гравців, внесених до заявки команди - 20 грн.
 
 - за кожного гравця, заявленого понад вказану кількість футболістів, клуби перераховують до КСРФФ 100 грн. індивідуального внеску.
 
5. Оплата арбітражу та спостерігача арбітражу (в 2021 році):
 
            Вища ліга:
 
            Арбітр – 600 грн., асистенти арбітра – 400 грн., спостерігач – 600 грн.
 
            Перша ліга:
 
            Арбітр – 500 грн., асистенти арбітра – 350 грн., спостерігач – 500 грн.
 
Друга ліга:
 
            Арбітр – 450 грн., асистенти арбітра – 300 грн., спостерігач – 450 грн.
 
Третя ліга:
 
            Арбітр – 400 грн., асистенти арбітра – 250 грн., спостерігач – 400 грн.
 
            Зональний етап:
 
            Арбітр – 500 грн., асистенти арбітра – 350 грн., спостерігач – 500 грн.
 
            Кубок:
 
            Арбітр – 500 грн., асистенти арбітра – 350 грн., спостерігач – 500 грн.
 
Суперкубок:
 
            Арбітр – 600 грн., асистенти арбітра – 400 грн., спостерігач – 600 грн.
 
            Примітка: Матчі зонального етапу об’єднаної ліги оплачуються за розцінками першої ліги.
 
6. Інші фінансові зобов’язання, зокрема, за участь в інших змаганнях під егідою КСРФФ, у тому числі й сума обов’язкового внеску на популяризацію чемпіонату регіону в офіційних ЗМІ (інтернет – сайт, преса), визначаються окремими положеннями та  спеціальними доповненнями, прийнятими виконкомом, які є невід’ємною частиною Регламенту (пункт 2 ст.44).
 
7. Заявкові грошові внески перераховуються за такими реквізитами:
 
Кошти для участі в змаганнях з футболу слід перераховувати на адресу громадської організації „Києво-Святошинська районна федерація футболу” (КСРФФ), розрахунковий рахунок №26005021973702 (UAH) в АТ “АЛЬФА–БАНК”, МФО банку 300346, код ЄДРПОУ 25979226.
 
При оплаті вказати  „безповоротна фінансова допомога на проведення районних змагань з футболу” або „витрати на проведення районних змагань з футболу згідно положення від  28 квітня 2021 року (для бюджетних установ).
 
ГЛАВА IV. АРБІТРАЖ
 
Стаття 27. Здійснення арбітражу.
 
1. Арбітраж здійснюється відповідно до Правил гри, змін і доповнень до них, затверджених ФІФА.
 
2. Арбітраж здійснюють арбітри (офіційні особи матчу), рекомендовані Комітетом арбітрів КСРФФ і затверджені Виконкомом КСРФФ для проведення матчів у відповідних лігах Києво-Святошинського району.
 
3. Арбітраж здійснюється офіційними особами матчу відповідно до Правил гри в редакції ФІФА. Офіційні особи матчу зобов’язані виконувати свої обов’язки зі спортивною відданістю, з дотриманням під час ухвалення рішень принципів незацікавленості, неупередженості та незалежності. Також їхня поведінка у кожній мікровзаємодії, пов’язаній зі спортивною діяльністю, має бути прозорою, коректною та бездоганною.
 
4. Офіційні особи матчу повинні дотримуватися положень Стутуту КСРФФ, Кодексу етики і чесної гри «Чесна гра – дисципліна і повага», Регламенту комітету арбітрів КСРФФ, а також будь-яких інших директив та положень, затверджених керівними органами КСРФФ.
 
5. Поведінка офіційних осіб матчу, навіть та, що не пов’язана зі спортивною діяльністю, з метою підтримки іміджу та створення атмосфери довіри до КСРФФ та арбітражу/спостереження арбітражу взагалі повинна відповідати принципам лояльності, прозорості, чесності, загальним морально-етичним нормам.
 
6. Офіційним особам матчу забороняється робити заяви в громадських місцях (перед громадськістю), навіть шляхом використання електронних листів або власних Інтернет-сайтів, брати участь у групових обговореннях, списках розсилок, форумах, блогах та в іншому подібному до них, робити заяви у будь-якій формі та давати інтерв’ю будь-яким ЗМІ, які висвітлюють матчі, що проводяться зазначеними вище особами, за винятком тих випадків, коли вони заздалегідь отримали на це дозвіл від відповідного комітету КСРФФ. Офіційні особи мають право вільно робити заяви та давати інтерв’ю щодо якості професійних дій (виконаної роботи – арбітражу/спостереження арбітражу) лише після того, як органи футбольного правосуддя КСРФФ ухвалили своє рішення щодо відповідних матчів, при цьому вони повинні надаватися лише у вигляді уточнень та роз’яснень і не містити будь-яку оцінку технічних дій та дисциплінарної поведінки, власної або інших офіційних осіб матчу.
  
Стаття 28. Призначення арбітрів.
 
1. На кожний матч призначаються арбітр, який наділяється виключними повноваженнями щодо застосування та трактування Правил гри, а також два асистенти арбітра. Окрім того, за потреби, призначається також спостерігач арбітражу, до компетенції якого входить оцінювання якості арбітражу офіційних осіб матчу. Також можливе призначення на певні матчі четвертого арбітра.
 
2. Призначення проводить виключно Комітет арбітрів КСРФФ. Інформація про призначення арбітрів надається в комітет з проведення змагань не пізніше, ніж за 24 години до початку  змагань.
 
3. Прохання клубів або інших організацій щодо непризначення або заміни арбітрів, призначених на матч, до розгляду не приймаються.
 
4. У випадку неявки арбітра (арбітрів), матч проводять найбільш кваліфіковані арбітри  зі списку, затвердженого виконкомом КСРФФ, з числа присутніх на стадіоні. У виключних випадках функції арбітра чи асистента арбітра можуть виконувати представники команд з числа тих, хто пройшов передсезонний семінар зі знання правил гри.
 
5. Кожний клуб зобов’язаний організувати і провести до початку сезону навчальний семінар – практикум з правил гри для футболістів і тренерів.
 
6. Арбітраж матчів змагань КСРФФ проводиться арбітрами та асистентами, список яких складається та затверджується Комітетом арбітрів КСРФФ. Цей список надається для затвердження Виконавчому комітету КСРФФ перед початком змагань.
 
7. Офіційні особи матчу зобов’язані негайно повідомити Комітет арбітрів КСРФФ та Комітет проведення змагань КСРФФ про будь-яку інформацію, що стала відома їм про скоєння або намір (спробу) скоїти порушення принципів чесної гри чи маніпулювання результатом матчу.
 
Стаття 29. Обов'язки та функції офіційних осіб матчу.
 
1. Прибути до міста (села, селища) не пізніше, ніж за 45 хвилин до початку матчу.
 
2. У разі неможливості прибути на матч потрібно негайно повідомити про це телефоном або іншим доступним засобом зв’язку  Комітет арбітрів КСРФФ і комітет з проведення змагань КСРФФ.
 
3. За відсутності делегата (спостерігача арбітражу), у разі неприбуття команди (команд) на матч, негайно повідомити про це комітет з проведення змагань КСРФФ.
 
4. Оглянути футбольне поле, оцінити його стан за п'ятибальною шкалою та зробити відповідний запис у Рапорті арбітра. У разі непридатності футбольного поля арбітр приймає рішення про неможливість проведення матчу.
 
5. Разом  з офіційними особами команд визначити кольори ігрової форми так, аби не збігалися кольори футболок, шортів та гетрів суперників. За 15 хвилин до початку матчу перевірити екіпірування футболістів і виключити можливість наявності у них предметів, зокрема ювелірних виробів, що становлять небезпеку як для них самих, так і для інших футболістів.
 
6. У разі відсутності делегата перевірити наявність в адміністрації стадіону документації, згідно з вимогами Регламенту та прийняти рішення щодо можливості проведення матчу.
 
7. Перевірити відповідність паспортів (карток) футболістів, а в разі їх відсутності – громадянських документів гравців, з прізвищами занесених до командної заявки та рапорту арбітра гравців.
 
8. Забезпечити контроль за перебуванням футболістів, тренерів та офіційних осіб у технічній площі під час матчу.
 
9.  Після закінчення матчу протягом тридцяти хвилин оформити Рапорт арбітра.
 
10. У Рапорті арбітра викласти інформацію про всі дисциплінарні санкції, що прийняті щодо футболістів і/або тренерів, офіційних осіб клубів і про будь-які інциденти, що виникли під час та після матчу.
 
11. Не пізніше 30 хвилин після закінчення матчу, арбітр зобов’язаний повідомити по телефону комітет з проведення змагань КСРФФ про результат матчу. Рапорт арбітра протягом 24 годин після закінчення матчу надіслати на електрону пошту КСРФФ Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.
 
12. У разі, якщо пред’являлися червоні картки або відбулись будь-які інші серйозні інциденти, арбітр складає додатковий детальний звіт і направляє його на електронну адресу  Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.   упродовж 24 годин після закінчення матчу.  
 
13. У випадку надзвичайних обставин, неможливості проведення матчу з метеорологічних умов або з інших причин, які, на думку арбітра, небезпечні для здоров'я гравців, матч повинен бути перенесений на інший стадіон або відмінений. Рішення про неможливість проведення матчу виносить арбітр матчу разом з делегатом (спостерігачем арбітражу) матчу, а в разі відсутності останнього - одноособово. Місце і дату проведення зустрічі в цьому випадку визначає Комітет з проведення змагань КСРФФ.
 
ГЛАВА V. Делегат (Спостерігач арбітражу)
 
Стаття 30. Здійснення інспектування.
 
1. Інспектування здійснюють делегати (спостерігачі арбітражу), рекомендовані Комітетом  арбітрів КСРФФ і затверджені Виконкомом КСРФФ для виконання своїх функцій у відповідних лігах Києво-Святошинського району
 
Стаття 31. Призначення делегатів (спостерігачів арбітражу).
 
1. Призначення делегатів (спостерігачів арбітражу)  проводить  Комітет арбітрів КСРФФ.
 
2. У разі неявки делегата на матч його заміну оперативно здійснює Комітет арбітрів КСРФФ.
 
3. Прохання клубів або інших організацій про заміну делегата, призначеного на матч, до розгляду не приймаються.
 
Стаття 32. Обов'язки делегата (спостерігача арбітражу).
 
1. Прибути до міста (села, селища) не пізніше, ніж за 45 хвилин до початку матчу.
 
2. У випадку неможливості прибути на матч одразу повідомити про це телефоном Комітет арбітрів КСРФФ і комітет з проведення змагань КСРФФ.
 
3. Провести інспекцію стадіону (стан футбольного поля та його готовність до матчу, включаючи розмітку поля, розміри воріт, кутових флагштоків), роздягалень команд, кімнат арбітрів, делегата (інспектора), засобів надання першої медичної допомоги. Арбітр, асистенти арбітра та четвертий арбітр повинні брати участь в інспекції футбольного поля спільно з делегатом (спостерігачем арбітражу).
 
4. Перевірити наявність документів, які засвідчують готовність стадіону до проведення матчу:
 
а) акту (сертифікату) комісії з контролю за станом спортивних споруд;
 
б) паспорту стадіону, зареєстрованого КСРФФ;
 
5. У разі відсутності вказаних документів і/або невиконання вимог, установлених Регламентом, терміново повідомити про це КСРФФ і вжити всіх необхідних заходів щодо усунення виявлених недоліків у підготовці стадіону до матчу.
 
6. У разі серйозних порушень Регламенту прийняти рішення про відміну матчу, попередньо повідомити про це КСРФФ.
 
7. У разі відсутності правоохоронних органів(стюардів) і/або медичних працівників на стадіоні спостерігач арбітражу і арбітр повинні зробити відповідний запис у рапорті арбітра та спостерігача арбітражу.
 
8. У разі не прибуття команди (команд) на матч терміново повідомити про це комітет з проведення змагань КСРФФ.
 
9. Якщо арбітр не може виконувати свої функції - прийняти рішення про його заміну одним із асистентів арбітра, на місце якого відповідно призначити асистента арбітра з числа затверджених місцевою федерацією (комітетом) арбітрів (асистентів арбітра).
 
10. Заповнити Рапорт делегата (спостерігача арбітражу) з повним, об'єктивним відображенням усіх обставин організації матчу, інцидентів, що виникли до, під час та після його проведення, виставити оцінки арбітрам на підставі методичних вказівок і особистого аналізу. 
 
11. Оперативно, упродовж півгодини після закінчення матчу, проінформувати комітет з проведення змагань КСРФФ  про технічні результати матчу та інциденти, що мали місце до, під час і після матчу.
 
12. Рапорт делегата (спостерігача арбітражу), а за потреби – ще й додатковий Рапорт, протягом 24 годин після закінчення матчу надіслати до КСРФФ на електрону пошту КСРФФ  Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.
 
Стаття 33. Повноваження делегата (спостерігача арбітражу)  КСРФФ.
 
1. Делегат контролює організацію проведення матчу, дотримання вимог Регламенту, відповідних документів КСРФФ з питань забезпечення громадського порядку і безпеки на стадіоні та прилеглій території до, під час і після матчу і в разі потреби – подавати в офіційні органи КСРФФ свої пояснення щодо інцидентів у матчі.
 
2. Оцінює професійні дії арбітрів під час проведення матчу.
 
ГЛАВА VI. ПЕРЕХОДИ ФУТБОЛІСТІВ ІЗ КЛУБУ В КЛУБ
 
Стаття 34. Статус футболіста-аматора.
 
1. Футболісти, які беруть участь у змаганнях під егідою КСРФФ, мають статус футболіста-аматора.
 
2. Аматором є футболіст, який не одержує винагороди, крім компенсації фактичних витрат, пов'язаних з його діяльністю у футболі. Допускається компенсація витрат на харчування, проїзд і розміщення під час змагань та на екіпірування, страхування і підготовку.
 
3. Футболіст-професіонал не може брати участь у змаганнях аматорського футболу.
 
4. Крім випадків, якщо футболіст (футболісти) віком до 21 року включно, який має договір з професійним клубом, у разі заявки такого футболіста до списку Б заявкового листа команди клубу УПЛ/ПФЛ. Такий гравець (гравці) може  одночасно виступати за професіональну команду клубу УПЛ/ПФЛ або за аматорську команду з структури клубу.
 
Стаття 35. Переходи футболістів.
 
1. Футболіст має право на перехід до іншого клубу в спеціальні трансферні вікна, встановлені УАФ для аматорських змагань.
 
2. Переходи та дозаявки футболістів у післяреєстраційні періоди не дозволяються, за винятком дозаявки воротаря у випадку форс-мажорної ситуації.
 
3. Перехід футболіста можливий у випадку згоди всіх зацікавлених сторін (футболіст, попередній та новий клуби).
 
4. Усі спірні питання, що стосуються переходу футболістів, розглядає КДК КСРФФ у п’ятиденний термін.
 
5. Футболіст, який відсторонений від участі в матчах, у випадку переходу відбуває залишок відсторонення в новому клубі.
 
Стаття 36. Поновлення статусу футболіста-аматора.
 
Футболіст-професіонал може бути класифікований як футболіст-аматор тільки після закінчення терміну тридцяти днів від припинення діяльності в статусі професіонала. Вказаний термін визначається від дати, коли футболіст брав участь в останньому для нього календарному матчі як професіонал.
 
Стаття 37. Реєстрація, заявка та допуск футболістів до участі у змаганнях.
 
1. Футболіст, який бажає брати участь у змаганнях КСРФФ як футболіст - аматор,  повинен бути зареєстрований та заявлений КСРФФ.
 
2. Реєстрація футболіста полягає у видачі "Паспорта (картки) футболіста".
 
3. Тільки зареєстрований футболіст має право бути заявленим та брати участь у змаганнях під егідою КСРФФ.
 
4. Футболіст може бути зареєстрований протягом одного року (змагального сезону) щонайбільше у трьох клубах. Протягом цього періоду футболіст має право виступити в офіційних змаганнях тільки за два клуби, але водночас – ні. Це правило – «Один гравець – одна команда» - поширюється як на всеукраїнські і обласні, так і на регіональні офіційні турніри. Порушення правила «Один гравець – одна команда» карається дискваліфікацією гравця, термін якої визначає Контрольно - дисциплінарний комітет КСРФФ.
 
Стаття 38. Порядок видачі "Паспорта футболіста".
 
1. Видачу "Паспорта футболіста" проводить КСРФФ.
 
2. Футболіст, який не має "Паспорта футболіста", до змагань не допускається та не може бути заявлений за клуб.
 
3. При переході футболіста до іншого клубу йому видається новий Паспорт.
 

Стаття 39. Порядок виклику та відрядження футболіста до збірної КСРФФ.
 
 1. Футболіст, член збірної команди Києво-Святошинського регіону, в обов'язковому порядку відряджається клубом до збірної команди на матчі:
 
а) дати яких вказані в Єдиному календарі спортивно-масових заходів відповідних державних підрозділів з питань фізичної культури та спорту;
 
б) всі матчі, щодо яких діє необхідність відряджати футболістів на основі спеціального рішення КСРФФ.
 
2. Усі витрати з відрядження та участі футболіста в змаганнях у складі збірної Києво-Святошинського регіону несуть відповідні державні підрозділи з питань фізичної культури та спорту.
 
ГЛАВА VIІ. ДИСЦИПЛІНАРНІ САНКЦІЇ
 
Стаття 40. Перелік штрафних санкцій, що застосовуються КДК КСРФФ.
 
1. У випадку неетичної або хуліганської поведінки футболістів на змаганнях (нецензурні вислови, образи футболістів, арбітрів, офіційних осіб, бійка, навмисне завдання травм супернику), Контрольно-дисциплінарний комітет КСРФФ накладає на даних футболістів та клуб дисциплінарні та штрафні санкції.
 
2. Перелік штрафних санкцій, що застосовуються Контрольно-дисциплінарним комітетом КСРФФ:
 
2.1 стосовно команд: попередження, суворе попередження, анулювання результату матчу, присудження команді технічної поразки 3:0, перегравання матчу на нейтральному полі, позбавлення турнірних очок, дискваліфікація стадіону, виключення зі складу учасників змагань, грошовий штраф, переведення в нижчу лігу. Зазначені санкції можуть бути застосовані:
 
- за самовільне залишення поля і відмову продовжити гру,
 
- за неявку команди на гру,
 
- за провокаційні дії футболістів, команди чи офіційних осіб, що викликали безладдя на стадіоні, на футбольному полі або на прилеглій території, в тому числі за масову бійку,
 
- за неетичну, некоректну, неспортивну поведінку футболістів та офіційних осіб команди до, під час та після гри,
 
- за внесення до рапорту арбітра незаявленого або дискваліфікованого футболіста, за участь в грі футболіста, невнесеного в рапорт арбітра, а також за виявлену „підставу” футболіста,
 
- за систематичну грубу, з ризиком нанесення травми супернику, гру футболістів команди,
 
- за непідготовку футбольного поля до гри, відсутність інвентаря та персоналу, необхідного для проведення гри,
 
- за систематичне спізнення команди на гру,
 
- за надання фіктивних документів з оплати заявочних внесків,
 
- за несплату заявочних та членських внесків,
 
- за грубе порушення вимог та положень регламенту та невиконання рішень виконкому і профільних комітетів КСРФФ,
 
- за несанкціоновану КСРФФ участь в офіційних турнірах, що проводяться під егідою інших юридичних або фізичних осіб,
 
- за несвоєчасне подання заявочної документації,
 
- за участь у грі футболістів та офіційних осіб команди в нетверезому стані,
 
     - за хуліганські дії болільників команди,
 
     - за проведення гри з порушенням правил спортивної етики, в тому числі за проведення чи спробу проведення „договірних” матчів, за прояви расизму або інші факти приниження людської гідності,
 
     - за факт підкупу чи спробу підкупу арбітрів чи інспектора матчу, офіційних осіб КСРФФ.
 
 2.2. стосовно футболістів: дискваліфікація (пропуск матчів) за провини, допущені під час матчів районних змагань з футболу. Дискваліфікація може бути як умовною, так і безумовною.
 
За попередження, отримані в матчах, - згідно п. 10.4 регламенту. За вилучення за два попередження в одному матчі, за «фол останньої надії» - 1 гра. За демонстративну незгоду з рішенням арбітра - до 3 ігор. За навмисний удар суперника в грі, грубий напад, стрибок двома ногами на суперника - до 4 ігор.
 
За грубу гру з ризиком нанесення травми супернику - до 5 ігор. За образу, образливі жести та нецензурні вирази на адресу партнера, суперника, арбітра, асистента арбітра, офіційних осіб, глядачів - до 6 ігор, За удар будь-кого з вищеперелічених осіб після зупинки гри та, якщо цей удар має навмисний характер, і на протязі гри - до 8 ігор. За грубу гру з нанесенням важкої травми та за масову бійку - до 10 ігор, за хуліганські дії щодо будь-кого на стадіоні з нанесенням тілесних пошкоджень, примінення фізичної сили, побиття будь-кого з учасників матчу в грубій формі, спробу фізичного впливу на бригаду арбітрів чи делегата матчу, вживання заборонених речовин (допінгу) – відлучення від гри в футбол в матчах під егідою КСРФФ на півроку, один рік або на невизначений строк.
 
2.3.стосовно офіційних осіб клубу (команди): попередження;суворе попередження;дискваліфікація або усунення від виконання службових функцій на певну кількість ігор або період часу, без права працювати в Києво-Святошинському районі;грошовий штраф.
 
2.4. стосовно арбітрів (тільки за поданням комітету арбітрів КСРФФ): позбавлення частини гонорару за матч, позбавлення гонорару за матч, відлучення від обслуговування ігор на певний строк, відмова від послуг арбітра.
 
2.5. Розмір   грошового   штрафу   не  може  бути   вищим   за   1000  гривень. Дисциплінарна санкція у вигляді грошового штрафу може застосовуватись лише до команд. Рішення про застосування фінансової санкції приймає КДК  (орган футбольного правосуддя КСРФФ). Отримані кошти направляються на розвиток КСРФФ.  Команди, які не  сплатили  грошовий  штраф,  накладений  на  них  за рішенням КДК КСРФФ, протягом одного місяця з дня винесення такого рішення не допускаються до наступних змагань.
 
Стаття 41. Облік дисциплінарних санкцій, застосованих арбітром.
 
1. У разі застосування арбітром дисциплінарних санкцій враховуються всі жовті та червоні картки, отримані футболістом протягом сезону.
 
2. Жовті картки, отримані в ході одного сезону, не переносяться з одних змагань до інших і враховуються окремо (чемпіонат та кубок).
 
3. Вилучення з поля, яке потребує спеціального рішення КДК КСРФФ, передбачає дискваліфікацію футболіста на матчі всіх турнірів.
 
4. При переході футболіста в інший клуб протягом сезону індивідуальні дисциплінарні санкції  не анулюються.
 
5. Клуб зобов'язаний самостійно вести облік карток, отриманих футболістами, і несе за це відповідальність.
 
6. Дві жовті картки, отримані в одному матчі, прирівнюються до вилучення. У такому випадку, а також за так званий «фол останньої надії», футболіст підлягає відстороненню на один матч без спеціального рішення КДК в наступному  матчі того турніру, в якому він отримав вилучення, а раніше отримані попередження не анулюються.
 
7. Футболіст, який отримав вилучення, яке потребує спеціального рішення КДК КСРФФ, не має права брати участь в офіційних матчах до рішення КДК та закінчення терміну його відсторонення. Термін дії відсторонення футболіста від участі в матчах розпочинається з моменту вилучення футболіста з поля і стосується всіх офіційних матчів (чемпіонат (першість) та кубок (суперкубок)) під егідою КСРФФ, в тому числі, і змагань, які мають окремий регламент, якщо дискваліфікація має сезонний характер (три місяці, пів-року, рік, безстрокова).
 
8.  Футболіст, який не отримав червону картку, але здійснив порушення, що не відображене в Рапорті арбітра, має право брати участь у матчах до рішення КДК, проте може бути дискваліфікований КДК на підставі доповідної записки посадової особи КСРФФ, яка була присутня на матчі, або належним чином підготовленого відеозапису матчу.
 
9. Якщо кількість матчів, на які було відсторонено футболіста, перевищує кількість матчів, які залишилися у поточному сезоні, то відповідна кількість матчів, у яких футболіст не має права брати участі, переноситься на наступний змагальний сезон.
 
10. За отримані три жовті картки у чемпіонаті КСРФФ гравець  пропускає наступну гру чемпіонату, за отримані дві жовті картки у кубку КСРФФ гравець пропускає наступну кубкову гру.
 
11. Облік попереджень проводиться окремо для кубкового турніру та чемпіонату району. Санкції, отримані в кубковому турнірі чи будь-якому змаганні під егідою КСРФФ, переходять на інший турнір тільки за умови, якщо вони накладені окремим  рішенням КДК КСРФФ.
 
12. Не зіграний з будь-яких причин матч чемпіонату, першості або кубка Києво-Святошинського регіонуне входить у кількість ігор, яку футболіст повинен пропускати у зв'язку з дискваліфікацією.
 
13. Попередження, що отримані перед кубковим фіналом або суперкубковим поєдинком, не впливають на участь футболіста в матчі.
 
Стаття 42. Терміни розгляду заяв та застосування дисциплінарних санкцій.
 
1. Заяви приймаються до розгляду органами футбольного правосуддя КСРФФ не пізніше 1 місяця від дня здійснення порушення вимог Регламенту.
 
2. Дисциплінарні санкції застосовуються не пізніше одного місяця від дня виявлення порушення вимог Регламенту за виключенням випадків порушення принципів «чесної гри», фальсифікації результатів матчів, «договірних» матчів, спроб підкупу офіційних осіб матчу або суперників, фальсифікації фінансової документації, виявлення так званих «підстав» (гравець грав під чужим прізвищем або по фальсифікованим карткам учасника). В таких випадках строк давності встановлений в три роки.

3.  
КДК вживає заходів для розгляду дисциплінарних проваджень в можливо короткий термін. Розгляд справ має бути завершений в термін не більше 15 (п'ятнадцяти) днів від дати відкриття провадження. У випадку крайньої необхідності, для з'ясування додаткових обставин, КДК може продовжити термін розгляду справи, але не більше одного місяця з дати відкриття дисциплінарного провадження.
 
ГЛАВА VIII. ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ
 
Стаття 43. Розгляд і вирішення спірних питань.
 
1. Розгляд і вирішення всіх спірних питань, які виникають між клубами, офіційними особами та футболістами, здійснюється виключно під юрисдикцією КСРФФ.
 
 Стаття 44. Інші питання. 
 
1. Зміни та доповнення до Регламенту розглядає та затверджує Виконком КСРФФ.
 
2. Усі додатки до Регламенту є його невід'ємною частиною.
 
3. Розгляд та прийняття рішень з інших питань, що не врегульовані Регламентом, є виключною компетенцією Виконкому КСРФФ на основі законодавства, вимог ФІФА, УЄФА, УАФ та КОАФ та КСРФФ
 
4. Регламент набуває чинності з моменту його затвердження Виконкомом КСРФФ і діє до завершення поточного сезону.

Відеогалерея


Спец

АФСК Київ 5-2 МФК Первомайськ

ФК ЦСКА (КиЇв) 0:1 ФК Динамо (Вишневе)

СК Прогрес 1 0 ФК Гостинний Двір

 

Фотогалерея


Контакти


м. Київ пр. Перемоги 126, каб. № 9.

тел.(факс) (044) 284-24-25

E-mail: ksrff@ukr.net

пн - 10:00 - 13:00

ср - 17:00 - 19:00

пт - 17:00 - 19:00


Голова КСРФФ:

Чалий Валерій Іванович

050-161-04-47


Заступник голови:

Карабкін Ярослав Станіславович

063-323-41-94


Секретар:

Карабкіна Каріна Вадимівна

093-209-30-81